Lovecka lukostrelba

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3195 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
vyr: mam pekne dvd-cka z ameriky o love lukom. foldes ti o nich moze povedat daco

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3196 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Veď mi povedz ty o čom to je. Kópia na dobierku by ma potešila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3197 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Lovecka lukostrelba
Kto chce pytliacit tak bude pytliacit a to je jedno ci s lukom alebo s puskou a kto nechce ten nebude.A luk a puska je to asi jedno a to iste pretoze puska je sice hlucnejsia ale ucinna aj na vacsie vzdialenosti a este da sa k nej zohnat aj tlmic uz ked sme pri tom a luk je tichy ale ucinny na kratsie vzdialenosti.Akurat stale sa mi nevidi ta ranivost lukov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3210 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
vyr: mozno by sme to vedeli vyriesit aj osobne len napis kde byvas. "kopie" sa nepisu. Su mam ich osem kusov:
<br/>1- lov v afrike (trad. lukmy)
<br/>2- lov medveda a ostatnych netradicnych zvierat (trad. lukmy)
<br/>3- vseobecny lov (lov ryb lukomy, aligatorov, zajacov.......) (trad. lukmy)
<br/>4- trening 3d strelby (trad. lukmy)
<br/>5- lov srncov (klad, luky)
<br/>6- lov srncov (klad, luky)
<br/>7- lov srncov (klad, luky)
<br/>8- trening (klad. luky)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3211 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Mám záujem o čísla 1,2. Som z Piešťan.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3219 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
napis mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. . mailom sa dohodneme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3231 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Vážení priatelia poľovníci,
<br/>Téma sa už asi definitívne vyčerpala -ale cez 200 príspevkov to nie je zlé.
<br/>V tábore nadšencov aj odporcov si stojí každý pevne za svojím a ťažko ho niečo presvedčí.
<br/>Zo strany odporcov tu zaznelo najčastejšie:
<br/>1) PYTLIACKA ZBRAŇ. No na otázku: Prečo sa s ňou dnes nepytlačí ? Neprišla odpoveď.
<br/>(okrem toho že puškou sa DNES pytlačí - ale dôvod na zákaz použitia to zrejme nie je.)
<br/>
<br/>2) NEPRESNÁ A NEHUMÁNNA ZBRAŇ: No na otázku: Je spoločná poľovačka na diviačiu a drobnú humánna? Neprišla odpoveď.
<br/>
<br/>3) LUKOSTRELCI SÚ EXPERIMENTUJÚCI A NEZODPOVEDNÝ ADRENALÍNOVÝ LOVC. Na ZAMYSLENIE prinášam len niekoľko (presne odcitovaných) útržkov z názorov mnohých prispievateľov do tohto fóra.
<br/>
<br/>a) „SELEKTÍVNY ODLOV“ :
<br/>...takmer kazdy bije po co najvacsom kuse. Bachine na spolocnych polovackach su tiez deklarovane ako lanstiaky...
<br/>...Zver tam za pár rokov vybijú a &quot;jdou o dum dál&quot;. Mám stým vlastné skúsenosti...
<br/>...u nas sa skutocne striela kanec skor na stretnutie...
<br/>...často si to odnesú práve bachine...
<br/>...Prepchavaju zver za ucelom nie lepsej kondicie, ale aby ju mohli na tych hromadach aj strielat...
<br/>...majú okolo 1000ha a je ich tam ako v Indii bohov nečakajú na nič iné len aby od nás im niečo prišlo.Keď príde víkend okolo hranice to vizerá ako na fronte.A to zveri nedajú ani v noci pokoj,Svetlá....
<br/>...Dosť škody sa na sviniach narobí na jeseň na spoločných poľovačkách, kde sa strieľa na všetko...
<br/>...Pamatam aj taku pol. kde na vyrade lezalo 5 diviacic...
<br/>...najma hostom je to v podstate jedno, prisli si vystrelit...
<br/>...vozia sa po horách v terénnych autách a strieľajú všetko čo sa hýbe...
<br/>
<br/>b) „PRECÍZNOSŤ A ZODPOVEDNOSŤ PRI STREĽBE“:
<br/>...náboj sa najlepšie osvedčuje na vzdialenosť cca. 190-200m...
