Lov slúk

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5686 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ahoj,
<br/>nie je my celkom zrejme, co si myslel to otazkou. Ale, ano je pravda ze vykup pozemkov do vlastnictva, je jednou z ciest zabezpečenia ochrany prírody, a zrejme, do buducna zohra vzhľadom nato ako sa zda ze sa vyvinie novy zakon o polovnictve, aj dolezitu rolu pri vykone prava polovnictva. Čo sa týka výstavby priemyselných zón a pod., tak v tom vidím, ďalší styčný bod, kde by mohli spolupracovať nepoľovníci s poľovníkmi.
<br/>S pozdravom
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5688 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov slúk
Marek to važne chceš spolupracovať a ako ? Ja som vlastník aj lesa aj pola ak budeš chcet do buducna niečo v tom mojom lese ochranovať asi budeš potrebovať moje povolenie na vstup ( podobne je to trebars u priatelov v Rakusku ) ak ak budete aj nadalej pokračovať v tom ako sa k nam polovnikom chovate tak to asi moc fungovať nebude ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5689 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Lov slúk
K SOVS treba byť ohľaduplný, mladé hlavy sa ľahko mátožia a fanatizéri najrozličnejšieho druhu zatiaľ nevymreli. Mňa kedysi 2 roky cvičili zabíjať ľudí a ešte si pri tom kričať hurá. Viem, že v niektorých situáciách by k tomu nechýbalo veľa. Hurá-systém má z rozumom pramálo spoločného a s dialógom už vôbec nič.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5690 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ahoj Miros,
<br/>
<br/>akceptujem Tvoj nazor. Pokial budeš zároveň dodržiavať platnú legislatívu,tak si so svojim matejtkom naložiš, ako uznáš za vhodné.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5691 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Sorry, ale nechápem k čomu vedie táto debata.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5692 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ja osobne by som sa tiež radšej vrátil k diskusii o sluke. A nemusi to celé byt len o tom, ze budeme argumentovat, ci strielat, ci nestrielat, alebo pokracovat v nikam neveducom ping pongu ochranari - vs. poľovníci...
<br/>Mňa by zaujímalo, či ste sa počas jarných potuliek v prírode, prípadne aj v rámci poľovačiek na sluky stretli s nejakým závažným prípadom porušovania predpisov, či už ochrany prírody alebo poľovníctva.
<br/>A tiež ma zaujíma, stretli ste sa už aj s tým, že by niekto pytlačil na sluky?
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5693 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Pytliačenie na sluky by nemalo logiku, pretože bubnovať celý večer na čierno, to by asi nedopadlo dobre a nikto normálny by to nerobil. Ono totiž trafiť sluku vobec nie je jednoduché a vo svojom okolí nepoznám strleca, ktorý by ju trafil na prvý krát s istotou.Takže treba strieľať viackrát a také riziko kvoli sluke asi málokto podstúpi. Takže pytliačenia na sluky by som sa veľmi neobával.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5694 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov slúk
uplne k ničomu pôvodne sa tu rozoberal lov sluk a na okraj u nas v PZ sa sluka vôbec nestriela a pri tom tam v pohode je ak berem že je nas cca 50.000 a podla šta. v. poľ sezona 2004-2005 (1786 KS ) ak sa to v pohode nahlasuje nie je o čom skorej je alarmujuci stav u jarabice, jariabka, hluchaňa, tetrova,ale o tom sa panom sovs a vlk a čo ja viem ešte ake su nezda .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5695 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Lov slúk
Pytliak pytlačí pre niečo. To niečo na sluke je čo.
<br/>Trofej - dve malé pierka, ktoré ledva vidno, či preparát sluky? - koľko by ich mohol taký pytliak v dome mať?
<br/>Trochu mäsa na polievku? No pre toto asi ťažko bude človek riskovať nemalé problémy v prípade odhalenia pytliactva. Argument o pytliactve v prípade sluky nemá podľa mňa zmysel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5697 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
ahoj miros,
<br/>toto diskusne forum, bolo vytvorene kvoli sluke, preto som diskutoval o nej a nevenoval sa ostatnym druhom, ktore si samozrejme tiez zasluhujú pozornosť a ochranu.
