Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27417 od nugy
Zdravim všetkých. Gulo prosím ťa mohol by si aj mne poslať tie materiály o norách? Rád by som dáku to noru u nás zrealizoval. Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/> Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27422 od foksi25
Zdravim Vas. Chcem Vas poprosit ak by ste mali niekto nejake infomacie, nakresy, planiky a pod, na vyrobu zariadeni na prikrmovanie malej zveri, mozli by ste mi to poslat na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27452 od nugy
Chlapi ďakujem za tie materiály.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27454 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Nazdar mám tlačiareň typ HP PSC 1610.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27461 od LEON
tak že stačí nastavit přizpůsobit velikosti formátu papíru a potvrdít tisk nic víc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27462 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Super už to mám no trochu mi pomohla aj moja manželka:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27463 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Priatelia chcel by som vedieť ako je to u vás zo stavmi zajacov . Neviem odkiaľ ste , ja som z okresu Levice a máme na december naplánovaný odchyt. U nás sa početnosť pohibuje na hranicy 30 kusov na 100 ha. Aj v samotnom revíri máme rozdiely keď v niektorých častiach máme po žatve na zarastených strniskách napr. na 80 ha parcele 30-40 kusov ale už o mesiac po ďalšom dyskovaní ktoré mimochodom už jasne prevláda pred orbou je tam ani nie polovica stavu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27464 od LEON
paráda hold nikdo není dokonalý ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30445 od pedro
U nás KE - okolie, (upätie Slánskych vrchov) je zajacov pramálo, aj keď máme zmiešaný revír. Na snehu som videl 3 - 6 na poli v noci, ale to je málo. Samozrejme zajaca neplánujeme. POľujeme na bažanty, ale aj to nie je nič slávne. Minulý rok sme sa pokúsili založiť políčko, ktoré sme osiali miešankou (ovos, lupina, sója, hrach, lucerna, vika, proso + topinambur). Zver ho celé spásla, ukazovali sa tam aj bažanty aj nejaký ten zajac.
<br/>Myslím, že také podiskovanie poľa zlikviduje aj zbytok zajacov čo ostanú po kosbe. Preto je vhodné pripravovať alternatívny životný priestor, kde je bezpečne, dostatok potravy a vody !!! Len na Slovensku je to tak, že aj keď v iných okolitých štátoch sú na tieto účely vyčlenené peniaze z fondov EÚ na podporu rozvoja vidieka, my sme ešte stále akosi 100 rokov za opicami. Pozrite sa do susedných Čiech, neviem ako to funguje v praxi, ale Myslivost je plná výziev a návodov na to ako je možné čerpanie financií na biopásy, umelé nory a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30574 od Waldo
Nazdar,
<br/>
<br/>aj ja polujem v LV okrese, my sme nakoniec tento rok upustili od odchytu...Kde presnejsie polujes ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30577 od Waldo
Pedro,
<br/>
<br/>Presne si to trafil. Ak drobna zver nebude mat vyhovujuci biotop tak mozme krmit a lovit skodnu kolko len chceme ale vysledky nebudu aj tak nijak oslnive. Podla mojho nazoru najvacsim nepriatelom drobnej zveri je velkoplosne hospodarstvo. V minulosti ked sa hospodarilo na stovkach mensich parcel ktore boli ohranicene hajikmi alebo remizkami sa drobne darilo. Nasla tu pestrejsiu potravu a prirodzeny ukryt, nehovoriac o hniezdeni...
<br/>Avsak v dnesnom svete kde hlavnym kriteriom je zisk uz asi tazko dosiahneme rozdelenie megaparciel o vymere 100-150ha na mensie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30625 od pedro
Podľa mňa sa to dá len treba oživiť komunikáciu - štátna správa (čerpanie eurofondov) - poľnohospodári - poľovníci. Musí predsa existovať nejaká cesta, len by sa kompetentný mali trochu posnažiť. teda lepšie povedané najprv by niekto kometentý z ministerstva poľnohospodárstva mal mať záujem na tom aby sa dali realizovať takéto projekty na úpravu biotopov. Myslím si, že by to pomohlo všeobecne prírode nielen malej zveri.
<br/>Zazverovanie bažantami z bažantnice podľa mňa veľmi veľký význam nemá, lebo ani na skale tráva nerastrie. Niekde som čítal, že výpúštanie takýchto voliérových bažantov má podobný efekt ako vypustenie kaprov do suchého rybníka. Navštevujem jednu bažantnicu kde sa vypúšťajú bažanty, uloví sa sotva polovica. A tá druhá potom zmizne.
