Lov slúk

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6113 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Tak nám teraz Jano Ripka prosím logicky vysvetli-prečo neloviť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6114 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Okrem toho poľovníctvo je súčasťou ochrany prírody od svojho počiatku až dodnes, tak neviem o čom tu točíš?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6121 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Lov slúk
Tak to by aj mňa zaujímalo. Ako si už sám pripustil bolo ti niekoľko krát vysvetlené prečo to robíme. Skús nám teraz ty vysvetliť prečo by sme nemali. To že to nemá hospodársky význam neberiem. Je zrejmé že nikto to pre nejaký hospodársky výsledok nerobí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6122 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Lov slúk
Malo to smerovať Jana Ripku.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6128 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Lov slúk
vela ochranarov sa tu snazi s polovnikmi diskutovat a riesit problemi, co sa tyka zveri kompromismi jednej i druhej strany....... len si pani ochranari uvedomte to, ze kompromisom je podla vas zavesit flinty na klinec a nelovit nic......... vtedy by uz boli polovnici polovnikmi.......... vid priklad u sluky..... preco ju lovit? co z toho mate?
<br/>preco sa odvolavate na krajiny, kde sluky doslova nivocia????? ukazte im priklad nelovenim sluky... atd.....
<br/>to by bola dohoda, nie????????????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6138 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov slúk
Janičko ja sa považujem za ochranára a teba považujem za pseudoochranara nakoľko odpovedáš prepáč res. neodpovedáš podobne ako marek na moju otázočku o par pokecou dolu a prepač trepeš len o jednom prečo potrebujeme strielať sluku preto lebo je to polovna zver a má aj čas lovu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6200 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Lov slúk
Ahojte sluciari,
<br/>snad doletia aj tento rok... Bez vystrelov na privitanie :) Nemam vela casu, len jedna vec. Lov sluk sa obhajuje najma tradiciou. Ma hlboke korene a tak.. Ale odsudzujeme (snad vacsina z nas) tie masakre v Taliansku. A co by ste povedali talianovi, keby Vam na Vasu otazku povedal: VIETE, TO JE TAKA NASA TRADICIA... Rad napisem i par viet o tom, preco (z mojho pohladu) sluku nelovit. Len teraz nestiham. Prijemny den, Kobec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6211 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lov slúk
Kobec, ohľadom tradícií, si tradične nesklamal. Ohľadne poslov jari, na doliakoch sa objavili prvé kliešte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6213 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Kobec - Tak mi prestaneme uplne polovat , aby boli ochrancovia a odporcovia polovaciek spokojny . Co ty na to VYHOVUJE ??????????????:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6214 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
SNAZIS SA NAS CHYTAT ZA SLOVICKA A VOBEC SA NA TO NECHCES POZRET Z NASEJ STRANY .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6281 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov slúk
Zober ľuďom kulúru a budeš mať nekultúrnych poľovníkov - a to dúfam nechceš. A náš spôsob poľovania na sluky je súčasť našej kultúry.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6322 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Zdravim vas. Ja sa na to snazim pozerat z druhej strany. Nikto vas nedonuti, aby ste prestali polovat. Ale su aj taki, ktori by to tak chceli. Ak to tak chcu, je to ich nazor a maju pravo o jeho spravnosti presviedcat inych. Ja vam nepisem, aby ste prestali polovat. Uz som viackrat napisal, ze lovenie zveri, ktore nie je hlavnym cielom polovnictva, akceptujem. Aly myslim tym lovenie zveri, z ktorej je uzitok. Lovenie nejakej zveri z tradicie sa mi zda nezmyselne. Zdalo by sa vam normalne, keby niekto kazdy rok na jar strielal skovranky? On by tvrdil, ze to je tradicia dedena po generacie. Ale asi by sa vam to nepacilo. A tento vas pocit, ktory by ste dufam mali, je presne taky, aky mam ja ohladom lovenia sluk. A naozaj sa snazim, pozerat sa na to zo vsetkych pohladov.... a ospravedlnujem sa, ze nereagujem na vsetky prispevky. Ked budem mat trochu casu, urobim tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6326 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Janci , aj skovranky sa strielaju - tusim ti kupim letenku do talianska a vyslem ta tam . Teraz to tam biju hlava ,nehlava.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6328 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lov slúk
Uvediem Ti tiež jeden príklad. Pozerám často na &quot;Francúzoch&quot; TV stanicu, kde 24 hodín beží poľovačka a rybačka. Napr. vo Francúzku pri spoločných poľovačkách na diviaky bežne strieľajú srnčiu, dokonca strieľajú srnce v lyku. Je mi z toho na grcanie, ale zrejme je to u nich bežný postup. Vieš, keď si predstavím aký pekný zážitok je vychodiť si srnca v riadnej kondícii, alebo trofeji ak chceš, je mi z toho smutno...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6339 od Jano_Ripka
Odpoveď od Jano_Ripka na tému Lov slúk
Zdravim zas, dakujem za prispevky. Akela a Jaro - ved o to prave ide. Vam sa to zda divne, to, co sa deje v zahranici, ci nie? A keby to chcel niekto robit u nas, boli by ste proti tomu. Cele je to o tom, co sa nam zda a co nezda spravne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6341 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Táto diskusia je pekný príklad toho že celý problém sa volá tolerancia a pochopenie.
<br/>Ripkovi sa chce grcať z nás lebo strieľame sluku
<br/>Akelovi sa chce grcať z toho že niekto strieľa srnce na spoločnej poľovačke
<br/>Niekomu sa chce grcať keď vidí norovanie an skúškach
<br/>Inému sa chce grcať z toho že niekto strieľa vôbec na niečo živé
<br/>Ako študentom nám na prednáške o poľovníctve premietli film o tom ako sa trávia vlky strychnínom - nepekný pohľad-s komentárom že samozrejme to je dávno prekonané.
<br/>
<br/>Celé je to len o tolerancii. Nesnažiť sa natåcť do hlavy niekomu že to čo si myslím ja je to jediné správne ale snažiť sa tolerovať iné zvyky a názory.
<br/>Tak že nechajte talianov strieľať škovránkov, francúzov srncov a nás sluky a je po probléme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6343 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Vyr pekne si to napisal ;) , lenze su tu jedinci co ti hned budu pisat - ALE PRECOOOOOO ??? ja som v starsom prispevku na toto reagoval . Vies mi Vas budeme tolerovat ale precoooo musite aj sluku strielat . Je to nekonecna diskusia vdaka niektorym ludom , ktori nas nemozu a nechcu pochopit .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6345 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Jaro na otázku precoooo som už odpovedal viac krát -lebo ma to BAVÍÍÍÍ a o tom to je- že každého baví niečo iné a pokiaľ niečia zábava nesiaha na moju slobodu nevidím dôvod ho do nekonečna presviedčať že môj sposob videnia sveta je správnejší.
<br/>(A najviac to nechápem u poľovníkov medzi sebou - keď niekto tvrdí že len ten či onen spôsopb lovu je &quot;humánnejší&quot; alebo správnejší)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6351 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Ja som ta pochopil . Aj mna uz omrzeli vysvetlovacky .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6352 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lov slúk
Neviem, či si ma pochopil. Napísal si, že si vyštudovaný lesník. Takže pre Teba je v pohode, ak sa strieľa srnčia na spoločných a parožie má v lyku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 487 návštevníkov a žiadni členovia on-line