Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53255 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Horse bow je neco co je absolutne nevhodne na nejakou presnou strelbu na 20-30 m a vice, moc s tim nenastrilite na 3D turnajich ,pouze se dnes pouziva na strileni ryb ,ktere jsou 3-5 m od clunu atd na luk se pripevni navijak a pouzivame tezky sip na ryby a tak nastrilime tuny kapru co se stejne na jihu nedaji jist ,nebot smrdi bahnem ,ale pouzivaji se jako zakrm na dalsi jedle ryby ci na kojoty atd . Kejval to proste vyrabi ,nebot hodne lidi jej kupuje a mysli si ,ze se s tim nauci strilet . Clovek musi byt k sakru dobry lukostrelec ,aby zvladl horse bow ,normalne zacatecnik by si mel koupit recurve 60 palcu ci long-bow o delce 66 palcu ci lepe 68 palcu , nekdy bych sel u recurve az na 62-64 palcu delky . Jo kratky hybrid je dobry ,ale pouze pro ty zkusene . Drevolaminatove luky zase dost stoji vyrobni naklady a zacatecnik musi zase zacit u toho jednoducheho modelu rovny long-bow a clovek jich musi vyrobit nekolik a aby nejak dostal naklady nazpet, alespon cast nakladu musi je nekomu prodat ,aby alespon se mu zaplatil material ci cast materialu, nepocitaje vlastni praci ta bude zadarmo do te doby ,nez ty luky budou dobre strilet a vypadat .
<br/>Slepeno vse epoxydem musi se vytvrdit za tepla a k tomu mame truhlu co je sbita z preklizky ,vylozena hlinikem co se pouziva na peceni v kuchyni a uvnitr jsou 4 zarovky co nam poskytuji teplo, co se necha regulovat i bez termostatu ,jak jsou ty zarovky velike 100 - 200 watu atd. ci se tam muze nainstalovat nejake topne teleso . Nejaky teplomer na vareni abychom vedeli jak bude v truhle horko ,jasne ma poklop co ce necha odklopit . Tam se dava cela forma na kterem je nas zaklizek aby vyschl epoxyd a po te se zacina vyrezavanim na pasove pile a brousi na bruskach...
<br/>
<br/>Jenze pokud mame k dispozici stroje ,neni nic snazsiho, nez si vyrobit lepeny luk ze 2-3 drev ci jednoho dreva a nalepit bambus na hrbet luku pro zpevneni ,ono staci vzit tri silnejsi dyhy slepit je k sobe prilepit rukovet a snazit se z toho vyrobit luk at to ma jakykoliv tah a tak si na youtube najdete ruzne navody jak vyrobit dreveny lepeny luk bez sklolaminatu a postupne se muzete zlepsit natolik ,ze ty luky budou i prodejne ,ale nejdrive chce to prostudovat ,nakonec aktivujte vase prekladace na googlu a muzete cist ang. orginaly .
<br/>Neni treba vyhrivani lepidla, staci zaklizek postavit ke kamnum atd a lepidlo nemusi byt epoxyd
<br/>a tento luk nas nic moc nestoji a kdyz jsou spravne vyrobene strili jako ty nejdrazsi drevolaminatove . Navic vydrzi velmi dlouho a tahle vyroba v Anglii se provadela nejmene 350 let a dodnes je tam vyrabeji timto stylem .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53262 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím Ťa geronimo1. Ten stručný opis výroby dreveného lepeného luku, sa nezdá byť zložitý, stroje nie sú problém a v stolárčine sa tiež trochu vyznám. Drevo obyčajne lepím epoxidovou živicou, dá sa tým lepiť aj luk bez sklenej tkaniny? Nebude po zaschnutí epoxid veľmi krehký?
