Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44429 od ondrej
na ceskom fore ta tusim pekne uzemnili co som videl :D:D:D asi nemohli uz citat tie vedecky dokazane teorie co si si nastudoval pri telke

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44433 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
počuvaj andersen...svoje duchaplné fantas-magorie si nechaj doma pre svojich...od tvojho výskytu na tomto fore 13.2.2009 19:27hod. tu trepeš jednu hovadinu za druhou...pcháš sa skoro do každej témi a snažíš sa provokovat ludí čo sem prispievaju už viac rokov a posielaš ich založit si vlastnu stránku...jediné čo si o sebe uviedol bolo že si z východu-zmaturovaný lesník zo 70-tich rokov-bol si pán horár-veduci lesného obvodu ktorý vyhral 3miesto zo 145veducich LO....ale ak si takéhoto presvedčenia tak prečo si to nepropagoval už vo svojej veducej funkcii...???Lebo keby tomu tak bolo,tretie miesto by sa ti tažko ušlo...vtedy si bral plat a držal hubu...!!! tak v tom pokračuj a nepíš sem svoje kraviny,z ktorých nám je na grcanie...PS:kolký sedíte za stolom a odpisujete na naše príspevky za učelom provokovania....??? najskvor to bolo na zasmiatie...ale teraz sa nám už z toho iba dvíha žaludok...a za posledné prestan vystupovat akože v mene nás ostatných medzi ktorých si vopchal ako tá hyena z dokumentárnych filmov ked sa snaží uchmatnut kusok koristi....toto prirovnanie máš kvoli tomu aby si tomu pochopil...ked už stále čumíš iba do tej telky....:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44434 od Eno_Nuno
Kobra zima ešte neskončila, oficiálne skončí až 21.3. a ver tomu, že ak o niečom nieje dôkaz, tak že to ani neexistuje. u nás je už zaznamenaných niekoľko úhynov a ver tomu, že tieto veci nenájdeš v TV a ani nikde inde, dôkaz (ktorý by si akceptoval) o tom je nie nemožné, ale ťažké získať už aj preto, že osobne nepoznám zverolekára ktorý by bol ochotný ísť pešo 5-10km len preto, aby napísal nejakú správu. doposiaľ sme si vystačili aj bez toho, komu a načo by to bolo dobré? myslím, že asi iba tebe aby si možno veril, že je to možné. osobne som presvedčený, že sa niečo ešte nájde a tu vychádzam z tiež vlastných skúseností posledných rokov. pravdupovediac boli aj prípady keď k úhynom zveri došlo dôsledkom dopravnej nehody len preto, že pri ceste pred 30-40r boli povysádzané ovocné stromy pod ktorýmy zver hľadala potravu počas dlhej zimy. kto zato môže je zbytočné riešiť ale vzhľadom na to, že je tu nový cestný zákon v ktorom sa vláda zaviazala znížiť smrteľné nehody na cestách, je iba otázka času kedy budú takéto prekážky na väčšine miest odsránené. a ešte jedná maličkosť, na miestach, kde je v zime skutočná zima a je tam aj veľký výskyt predátorov, sa často k úhynom z vyčerpania nestihneme dostať lebo takáta zver slúži ako ďaľšia potrava. bažanty sa na orave vo voľnej prírode nevyskytujú, aspon o tom neviem ale verím aj tomu, že ak líška nájde na nejakém láne uhynutého bažanta či zajaca tak ním nepohŕdne a toto sú veci o ktorých sa ťažko získavajú dôkazy a predsa o jednom dôkaze viem ktorý sa zaznamenal štátnou veterinárnou komorou. jednalo sa o kormorána asi 5rokov dozadu počas zimy kedy ešte nebolo možné na ne poľovať lebo nebola povolená ani výnimka takže nemohol trpieť ani na postraumaticky stres žeby po ňom niekto strieľal. jednoducho uvedený kormorán spadol a zahynul počas preletu do jednej firmy. dali ho veterínarom aby sa zistila príčina a výsledok? úhyn z vyčerpania.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44435 od Jaro
Takze ak berieme nemcov ako zapad www.landwirtschaft-mlr.baden-wuerttember...212931_l1/index.html [/]vid LINK - KLIK TU
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>[r]Kobra toto ti asi nezapadne do Tvojej teorie- Na zapade sa neprikrmuje [/r]
<br/>
<br/>Eine ausgewogene Fütterung in der vegetationsarmen Zeit (Okt. Bis April) mit langsamen Futterwechsel (Anpassung der Pansenflora, Azidosegefahr!), ausreichender Wasserversorgung und Mineralien und ab Oktober eine Beifütterung im Kälberschlupf.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44436 od Jaro
Skoda ze som nefotil v Tirolsku tie krmelce co tam boli. To asi bolo pre turistov na prespanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44437 od ondrej
jaro co ho klames ......to si teraz ty naklepal :D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44438 od Waldo
Kobra ja zasnem... ked nieco nie je v TV tak sa to nestalo... :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44439 od Jaro
Ondrik si ma teraz prezradil :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44440 od Jaro
Kobra a ked si sa uz presunul sem ohladom toho neprikrmovania tu mas daco z Kanady . Bud su ti kanadania tiez blby alebo naopak ked pomahaju zveri.
