Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53413 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Do laníc.. neviem či to poznáš.. je tam taká zhruba 300 m dlhá lúka.. postavím sa vždy na začiatok.. odkrokujem 30 m a položím stojan s terčovnicou.. takže vidím až na koniec lúky aj do strán aby som sa vyhol nejakým úrazom... Neviem kde inde sa dá v ZV strielať.. vraj je nejaká strelnica v Sielnici.. neviem ako to tam funguje ale premýšlal som že by som chodil tam.. tam by to bolo najbezpečnejšie..
<br/>
<br/>tú stránku poznám už som si u nich kupoval pár vecí.. a veľká spokojnosť.. naozaj seriozny prístup.. klobúk dolu.. takže tam to robia?? no asi by som tam mal zájsť.. predpokladám že 70 eur aj s tetivou a všetkým.. teraz som si chcel kúpiť nové mieridlá ... mám plastové zatial stačia ale je to plast.. treba to často doťahovať.. bojím sa že sa to ulomí alebo pod.. napr. po častej strelbe sa mi dokašlal záviť od baterky.. normálne odpadla... myslím baterku ktorou sa osvetlujú piny.. no mieridlá asi budú musieť počkať... a to si im poslal luk či si tam zašiel sám?? je to celkom daleko.. viem o nejakých obchodoch aj v Budapešti to mi príde bližšie ako Gyor.. len neviem či tam robia aj takýto servis..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53415 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Bohuzel s temi kladkovymi luky jsou problemky a nemale. Stoji moc penez cela udrzba a jsou komplikovane atd . Ja kdyz je poprve videl /v Rakousku/ chodil jsem kolem toho jako zvedava kocka a vubec to nevypadalo jako luk ,tehdy jsem znal pouze drevene luky co jsem si vyrabel a vubec nic nevedel o drevolaminatovych lucich ,ostatne me drevene luky fungovaly velmi dobre a na 70 librach vrhly sip/dreveny / 210 metru.
<br/>Problem je ze zde dnesni mladez si koupi kladkovy luk a tak nic nevi o tradicni lukostrelbe a ani vyrobe luku atd. Tak cela generace vyrostla na kladkovych lucich a plati a plati jak mohou .....$$$$$$:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53416 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
Napisal som majtelovi mail a dohodli sme sa,ze mam poslat luk postou,za tyzden som mal luk spat s vymenenou tetivou a kablami a vycistenymi kladkami.
<br/>sielnica netusim ,kde je aspon podla nazvu nie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53433 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
no je to pravda tak ako hovoríš... mať kladkový luk je vec len pre pracháčov.. škoda že ním nie som... ked si zoberieme príslušenstvo plus servis takého luku.. samotná cena luku.. uff šplhá sa to do pekných výšin.. tiež strelba... je síce presnejší, silnejší, rýchlejší šíp a väčší dostrel.. lenže potrebuješ najprv vedieť z akej vzdialenosti vôbec strielaš na terč.. potom zvolíš pin a až potom strielaš.. takto z recurve alebo longbow luku len zamieriš po šípe a páliš... údaj o vzdialenosti je vedlajší.. pretože vieš striealť po šípe.. to obdivujem.. vááážne obdivujem.. môj veľký sen je mať ešte jeden luk.. ten by bol reflexný recurve.. longbow je tiež fajn ale mna až tak neoslovil.. viac sa mi páči reflexný luk.. s tým by som sa vedel tiež pohrať... nevravím že lutujem kúpu kladkového luku ale ako vidím je s tým moooc starostí... to som predtým nevedel.. na klasickom luku kúpiš tetivu alebo si ju vyrobíš sám a aj si ju vymeníš sám (napr.) .....So svojim lukom som moooc spokojný.. každý den sa nan dívam a obdivujem ho.. vždy sa teším ked môžem ísť strielať.. a tá radosť ked sa mi z 20 m podarí trafiť 3 alebo až 5 šípov z 5 do štvorca 7x7cm juuuuj to sa potom teším až až.. ale ako vravím mojim velkým snom je mať ešte jeden reflexný recurve luk.. to by bola pecka.