<br/> Mohol by si vložiť do fotogalérie fotky niektorých svojich úlovkov lukom, aby poľovníci čo tento spôsob lovu nepoznajú a neuznávajú videli že sa sa takto loviť dá a aby sa im lov lukom dostal do podvedomia. Myslím, že by si tým lovu lukom sa Slovensku dosť pomohol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53263 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
mal som na mysli nieco take:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53265 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Geronimo, netvdil by som, že si blbec, skôr mierne grafoman.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53268 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Pred tim nez mne cele rozcili,tak nikdo nebude davat zadne foto zabitych zvirat sipem, nebot je to nejrychlejsi zpusob jak politici mohou uplne zakazat lov lukem a bude to jako v Nemecku kde je trestne strelit sipem do stromu ,zadny politik nesmi videt takto zabite zvire a hlavne tupe obyvatelstvo ve mestech a tech co ziji ve meste je jich 50 % a nepodcenujte silu a moc idiotu ,nebot jak vime maso se kupuje jenom v obchode a nikdo nema paru jak se do obchodu dostane v takovych velkych mestech jako je Los Angeles ,kdyz pri zemetreseni byla prerusena elektrika lidi volali policii ,ze jsou hvezdy na obloze co tam pred tim nebyly. Davat ulovky na internet mohla by byti vase politicka zkaza ,nebot jak vime ,ze nejaky idiot ze Spanelska bude v Bruselu rozhodovat jestli nekde v zilinskem kraji ma byt sezona na kachny, nahlede na to ze nevi kde je Zilina ,ale tez nikdy nevidel divokou kachnu ,nebot cely zivot zil ve velikem meste . Veskere obrazky mohou rychle potopit zacinajici lovy lukem . Nebot nekdo kdyz vidi zkrvavenou labut se sipem v krku jste potopeni naveky . Zadny egoismus jak jsem velky lovec, tohle fungovalo za doby kamenne ,clovek se mohl stat nacelnikem ,dnes dobrym veznem ,nezapomente sip zabiji mysterioznym zpusobem co nikdo si nedovede vysvetlit a je na svete vzdy plno idiotu pripraveno odvolit vasi osobni svobodu k certu a to se stava i zde jak se letecke cestovani stalo pouze prepravovanim veznu ,kde z kazdym zachazeji jako s muklem co nejmene spachal nekolik vrazd .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53272 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj!
<br/>Geronimo,toto tu je polovnicky fórum a nie aktivistov Greenpeace! Ale tvoj prispevok je dobry,más vela pravdy,napriek tomu si memyslim ze by tu niekomu vadilo fotka &quot;sipom zabitych zvierat&quot;,pokial sa nejedná o bociana ci domácu macku.Ale tvoje úvahy o tych idiotoch je správne!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53286 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Lukostreľba nevznikla ako športová disciplína.
<br/>Prvotne na lov, potom na boj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53288 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Súhlasím s Tebou v tom, že sú na svete aj idioti, ale toto je poľovnícke fórum, kde sú stovky fotiek ulovenej zveri. Idiotom je jedno, či boli zabité guľkou, šípom alebo vreckovým nožíkom, a medzi nepoľovníkmi sú aj taký, čo podľa mojej skúsenosti skôr prijmú lov lukom ako puškou.
<br/> Ale zákon o poľovníctve schválili naši politici, a jeho súčasťou je aj povolenie loviť zver lukom v uzavretých zverniciach. Nechápem však,čo majú naši politici spoločné so zverou, ktorá nebola ulovená lukom u nás, ale v Amerike, v Afrike, alebo niekde v Tramtárii. A keď si už spomenul politika zo Španielska, tak len podotýkam že u nich je tiež lov lukom povolený. A už vôbec nechápem prečo by si sem mal dávať fotku labute so šípom v krku. Viem že si to myslel s s tou labuťou obrazne, ale fotky sa predsa dajú jednoducho upraviť a krv z nich odstrániť.
<br/> Ale mohol by si nám vysvetliť čo si myslel tým že šíp zabíja mysterióznym spôsobom, lebo ja na tom nič mysteriózne nevidím. Podľa mňa zabíja prerušením krvného obehu, alebo prerušením prívodu kyslíka. Mysteriózne by to bolo keby si sem dal fotku zveri ktorú si netrafil a uhynula od smiechu! :) Ale také dúfam nemáš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53321 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
pani,mam jednu otazocku
<br/>ked vyrobca uvadza IBO speed 350-360fps od nastavenia coho na luku to zavisi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53323 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Rýchlosť IBO je meraná pri kladkových lukoch pri 70 librách, náťahu 30 palcov, pri hmotnosti šípu 350 grain. Ak čokoľvek z tohoto nastavenia na luku zmeníš, zmení sa aj rýchlosť vystrelenôho šípu. Stačí napríklad pridať tlmič na tetivu alebo na ramená a rýchlosť sa zníži. Samozrejme ak je luk nastavený na 80 libier, rýchlosť sa zvýši, ale nie o veľa, lebo aj tak musíš zachovať minimálnu hmotnosť šípi 5 grain na libru, čo bude pri 80 librách 400 grainový šíp.