<br/>...vystrelil na jeleňa v rýchlom kroku na vzdialenosť 200m...
<br/>...jelenica,50m,komora ukrytá v malinčí...
<br/>...okamžite som vystrelil i keď mi daniel nestál ideálne, ale na &quot;štich&quot;...
<br/>...niektori strielaju na 200m , 300m kupuju vselijake moderne kalibre...
<br/>... Bol som svedkom keď na cca.220 m trafil jeleňa v kroku...
<br/>... Opisuje ako ulovil srnu ranou umiestneou na krk cca na 300 m. I keď v minulosti som strieľal dosť na vzdialenosť aj 300...
<br/>... pocas revacky sa im zjavil statny 14 torak odhadom na 350 az 400m - bol na strani . tito strelci zacali po nom palit...
<br/>...strieľať po vysokej z auta po poly,na 300m...
<br/>...viem čo všedko poflákali a to ani nespomenú...
<br/>
<br/>c) POĽOVNÍCI O SEBE:
<br/>...Nás poľovníkov je síce 55 000 ale ......iba 20% sú skutočný nadšenci...
<br/>...Poľovník sa nemusí schovávať s puškou ak ide pytlačiť je nekontrolovateľný...
<br/>...Pre niektorých, rýchlokvaš..., je puška kravatou, ktorá nielenže ím otravuje život, ale dokážu s ňou ohrozovať životy aj iných kolegov...
<br/>...Pravidlá sú, ale len malá časť členov hrá fér...
<br/>...chladič na taký drahý voz aj niečo stojí,a nejaký ten náboj sa vždy najde...
<br/>...nie si menší raubír ako oni sami a preto ste na jednej úrovni , oni ako pitláci a ty ako gauner...
<br/>...Pár podstivcov aj ja poznám,ale bohužiaľ je ich chabá menšina...
<br/>
<br/>Mne z toho vychádza len jedno, že zbraň škodu nikdy nenapácha, bez ohľadu na to aká je. Napácha ju vždy len jej majiteľ. Páni, to že väčšina ľudí poľuje puškou je nebezpečná filozofia, lepšie by bolo držať spolu. Pozor, VAČŠINA ĽUDÍ VÔBEC NEPOĽUJE ! Na záver citát- s ktorým úplne súhlasím- i napriek tomu že ho napísal jeden z najnervóznejších kritikov lovu lukom:
<br/>...každý kultúrny človek by mal akceptovať názor toho druhého, aj keď s ním nesúhlasí...
<br/>
<br/>Všetkým prajem, aby sa na každého usmiala Diana - i keď ona má len luk, pekné zážitky na koncoročných poľovačkách a veľa zdravia.
<br/>Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3234 od michal
Odpoveď od michal na tému Lovecka lukostrelba
sam najspravodlivejší medzi spravodlivými, sám nalejlepší medzi najlepšími si dal tu námahu aby povytŕhal vety z príspevkov a z kontextu ich významu a ukázal nám, akí sme malí :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3240 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Lovecka lukostrelba
ale veď má pravdu...je to tak...iba my sa tvárime, že sme dokonalí poľovníci a ochrancovia zveri, a preto že vraj poľujeme...to nie je pravda...
<br/>už sa nemôžem pozerať na netoleranciu tradičných poľovníkov , mne poľovanie lukom neprekáža a nevidím dôvod, prečo ho nepovoliť tým, ktorých to baví.....
<br/>o tom je to tiž poåovačka...o poľovaní, a každý čo tvrdí niečo iné, klame.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3243 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Lovecka lukostrelba
NANEBEZBEČNEJŠÍ PRE ĽUDSTVO JE FANATIZMUS - V AKEJKOĽVEK PODOBE, POD AKÝMKOĽVEK HESLOM, ČI VLAJKOU! PRETO VÁŽME SLOVÁ A SKUTKY, ABY SME NESPÁCHALI V DOBROM ÚMYSLE VIAC ZLA, AKO OSOHU A PO DESAŤROČIACH SI NEMUSELI SYPAŤ POPOL NA HLAVU!!! ŽI A NECHAJ ŽIŤ (ALE NIE NA ÚKOR OSTATNÝCH DOBRE ZMÝŠĽAJÚCICH A KONAJÚCICH)!!!