<br/>
<br/>PS: minule som skúšal strielať po šípe zo svojho kladkového luku.. no ale asi to už robiť nebudem.. ledva som trafil terč uff zlakol som sa.. ešte že sa nikto netúlal v okolí... inak stále tomu nechápem ako sa to má robiť.. ked dám šíp pod oko predsa nie je priamo pred okom.. teda nerozumiem ako korigovať výšku plus ako pôjde do strán.. teda ak som pravák hrot šípu akoby smeroval viac do lava aby išiel do stredu??? sakra neviem to vysvetliť... no len chcem povedať že hovorí sa mier po šípe.. lenže to nie je puška.. nemám ten šíp predsa priamo pred okom a nevidím ho po celej jeho dlžke.. ale je pod okom a trochu do strany tak že letky sú vlastne na líci... neviem či mi rozumiete.. dúfam že ano.. chcel by som sa naučiť strielať po šípe ale neviem ako tak ak mi niekto porozumel.. budem vdačný za každú radu.. vopred dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53434 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
S tim kladkovym lukem musite umet strilet tak jako aby se to podobalo lovu ,tedy jit nekam strilet 3D a trenovat strelbu na jednom koleni ,v sede na stolicce ,na obou kolenech ,smerem nahoru ,smerem dolu a zde jasne kazdy ma pasy a je pripoutan ke stromu na posedu a tak nekdy se lukostrelec opre do zachraneho pasu ,ze sice stoji na te platforme, ale jinak visi na popruhu a musi byt schopen namirit ,nebot ono se nejvice stane, to co vubec neocekavame . Tak zadne pospichani do loveni zvere ,zde jsou jasne lidi co strili lukem cely zivot 30-40 -50 let a nekteri, kdyz jim slouzi zdravi lovi lukem ve svych 80 letech , reflexivni luk jedine co je pod nemeckym nazvem jako jagdrecurve a ma vyriznute strelecke okno a operku na sip a tim dosahujeme maximalmi presnosti ,vsechny ty kopie madarskych luku ,jezdeckych luku jsou mene vyhodne a musi se upravit co zacatecnik bude mit potize . To trefovani je prirozena vec pro kazdeho cloveka ,nebot ukazujeme prstem asi od jednoho roku veku a tak si na cil vlastne ukazeme prstem ,ovsem musime strilet jako apaci tedy tri prsty pod sipem a tim vlastne se na sip divame jako na hlaven brokovnice ,namirime sip na terc a prepneme koncentraci na co nejmensi bod na cili ,nezapomeneme ukotvit prostrednim prstem v koutku ust , tohle tak funguje na 20 yardu a kdyz posuneme ukotveni dolu o jeden prst a kotvime ukazovackem obycejne prodlouzime nas presny dostrel na 30 yardu a pokud ukotvime ukazovackem pod celist dostaneme 40 yardu ,vlastne mirime porad stejne na cil ,ale posouvame hledi dolu abychom zvysili uhel nastrelu, tedy jako u starych kanonu, kdyz chteli dostrelit dale ,snizil se zadek dela na tomto principu je to postavene ,tak ze luk do 40 yardu dobre funguje na 3D ,
<br/>ovsem musi si to kazdy vyzkouset, nebot kazdy to vidi jinak a je nekolik druhu instinktivni lukostrelby nekomu vyhovuje to a jinemu neco jineho ,ono se necha tez mirit na stejne misto ,ale posouvat ruku na tetive co je vlastne stejny princip ,jednoho casu jsem take tak strilel ,3 prsty pod sipem asi 4cm a to bylo 20yardu a polovicka/2cm/ bylo 30 yardu atd v tomto pripade sip je skutecne blizko u oka tohle jsou dva velmi efektivni a presne zpusoby strelby klasickymi luky a co se tyce presnosti =terc o velikosti peste je mozne na 20 yardu /18m/ zasahnout kazdym sipem a to je presnost kterou potrebujeme na lov zvere ,ostatni zpusoby strileni a mireni jsou pouze dobre do houfu rytiru tam nekde vzdaleni 200m . :] Ostatne jak jsem se zminoval dnes se kazdy snazi strilet kladkovym lukem a tradicnim recurve , nekde to stale neni tak videt ,ale tady okolo plno lidi preslo na tradicni luky diky tomu ,ze se jim nechce platit tolik penez /asi ta krize/ a uzasna komplikace dnesnich kladkovych luku co maximalne vydrzi 9 let a pak vlaste jsou tak zastarale ze ani na ne nejsou soucastky a na druhe strane stale kolem se nachazi hodne az 50 let starych drevolaminatovych luku co stale strili.:]
<br/>bye,bye so long!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53461 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Kladkáč je jednoduchý na naučenie a rýchlejší.
<br/>Nevýhodu vidím vo vysokej váhe a je mechanicky zložitý. Hmotnosť môže byť podľa výbavy 3-5 lb,
<br/> celodrevo loveckej sily má hmotnosť 1-1,5 lb.
<br/>Rýchlosť dreveného luku 9 grn/lb je okolo170 fps. Borci v USA dosahujú 180 fps.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53462 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
picasaweb.google.sk/lh/photo/RU0cF83jikm...JkVg?feat=directlink
<br/>Tu mám jeden taký lepší kúsok.
