Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44225 od Eno_Nuno
nahovno;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44247 od pepco
ty si asi ozaj debil...co to zas trepes ty blb?
<br/>juhozapad a juh slovenska? si zober mapu, od trencina cez nitru po lucenec, resp az okolie kosic, su vsetko polia, ked tam nadrbu druzstevnici 100 ha lany psenice, jacnema, kukurice, zajac aj bazant nema sancu.a to nehovorim o pozatvovom soku ked skosia take lany naraz, nedostatok vody a potravy a mas to vymalovane...a v case kladenia vajec bazanta? staci nato predacny tlak diviaka, skodnej ako liska, kuna, z pernatej hlavne straka, a mas po bazantoch.
<br/>tak uz tolko neteoretizuj a daj nam priklad, nie ze niekde som videl dokument, to si strc do riti, realny priklad kde, kto, ako, kolko....
<br/>vyskusame ked to bude dobre, ale hanobit tu robotu a vyskum polovnikov svojim nezmyselnym teoretizovanim, to mi pride ako ubohe a alibisticke.
<br/>hawk :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44255 od jarry9
Kobra, čiže v PODSTATE tebe ide o to, resp. navrhuješ, alebo sa zamýšľaš myšlienkou, aby sa legislatívne upravila doba lovu a hájenia jednotlivých druhov zveri na Slovensku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44258 od jarry9
Nie je dôvod s tebou nesúhlasiť, teda konkrétne v tejto predmetnej veci. Podobný názor zastávam aspoň z časti aj ja. Myslím, že príde čas aj na Slovensku, kedy sa tvoje úvahy, resp. snahy potvrdia a naplno sa premietnu do legislatívy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44264 od pepco
vulgarny a tupy? pardon pan vseved legislativny
<br/>nic si tu nepredviedol, zacnes temu, dostanes nanu argument na ktory nemas odpoved, len to stale vykrucas dookola, ako s tym bazantom.
<br/>podla teba su vysoke tatry prirodzenym prostredim pre bazanta?
<br/>myslim ze nie, tak konecne odpovedz ako by si to riesil dole na velkych lanoch oblilovin s chovom bazantov.....a ked si polovnik, zohladni aj odlov skodnej, resp navrh...
<br/>cakam a som velmi zvedavy ci si chlap al zas trepnes len nejaku kravinu...
<br/>silno urychlenu legislativnu :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44274 od ondrej
1,mas pravdu bazant patry do Tatier:x:x:x na nizinach sa len trapy ..........nema tu ani vhodne potravinove podmienky..............chybaju mu tu sisky a vyhonky ihlicnanov
<br/>2,videl si uz niekedy mladych bazantov v auguste ??? .........asi nie ............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44277 od army9
V novembri a decembri kotne zajacice.8o Chlapea kde si doteraz zil, na Krete, Sicilii... .:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44280 od Jaro
Rozmnožovanie : pária sa prvý raz koncom zimy a 3 a 4 raz koncom leta .Pri hocovaní dochádza medzi z. k bojom o samicu . Zajačica má v našich podmienkach mladé 3 -4x do roka .Do roka môže mať 10 mladých. Gravidita trvá 6 týžd. . mladé po vyliahnutí hneď vidia a sú osrstené . V tele zajačice sa môžu vyvíjať až dve generácie plodov .
<br/>
<br/>zdroj- [r]Zaklady polovnictva. [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44291 od Jaro
Tak sleduj TY Vyskumnik :x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44292 od ondrej
1,neodpovedas lebo nevies co mas odpovedat .........odpoved si zatial v telke nenasiel a ubezpecujem ta ze ani nenajdes ;)
<br/>2, vies preco divej kacici hovoria marcovka ??? vies kedy sa liahnu kacata a kedy bazanticata ???rozoznas v auguste kohuta od sliepocky ....myslim tohorocnu mlad ??? vies prd ......terotickych hovadin si pohltal dost teraz by si mal vyrazit do priody a overit si ci je to pravda .......najlepsie do tatier tam je plno bazantov .......urcite sa tam dozvies nieco nove :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44293 od jager133
poď ma pokec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44295 od lubenko
bol som v bažantnici pri Ostrave 10 rokou ,vypuštalo sa tam okolo 50000 ks bažantou,ale neviem si predstavit keby zahranični hostia mali prist na hon už 20.8 ,neviem si predstavit čo by vlastne strielali a k tej liške jej lov od 1.7 do 31.12 tak to si hadam nemyslel važne8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44296 od lubenko
no budem ti oponovat ,pretože aj bažantie sliepky sa strielaju a vobec preto nieje zle

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44297 od lubenko
a keby si bol na bažantom hone by si videl do akych krdlou sa striela

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44301 od abba
ušiel ti malý detail, kačice žijú v pároch t.j. 1:1 a bažanty v kŕdľoch 1:4-6 a preto sa kačice lovia bez rozdielu pohlavia, načo, by bol prebytok neoplodnených kačíc?
<br/> počul si o náhradnej druhej znáške u bažanta? tieto bažantíky nie sú dobre preperené ani na začiatku novembra
<br/> do konca februára sa bažant loví v bažantniciach a tam divá populácia nikoho nezaujíma, normálnemu poľovníkovi je z takej poľovačky na grcanie a čo robia proti tomu tebou menovaní vedátori - výskumníci? za peníze aj v Praze dúm
<br/> dobu znášok -íc a dravcov si doštuduj, máš tam medzery, priam &quot;čierne diery&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44308 od ondrej
kobra ty musis byt chory :x:x:x neni som si isty ci citas po sebe tie hovadiny ...............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44383 od ondrej
Ak bažanticiam postrieľate kohútov, čo im iné ostáva, ako sa 4 - 6 deliť o jedného kohúta?:]:]:]:]:{:{:{:{:]:]:]:]:]:{:{:{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44385 od Jaro
Kobra ty rad spominas svoju inteligenciu vsak. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44388 od ondrej
prosim ta ukaz mi nieco mudre v tom co si napisal ...............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44389 od ondrej
a teraz mi este ukaz oplzlost co som napisal ..............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 172 návštevníkov a žiadni členovia on-line