Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53538 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Musite si uvedomit ,ze v USA je dnes tolik lukostrelcu jako bylo zde indianu pred Kolumbem je jich miliony a takovy BowTech vyrabi rocne 200 000 kladkovych luku a takovych firem je vice . Ja osobne jsem se byl podivat v hale na 3D soutez, kde bylo v sazce 75 000 $ za prve misto a to ohromne SUV bylo za druhe misto /asi 50 000$/ no profit zene lukostrelbu dopredu ,vsechny ty firmy davaji urcite zisky na sponzorovani lukostrelcu ,aby proste se vice lidi zaujimalo o lukostrelbu a tim firmy vice vydelavaji ,nebot kdyby nikdo nekupoval jejich vyrobky firma krachne,firmy plati lidi i instruktorum za skoleni mladeze ,aby bylo co nejvice lukostrelcu v budoucnosti a tim vetsiho profitu pro firmy. Tak to je s kazdym sportem a lovecka lukostrelba je strasny obchod a clovek se divi co pry potrebuje na lov o cem se mi nikdy nesnilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53542 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj Martin, ten Hindsight som v pôvodnom stave vedel používať len cez deň, ale nie preto že by ho bolo treba prisvecovať, ale práve naopak. Ten kríž je tam fosforový a večer svietil ako maják, tak som od neho nevidel cieľ. A v tom nastavení v akom je vyobrazený na domovskej stránke je na lov večer nepoužiteľný. Zatiaľ som ho si ho upravoval a upravuval až som si ho vyrobil celý doma. Darmo, v US sa večer neloví, a preto ho vymysleli tak ako je. Ale je to vymyslené dobre!
<br/>Poobede idem robť nejaké fotky o tom ako ho teraz používam pre bowhuntera123, tak to poľlem aj Tebe až chceš, len pošli e-mail adresu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53556 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj bowhunter, no tak to s kutilami byva ,ze prerabaju prerabaju az zistia ze nic povodne nezostalo:]
<br/>jasne ze chcem tu je : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53557 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
To máš pravdu! Skoro ako Kutyil sro. :]
<br/>Poslal som Ti emila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53558 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
chlapi cital uz niekto novelu zakona o zbraniach? Tyka sa to aj objednavania lukov cez internet?Ved aj tie uz patria do polovnych zbrani,a ze vraj pod tento zakon uz spada aj narkotizacna,paintballova aairsoft tak neviem :(
<br/>Kde by sa ta novela dala najst? dajte prosim link.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53564 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
tu novelu sme tu uz rozoberali,myslim,ze s bosakom
<br/>neobmedzuje to nijak nakup cez net,vsetko je ako doposial
<br/>luk nepatri medzi polovne zbrane
<br/>link neviem,ale mozem ti ju poslat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53565 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar medved, skusim pozriet dozadu nejako som to nepostrehol ale ak sa to lukov netyka tak ma to netrapi:]
<br/>Ale posli, rad sa dozviem na co prisli nasi mudri zakonodarci:]
<br/>Vsade kde som sa k tomu dostal bola len verzia pre tlac a tam to bolo nejak rozdelene do kategorii A-D ale nic konkretne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53566 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
v podstate aj vtomto je rozdelenie zbrani a dodatky ...
<br/>luk patri do kategorie zbrani D neplet si to s kategoriami zbrojnych preukazov,kde D su polovne zbrane
<br/>novela sa tyka lukov,kusi s napinacou silou nad 150N
<br/>a stoji vnej
<br/>
<br/> Držiteľ zbrane kategórie D, ktorý manipuluje so zbraňou, je pri manipulácii s touto zbraňou povinný mať pri sebe doklad totožnosti a nesmie ju viditeľne nosiť alebo prepravovať; na držiteľa zbrane kategórie D sa primerane vzťahujú ustanovenia § 28 ods.1 písm. a), i), j ), n).“.
