Lov slúk

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5282 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lov slúk
Vyr, je to v pohode. Ja nie som urážlivý typ. Iba sme sa na tom farárovi celý večer zabávali.
<br/>Ale naozaj tu nechcem rozvíjať filozofické debaty o podiele poľovníkov na prežití niektorých druhov zveri. Každý, kto sa pohybuje v tejto oblasti pozná aj pozitívne a aj negatívne stránky slovenského poľovníctva. Tí, čo sú zaslepení chcú počuť len samú chválu. A tí, čo sú realisti vidia pravdivý obraz. A tvoj pohľad je tiež objektívny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5341 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lov slúk
Faráru, faráru, gate sa ti páru... Poteš zrak svoj i duši svoju www.myslivost.cz/zeZivotaMyslivcu/detail.asp?id_clanek=143[/]týmto článkom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5368 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Lov slúk
Ahojte slukobijci :( a slukopozorovatelia :)
<br/>Dakujem za nazory - ako som napisal na zaciatku, su veci, na ktorych sa s Vami zhodnem, su take, o ktorych mozeme polemizovat a su aj tie na ktore budeme mat stale odlisny nazor. Skutocne som presvedceny o tom, ze lov sluk je neeticky a zbytocny a jeho ospravedlnenie tradiciou a tym, ze ini mozu a ja by som nemal je alibisticke. Adrenalin sa da do krvy dostat i inak a nemusi pritom zbytocne zomriet vtaci jedinec. S uctou hladim na toho, pre koho je vtaci zivot dolezitejsi ako vlastne uspokojenie zo zabitia posla jari.
<br/>
<br/>Ale aby som diskusiu posunul dalej. Vedú si Vase zdruzenia statistiky kolko je vo Vasom reviry pozorovanych sluk? Mate udaje o hniezdnych populaciach? Nasli ste niekedy slucie hniezdo? Vedeli by ste vyspecifikovat hlavne problemy pri ochrane sluk? U nas i v inych krajinach? Ma SPZ dosah na zahranicnych partnerov? Myslim, ze tu by sme sa mohli spojit. Vsetkym nam ide totiz o to, aby tych sluk bolo viac a aby od nas nevymizla.
<br/>
<br/>Prijemny vecer, Kobec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5376 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov slúk
Položme si otázku naopak - ty si myslíš, že zákaz lovu sluky na Slovensku nejak pomôže slučej populácii?
<br/>Myslím, že zákaz lovu slúk by bol hlboký zásah do našej poľovníckej kultúry. A práve tá kultúra je niečo čo nás líši od lovcov. Práve takých lovcov, akí sú na juhu Európy.A nie je to len o uspokojení, je to o ovládaní sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5379 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Kobec ako som pisal ked chces zachranovat populaciu sluk musis sa orientovat na juzne krajiny . ak si si na uvodnej stranke precital o slukach vies kolko sa ich streli a ake su statistiky . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5404 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
A vedia tzv.ochranári ako vyzerá jedna jarabica z posledných možno(3500)na SLOVENSKU? Sluka na Slovensku celoplošne prežíva vďaka ochrane po väčšinu roka a dôslednému presadzovaniu odlovu len samčekov.Bolo tu viac krát písané že treba protestovať tam kde sa sluky doslova ničia .
<br/>nazdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5408 od roman123
Odpoveď od roman123 na tému Lov slúk
JA KED BUDEM POLOVNIK BUDEM SA NA NICH TESIT

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5410 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
veru aj ja:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5411 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Kobec ak chces zvysovat populaciu nejakej zveri mozeme ist po poradi : jarabicka , preplicka , kralik divy , kamzik , hluchan , holniak ,macka diva a pod . uz len si vybrat . nerobim si s teba srandu ale toto su druhy ktore podla mna potrebuju viac pozornosti ako sluka . co ty na to ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5425 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lov slúk
Jaro, pohoda klídek a ak nefajčíš daj si koňáček. Veď Kobec sa iba opýtal či sa robí u sľúk niečo v štýle sčítania zveri a či sa to kdesi eviduje. Ono je niekedy lešie začať byť opatrný skôr ako neskoro. Ak by chcel moc rýtať, asi by sa opýtal, ako a kde a či vôbec sa eviduje ich odstrel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5427 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Dko ale ja som to tiez nemyslel v zlom tone . Bohuzial sa pismenanmi neda vyjadrit nalada . Ja to pisem v klide . To uz je na cloveku ako to pochopi ale polepsim sa a budem davat aj smajlov :D;)
<br/>
<br/>Dko konacek nemozem vzali by mi flinty :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5429 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov slúk
A čo tak začať v kooperáci s ochranármi a poľovníkmi z južných krajín akciu s názvom - Jedna ročne a dosť! a ako príklad uviesť slovenských poľovníkov?
<br/>Vo Francúzsku, kde sa sluka loví pomocou stavača existuje zvyk, že sa strelí jedna sluka a na ostatné, ktoré pes vystaví sa len namieri ale počíta sa do celkového skóre &quot;ulovených&quot; slúk.
<br/>Zákaz lovu slúk na Slovensku by mal rovnaký efekt ako čerpanie vody sitom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5431 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Lov slúk
pedro, prejavujem plny suhlas... preco by si krajiny z juznej europy, ktore sluky doslova nivocia nemohli brat priklad z nas..... u nas sa poluje na sluky dlhe roky a predtym to nebolo iba po jednej a sluky nemyznu.... aspon v nasom reviri mame tahy krasne vzdy a odvazil by som sa povedat, ze sluk pozorujem stale viac.... v nasom zdruzeni sme v podstate polovacky na sluky zaviedli my mladi..... nejde tu len o lov, ide tu o to, stretnut sa, opiect si slaninku a tak....... a povedzme si aj to, ze strasne vela polovnikov slukam vobec neublizi... jednako z presvedcenia a jednako zo slabeho streleckeho vykonu:)....
<br/>
<br/>a este k tym statistikam.... par polovnikov od nas sme si zapisovali pocty videnych
<br/> sluk pocaz tahu, nahodne vyplasenych pocaz pochodzok, ulovenych sluk, ktorych bolo ozaj malo a taktiez hniezda.... ale kedze nam pred rokom a pol zaniklo pz, prestalo sa s tym.... no teraz sa zalozilo nove, tak sa v tom hadam bude pokracovat dalej....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5439 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
vysiel zakaz lovu sluky ! info od Takiho

