Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44099 od ondrej
kobra u nas sme to skusali aj z mladov zverov aj z dospelov .................asi by si mal ist robit skolenia predatorom do nasho reviru ..............asi nevedia co sa patry :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44113 od Jaro
[img]www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG_Gallery&action=show_pic&id=18608 [/img]
<br/>
<br/>
<br/>Kuaaaaaa ked je toto 7cm tak zjem ziveho aligatora.8o8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44114 od Jaro
skoda ze sa mi tam neobjavilo to papove foto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44121 od Waldo
My sme bazanty vypustali ale prd z toho ked tie vypustene nie su schopne odchovat potomstvo. Prosto sliepok mame habadej ale co z toho ked nevysedia vajcia. Radsej vytvorit podmienky pre tie divoko zijuce populacie... Co ale ako aj Bubi pise dnes nejde tak lahko...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44123 od Bubi
Prosim ta neporovnavaj.Pises,ze ani vypustanie dospelej nepomoze a na 2hej strane,ze som ani nskusil atd.Jednoducho:ked ta zver nema prostredie kde by sa mohla ukryt a prezit tak naco budes vypustat.To tie € co to stoji mozem vyhodit do Váhu.Ty budes stahovat ludi do mesta ked tam nemaju kde byvat a z coho ziť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44126 od maty
len tak medzi recou kormoránovi nie je problém zozrat aj 30 cm rybu a to nemusí ani poriadne otvorit zobák

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44130 od papoI
vravím ti, že nehovoril o rybách, tak nepleť dookola.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44131 od pedro
No čo presťahoval si sa? Len jedna poznám a dám ti pokoj. Už dosť dlhý čas chodím so psami pomáhať na poľovačky do bažantnice. Dajme tomu že pred poľovačkou vypustia 1000 kusov normálnych dospelých zdravých bažantov. Nech sa na tej poåova4ke uloví 600 a 100 postrieľaných nech zdochne alebo ich zožerú líšky 300 nech prežije. Poľovačky sa počas sezóny konajú aj niekoľko krát týždenne. Tzn., že počas roka (jesene a zimy) sú do voľnej prírody vypustené stovky bažantov. Tak mi vysvetli, prečo tam nebadať nejako vyššie stavy bažantej zveri? Prostredie je pritom celkom vyhovujúce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44133 od maty
ak tými 7 cm myslel dlzku a nie sírku tak to nebude rybár ale akvarista

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44137 od papoI
noch ein mal, bitte:
<br/>....Neviem, nie som odborník na ryby, preto neviem, do akej veľkosti sú kapre atakované šťukami, ale o kormoránoch som počul, že iba do veľkosti 7 cm. ....
<br/>ostatné som nepochopil, tak iba pripomienka, nie také ryby, ale má tak veľký pohlavný orgán ***. viac sa dozvieš v mojej galérii. ale neviem, či som to pochopil, nevidel som žiadny film