<br/>Takže luk čo má uvedené IBO 360 f/s bude mať pri nastavení 80 libier, náťahu 30 palcov pri hmotnosti šípu 400 grain rýchlosť 365 grain, ak nemáš na ramenách alebo na tetive tlmič, ani peep, D-loop, alebo čokoľvek iné. Samozrejme aj táto týchlosť je len fiktívna, pretože ani výrobca neodporúča používať luk pri minimálnej hmotnosti šípu. A na lov je ideálna hmotnosť šípu okolo 7 grain na libru. Niekedy udáva výrobca aj túto rýchlosť, ktorá sa označuje AMO speed.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53324 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
IBO= natah kladkoveho luku na 30 palcu a sila natahu je 70 liber ,sip o vaze 5 grains na libru natahu ,nejaky novy luk ma IBO rychlost 415 stop /vterinu ,nevyhoda je u tak rychlych luku ,ze kdyz se trochu pohneme v okamziku vypousteni mineme cil ,cim vetsi rychlost s timto musime pocitat.........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53328 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
dakujem pani,toto mi je vsetko jasne
<br/>len som cital jeden clanok,kde vsetky tieto veliciny(hmotnost,dlzka,sila, ...) boli konstatne pri oboch rychlostiach,dotycny nieco nastavoval na luku a rychlost sa zmenila,tak preto sa pytam ci je nejaky sposob zmeny rychlosti na luku bez zmeny spominanych velicin
<br/>
<br/>geronimo1 nevies nahodou znacku toho luku co dosahuje tych 415fps,raz som nieco cital len o studii na luk s rychlostou 400fps,ale o 415fps som nepocul a to sa dost zaujimam o extra silne luky
<br/>tych nevyhod silnych a rychlich lukov je trochu viac ako len vyssia nachylnost na chyby pri strelbe,ale samozreme maju aj vyhody oproti standardnym lukom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53330 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ešte eom sa s niečím takým nestretol, kde si čítal ten článok? O luku čo by mal 415 IBO som ešte nepočul, len o kuši.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53332 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
cez vikend na nejakom zahranicnom fore,hladal som nieco ohladne brace height a vplivu na presnost strelby a ako som sa tak preklikaval z fora na forum,tak som tam narazil na clanok,len tak letmo som ho presiel.preto sa pytam ci je nieco take mozne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53336 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Raz som čítal, na maďarskom fóre, že výmenou klasického klzáka lanovia za statický kolieskový (ako používa Mathews) sa zvýši rýchlosť luku. Je to možné, lebo tým že sa klzák neposúva spolu s káblami, sa ramená stiahnu viac, ale tým sa v podstate tiež zvýši sila luku, preto ten malý nárast rýchlosti. Ale to je výmena súčiastky a nie nastavenie, tak to asi nie je to čo hľadáš. Jediné nastavenie o ktorom viem že zvýši rýchlosť, je nastavenie náťahovej sily.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53371 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Ahojte... začínam s lukostreľbou preto sa vás chcem opýtať.. bola tu reč o šípoch ich váhe a pod.. moja otázka preto znie.. ktorý šíp je presnejší?? ten ľahší či ten ťažší.. (logicky asi ten ťažší?!?) Mám kladkový luk Martin Wildcat model 2008 o sile 60 libier a náťah 30 palcov.. Aké šípy by ste mi odporučili.. ja používam karbónové REBEL 45-60 ale nie je na nich nič čo by hovorilo niečo o ich váhe.. zvolil som dobre?? ja zatiaľ loviť nechodím (len trénujem).. ale chcel by som to vyskúšať.. veľmi sa mi páči napr. bowfisching.. chcel by som začať loviť najprv menšiu zver ako hovoril geronimo1.. napr.. bažant, zajac a pod.. ale neviem kde na slovensku môžem.. neviem kde je nejaká zvernica v ktorej by to bolo možné.. Teda ak som správne pochopil.. ak sa rozhodnem loviť.. mal by som použiť šípy o váhe aspon 600 grainov??? ak bereme 10 grainov na 1 libru náťahu.. Nie je to už moc ťažké?? rýchlosť luku je zhruba teraz to neviem presne niečo cez 300 fps.. čo by ste mi poradili?? aké šípy zvoliť na lov?? ked sa vrátim k tým súčasným .. kedže mám 60 librový luk a oni sú určené na 45 až 60 librové luky... stačia na streľbu na terč.. či už 2D alebo 3D???? Teraz ste ma dostrašili že príliš ľahkými šípmi si ničím tetivu a ramená.. ako som už písal do vedlajšieho vlákna.. mojou najväčšou nočnou morou je prasknuté rameno.. :( toho sa moc bojíím.. a kedže teraz neviem presnú váhu svojich šípov som z toho celý chorý :] ... Mám na vás ešte jednu otázku.. viem je ich veľa ale prepáčte mi to vážne teraz len začínam.. takže je toho vela čo sa chcem niekedy opýtať... kde na slovensku sa dá zohnať tetiva na kladkový luk?? ja som svoj kupoval z druhej ruky a nebolo z neho veľa strielané.. luk je ako nový.. no predsa tá tetiva má už dva roky.. nie je ani rozstrapkaná alebo pod... ale asi by som ju radšej vymenil.. pre istejší pocit.. som zo Zvolena.. neviete o niekom v okolí kto vyrába tetivy pre tieto luky??? Vopred veľmi pekne ďakujem...
<br/>
<br/>a ešte ma napadlo.. ak zvyšujem váhu šípu je potrebné zvýšiť aj váhu hrotu?? teraz používam hroty o váhe 100 grainov..