<br/>O lesnych kurach sa tusim diskutovalo/je na niektorych dalsich temach (krkavec...) a urcite je to dobra tema na diskusiu. Ja osobne sa tymto druhom priamo nevenujem, ale
<br/>SOVS za angazovala pri zamietavych stanoviskach napr. k vystavbe viacerych lanoviek, alebo lyziarskych zariadeni, ktore by priamo ohrozili lokality s vyskytom hluchana a dalsich vzacnych druhov. Mnozstvo prace tiez odviedla policia, ktora rozbila organizovanu skupinu, ktora realizovala nelegalne polovacky na hluchane a viem ze aj viacere Polovne zdruzenia sa snazia tomuto druhu tiez pomoct. Problem konfliktu lesnych kur s krkavcom, som tu niekde zachytil, ale priznam sa este som nepresiel prispevkami, ked sa k tomu dostanem a budem moct, tak nieco napisem.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5699 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lov slúk
Marek,
<br/>Na začiatku s ospravedlňujem že príspevok nie je ohľadom lovu sluky, ale už tu bol kormorán spomenutý a hlavne je o tom ako vidím SOVS ja.
<br/>Si členom spoločenskej organizácie, ktorá v mojich očiach ohľadom riešenia škôd zapríčinených kormoránom predstavuje tú najextrémnejšiu úchylku.
<br/>Minister, ako predstaviteľ vlády, ktorá bola demokraticky zvolená, rozhodol opakovane udeliť výnimku na povolenie odstrelu kormorána. Malá hŕstka ľudí = SOVS, ktorá sa nikomu za nič nezodpovedá a nikým nebola volená, opakovane zablokovala toto rozhodnutie. Predstavitelia SOVS, ktorý to majú na svedomí sú extrémisti.
<br/>Spôsob rozmýšľania a konania zástupcov SOVS je príčinou úplnej devastácie desiatok kilometrov najkrajších úsekov lipňového pásma.
<br/>Rybári musia zo zákona zarybňovať rieky, kde sa chodia kŕmiť kormorány a škody nikto neuhradí. Dospelo to do štádia, že tisíce rybárov podpisujú petície za zrušenie ochrany kormorána adresovanú ministrovi aj do európskeho parlamentu. Hlasy takmer 100.000 rybárov rozhodnutie ministerstva neznamenajú pre vás nič, lebo si zjavne nevidíte ďalej od nosa.
<br/>K tvojmu výroku: „Problém kormorána je veľmi komplikovaný, nemám teraz časovú kapacitu, ho tu podrobnejšie opisovať.“
<br/>Nie , problém kormorána je veľmi JEDNODUCHÝ. Dnes sa ten problém vlastne už volá SOVS.
<br/>K tvojmu tvrdeniu: „Určite sa v tejto veci povedie dlhá a náročná diskusia a verím, že na konci bude výsledkom - riešenie prijateľné pre všetkých zainteresovaných“.
<br/>Diskusia na najvyšších odborných úrovniach sa vedie od roku 1999 !!!!!! a jej výsledok je len blokovanie všetkého zo strany SOVS
<br/>Ďalej si napísal: „SOVS realizovala dokonca aj monitoring kormoránov spoločne s SRZ, takže komunikovať s nimi nebol problém“.
<br/>Áno máš pravdu, komunikovať s nimi asi nie je problém. Najlepšie by bolo komunikovať donekonečna a NIČ neriešiť. SOVS v tejto problematike komunikuje ako hluchonemé dieťa s ťažkým mentálnym postihnutím.
<br/>Dúfam že v budúcnosti sa legislatíva zmení tak, že SOVS bude bez práva zasahovať do rozhodnutí ministra.
<br/>
<br/>Bez pozdravu.