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44167 od Jaro
Trepes! Kacica je pod tlakom Lysky. Neviem kde si zas cital alebo videl ze sa kaciciam dari a su na vzostupe. Ak by si sledoval situaciu okolo vodneho vtactva zistil by si , ze pocty lysiek ovplyvnuju mnozstvo divych kacic a uberaju im zivotny priestor, agresivne sa spravaju voci kaciciam a vytlacaju ich z ich prirodzeneho prostredia. Preto sa aj pristupilo pred niekolkymi rokmi k odstrelu lysiek hoci z hospodarskeho vyznamu tj vyuzitia diviny nemaju ziaden vyznam.
<br/>
<br/>Obcas navstiv miesta kde su kormorany a mozes pozorovat cim sa krmia. Tu na dunajskych ramenach kde obcas zavitam je ich na 100 ked nie na 1000 a 7cm sardinky veru nezeru. Su to riadne kusy co si odnasaju v zobakoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44171 od Eno_Nuno
asi pred 15r sa u nás na orave pokusne vypustilo asi 50 dospelých jarabíc poľných. samozrejme, že sme pozorovali prírastky a dokonca aj fakt, že si našli južné svahy kde sa udomácnili. mladé jarabice sa ale nedožili jary, prežili iba staré aj to nie všetky.situácia sa opakovala ďaľších pár rokov a so stavom jarabíc to išlo zostupne. posledné roky tých pár jarabíc už ani nemalo žiadne prírastky (pravdepodobne padol aj posledný kohútik) a dokonca by sa dalo povedať, že celkom padli. prečo??? na jednoduchú otázku by som dal jednoduchú odpoveď. dlhotrvajúce zimy, nedostatok potravy a vysoké stavy predátorov. na jarabice u nás nikto nevystrelil takže sa tu nejednalo o žiadný postraumatický stres.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44178 od yegi
Kačica nehniezdi ma vode, môže mať hniezdo, ako uvádzaš aj 3 km od vodnej plochy.Ked sa vykľujú káčatká, matka s nimi prejde po súši na vodnú hladinu, od tej doby žijú na nej väčšinu života, a tu sa začína tlak lysiek a labutí a dokonca aj volaviek na ne.Dokumenty sú dobré na dotvorenie obrazu, nie na tvorenie.K tomu krmeniu, kde chcú, aby im kačica zostala na vode, myslím jazerá, je nutné prikrmovať, aby kačky neboli nútené lietať daleko za potravou, lebo tým sa rozptylujú.K tomu bažantovi, v bažanticiach sa neočakávy taký prírastok, ako vo volnej prírode, nakoľko, ako si spomenul, je tam veľký tlak do jari, kým sa loví.Ale ak vypustíš bažanta z voliéry do volnej prírody zavčasu, má čas sa zabývať a nezožerie ho predátor, má šancu vyviesť mladé ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44179 od Waldo
Sevas,
<br/>
<br/>stale hovoris o love bazantov do 28.2. a ze sa kvoli stresu z polovaciek nevedia mnozit. Lenze to su cisto iba bazantnice ale normalna zakonom stanovena doba lovu bazanta (myslim tym beznu populaciu v reviri) je od 1.11. do 31.12. Preco potom tieto bazantiky neprinesu potomstvo ??? podla mna ten stres za 2 mesiace prejde ( to dokonca aj mna ked sa vytocim v praci ).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44204 od medard
či budete veriť alebo nie, na vlastné oči som videl ako pri jednom preparovaní kormorána z neho preparátor vybral 4 jalcov, najväčší (tým sa pravdepodobne aj zadrhol) mal 42 cm, ostatné tak 15 - 20...8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44205 od papoI
či mi budeš veriť, alebo nie, ja ti verím.... priemerná spotreba na deň je cca 0,7kg... teda max sa pohybuje podstatne vyššie. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44206 od jarry9
Kuá, ale nejde mi do hlavy, ako taký vtáčisko s váhou zhruba do 3-3,5kg, pri dennej priemernej spotreby potravy - hlavne rýb 0,5 - 0,6kg by dokázal odletieť - lietať. Však taký 42 čísel jalčisko má zhruba kilo + tri 15-20číslové= zhruba 1,20 do 1,50kg. Ten už pravdepodobne musel len oddychovať a nelietať. Inak je zaujímavé, čo všetko sa píše v literatúrach o tomto najlepšom kamarátovi s rybármi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44207 od medard
toho kormorána našli uhynutého na brehu, ten najväčší jalec nebol vôbec natrávený, preto tá domnienka, že sa ním zadrhol...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44209 od Eno_Nuno
o bažantoch a ich nízkych stavoch je zaujímavý článok z reality v časopise ,,naše poľovníctvo,, 3/2009 strana 12 a 13.
<br/>
<br/>o kormoránoch je známe veľa vecí a najvyšší čas, že sa udelila výnimka na odstrel 800ks pre túto sezónu. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44224 od Eno_Nuno
ten článok opisuje veľa vecí z praxe a tebe to asi nieje moc po chlebe. už som ti písal, že teórie sú často na hovno ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 270 návštevníkov a žiadni členovia on-line