Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43350 od kikama
Odpoveď od kikama na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
chlieb náš každodenný-tiež ho odkladám,suším a zbieram z celej rodiny,v tomto období zver nepohŕdne asi ničím;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43351 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Len tak dalej.....to ste v tej Luteranskej doline??;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43352 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Práve som presvedčil jedného šéfa pekárne, že starý chlieb nepotrebuje, takže odo dnes pravidelne odoberám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43355 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Pali velmi dobra kombinacia u nas sa pre srnčiu osvedčila zlomkova pšenica premiešana nevyčistenym jačmenom,u jelenej je to jedno berie všetko len škoda že tohto roku nemame gaštany pomlete su hadam najlepšie krmivo pre jeleniu zver no možno najlepšie
<br/>:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43356 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
a tohto roku sa ideme zamerat na zber maličiaku ,viazat do snopou ,tiež vinikajuci krm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43358 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Lubo, nemusíš sa vôbec trápiť s mletím alebo drvením gaštanov, vysoká a diviaky gaštany v pohode rozhryzú. Minulého roku som trochu zanedbal ich zber, našťastie ma zaskočila v zbere susedka :) tak začiatkom zimy boli aj gaštany :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43359 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ja som tiež jeden rok kupoval staré pečivo z pekárne - vrece rožkov za sto korún :) ale metóda celoročného zberu od kolegov je finančne menej náročnejšia a podarí sa mi nazbierať aj desať vriec suchého pečiva

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43361 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
hej ale ked to rozdrviš a premiešaš so smesou dostane sa každemu tak vetšinou jelene pobrali gaštany a hola nemala nič

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43362 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
ako kde, u nás sa holá zdržovala väčšinou poblíž krmrlcov v húštinách, jelene zaťahovali hlbšie do porastu. Preto bola holá skôr pri krmelcoch - teda väčšinou :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43364 od miso243
Odpoveď od miso243 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Tými gaštanmi myslíte pagaštany konské alebo jedlé gaštany?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43366 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
poväcsinou pagastany ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43367 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
U srnčej sa mi osvedčila ďatelina, lucerna, žihľava, malinčie, černičie, letnina, jablká, kŕmna repa. Túto zimu som začal v neskorej jeseni podávať celé čerstvé gaštany. Srnčia ich brala mimoriadne dobre. Neskôr drvené sušené s ovsom - pšenicou, kukuričnou drťou a jablkami. Štvrtý mesiac prikrmovania mi zreteľne a jasne napovedá, čo budem podávať srnčej po ďaľšie roky, teda mimo iného. Chodím raz - dvakrát do týždňa a vždy prázdne, ako dôkladne vyzametané. Oblasť Oravy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43369 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
srncia gaštany no naša je asi prieberčiva normalne nežerie len drvene

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43378 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Áno, vieme aká je srnčia náročná a prieberčivá na potravu, resp. prikrmovanie. Myslím, že každý s tým máme skúsenosť. Niekedy začiatkom novembra som na skúšku začal dávať čerstvé celé gaštany ( vždy zhruba 3-4kg ) a naozaj som ostal prekvapený. Gaštanov nikde, len srnčie stopy a pobytové znaky. O zámenu, že by ich brala vysoká alebo čierna alebo iná zver sa stopercentne nejedná. Tá ani k tomuto kŕmnemu zariadeniu nechodí, môže iba veľmi - veľmi ojedinele a to väčšinou v prípade tuhej zimy a vysokej pokrývky snehu. Je to srnčia parketa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43379 od miso243
Odpoveď od miso243 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ten úsmev na konci sa mi zdá zbytočný. Chcel som mať len istotu. U nás totiž zver pagaštany vôbec nebrala a tak som chcel vedieť či náhodou nepoužívate jedlé gaštany horšej kvality.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43383 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
kobra ty mi pripadaš ako z ineho sveta čo tu pišeš o tom čo žeru levi ,tygre a ini žijuci predatory niekde v afrike ,nie že by to nebolo zaujimave ale neporovnatelne z dravcami v našej prirode a už vobec nie s našim vlkom opytaj sa akeho kolvek horara lebo polovnika čo tu u nas na Liptove poluje už dlhši čas a myslim aj Orave a Vychode Slovenska čo žerie vlk ako si medzi čriedami vybera nezdravych jedincou a mladu zver každy ta vyvedie z tvojho omylu,svorke je tu jedno na čo natrafi a najhoršie na tom je to že ked natrafi na silneho jelena a je hladna tak jelen to ma spočitane pretože si je vedomi svojej sili tak sa jej postavi a to je jeho koniec je tu x takych zdokumentovanych prikladou a nielen jelenou ale i silnych diviakou kde je vidiet že si svorka nevybera,možno len vlk samotar ale to je vinimka to iste plati o risovi aj ked u neho v menšej miere tak nevrav prosim ta že je to blud