<br/>
<br/>En 1995, le ravage de Pohénégamook comptait 500 animaux répartis sur 25 kilom&amp;#232;tres carrés. &amp;#192; l&#039;époque, une vingtaine de résidants de cette région alimentaient les cerfs pr&amp;#232;s de leur résidence et environ 20 % du troupeau fréquentait les postes d&#039;alimentation. Comme l&#039;ont rapporté les médias l&#039;hiver dernier, nourrir les cerfs est devenu monnaie courante dans l&#039;Est du Québec o&amp;#249; la rigueur des hivers cause une forte mortalité chez les chevreuils. Lorsque le couvert de neige est trop abondant, les chevreuils limitent leurs déplacements &amp;#224; une zone restreinte o&amp;#249; ils épuisent peu &amp;#224; peu les sources de nourriture accessible. Si les conditions de neige et de froid sont extr&amp;#234;mes, jusqu&#039;&amp;#224; 50 % des chevreuils peuvent mourir de faim.
<br/>
<br/>V kratkosti : Prikrmovanie jelenej zveri je velmi rozsirene vo vychodnej oblasti Quebec-u. Pri vysokej nadielke snehu dochadza k nedostatocnemu pohybu jelenej zveri, tym padom k vycerpaniu prirodzenych zasob obzivy a tym padom az 50% jelenej populacie trpi hladom.
<br/>
<br/>V niektorych oblastiach sa stara az 50% obyvatelstva o prikrmovanie jelenej zveri. To je pisane v dalsom odstavci.
<br/>
<br/> www.scom.ulaval.ca/Au.fil.des.evenements/2000/03.16/cerf.html [/]zdoj TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44456 od norel
má niekto skúsenost prikrmovania bažantov z 2l plastovej flaše naplnenej zrnom, vktorej sa nachádzajú 2 alebo 3 otvore o priemere 10mm zavesenej vo výške 20 cm nad zemou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44459 od lubenko
už som nechcel reagovat ale mi to neda,Kobra ako vraviš si vyštudovany lesnik zo 70 rokov,beriem ,ale mam pocit že sa ti v hore prihodil dajaky uraz čim si ostal priputany na invalidny vozik,ver mi je mi to luto,ale preto že si invalid a frustrovany s toho že sa nemožeš zapojit do normalneho života ,že ta neberie nikto važne nemusiš nam obyčajnym podla teba neinteligentnym ludom tlačit do hlavy niečo čomu ani ty sam neveriš,pretože neverim že by normalny človek ešte aj o tretej hod rano a to nie jeden den,rozmyšlal nad tym čim tu zahlcuješ tieto stranky.Dal som to prečitat niektorym mojim kolegom,ktory sa pohybuju v tejto branži a krutili nad tymto hlavou.Jeden z nich dokonca pracuje vo vyzkumnom ustave lesnictva vo Zvolene ma sbehane Finsko,Švedsko,Škotsko,Anglicko a o tom prikrmovani by ti mohol povedat niečo ine než udavaš ty, tak to len som chcel a už budu len čitat a lutovat ta ,že si sa dostal až do takeho štadia choroby,prajem ti aby si sa čo najrychlejšie uzdravil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44482 od army9
Tebe uz fakt nieje pomoci.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44484 od michal
Som si asi naivne myslel, že ako zodpovedný vedator nezostaneš len s TV ovladačom v ruke a svoje prevratné teorie si overíš praktickým výskumom.....skoda, asi sa tých super trofejí a kvant zveri nedockáme. Mozno ked prejdes reinkarnáciou, sa tým budes zaoberat v dalsom živote...teda dufam, lebo takto to vyzerá, že sa zmôžeš len na pohodlne buzerovanie z gauča.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44487 od Jaro
