Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44848 od army9
O tych kamzikoch aj medvedovi to bolo v TV spravach , ak sa pametam na JOJke . To ty ale velmi dobre vies kedze sledujes vsetko z TV . Ziadne vysielacky tam nebolo vidiet . Mal by si ale uz vypnut pocitac , lebo ti to ziarenie monitora zjavne nerobi dobre .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44850 od lukas
Pche , tak na tomto sa určite zhodneme Taký pisálek ako Ty

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44851 od lubenko
chovatel čoho ,sliepok :]:]:] a lovec 8o8o8o8o8o ,hadam neloviš za peniaze 8o8o8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44853 od jarry9
Kobra, tvoje progresívne a novátorské myšlienky a názory podopreté odborným vzdelaním a dlhoročnou praxou aj keď prevažne v teoretickej rodine majú opodstatnenie a nájdu súhlas u čitateľov. Dôkazom je fakt, že takto, resp. podobne zmýšľajú aj niektorí autori knižných a odborných publikácií, ktorí píšu a zaoberajú sa problematikou malej zveri a jej zveľadovaniu. Preto dosť dobre nechápem, prečo zo strany diskutujúcich „toľko solidarity“ a organizovaného ataku.
<br/>P.S.- antipoľovnícky zásadne nekonám, tak ma prosím nekameňujte. Len som čítal zopár kníh a vyslovil som názor - presvedčenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44854 od jarry9
oprava: v druhom riadku má správne byť: v teoretickej rovine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44857 od lubenko
kamenovat ta prečo, ved si vyslovil len svoj nazor a nesnažiš sa nam ho vtlct do hlay a presvedčit že maš len ty pravdu ,len každy z nas určite prečital nejake knihy ,len či to čo si prečital a veriš tomu maš aspon trochu overene v praxi bo teoria a prax to je trochu rozdiel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44870 od Jaro
NA Myslivost.cz si tvrdil ze uz nepolujes tak nas tu neojebabravaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44882 od Jenda
Už máte osetá políčka pro zvěř?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44887 od Eno_Nuno
Jendo u nás v piatok napadlo 20cm snehu, aj keď sa znova roztopil ešte je zavčasu :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44890 od martin203
jedno zorane a jedno by som rad co najskor zmulcovat (po ciroku a kukurici) a zorat, no vsade stoji voda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44892 od Jenda
Aspoň někdo kdo jen netlachá na foru a místo dřepění u PC a dohadů s Kobrou něco pro zvěř dělá;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44893 od martin203
ale uz som pisal, ze s Kobrou v par zakladnych veciach suhlasim, no a nezapojit sa do diskusie s nim ma stalo vela vnutornych sil, lebo jeho finalne konstrukcie su naozaj fantasmagoricke

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44909 od Akela
Máme tu v združení pár nádejných hokejistov, korčuľujú ako vedia, ale moc im to nejde, zvládajú len krošček a narazenie na mantinel, tak som Ťa chcel poprosiť, keď zamrzne Ipeľ, či by si im trošku neporadil. Hlavne ako si nedať gól do vlastnej bránky. Keď prituhne, ja sa ozvem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44913 od Tomas
Kobra, ja som tiež niekedy hrával hokej a počúval som aj rady starších, ale občas sme si spravili niečo po svojom, teda niečo nové a to aj vyšlo. Proste vývoj ide v dnešnej dobe dopredu, takže aj poľovníctvo... PS: ked tvrdíš že si chovateľ a lovec v jednom, nie je to proti tvojej teórii zver neprikrmovať??? Nič v zlom, ale vidím v tom trošku rozpor vo vyjadrovaní myšlienok...;):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44935 od Zapar
Kobra, veľmi nerád to priznávam ale oceňujem tvoje úsilie. konečne si vo svojom príspevku ostal na slovensku a neporovnávaš tu antilopu z tuleňom. nezabúdaj, že tak ako to platí u bažanta (ak si ho chceš udržať v revíre) tak to platí aj u zveri, to znamená, že výsádzaním zaujímavých druhov ako je dub, buk, jarabina (tá je ale považovaná z hľadiska lesného hospodárstva skôr za plevel podobne ako breza no možno nie všade) ďalej si nespomenul gaštan meviem prečo a ovocné dreviny. myslím, žeby malo ísť skôr o zvýšenie uživnosti revíru s dostatkom plôch kde by sa zver môhla ukryť. a ešte jedna vec, ak píšeš, že obilniny zveri škodia, tak skús citovať články kde sa o tom píše ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44940 od norel
V Skalici predkladajú obilie od augusta do konca októbra po zbere poľ. plodín, keď sa zver presúva z pola do lesa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44945 od Zapar
Kobra v poriadku, ale to je konkrétne iba jediný citát a konkrétne iba ku danielej zveri takže ide iba o to aby sa tákých dvôkazov dostávalo na net viac a ku čo najväčšiemu druhu zveri, nič v zlom myslím to dobre;) jeden dvôkaz o škodlivosti je málo lebo ako sám píšeš môhol to písať nejaký pisálek. takže ak veda niečo dokazuje treba ju prezentovať a v čo najširšom smere tak preto tie citáty a prosím treba uvádzať aj zdroje ;) a na zvyšovaní úživnosti revíru nič zlé nevidím je to skôr klad ako zápor pokiaľ sa jedná o veci o ktorých som písal;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44946 od Waldo
Ano tu musím súhlasiť...to som čítal aj ja.. Dosledkom nadmerného krmenia jadrovým krmivom dochádza k prekysleniu žalúdka čo može byť príčinou úhynu jedinca... Minulú zimu som dokonca našiel 1ks srnčej ktorá uhynula priamo v zásypci naplnenom kukuricou... Nemožem povedať na betón že toto bolo príčinou úhynu, lebo líšky a krkavce už urobili svoje takže nebolo čo dať na veterinu...Ale je to jedna z alternatív...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44947 od papo
ved prezrad aj nejaké iné alternatívy, jedna je málo na to, aby sa dali robiť závery. čo ta rádioaktívny spád, alebo dôsledky finančnej krízy. kde sa fláka admin, že tu nechá debatu na tejto úrovni pokračovať? naozaj to tu musíme trpieť? treba jasne povedať že hej, a my si už nejakú slušnú nájdeme. len treba povedať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44949 od Waldo
papo klud...
<br/>
<br/>ja nechcem nikoho poučovať ani nič podobné, a ani netvrdím /ak si kukneš moj príspevok/ že netreba prikrmovať jadrom... Iba si porovnávam to čo som čítal s tým čo som vo svojej krátkej polovníckej praxi zažil a videl. Rozhodne nehodlám ani nechcem robiť závery z 1 ks uhynutej srnčej, to by sme nachádzali asi viac uhynutých kusov keby to bolo také škodlivé .Ale je možné že zoslabnutý kus keď prijme vačšie množstvo jadrového krmiva tak to nemusí mať zrovna pozitívne následky... Skôr než do mňa niekto hodí pomyselný kameň zdôrazňujem že sú to len moje úvahy... NIKOMU NIČ NENÚTIM...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 113 návštevníkov a žiadni členovia on-line