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43384 od mauser98
Odpoveď od mauser98 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Za tie bludy čo z Teba vypadávajú by si si zaslúžil medajlu.:D8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43388 od mauser98
Odpoveď od mauser98 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
i. Aby som držal vlákno, tak ja dávam ovos s kukuricou / cca 70:30 /,siláž, ktorú zvyknem posoliť, jablká a seno.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43391 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra len pre informáciu som z Oravy, tento rok sa na Orave strelilo zaujímavé číslo pokiaľ ide o vlka. o vlkoch viem toho dosť, videl som ho aj loviť. myslím, že v téme o vlkoch som aj niečo napísal. ale toto tu nepatrí, je to mimo tému. a ešte jedna maličkosť, ak ide o vlka súhlasím z tebou ale len pokiaľ ide v naších podmienkach o diviačicu z mladými. ak ich vlk nájde, tak mladé vyžere do posledného a ak nemá už čo, padne aj mašica. videl som aj ako 2 vlci ulovili srnu v jeseni, mladé srnča utieklo a toto teda celkom vyvracia tvoju teóriu. zodpovedne teda možem povedať, že na Slovensku vlci berú zver ber rozdielu veku.
<br/>Ak možem k tej kamere v Estónsku, poznamenal by som iba jedno, sype sa tam aj kukurica stačí si pozrieť videá z archívu. Rozumné je aj vysadzanie ovocných stromov v revíroch.
<br/>Jaro chlieb je dobrý materiál samozrejme suchý a v rozumných množstvách.
<br/>A ešte jedna pikoška na záver, prešiel som dnes vyše 300km od BA cez Terchovú až na Oravu a poviem vám, že nieje zima ako zima ale to nieje nič nové;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43392 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra ak uz si nacal temu vlk a jeho korist , tak pridam ja nieco. Prof. Brtek mi prednasal zoologiu na polovnickom kurze. Zucastnil sa pozorovani vlka v Rusku. Odtial pochadzali diapozitivy nasnimane z vrtulnika. Vlci niekolko kilometrov prenasledovali dospeleho samca losa. Nafotena bola cela akcia od najdenia stôp vlkmi az po samotne ustvanie losa a zabitie. Ako som pisal jednalo sa o dospeleho silneho samca. Pocitam ze ak by sa mu aj podarilo ujst po tom behu by niekde uhynul na zapal pluc. Z toho aspon mne vyplyvy ze ak su vlci hladny rozdiel chory , slaby , mlady , stary kus rozdieli nerobia. Hlad je mrcha ja to poznam. :)
<br/>
<br/>Inak skus prejst z Afriky aspon do Europy. Tie dokumenty co spominas pozeram no porovnavat predatora a korist zo savany a z europskej lesostepy je na uvazenie.
<br/>
<br/>Kobra to co si pisal o krmive a prikrmovani ma dost zaujalo. No ked niekto napise ze gepard sa nahanal za mladou antilopou a okolo staly chore, gravidne a stare ... ako vies ze boli stare, gravidne a chore? Ja som este ani raz nedokazal v TV urcite vek, zdravotny stav a graviditu africkej zveri. Teda okrem pripadov kedy samica uz rodila.
<br/>
<br/>Kobra takze hop do pomyselneho lietadla a presun sa na Slovensko. Citaj co ti pisu chlapi z Oravy, Liptova ci Vychodu kde maju stabilne vlky, medvede a rysov. Maju moznost ich pozorovat a vidiet ich v akcii.
<br/>
<br/>ps: Miso ten smajl som dal len tak ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.292 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 282 návštevníkov a žiadni členovia on-line