Lovecka lukostrelba

pred 19 rokmi 2 mesiacmi #252 od Foldes
Lovecka lukostrelba bolo vytvorené Foldes
<br>Po prečítaný návrhu nového zákona o poľovníctve som sa dozvedel že aj u nás plánujú povoliť lov lukom v uzavretých zverniciach. Preto si myslím že nebude na škodu veci keď rozpútame diskusiu ohľadne loveckej lukostreľby. Filozofia lukostrelcov je velmi zaujímavá. Pre ilustráciu tu nájdete niekoľko fotografií. Všetky pochádzajú od južných susedov z Maďarska, kde tento spôsob lovu je už niekoľko rokov legalizovaná.<br><br> www.vadaszat.sk/images/userpics/forum/foldes/bak.jpg[/][img]www.vadaszat.sk/images/userpics/forum/foldes/bak_k.jpg[/img] <br><br> www.vadaszat.sk/images/userpics/forum/foldes/bika.jpg[/][img]www.vadaszat.sk/images/userpics/forum/foldes/bika_k.jpg[/img] <br><br> www.vadaszat.sk/images/userpics/forum/foldes/kos.jpg[/][img]www.vadaszat.sk/images/userpics/forum/foldes/kos_k.jpg[/img] <br><br> www.vadaszat.sk/images/userpics/forum/foldes/kan.jpg[/][img]www.vadaszat.sk/images/userpics/forum/foldes/kan_k.jpg[/img] <br><br> www.vadaszat.sk/images/userpics/forum/foldes/roka.jpg[/][img]www.vadaszat.sk/images/userpics/forum/foldes/roka_k.jpg[/img] <br><br>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #276 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Lovecka lukostrelba
Dufam že to nedovolia lebo až potom by bolo pitliactvu naklonené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #278 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
zálesák, neviem ako dlho poľuješ, ale ja si neprajem nič iné, len to aby naši zákonodárci povolili poľovanie s lukom, a zakázali moderné streľné zbrane. Dôvod je jednoduchý, bolo by odzvonené pitliakom na Jepoch, Pajerách, gázoch ...pretože, zálesák, ak si videl luk, tak z auta sa nedá s lukom strieľať a za druhé tiež kôli veľkosti nedá sa prepašovať do revíru bez povšimnutia. Naopak ak chceš uloviť srnca tak musíš byť skutočný a dobre znalý poľovník lebo v opačnom prípade sa k srncovi na 50 m nedostaneš, ten deň budeš musieť hladovať. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #282 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Je zaujimavé ze ked sa polovnici debatuju o lukostrelbe jediné co ich napadne ze to je dobrá vec pre pitliakov.Pri tom nemaju ani najzákladnejsie vedomosti o loveckej lukostrelbe.Vystrel z luku je takmer tichá ale to je jediné co je vyhoda oproti puskám.Luk sa nedá skryt pod kabát.sip stoji cca.300Sk,treba sa priblizit zvery zhruba na 30 metrov a samozrejme je ovela tazsie strielat ako napr.z malorázky.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #283 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
Foldes, chcel by som vedieť či tieto fotografie si poslal Ty? A akou cestou tu môžem poslať foto ja? Díky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #285 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Tito fotografie pochádzajú z madarskej stránky lukostrelcov stiahol som ich a poslal mailom administrátorovy -takimu-a on ich tu namontoval. s pozdravom Foldes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #294 od vladoheg
Odpoveď od vladoheg na tému Lovecka lukostrelba
Mam rád luky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #338 od brutto
Odpoveď od brutto na tému Lovecka lukostrelba
Nečítal som návrh nového zákona o poľovníctve , ale rád by som sa dozvedel na základe akých záverov chcú legalizovať lov lukom / a predpokladám že aj kušou/ len v uzavretých zverniciach aj keď to je lepšie ako terajší stav.Argumenty aké je možné čítať aj tu/ zálesák / neobstoja. Kto chce pytliačiť , tomu je jedno , či je to povolené alebo nie. Kto má poľovný lístok a povolenku loví puškou. Jedinou výhodou šípových zbraní je , že strieľajú ticho .Zvyšné vlastnosti oproti strelným zbraniam sú nevýhodné.Kto trochu strieľaj lukom vie , koľko dá času nadobudnúť akú takú istotu v streľbe na terč o presnosti ani nehovorím. Loviť lukom znamená strieľať na odhadnutú vzdialenosť a pri balistike letiaceho šípu to chce riadnu skúsenosť. Preto si dovolím tvrdiť, že najviac pytliakov loví strelnou zbraňou . Lov lukom by sa mal povoliť , ale zároveň presne stanoviť podmienky akým lukom , s akou náťažnou silou , na akú zver, aký druh šípov, hrotov, na akú vzdialenosť. Samozrejme za predpokladu poľovného lístka a povolenky a pravidelných streleckých previerok. V uzavretých zverniciach sa bude jednať zrejme len o poplatkový odstrel, čiže je to zase len pre tých, ktorí si to už doteraz mohli dovoliľ napr. v Maďarsku .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #342 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
Bruto, mám výhrady voči ľuďom, ktorý s naprostou istotou všetko vedia a všade boli dvakrát . Rád by som Ti dal za pravdu, ale v niektorých prípadoch vidím, že o lukostreľbe máš skreslené informácia a v tom prípade by si mal vyslovovať iba tvoj názor a nie vyhlasovať tvrdenia, ktoré sú obsolutne scestné. Snáď by ťa ospravedlnila neskúsenosť a ješitnosť. Ak o lukostreľbe chceš vedieť niečo viac, napr. akú má ranivisť trojbritý hrot, že to môže byť i účinnejšia zbraň ako niektoré druhy guľových kalibrov, skontaktuj sa s našími členmi lukostreleckého klubu v Tren. Tepliciach. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #343 od vladoheg