<br/>Marcel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5701 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov slúk
Marek bohužial ja vas neberem do 89 sa tu o vas nechyrovalo, mal som možnosť zúčasniť sa zopár raz sedenia na MŽP a MP a ak sa v dohladnom čase začne súdne konanie voči Vam vôbec sa nebudem čudovať ono treba ako hovoríš dodržiavať určitú legislatívu aj voči Vám

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5704 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
No možno ani nie si ďaleko od pravdy. Tiež som už mal niekoľko krát pocit, že tu nejde o skutočnú ochranu, ale o zneužívanie týchto &quot;hodnoverných&quot; organizácií na presadenie záujmov určitej skupiny ľudí. Vzhľadom k logike niektorých presadzovaných vecí(ktoré v podstate so skutočnou ochranou, nemali nič spoločné) mi to pripadá byť viac, než pravdepodobné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5706 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
Obohratá pesnička tzv. ochranárov.Ale,,Stačí ak si zaplatíte 150 korun členský poplatok,
<br/>získate členstvo i patent na rozum&quot;citát s príhovoru na jednej významnej akcii.Prípadne
<br/>šikovnejší aj dobre zarobia na rôznych projektoch platených štátom.Na ochranárskych stránkach čítam aj náznaky kšeftovania s rôznymi živočíchmi.Ak sa nedá uškodiť inak pošle sa žaloba na medzinárodný súd,čo v konečnom dôsledku zaplatíme všetci bez rozdielu,peniazmi ktoré
<br/>mohli byť použité efektývnejšie.(rozvojVŠ a pod..)---Z ochranárskych stánok.
<br/>Kto si neváži kúsok zeme a strom na Záhorí,pri Pezinku,Trnave,Nitre,....ten si ho neváži
<br/>ani vTatrách! :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5708 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Takze ked sa vratime k teme prajem Lovu zdar ! ked pominie toto nariadenie .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5709 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Lov slúk
Ochranárov, ktorí majú snahu viesť dialóg s poľovníkmi je určite veľa. Ja mám možno len tú výhodu, že sa veľa rokov pohybujem medzi poľovníkmi a naučil som sa komunikovať trpezlivo a s určitou dávkou tolerancie voči názorom, s ktorými nie vždy súhlasím. Vždy sa najprv snažím pochopiť argumenty druhej strany, kým zbrklo zareagujem. Radikálne postoje žiadnej snahe o dialóg neprospievajú..
<br/>Marek zo SOVS sa rozhodol vstúpiť „do jamy levovej“. S tvrdou výmenou názorov o probléme „kormorán versus ryby“ by ste sa ale mali presunúť do témy na to určenej.
<br/>SOVS ale za posledných 10 rokov toho urobila pre ochranu prírody a vtáctva veľa. Posudzovať organizáciu len na základe problému okolo jedného druhu, nie je seriózne. Aj mňa často krát naštvú protizákonné aktivity podaktorých poľovníkov a neodsudzujem za to celé SPZ.
<br/>Stále tvrdím, že spolupráca medzi ochranármi a poľovníkmi je možná a potrebná. Len tak sa dajú riešiť mnohé, aj na prvý pohľad neriešiteľné problémy . Prvoradým predpokladom ale je obojstranný záujem a rešpektovanie platnej legislatívy.
<br/>A je veľa oblastí, kde máme spoločných protivníkov.. Tlak hospodárskych záujmov na prírodu presadzovaný chamtivcami sa neustále stupňuje. A preto by sme sa mali všetci, ktorí máme záujem prírodu chrániť, snažiť medzi sebou komunikovať.
<br/>Už som si tu viackrát povedal, že prestanem písať ako „farár“. Ale vždy, keď vidím, ako ťažko sa tu ten dialóg rozbieha, nedá mi to, aby som sa neozval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5710 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov slúk
Sluku som nespomenul pardon -no spomenul som kúsok zeme a strom pod ktorím by mala hniezdiť.