<br/>Mám pocit, že táto téma už bola na tejto stránke vyčerpané a výsledok je taký, aký bol na jej začiatku! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3246 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lovecka lukostrelba
Pani nechcel som uz reagovat no neda mi to! 1. reddie co myslim tradicie? Nuz tradicie pana gen. MUDr.J.Cervicka ktory ked nevies bol iniciatorom zalozenia LOS pre Slovensko .Uloha bola podorovat rozvoj polovnictva,osvetu,vzelavanie,vydavat caspisi,beletriu,bojovat proti pytliactvu zveladovat stavy a genofond zvere,a mnoho mnoho dalsich veci ktore napomozu polovnictvu ako takemu.Ci to bol SPOZ /svaz polovnickych ochrannych zdruzeni na Slovensku/ alebo v 1968 Slovensky polovnicky zvaz terajsi SPZ.Vsetky organizacie a spolky mali a maju ulohu ZVELADOVAT !!! slovenske polovnictvo.To ze slovenska mentalita je taka aka je a pospinila niektore odkazy tych prvych zakladatelov organizovaneho polovnictva na Slovensku je pravda ale ked sa chceme vzdat polovnictva takeho ktore sa tu buduje uz desiatky rokov ja sa ho bez boja nevzdam!!!. Ja nechcem polovnictvo ktore bude zalozene len na trhovej ekonomike kedy modne doplnky/ako aj ja povazujem luk/ budu urcovat smer a vyvoj mojej polovnickej buducnosti.Ty pani co boli pred nami a zanechali nam bohatstvo v podobe nasej fauny sa rychlo zbavili myslienky polovnictvo=luk /pravdepodobne nad tym ani neuvazovali/. Od roku 1919 som az po teraz nenasiel ziadne odborne clanky ktore by chceli lov lukom povolit . As tato doba penazi , vkusu a bontonu chce pre svojich zbohatlikov a dobrodruhov otvorit dvere niecomu co bude znovu len o peniazoch a zabave.Nie o zodpovednosti,hrdosti,a tradicii!Budme konecne odlisni od Amerikanizmu a podobnych skazenych kultur!Nebucme opice ktore stale len opakuju ,vazme si to co mame a nie co nam poskituje nasa penazenka ci postavenie v spolocnosti. 2. Ak nevies rozdiel medzi pytlacenim a pecienkarenim skode reci.Nikdy som sa nebal pytlacenia lukom ale PECIENKARENIA! 3. Vyr ak sa zucastnujes spolocnych polovaciek na ciernu tak podla mna snimi len suhlasis ./ak ja s niekim alebo niecim nesuhlasim tak tam nejdem a sabotujem to. Ty asi nie tebe sa spolocne polovacky pacia tak ako mne. ;) Vazeni priatelia lesa toto su moje nazory za ktorymi si budem trvat aj v roku 2050 /ak sa toho dozijem / preto chcem zazelat vsetkym priatelom nasej prirody VELA Zdravia , Stastia, Pohody tiez Lasky, polovnikom presnu musku/tiez selektivny vyber jedincov aby na dalsich okr. vystavach som si mohol v duchu poveda za to NASE polovnictvo ide smerom kedy dalsie nase generacie budu na nas hrde ak aj ja na ty co boli predo mnou! preto LESU A LOVU ZDAR!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3249 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Lukas, tradicia polovnictva má ovela starsie korene a nepocita sa od zalozenia Lov.Och.Spolku a MUDR.J.Cervicka.Más právo na svoj názor to Ti nikto neberie ale luk a kusa nie je novodoby vymisel to musis uznat.Amerikanizmus-áno to je pravda ale na kazdom kroku sa s tym stretávame a nie len v polovnictve ved zoberme len filmy,alebo napr.3006 Springfield,308 Winchester preco opicime a nevymisleli sme svoj vlastny Slovensky kaliber.Este musim pripomenút ze sokolnictvo tiez patri do tradicii polovnictva zhruba z tej doby ked sa este polovalo lukom a sipom.Zároven ma tesi ze táto téma ktorú som otvoril z hruba pred rokom je najplodnejsia na prispevky len tak dalej ale vzdy s rozvahou a inteligentne.Kto nepozná minulost nemá budúcnost.Tibor Földes z juhu Slovenska

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3250 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lovecka lukostrelba
