Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44951 od papo
no úplne si ma zložil. skoro k slzám...
<br/>,,Rozhodne nehodlám ani nechcem robiť závery z 1 ks uhynutej srnčej, to by sme nachádzali asi viac uhynutých kusov keby to bolo také škodlivé,,
<br/> tak čo potom pletieš o krmive, hááááá? ...,,NIKOMU NIČ NENÚTIM...,, ja ti snáď niečo nútim? podsúvaš tu voloviny na úrovni pomocnej školy a ešte ma vyzývaš ku kľudu? nemáš to dopletené? ale ak myslíš, že nie, nejdem sa o tom s tebou doťahovať. ani s kobrou sa nedoťahujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44952 od Waldo
Prijmi moje verejné ospravedlnenie že som sa vôbec ozval... mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa... a hlavne sa nevytáčaj na takýchto veciach, dá sa odpísať aj v klude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44954 od norel
Drobnú zver treba prikrmovať od júla do polo. apríla. Keď chceš aby tam niečo bolo.Podávam im pozadky a obilie v pomere 3:1. Do krmelca chodí aj srnčia zver, nezistil som doteraz žiadny úhyn.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44955 od Jaro
Waldo vo vete si napisal - Dosledkom [r]nadmerneho [/r]krmenia jadrom... atd. Slovo nadmerneho beriem ako velmi dolezite. To beriem videl som co dokazu niektori stvarat. Nie prikrmovat ale krmit. Potom sa necudujem ze je ta zver poondiata. Keby som sa ja prezral husacou mastou napr. tiez sa poondiem. S tym plne suhlasim.
<br/>
<br/>Mal som moznost vidiet ako prikrmuju na morave. Vyriesili to tymto
<br/>
<br/>[img]www.deerhuntingresource.com/images/30 gal pro hunter tripod feeder.jpg [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44956 od Waldo
Isto velmi dobrá vecička. Ako často to plnili ? Neviem si z obrázku vyvodiť aký to môže mať objem... Má to len jednu malú chybičku, že v našom revíri by som pri tom asi musel spávať aby sa z toho nestal domáci artikel nejakého dobráka ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44960 od Eno_Nuno
Waldo ja som ten článok nečítal, je to tam písane ako si uviedol? [r]nadmerného[/r]?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44962 od Waldo
Nebudem písať celý odstavec... je to v PaR 3/2009
<br/>
<br/>..sa vyskytlo v posledných rokoch niekolko prípadov úhynu mladej jelenej zveri z dôvodu acidity bachora. Tento stav zapríčinilo požitie nadmerného množstva jadrového krmiva a obilných šrotov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44963 od Jaro
Tu je objem 10kg. su aj vacsie aj mensie. Bavil som sa o tom s chlapmi mali to tak nastavene aby to nedalo viac ako kilo denne. Po reviri mali takych zariadeni 5.
<br/>
<br/>No to uz je ina vec ze ti to slohnu alebo rozbiju ;/
<br/>
<br/> /www.cabelas.com/ssubcat-1/cat600362.shtml [/]tu je zopar kusov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44967 od Waldo
To vystihuje pojem prikrmovanie... Nie ako niekde bim vlečka kukurice a máme pokoj....
<br/>
<br/>Počuj Jaro, len tak mimo témy...poluješ v BA resp. okolí ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44995 od Jaro
Waldo situacia sa ma tak, ze polujem tam kde ma pozvu. Som bohuzial bez clenstva v PZ. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45009 od Waldo
No je to blbé v súčasnosti sa niekde uplacírovať ako člen, obzvlášť tu v BA a blízkom okolí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45010 od Jaro
Uz to neriesim , cas ukaze co a ako.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45013 od pedro
Priateľu, obul si sa do nesprávneho. Pokiaľ si myslíš. že nadmerný príjem jadrového (sacharidového) krmiva prežúvavou zverou v zime (hlavne v druhej polovici) ostáva bez následkov si na veľkom omyle. Keď ti niečo hovorí pojem acidóza bachora tak asi vieš o čom hovorím (skús nasypať jadro do fľaše s vodou uzavri ju a daj na teplé miesto a uvidíš čo sa deje v bachore).
<br/>KOBRA: GRATULUJEM DOSAHUJEŠ PRAVÝ OPAK TOHO ČO CHCEŠ!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45015 od papo
jujujúúúúj tak toto je asi hlboké nedorozumenieeee!
<br/>---,,poslal: waldo včera, 10:58
<br/>Ano tu musím súhlasiť...to som čítal aj ja.. Dosledkom nadmerného krmenia jadrovým krmivom dochádza k prekysleniu žalúdka čo može byť príčinou úhynu jedinca... Minulú zimu som dokonca našiel 1ks srnčej ktorá uhynula priamo v zásypci naplnenom kukuricou... Nemožem povedať na betón že toto bolo príčinou úhynu, lebo líšky a krkavce už urobili svoje takže nebolo čo dať na veterinu...Ale je to jedna z alternatív...
<br/>reakcia na príspevok: Kobra - včera, 09:48 ... ,,
<br/>
<br/>na toto som reagoval, je to taký istý dríst, ako tie ostatné kobrove... a divím sa waldovi, že sa nechá tak lacno zblbnúť.
<br/> alebo mi niečo uniká? [r] Nemožem povedať na betón že toto bolo príčinou úhynu, lebo líšky a krkavce už urobili svoje takže nebolo čo dať na veterinu...Ale je to jedna z alternatív... [/r]
<br/> pedro, vo všetkej úcte, naozaj si chcel reagovať na mňa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45016 od papo
a ku krmeniu som sa vôbec nevyjadril, ale ak myslíš....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45018 od pedro
Asi to je nedorozumenie, ale čo je vo waldovom príspevku dríst. Polopatisticky prosím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45019 od papo
argumentácia, podpora domnienkou...... červená veta... aspoň tu, na strednom slovensku to tak vypadá:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45039 od Waldo
papo,
<br/>
<br/>To nebolo o tom že sa nechám zblbnúť. Iba v jednom z Kobrových príspevkov som našiel niečo spoločné s článkom ktorý som nedávno čítal v PaR. Ale koniec koncov je to jedno ...
<br/>
<br/>prajem pekný víkend

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45047 od medard
Všetko je to o kvalite a kvantite poskytnutého krmiva... Kto prikrmuje haldami sypanými na zem, jasné že zver ničí, všetko treba robiť v miere rozumnej. Hlavnú obživu zveri by mal poskytnúť samotný revír...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45088 od norel
Ako prikrmovať jadrom? Jedna z ciest vedie cez lahké obilné odpady zmiešané z jadrom. Môžem to potvrdiť i z praxe. Doporučujem prečítať nasledovné články, ktoré vychádzajú z praktických skúseností:
<br/>Myslivost 9/01 Lehké obilné odpady
<br/>Mys. 12/08, 8/08 Aplikace minerálií a biologické poznatky
<br/>Mys. 5/08 Minerální doplnky a srnčí zver
<br/>Mys. 4/08 Zvyšování kvality srnčí zvere
<br/>Mys. 9/06 Hospodarení se srnčí zverí v MS Václavovice

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 333 návštevníkov a žiadni členovia on-line