Odpoveď od vladoheg na tému Lovecka lukostrelba
Lukostrelba je pekná ale dávam prednosť strelným zbraniam nemám veľké skúsenosti s lukmy;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #344 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Lovecka lukostrelba
Som velmi sklamaný a velmi ma bolí u srdce ked čítam vaše príspevky, v dnešnej dobe kedy nám beru revíry, kedy bohatí snoby robia z polovnícva obyčajný biznis a vy ktorý si snad hovoria polovník tu vedete debatu o tom čím lovit zver? Tu by patrila reč o tom ako zvýšit stavy jarabíc, zajacov,hluchánov a vy sa rozprávate o love lukom? Viete čo páni ja budem za to aby sa lovilo mačetami,kopim a bumerangom ako maurové.Jáger je to ozaj tvoj podpis na tom príspevku? NECHAPEM!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #346 od Volodaheg
Odpoveď od Volodaheg na tému Lovecka lukostrelba
Podla mňa by zver mala mať šacu a preto by sme nemali len loviť ale aj starať sa o zver veľa polovníkov je takých že si myslia že lov je všetko lov je len čerešnička na torte jen to odmena za ťažkú prácu ktorú pre zver urobíme. Ale tá práca musí aj byť. :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #351 od brutto
Odpoveď od brutto na tému Lovecka lukostrelba
Jager ,ja v každom prípade píšem iba svoj názor a som človek omylný.Je pravdou , že nemám žiadne praktiké a ani teoretické skúsenosti s ranivosľou šípov s trojbritými hrotmi ani som zatiaľ lukom nepoľoval. Ale strieľam už nejaký ten čas . Vecnú kritiku beriem , frázy nie. Chcel som iba trocha viac rozbehnúť túto diskusnú tému a polemizovať .Asi si to nesprávne pochopil. Pozober bližšie moje scestné tvrdenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #352 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
Daxel, myslím, že pokec sa vám trocha poplietol. Tu je téma, LOVECKÁ LUKOSTREĽBA. Proto posielam príspevok týkajúci sa tejto témy. Keď otvoríš diskusnú tému, AKO ZVÝŠIŤ STAV HLUCHÁŇOV, a JARABÍC, tak sa vyjadrím k tejto téme. Zatiaľ ak o tejto stránke hovoríme, že je dobrá, tak by sme miešaním hrušiek s jablkami nemali znižovať jej kredit, ale mali by sme sa držať vo vymedzených tématoch. Ďakujem za pochopenie.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #361 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Lovecka lukostrelba
Jager ty si si poplietol hrušky a jablka, ja som sa vyjadril ku danej téme svojím názorom ale nazorom ktorý zasadne nemením, at už som na jakej kolvek téme! čož o tebe sa povedat nedá prečítaj si svoje príspevky a porozmýšlaj či naozaj čo píšeš v druhom diskusnom forume sa shoduje. A na záver Jager stale kohosik kritizuješ za jeho názor ale zamysli sa sám nad sebou. Sám si povedal že nemaš takích ludi v laske, ale ty tam nakonec patríš. začni už byt konečne prospešný všem čitatelom a nehladaj chyby na druhých DAXELKOPOV

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #369 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
Daxel, nezáleží na tom aká situácia vznikne, ale na tom aký postoj k nej zaujmeš. Myslím, že ty si paranoik ako višitý a prepáč ak som sa dotkol tvojho ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #371 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Lovecka lukostrelba
Daxel, o čo ti tu ide? Aj čítaš to čo tu napíšeš? Moc by som Ti to doporučil. :P:{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #372 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Lovecka lukostrelba
Hajnik dakujem za kritiku, i ta je niekedy potrebna! Ja si aj nadalej stojim za svojimy nazormi. Drzim sa len zasad polovnictva, ktoré mi vstiepili ludia, ktory sice uz neziju, ale polovnictvo mali velmi radi! V neposlednej rade hajnik co som tu napisal a co napisem za tym si stojim, aj keby som si to precital 100x!!!
<br/>Daxel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #373 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Lovecka lukostrelba
Jager mna urazit nemozes, ja kritiku znesiem! Ze som paranoik, alebo blazon, alebo cokolvek chces... mozno?! ale v prvej rade som clovek, ktory CTI STARE POLOVNICKE TRADICIE!!! a nebudem svoj postoj k tradiciam menit, len preto, ze sa to niekomu nepaci!
<br/>To co som ti napisal, za tym si plne stojim a nebudem to menit, aj keby si ma nazval akokolvek...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #380 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
Daxel, to bol len krátky test, zase si obstál priateľu. Si podľa všetkého skvelý Chlap. teším sa keď príde ten deň a mi sa spolu stretneme. Dnes už však viem že nie si žiadný krivák a to je dobrá správa. Zdravím priateľu.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.169 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1379 návštevníkov a žiadni členovia on-line