Ano Foldes ? a kedy je zaciatok organizovaneho polovnictva na Slovensku? A v com je sokoliarstvo podobne lukom ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3251 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Lukas Ty si pisal o tradicii a nie o organizovanom polovnictve ved tvoj prispevok tu mám pred sebou.Sokoliarstvo-luk/kusa/ boli spolocné na samom zaciatku lovu s dravcami polovali na drobnú zver hlavne letiacu ktorú v tedy este nevedeli inak ulovit a s lukom lovili prevazne raticovú zver.Staci?S pozdravom Foldes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3253 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lovecka lukostrelba
Foldes reagoval som na reddiho zo 14 decembra,08:57 na otazku ake tradicie.A hadam nechces zrovnavat lucisnictvo zo sokoliarstvom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3255 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
MICHAL: Všetky tvoje príspevky do tejto témy považujem za vecné a rozumné. Bodaj by tak rozmýšľala väčšina. Citáty „povytŕhané z kontextu“ sú podľa mňa iba svedectvom toho že realita má k ideálom veľmi ďaleko. Žiaľ význam citátov je dosť jednoznačný aj bez kontextu. (Ak si mal pocit že ich význam bol zásadne zmenený -rád prijmem konštruktívnu kritiku). Nikomu netreba dokazovať že ideálne je niečo iné - každý to vie a žije s tým ako najlepšie vie. Jediné čo som tým chcel povedať je, že luk v tejto realite „selekcie a precíznosti“ niečím nebezpečný podľa mňa určite nie je. (Nikomu som nechcel ukazovať že je malý. Chcel som len ukázať že všetky argumenty, ktoré tu boli použité proti lukostreľbe sa dajú ľahko a rýchle obrátiť aj proti puške. A nie je to predsa dôvod na to, aby sa ňou nepoľovalo.)
<br/>
<br/>PITICOM: Ďakujem.
<br/>
<br/>STEYR: Myslím že nikto nečaká že sa takáto téma (ako i väčšina ostatných tém )môže vyriešiť na internetovej diskusii. Ale aspoň reč nestojí....:)
<br/>
<br/>LUKAS: Vážim si tvoje názory a beriem ich ako od človeka- citujem Teba: 6.12: ...môj názor ako človeka ktorý luk v živote nedržal v ruke a neviem o ňom skoro nič ...:)
<br/>
<br/>Čo sa týka otázky pečienkárenia, hmmm, tak v tom mám fakt hokej :liar:-citujem LEN Teba:
<br/>22.12:...Nikdy som sa nebal pytlacenia lukom ale PECIENKARENIA....
<br/>12.12:...nebola by to zivna poda pre pecienkarov?..
<br/>28.8: ....Ale strach pred tim ako pytl. a pencienkarenie nemam...
<br/>
<br/>Ohľadom spoločných poľovačiek na diviačiu, tak ich mám veľmi rád (ako som tu už raz napísal).
<br/>No na otázku: „ Je spoločná poľovačka na diviačiu a drobnú humánna?“ (rozumej: humánnejšia ako lov lukom?) zase neprišla odpoveď,..ako vždy. :{
<br/>
<br/>A s tým: „Nebucme opice “ celkom súhlasím (len neviem či tam chýba mäkčeň alebo „ď “) (To bol akože vtip :D ).
<br/>K Tvojej obave - citát:„modne doplnky/ako aj ja povazujem luk/ budu urcovat smer a vyvoj mojej polovnickej buducnosti“
<br/>NEBOJ SA Tvoju budúcnosť luk určite nijako neovplyvní (aj keď sa lukom loví nepretržite už aspoň 10000 rokov, Ty sa tejto tradície báť nemusíš a tradície staré 100 rokov Ti nikto neberie. )
<br/>
<br/>Nič v zlom.;)
<br/>Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3256 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
Na sokoliarstvo treba skúšky,čas a srdce.---Na luk stačia peniaze+(UNCečko na vešanie
<br/>ulovenej zveri dľa.vzoru zahraničných lovcov)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3257 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
A na tvoju poznámku netreba ani rozum. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3260 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lovecka lukostrelba
Príjemné sviatky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3264 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Príjemné sviatky, pekné zážitky na koncoročných poľovačkách a veľa zdravia.
<br/>Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.122 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 395 návštevníkov a žiadni členovia on-line