<br/>
<br/>ps:Kormorán sa blbie loví udicou-preto je dohoda s rybármi lahká. :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5720 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
www.sovs.sk/sovs_predstavuje.htm - link SOVS
<br/>
<br/>zaujalo ma par veci napr. ohladom ochrany a zachovania Dropa na Slovensku a pod. projekty na ich stranke ale potom je tam niekolko super clankov , ktore pomaly nabadaju na lincovanie polovnikov . Je pravda ze za vacsinou stoja media ale je to tam .
<br/>
<br/>Jovic zase sme tam kde sme nechceli byt a to buchat sa do prs kto je vacsi ochranca . Pozri z prispevku SOVS je jasne na prvy pohlad ze : Preco musite tu sluku lovit aj tak z nej mate prd ! To ze sa lovi inde vo vacsom mnozstve je sice blbe ale preco sa musi u nas !
<br/>a ked clovek ponukne kompromis , ktory by vyriesil situaciu aj rybarom &quot; kormoran &quot; tak dostanes odpoved - Noooo urcite my mame svoje dovody preco chranit vsetko co lieta .
<br/>
<br/>to tu fakt mame otvorit na kazdy druh pernatej zveri novu temu , ktora si zasluzi ovela väcsiu ochranu alebo zakaz lovu ako je sluka .
<br/>
<br/>sam vies ze 99% ludi s tebou suhlasi ohladom ochrany pernatych dravcov . este sa tu ludia pohorsuju ak vidia ze nejaky blb streli orla alebo otravi .
<br/>je super ze je snaha zachranit hniezdiska dropa , ochranovat kraklu ktoru je vidno velmi malo .
<br/>len bohuzial som nevidel nikde zatial ako sa pise : podme zvysit stavy prepelice , jarabice , holniaka , tetrova .
<br/>myslim ze ani jedno PZ ktore sa o toto snazi by neodmietlo pomoc .
<br/>
<br/>ale prist sem a brblat na to ze my si ideme kazdorocne strelit sluku je dost o nicom . ziadne argumenty . ide tu len o to preco si musime strelit . takze stale dookola : naco , preco , zaco ?
<br/>
<br/>polovnici povedia ok tak sa vzdavame lovu sluky , posla jari odteraz len odmavame klobukom . za rok pride nejaky &quot; ochranar za 300sk , ktory si zaplatil clenske a chce byt aktivny z navrhom a Preco sa musia strielat kacice ? a pod.
<br/>
<br/>nech mi niekto povie ze to nie je pravda . Pre vacsinu tychto ludi je to ako Bitva o ... Vyhrame jednu hor sa na dalsiu . A nech len polovnici ohybaju chrbty .
<br/>Vela z nich sa ozyva aku maju clensku zakladnu a pod. , ked sa jednalo o Dropa tak sa dali asi zratat na jednej ruke . Sklanam sa teraz pred SOVS ze im ide o dropa .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5721 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Dakujem Jovicovi,
<br/>za rozumny prispevok. Bol som si od začiatku vedomy, že ak zverejnim, svoju prislušnosť k organizacii, tak budem čeliť kritike.... Na odstrel sluky mám svoj názor a keď už bola vytvorená táto téma, rozhodol som sa o ňom diskutovať, vyjadril som ho slušne a korektne. K zlozitej problematike kormorana sa v tomto bloku nebudem vyjdarovať a nebudem ani reagovat na rôzne narážky a invektívy na adresu SOVS, to nikam nepovedie.
<br/>
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5725 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ahoj astronom,
<br/>
<br/>pytal som sa, lebo som o tom zatial nepočul, ale viem aki vynaliezavi ludia su. A tiež som čo to počul o praktikach niektorych zbohatlikov, ktori vlastnia veľké revíry a robia si tam čo chcú. Na ich vlastnom území nie je žiadna prekážka realizovať aj nelegálnu poľovačku na sluky, či čokoľvek iné. Vychádzam pritom od informácií niektorých poľovníkov, ktorí sa s takýmito praktikami tiež nevedia zmieriť. Predpkladám však, že takéto prípady sa ťažko niekedy podarí objasniť a dostať na políciou a pod.
<br/>
<br/>
<br/>Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 365 návštevníkov a žiadni členovia on-line