<br/>
<br/>PS: bowhunter sorry že mám podobné meno.. nevšimol som si že tu už niekto s takým nickom je.. toto používam aj na inom fore.. preto som sa tu pod ním hned takto prihlásil.. dúfam že to nevadí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53377 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Tak jsem vazil muj carbon rebel 45-60# a tak vazi se 100 grains hrotem 420 grains a ja je pouzivam na moje recurve 45-50 liber pouze maji skutecna pera. Ten set-up co mas je velmi dobry na mala zvirata ,nebot pouzivame asi 7grains vahy sipu na 1 libru natahu a pouze na divoka prasata trochu zvysime vahu sipu na 8-9 grains/libru natahu ....jenze ja doporucuji nejdrive se musime naucit strilet a ja bych vubec nepospichal s lovem ,nejdrive bych 1-2 roky radeji trenoval na 3D . Tetiva je mozna objednat primo z USA ,ta stoji asi 15-20 $ a kdyz se to da do obalky, postovne bude 5-6 dolaru a tak se vyplati koupit 2 tetivy,tetiva vydrzi az 4000 vystrelu ale musi se casto mazat tim voskovym pripravkem ,kabely vydrzi 2 krat tolik co tetiva ,na bowfishing je lepsi tradicni luk ,nebot je to rychlejsi ,ale i kladkovy luk se muze pouzit pouze se musi strilet instinktivne.....
<br/>Nejdrive bych se soustredil na rychle odhadovani vzdalenosti a strileni a ne aby nam trval vystrel 3 minuty. Jeste je velka mylka ,ze bowhunter musi byt dobry stopar a umet dohledat zver po zasahu . Nesmysl musi mit akorat vycviceneho psa a kazdy foxterier se necha vycvicit k tomuto ucelu ,pes pak potrebuje kapku krve a sleduje zver treba 5 km :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53381 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Moooc krát dík... teraz som už spokojnejší ked už poznám váhu šípu.. :D Ja zatiaľ loviť ešte nechcem.. Chcem najprv trenovať aby som si bol pri výstrele istý.. na 10 a 20 m mi to ide už celkom fajn.. ale strielať na terč je niečo úúúplne iné.. nikdy som ešte nezastrelil žiadne zviera.. takže asi by sa mi triasli ruky a pod.. chcem to urobiť tak ako vravíš najprv 1-2 roky trenovať a až potom to vyskúšať... začať s nízkou a potom prejsť na vysokú...
<br/>
<br/>Nevedel by si mi ešte poradiť nejakú stránku z ktorej by som si tú tetivu mohol objednať?? čo všetko vlastne potrebujem vedieť?? dlžku tetivy plus dlžku káblov asi že? pýtam sa preto že ani neviem ako sa taká tetiva kupuje :-) kamoši objednávali nejaké veci z tejto stránky
<br/>
<br/>www.bowhunterssuperstore.com/index.php
<br/>
<br/>ak vieš poradiť ešte nejakú inú budem moc rád.. vopred dík..
<br/>a ešte ma napadlo.. psa mám pitbulla.. ten stopuje moc rád.. ked sme v lese zabyje nos na zem a už ide.. minule až príliš vetril tak som ho musel dať na vodítko.. stopovanie som s ním trochu trénoval.. myslím že on by to zvládol...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53392 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
ak chceš poznať presnú váhu svojho šípu stačí ti na to google...trvalo mi to možno 2min a vyčítal som že šíp REBEL 45-60 má hmotnosť 10,6grainu na jeden palec dåžky....treba spočítať hmotnosť všetkých komponentov na šípe..tj. dåžka šípu v palcoch x 10,6Gr + hmotnosť inzertu, hrotu, a noku....všetko sa dá dohľadať na webe...len to chce trošku trpezlivosti.
<br/>Čo sa týka poľovania....je to trošku komplikovanejšie...potrebuješ najprv spraviť poľovnícke skúšky...(potom trebárs nenapíšeš že začneš s &quot;nízkou&quot; alebo že to tvoj pitbull zvládne).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53405 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
ty si chces doma sam menit tetivu na kladkaci a skusenosti skoro ziadne,neviem ako tvoj luk,ale na vacsinu treba lis
<br/>byt tebou dal by som si to vymenit,mne menili minuly rok tetivu tu www.pannonijasz.com ,stalo ma to 70eur
<br/>tiez si tam mozes vybrat poriadne sipy na tvoj luk
<br/>optimalna vaha sipu pre kladkac by som povedal je niekde medzi 6-7gr/lbs,co ti bude viac sediet
<br/>vahu sipu vzdy zistis na stranke vyrobcu
<br/>kde chodis v ZV strielat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.173 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 240 návštevníkov a žiadni členovia on-line