<br/>Pod obrázkom sú parametre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53474 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
jednoduchy na naucenie?ani by som nepovedal,skusal si uz z poriadneho strialat?zrejme nie
<br/>kladkace s rychlostou nad 320fps respektive s brace height pod 7&quot; su VELMI narocne na techniku strelby a mnohy nadsenci co si myslia,ze strielat z kladkaca je jednouchsie po jeho kupe zmenia nazor a nakoniec ten luk predavaju

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53475 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
moc krát dík za rady ohľadne strelby.. určite to takto vyskúšam... budem špekulovať kým nato neprídem.. k tým reflexným lukom.. madarský luk nechcem tie ma neoslovili.. premýšlal som nad nejakým Samickom.. pre ženu som chcel kúpiť 30 librový Equus.. no ja by som si zobral niečo iné... ale ešte neviem čo.. ale to je hudba budúcnosti.. manželka sa teraz po niečom pozerá.. no určite nechce kladkový luk :D hovorí že to ani ako luk nevyzerá a že jej sa to vôôôbec nepáči.. jej sa páči bud reflex ale nerozkladatelný alebo longbow..
<br/>
<br/>teraz ma napadla otázka na bowyera... predpokladám že tie luky na tej stránek vyrábaš ty.. chcem sa preto opýtať či ich predávaš a ak hej tak kolko by stál taký longbow pre moju manželku?? nejaký 30 librový?? vopred dík..
<br/>
<br/>K tej hmotnosti kladkáča.. no to je pravda.. ked vystrelím takých 100 šípov tak ma bolí rá ruka v ktorej luk držím a nie tá ktorou naťahujem :-o:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53476 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Medveď, ty ma asi nepoznáš. U kladkáču som sa prepracoval až k ´´target panik´´ a to chce dlhšiu prax.:)
<br/>Myslel som ľahšie sa naučiť presne strieľať ako reflexom inštinktívne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53478 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Súhlasím s bowyer-om, s kladkovým sa človek naučí strieľať relatívne dobre za kratšiu dobu ako s reflexom alebo nebodaj longbowom. To že ľudia kladkové luky kúpia v ilúzii že budú za mesiac strieľať niekomu jablko z hlavy na 50m je vec druhá....
<br/>(Otázne je tiež načo niekto strieľa luk s rýchlosťou nad 300fps a brace height pod 7&quot;. )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53479 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar bowhunter123v sucasnej dobe je na trhu INSTINKTIVNA LUKOSTRELBA. Manzelka nech si kupi luk ktory sa jej bude pacit, lebo sam som tomu neveril ale ma to velky vplyv na psichyku .Ak sa jej nebude pacit, tak ju to prestane bavit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53480 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Uplny suhlas.Ak by som mal tolko casu aby som sa naucil strielat instinktivne ,NIKDY(myslene obrazne) by som nekupil kladkac, ktory je niekolkonasobne drahsi a narocnejsi na udrzbu, takze medved asi nevie o com pise a nie bowyer! Asi ho fakt nepozna alebo len necita:) (M 69 tato veta nebola provokacia ,tak na nu prosim neodpovedaj) Inac aj na kladkac clovek potrebuje par rokov pokial ho zvladne na 100%

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53482 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Martin75: to je samozrejme.. u nás to prebieha tak že ja cez den čosi nájdem a večer jej to ukážem :D ona sa potom rozhoduje že čo by chcela...
<br/>
<br/>bowyer: neviem či si si nevšimol alebo si odignoroval moju otázku.. ak si si nevšimol opýtam sa ešte raz.. tie luky ktoré vyrábaš teda ak ich vyrábaš aj predávaš?? ak ano kolko by stal luk pre moju manželku.. kludne môžeš napísať na môj mail budem rád.. vopred dík..
<br/>
<br/>ešte otázočka.. čo je vlastne Target panic.. na nete som čosi našiel ale len v nagličtine a prekladač mi to nejak blbo preložil.. a tiež čo je to brace height.. ako som písal s lukostreľbou som len začal.. zhruba 2 mesiace takže nie všetky termíny zvládam.. vopred dík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53486 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Target panic postihuje súťažných strelcov s menej odolnou psychikou keď sa dostanú na vyššiu úroveň kde sa už strieľajú na dobrý výsledok iba 9 a 10. Dostal som taký strach z minutia, že sa mi úplne rozpadlo sebavedomie pri strelbe.
<br/>Pri inštinktívnej streľbe to nebýva.
<br/>Luky robím na zakázku. Potrebujem parametre: dåžka náťahu a požadovaná silu na tomto náťahu. Nejaký čas by to trvalo, pretože toho mám viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53487 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
aha už rozumiem.. no to nie je boh vie čo.. ja zatial ešte nesútažím.. však strielam zhruba iba dva mesiace :) chcem sútažiť hlavne v 3D strelbe... v máji bude velká sútaž v Divíne.. tej sa chcem zúčastniť.. takže dovtedy musím ešte potrénovať.. na 3D terč som ešte nestrielal takže som mooc zvedavý ako to dopadne... Ukážem manželke tvoju prácu ak ju čosi osloví.. napíšem parametre... ono to nesúri.. takže s výrobou by si sa ponáhlať nemusel..