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5441 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Lov slúk
Je to oficialne stanovisko ministerstva podohospodarstva?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5444 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Lov slúk
Ahojte vsetci,
<br/>reagovali ste viaceri, zial pre vytazenost nemozem reagovat na vsetko. Prirodzene, keby to bolo v mojej moci, zrusil by som tie jatka na juhu. Za vtackarov mozem povedat, ze su nadnarodne skupiny, ktore sa venuju prioritnym problemom (vtacia kriminalita, nelegalny chov atd.). Len ma tak napada - tie polovne zdruzenia, ktore realizuju tie nezmyselne strelby su Vase partnerske organizacie, nie? Vy s tym neviete (nemozte, nechcete, nevidite dovod) urobit nic?
<br/>Argument - strielat, dokedy populacia neklesne, potom uz nevystrelim - neviem, ci je to spravne. Mam pocit ze lesne prostredie je pod silnym tlakom (tazba, zmena porastov, vysychanie, zvysujuca sa chemizacia) a sluka ako lesny druh sa z tychto faktorov isto netesi. Rovnako pocetnost diviacej zveri jej zrejme neprospeje. Preto som od Vas chcel pocut, ci mate pocit, ze sluk u Vas pribuda (Felix uz napisal - vdaka). Ja ten pocit zvysujuceho sa stavu sluk nemam, stale sa s nimi stretavam pomerne zriedka.
<br/>
<br/>Velmi rad sa podujmem na zvysovani stavov aj inych druhov zveri (ak pojde o tie pôvodne - cert to ber, aj kralika). To je vsak ina tema... kto ju vytvori?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5621 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Pekny den vsetkym,
<br/>
<br/>dovolim si maly postreh k otazke lovu sluky. Samotni predstavitelia SPZ prezentujú jarny lov sluky ako nadhernu tradiciu, jedinecny zazitok, a neopakovatelne &quot;vitanie&quot; posla jari.
<br/>
<br/>Ak sa budeme drzat onoho v súčasnosti značne proklamovaného tvrdenia, ze polovnici, su na prvom mieste ochrancovia, a az na poslednom lovci, tak nevidim najmensiu prekazku v tom, aby polovnici tohto posla jari vitali aj bez toho, ze mu vpalia gulku do srdca, ci hlavy.
<br/>
<br/>Skutocne sa snazim na otazku lovu na sluky pozerat bez emocii, ale nech sa snazim akokolvek, neviem si predstavit, ze by som mal mat akykolvek pozitivny pocit z toho, ze co i len jednu k nam priletuvsiu sluku &quot;privitam&quot; tym, že ju &quot;odstrelim&quot;.
<br/>
<br/>Tento rok, sa vzhladom na riziko vtacej chripky vynimka na odstrel sluk nepovolila. Verim ze toto, bude vcelku dobra prilezitost pre polovnikov, aby privytali poslov jari iba svojim usmevom a zazelali im vela zdaru na ich slobodnej ceste zivotom. Verim, ze jarne romanticke vychadzky poľovníkov nicim neutrpia, ak vynechame tych x-tisicov vystrelov a nejakych cca 2000 vyhasnutých slučích životov.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5622 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Lov slúk
Nemyslím si, že je to spravne zakázať odstrel slúk. Skôr by ho mali povoliť hoci len 3 kusy pre každe poľovné združenie. Nasledne by každe poľovne združenie odovzdalo odstrelene sluky na veterinárnu správu.
<br/>Aspoň by sme mali prehľad či nám tento vták neprenáša vtáčiu chrípku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5623 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
Veľký propagátor Záhoria,ľudový rozprávač,spisovateľ Zdeňek Galuška často používal
<br/>ľudové porekadlá prameniace zo života bežného ľudu,životných skúseností.Najčastejšie
<br/>sa uplatňujú,,Podáš prst,sežere(zje)ty celú ruku&quot;,alebo v poslednej dobe aktuálne namiesto,,Host do domu, boh do domu&quot;,reálnejšie,,Host do domu,čagan do ruky&quot;
<br/>len môj dojem-úvaha :) 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5635 od johny
Odpoveď od johny na tému Lov slúk
SOVS precitaj si moj prispevok 1. Marca, 10:05. Ak to z toho nepochopis, tak uz neviem ako to vysvetlit. Sme ochrancovia ale sme aj lovci a nehanbim sa za to. Co je na tom zle alebo nehumanne? Chod povedat Norom aby predtali lovit losy, vyhostia ta ako persona non grata a viac tam nepachnes, je to ich tradicia, tak ako sluka je nasa Chrante brojlere v hydinovych chovoch ktorych chovaju na metri stvorcovom 50. To je nehumanne a nie lov. Uz ma fakt nebavi dookola vysvetlovat ze lov patri k polovnictvu a co polovnik citi. Pre teba je nepochopitelne ze vitam jar lovom sluky, pre mna je nepochopitelne, ze ma za to pomaly stavaju do role vraha. Toho roku to nebude mozne tak prosim, ale ked sa bude zas dat, budem LOVIT...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 486 návštevníkov a žiadni členovia on-line