Lov slúk

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5641 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Lov slúk
:[ ale ono je to tam, ale ozvať sa nevie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5643 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Lov slúk
Čo je to sovs? Jednu skratku by som vedel ale........:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5654 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Pekny den všetkým,
<br/>
<br/>podpisal som sa svojim menom, ale konto som nazval SOVS, je to skratka pre Spoločnosť pre ochranu vtáctva na Slovensku.
<br/>
<br/>Osobne nemam nič proti tomu, keď je niekto poľovník, mám medzi nimi aj priateľov a známych. Rešpektujem to ako legálnu činnosť, hoci sám nikdy poľovníkom nebudem.
<br/>
<br/>Pochopím lov na bažanty, zajace ...
<br/>Ale lov na sluky, ktorý sa navyše realizuje aj v čase, kedy už naše populácie hniezdia, to
<br/>mi nebude sediet nikdy. Marec, ale najmä apríl, je už obdobie, kedy mnohé druhy hniezdia, prípadne niektoré druhy už aj vyvádzajú mláďatá. V tomto období, by mal byť výkon práva poľovníctva absolútne vylúčený...
<br/>
<br/>Jediný argument, ktorý máte nato, aby ste lovili sluky, je že ide o tradíciu, prípadne, že v ďalších krajinách sa ich loví oveľa viac... Nuž ale verím, že dozrel čas na zmenu a možno, keď si to v tomto roku vyskúšate, že aj bez streľby, budú stretnutia so slukou rovnako romantické a zaujímavé, sami začnete uvažovať o tom, či jej lov je vôbec potrebný...
<br/>
<br/>
<br/>V súvislosti so slukou mi napadá jeden slogan &quot;Radšej stokrát vidieť ako raz streliť&quot;.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>Marek, SOVS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5655 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Marek - SOVS : ok my urobime ustupok v love sluky tym ze ju z jari len pozdravime klobukom zaprajeme stastny len a hotovo , aky bude ustupok zo strany ochranarov ? povoleny lov kormorana ?????????????????????????????;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5660 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ahoj Jaro,
<br/>
<br/>to Ťa asi sklamem...Čo sa tyka sluky i kormorana budeme si stát za svojimi názormi, hoci sa mnohým rybárom, či poľovníkom nebudú páčiť.
<br/>
<br/>Hoci ja osobne nevidím v odstrele kormorána zmysel, keď o tom príslušné štátne orgány rozhodnú a rozhodnutie bude v súlade s národnou i medzinárodnou legislatívou, bude sa strieľať. Ale potom, urobíme všetko preto, aby táto činnosť bola pod prísnou kontrolou. Podmienky, ktoré MŽP SR udelilo na výkon výnimky na odstrel kormorána sú také benevolentné, že prakticky nebude možné vykonať dozor nad jej realizáciou, a ani nebude možné relevantne zhodnotiť, aký účinok má na prítomnosť kormoránov odstrel, v porovnaní s plašením.
<br/>
<br/>Problém kormorána je veľmi komplikovaný, nemam teraz časovú kapacitu, ho tu podrobnejšie opisovať. Určite sa v tejto veci povedie dlhá a náročná diskusia a verím, že na konci bude výsledkom - riešenie prijateľné pre všetkých zainteresovaných.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>Marek,SOVS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5663 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov slúk
Marek neviem či si člen sovs vlk a pod. ale dúfam že nie je daleko čas ked tieto (ochranárske spolky ) budú musiet niesť aj následky svojho konania ono súkromne vlastníctvo je už aj na Slovensku a treba dnes pozerať kam lezem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5665 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov slúk
Skús už niečo iné

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5667 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Tak my si teda tiež budeme stáť za svojim názorom spolu s rybármi! Pretože Vaše klapky na očiach sú zrejme trvalo neodstrániteľné a budeme musieť ten Váš extrémizmus nejako vyvážiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5668 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
Takze z nasej strany kazdy caka ustupok , ale ostatny nemusia nic . Takze houby , houby zlata rybka . Takto sa dialog nevedie . Jediny polovnici musia robit kompromisi a &quot; ochranari &quot; nemusia nic len si vymyslat bludy preco toto preco tamto ! Napis to rybarom a zozeru ta za ziva . A ani sa nepokus napisat ze kormoran nie je premnozeny lebo tu ti to nikto neuveri ! Toto je dialog za Vasej strany ! Ja len dufame ze si teraz tuto pritomnym presne ukazal ako Vy chcete spolupracovat z polovnikmi .