<br/>
<br/>teraz otázka na všetkých... neviete mi poradiť nejaké mieridlá??? ja som pozeral tieto
<br/>
<br/>www.bowhunterssuperstore.com/razor-micro...29-light-p-7547.html
<br/>
<br/>neviete o nich niečo.. pozeral som čosi na nete a zatial sa mi páčia.. páči sa mi že piny sú vážne v jednej línii a teda sa nemôže stať že sa nejaký vychýli... je s tým asi menej nastrelovania.. no ale nevyznám sa nehám si poradiť.. Neviem či nie je problém sa zorientovať kedže jednotlivé piny nie sú farebne odlíšené.. pravdepodobne ano kedže idú 4 zelené za sebou to je asi blbé.. zakaždým počítať.. jedinou podmienkou ktorú na nové mieridlá mám aby neboli plastové tak ak mi viete poradiť niečo lepšie za podobnú cenu budem moc rád.. tú tetivu idem dať radšej vymeniť.. dám na ňu aj nové tlmiče..a ešte sa chcem opýtať načo slúži táto vecička?? vopred dík
<br/>
<br/>www.sklepluczniczy.pl/produkt/fuse-stealshot-1266.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53488 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Miridla co mas na luku ty jsou dobra ,presnost strelby nezalezi na dokonalosti miridel ,ja jsem jednomu memu sverenci koupil miridla za 10$ a take dobre fungovala ,s miridly bych si nedelal velke starosti ,vsechny vynalezy jsou pouze na vytahnuti penez od zakazniku tohle bych ignoroval ,ten kus zeleza s gumou na konci ,tez byl vynalez na penize co mel utlumit tetivu ,do toho narazi tetiva a je to videt u toho luku Horton na tom dalsim odkazu jak prijde namontovat na spodni rameno kladkace a tim tlumi vibrace a zvuk tetivy, ale dnes kladkove luky funguji i bez toho ,pokud strilime na 3D je jedno jak luk je hlucny .Pouze pri lovu musime brat v uvahu hlucnost luku a to jakehokoliv . Pokud strilime 3D mame dostatek casu si pocitat piny a vybrat ten spravny ,pouze pri lovu nam pomahaji barevne piny pri volbe vzdalenosti ,nebot tam skutecne neni moc casu.
<br/>Nezapomen si vzit sebou na 3D dalekohled ,nebot je treba pred vystrelem najit ty kruhy na zvireti a tak dosahnout toho nejlepsiho poctu bodu a jasne zacit tam kde to neni dale nez 30m a trenovat odhadovani vzdalenosti ,nebot ten kdo nejlepe odhaduje vzdalenosti obycejne vyhrava a hlavne neztratit nervy ,ten kdo je ledove klidny, tez obycejne vyhrava .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53494 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Zdar bowhunter 123 , www.pannonijasz.com/index.php?m=2#top (aky mate na tento nazor? vsetci) a nemusis pocitat piny .Nastavis pozadovanu vzdialenost a strielas:) Len neviem aky to je material,inac je tu aj tan tvoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53496 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
martin75 ja som nikde nepisal,ze sa naucit strielat s kladkacom je tazsie alebo lahsie ...
<br/>reagoval som na to,ze bowyer napisal ,,Kladkáč je jednoduchý na naučenie &quot;
<br/>
<br/>vyr preco by si niekto kupoval luk s rychlostou nad 300fps?
<br/>to je to iste ako by som sa ta ja opytal preco niekto u nas poluje s 30-06 Sp,300Win.Mag,8x68S ... ked u nas staci 7x57

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53498 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj medved69, napisal si bowyerovi : jednoduchy na naucenie?ani by som nepovedal,skusal si uz z poriadneho strialat?zrejme nie........ Pokial viem,bovier striela asi 15rokov a prepracoval sa od kladkoveho luku k instinktivnej lukostrelbe(nie naopak! preco asi? Jeho slovami:taky normalny vyvin. Pisal som ze to nebola provokacia a aby si na to nereagoval. No ale co uz? Nechcem tu nikoho provokovat to bola tiez len reakcia na horeuvedenu vetu,tak ked sa ta to dotklo tak SORRY:) Inac kladkovym lukom som trafil terc asi na 20m na prvykrat (nehovorim o nejakej presnosti terc mal asi 60x60) ale pochybujem ze by som to vtedy dokazal aj tradicnym8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 255 návštevníkov a žiadni členovia on-line