Kobra ak nebolo pochopenie u nasich pohlavarov za ery komancov mal si sa obratit na priatelov z RVHP. Urcite by tvoje novatorske zmyslanie ocenili nahanaci sa za medailami ako Ceaucescu, Zivkov a spol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44490 od pali
Od každého chceš dôkazy ohľadne jeho tvrdení ale na potvrdenie svojich teórií, ktoré si vytvoril dedukciou z prírodopisných filmov, odmietaš potvrdiť praktickým dôkazom. Na deduktívne metódy myslenia existuje veľa vtipov, kde sa napokon môžeš dopracovať k záveru, že si sliepka a pod. Z praxe ti môžem potvrdiť, že tvoje teórie neplatia. Existuje taký nie veľký poľovný revír, kde je len pár členov PZ a zasahuje sa tam minimálne. Takmer desať rokov tam neboli vykonávané žiadne lesné práce a poľnohospodárska pôda leží ladom. Nadmorská výška od 250 do cca 600 m.nm. Les tvorí asi 60 % plochy. Stavy srnčej žiaľ rapídne klesli, Výrazne stúpli stavy jelenej zveri ale trofejovo je to bieda. Ak sa diviaky neprikrmujú, tak tam zostávajú len svine s prascami. Ostatné odídu a vrátia sa v čase úrody žaluďa a bukvy. Zajac a jarabica za ostatných tridsať rokov prakticky vyhynuli. Bažant sa vyskytuje len v pár kusoch. Zdá sa, že prosperuje rys, občas sa zjaví medveď a v zime sa na chvíľu objaví aj vlk. Záver je taký, že jediné východisko vidím v spestrení potravnej ponuky a to rozšírením plôch poľnohospodárskych kultúr viacerými menšími políčkami osiatych miešankami. Poľnohospodári to neurobia tak to musia urobiť poľovníci z vlastných.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44493 od Jaro
Kobra tu je nieco pre teba - odpoved na tvoju prvu otazku - www.mojemp3.sk/playing.php?id=4392 [/]KLIK TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44496 od Jaro
Len asi zabudas, ze polovnictvo nie je len o medailach!!! :x Nemyl si tu polovnikov s lovcami prahnucimi po medailovych trofejach. :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44500 od Jaro
chybicka se vloudila - kamarat zalesak ma opravil posledna veta v preklade znamenala - ... az 50% jelenej populacie hynie. :x:x:x
<br/>
<br/>Na to ze si maturoval v 70 roku beriem tvoje detinske otazky ala IBiza ako dosledok prichadzajucej menopauzy.
<br/>
<br/>s pozdravom Jaro Kučík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44504 od Jaro
Staci ak napises na univerzitu Laval. Urcite ti podaju presne info o uhyne zveri v onej lokalite. Na to ako si zbehli v informovanosti a studovany nemala by ti robit problem quebecka francuzstina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44507 od papoI
tu som si našiel dobré miestečko! tu je dobrá tvorivá atmosféra!
<br/>
<br/> vzrušená fáza manio-depresívnej psychózy
<br/>komplex symptómov schizoafektívnych psychóz, prejavujúci sa zmenami nálad, euforickosťou, veľavravnosťou, vystatovačnosťou, prehnanou sebadôverou, nadmernou podnikavosťou, nedokončovaním činností, prelietavaním od jednej k druhej, zvýšenou motorikou, hlučnosťou, zvýšenou dráždivosťou, nepodrobiteľnosťou
<br/>Zdroj: „http://sk.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1nia_(psychiatria)“
<br/>
<br/> tu sa začnem konečne rozvíjať... akosi cítim, že som trafil. neviem to síce vedecky dokázať, ale to nechám na dr. hausa, príp na iných odborníkov.... proste verím im. a aj vám chlapci ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 333 návštevníkov a žiadni členovia on-line