<br/>Veľmi sa mi páči zakladanie políčok s miešankami, na ktorých si nájde zver potravu počas celého roka. Dá sa to zrealizovať za relatívne lacný peniaz pokiaľ je k dispozícii vhodný pozemok - stačí kus jarku, nevyužívanej lúky, alebo pastviny. Lenže keď je daný pozemok vedený ako trvalý trávnatý porast a ty ho poorieš, hoci aj s tichým súhlasom majiteľa a odfotí to družica máš problém. Preto si myslím, že by mala existovať nejaká možnosť aby poľovníci mohli takéto pozemky prenajímať osievať vhodnými plodinami bez ďalších zásahov (ošetrenie herbicídmi a pod.) a na druhý rok by sa to zaoralo a vysialo nové. A hlavne aby bolo možné získať nejaké dotácie na prípadnú úhradu prenájmu, techniky a osiva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32321 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Nazdar prepáčte že som sa dlhšie neozval poľujem v Dolnom Piali to je posledná obec v Levickom okrese smerom na Nové Zámky. V roku 2007 sme ešte chytali , ale výsledky boli biedne. V roku 2008 neplánujeme ani chytať a ani loviť zajace u bažantov je to o niečo lepšie ale ani to nieje žiadna sláva. Môj návrh na VČS neloviť bažanty v roku 2008 sa väčšine členov nepáčil ale dúfam že zvíťazí zdravý rozum aj u nás v združení. V minulom roku nám poľnohospodáry na môj neúnavný nátlak vynehali asi 1 ha v miestach susediacich z odvodňovacím kanálom , kde plánujeme visiať miešanku v spolupráci z doc. Slamečkom sľúbil že miešanku zoženie , ni je to lacný špás bude stáť asi 9000 sk. Niektoré kanály chceme zrevitalizovať obsiatím lucernou alebo ďatelinou , v miestach kde toto všetko plánujeme je aj problém z vodou ktorá v čase z dlhšie trvajúcim suchom skoro úplne chýba , plánujeme okrem už zhotovených menších napájačiek zhotoviť jednu väčšiu na asi 200-300 litrov vody. Z veľkosťou parciel už mnoho neurobíme ale snažíme sa aspoň nepoľnohospodársku pôdu z atraktývniť pre zver . Dúfam že sa nám to všetko vydarí , nechcem si pripustiť že sa už nič nedá robiť to je to posledné keď bude väčšina poľovníkov v poľných revíroch mať porazenecké nálady môžme to rovno zabaliť v konečnom dôsladku to odnesie len zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32763 od pedro
Držím palce, potom daj vedieť ako to dopadlo s tou miešankou.
<br/>Ináč ja som vysieval miešanku na jar minulého roka, semeno som zakúpil normálne v predajni bolo tam proso, soja, repka, lupina, lucerka, bôb, vika toto stálo asi 400SK, ale polovica ceny bola za semeno lucerny. Potom sme mali ešte hrach a ovos. Touto zmesou sme osiali plochu cca.50x50 m.Siali sme to dosť nahusto, biomasa bola dobra ale do jesne bolo políčko spasené. U nás je &quot;nevýhoda&quot;, že sa do toho pustia diviaky a vysoká. Ale zdá sa, že sa mi podarilo presadiť výsev políčok, teda políčka sme mali, ale všade trepali kukuricu, ktorá bola potom aj tak veľmi biedna, tak dúfam, že toho roku budú moje pripomienky vy.slišané

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43175 od abba
Na Slovensku sa možno opäť rozšíri pestovanie technického konope (konope siate).
<br/> Konope a zver - máte s tým niekto skúsenosti, je to pre zver vhodná krytina?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43249 od yegi
len, aby Ti to kukláči neprišli vytrhať, nakolko je to pestovať zakázané :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44085 od ondrej
prispievaj do polovnictva a rybarstva urcite budu mat s teba radost ............. to co pises si moze kazdy precitat aj v casopisoch ale verim ze vedsina radsej otoci stranku pretoze su to bludy ..............takze sa nemusis obtazovat prepisovanim clankov na tuto stranku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44087 od ondrej
chlape tvoje modzgove bunky ma prekvapuju :]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:] neprihlasuje sa na tvoj nick tvoj 8 rocny syn ????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44089 od Bubi
Nazdar.
<br/>Pises tu o tom,ze na vychode ma drobna dostatok podmienok vhodnych na prezitie atd.Pozri sa na juzne Slovensko a juhozapadné atd.Tam je problem...obrovske plochy monokultur,intenzivne polonhospodarstvo.Ziadna poriadna remizka,alej,krovina atd.Tu ti ani vypustanie dospelej zveri nepomoze.A tlmenie predatotorov????..slabucke a neucinne.Pokial sa nedohodnes s farmarom,nezaplatis!!! mu aby vysial tam kde potrebujes a co potrebujes ,pooral len tolo kolko ma..nie aj polovicu cesty atd,tak mas s drobnej akurat hovno kamarat.A sme zas pri peniazoch...nie pri teoriach.Keby si PZ prenajali alebo kupili par ha pody a hospodarili doslova len pre drobnu zver...pomaly by sa stavy urcite zlepsovali.Jednodcho tam nepustia John Deer-a atd a zver bude mat ako take podmienky.Ale je to v ludoch a potrebujes zas len PENIAZE.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44090 od papo
....Neviem, nie som odborník na ryby, preto neviem, do akej veľkosti sú kapre atakované šťukami, ale o kormoránoch som počul, že iba do veľkosti 7 cm. ....
<br/> ostatné som nepochopil, tak iba pripomienka, nie také ryby, ale má tak veľký penis. viac sa dozvieš v mojej galérii. ale neviem, či som to pochopil, nevidel som žiadny film:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 384 návštevníkov a žiadni členovia on-line