<br/>
<br/>
<br/>ps : Jovic vidis a sme tam kde sme nechceli byt !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5669 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Dúfam, že si to adresoval SOVS a nie mne. My sme predsa na rovnakej strane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5670 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov slúk
ano patri to SOVS a pod.org.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5671 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Ja len neviem prečo tí ľudia nie sú schopní vidieť veci v súvislostiach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5672 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Lov slúk
lebo su to ochranari a takych ako Jovic je malo ak nie je uplne sam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5673 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lov slúk
Budem teraz trošku pomimo- dík za tie linky čo si mi poslal Matulkoh, ale nemožem ich nejako otvoriť. Vobec celý mail mi nejak štrajkuje, tak som Ti nemohol odpovedať. Cez víkend budem aj v NR aj v Bave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5674 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Nazdar Jaro,
<br/>
<br/>nerozumiem prečo sa tak rozhorčuješ. Ochrana prírody je neustále o kompromisoch a väčšina je bohužial na jej úkor. Ja som reagoval len na tvoju &quot;ponuku&quot;, pretože takto sa problémy nevyriešia.
<br/>Opakujem, že som za to aby sa presadzovali objektívne najvhodnejšie riešenia,podložené odbornými argumentami a vedeckými štúdiami.
<br/>
<br/>Áno, v posledných rokoch, sa početnosť tohto druhu u nás zmenila. Mám ale pociť, že sa nehľadí na skutočné príčiny, prečo k tomu dochádza... zároveň dodávam, že problém sa musí riešiť a koncom roku 2004 bola vytvorená aj pracovná skupina z rybárov, štátnych zamestnancov, i ochranárov z mimovládnych organizácií, aby sa hľadali vhodné riešenia.
<br/>SOVS realizovala dokonca aj monitoring kormoránov spoločne s SRZ, takže komunikovať s nimi nebol problém.
<br/>
<br/>Nemám pocit, že by som svoje názory prezentoval nekorektne, ani, že by som nechcel o nich diskutovať.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>Marek, SOVS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5678 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Prepačte, neviem z akého dôvodu moja reakcia prišla viacnásobne,
<br/>ak som to sposobil ja, tak sa ospravedlňujem.
<br/>
<br/>Marek,SOVS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5680 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Lov slúk
ale ta diskusia, marek spociva len o bezhlavom presadzovani svojich (ochranarskych) nazoroch a nieje v tom ani naznak nejakej vzajomnej dohody......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5681 od laci
Odpoveď od laci na tému Lov slúk
ano sposobujes to ty, skus po poslani kliknut na spat do temy, a nie obnovit to s F5, lebo vtedy to posles este raz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5683 od SOVS
Odpoveď od SOVS na tému Lov slúk
Ahoj Felix,
<br/>
<br/>snažil som sa vysvetliť, moju reakciu na jeden z predošlých príspevkov, no uznavam, že Ta formulacia, mohla navodiť dojem, že ide o paušálny pohľad. Ja plne rešpektujem Vaše názory, máte na ne právo. Rovnako aj ja mám právo na vlastný názor, ale bez problémov príjmem, keď mi ho niekto rozumným argumentom vyvráti. Pritom vôbec nehrá rolu, či je alebo nie je poľovník.
<br/>
<br/>Na margo vyššie spomenutého môžem len dodať, že napr. o problematike ohrozenia dravcov a ich prenasledovaní na Slovensku, som sa vo svojej praxi dozvedel najviac, práve od niektorých priateľov z radov poľovníkov.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5685 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov slúk
Marek klídek úplne postačuje jeden klik neunav sa bude to tu na dlho počuj ak sa snažíte o ochranu prečo neprotestujete aj pri záberoch pol. pôdy kde sa stavajú nové fabriky (Trnava Žilina Devinska Malacky )ved na tom pozemku ak sa pol. neobhospodaruje a ak ho kúpite môžte trebárs zakázať všetko čo chcete ale to asi bude problem čo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 389 návštevníkov a žiadni členovia on-line