<br/>
<br/>§ 28
<br/> j ) bezodkladne oznámiť najbližšiemu policajnému útvaru každé použitie zbrane v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi alebo streľbu zo zbrane mimo na to určených priestorov,
<br/>n) strieľať zo zbrane, ktorú je oprávnený držať alebo nosiť, len v miestach, kde je na to oprávnený podľa tohto zákona alebo podľa osobitného predpisu, ) alebo na strelniciach, ak nejde o použitie zbrane na ochranu života, zdravia alebo majetku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53577 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ahojte chalani.. nepoznáte tieto mieridlá??
<br/>
<br/>www.axcelsights.com/more.html
<br/>
<br/>neviete z akého materiálu sú vyrobné?? na viacerých forach ich vychvalujú do neba.. že sú skvelé a pod.. no nikde som sa nedočítal či sú kovové či plastové..
<br/>
<br/>ešte jedna otázočka na vás všetkých.. nemáte niekto skúsenosti s internetovým obchodom www.sklepluczniczy.pl??? plz ak vie niekto niečo alebo čosi len začul nech dá vedieť.. chcel by som si odtial totiž tieto mieridlá objednať.. vopred moooc krát díík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53607 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím Ťa bowhunter123. Podľa môjho názoru sú tie mieridlá určite kovové. Ešte som nevidel takéto kvalitné mieridlá z plastu. A tieto sa zdajú byť naozaj kvalitné, podľa mňa je to dobrá voľba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53610 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
To jsou kovova miridla ,pouzivana jak na 3D strelby, tak na lov, takova miridla ma zde vetsina strelcu co vlastne pouzivaji na lov a 3D stejny luk a maji na to svoji kategorii tkz HUNTER a tem kolik ze ktereho strili je maximalne vzdalen 30 yardu/ 27 metru/
<br/>kolik =stake /angl/ co maji ruzne barvy a tak kazdy vi odkud ma strilet

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53612 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
v katalógu pri tých mieridlách píšu že sú hliníkové

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53613 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím Ťa geronimo1, tak u vás to máte na 3d veľmi jednoduché, ani sa nedivím že je tam toľko lukostrelcov. :) U nás sa strieľa kladkovým lukom v kategórii HUNTER na maximálnu vzdialenosť 45metrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53615 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Tady nejsme moc chytri a tak musi byt vse jednoduche ,aby kazdy tomu rozumel a tech 45 metru zde strili pouze profici co se nakonec musi kvalifikovat urcitym skorem z kratci vzdalenosti a musi strilet asi 2 roky tesne pod vzdalenosti profiku a tak se tam nemuze prihlasit kazdy ,jasne jako vstup na zavody profici plati o 50% vetsi poplatek, nez obycejni plebejci . Ja jsem videl nejake fotky za Slovenska jak strili tercovou strelbu reflexivnimi luky a reknu vam lidi tam to bylo strasne civilizovane to zde proste neexistuje ,zde ty okruhy v lese jsou nebezpecne pro ty so nedavaji pozor ,hlavne v lete jedovati hadi, srsani a vosy a cim dal vice na jih tim vice hmyzu a ruznych zvirat na Floride zase musime davat pozor na Aligatori a jasne zde tez na ruzne otravene rostliny co jich roste velmi hodne ,ale my to vime a tak s tim pocitame . Uz ted jsou hadi venku a &quot;kolumbijec&quot; muj kamos uz ustrelil hlavu sipem hadu copperhead asi 30 cm jedovatemu hadu a byl tak nadsen ,ze patral po vetsim hadu tohoto druhu a ze si jej nelepi na ramena luku,jasne zadneho nenasel a potom nad hlavou k veceru nam zacalo krouzit asi 15 supu jak hledali neco ke zradlu . V N.C. je rocne srazeno temer 100 000 white tails na silnicich a tak jejich mrtvoly se povaluji vsude okolo dalnic a silnic a supove a kojoti ,pumy a medvedi maji hody....
<br/>Ja nakonec nejezdim na moc velke souteze ,kde je plno lidi nebot je to strasne a preplneno u tercu atd . Na velke souteze jezdim pouze prodavat a to je vse .Nejsem tak dobry lukostrelec abych se mohl dobre umistnovat a tak velke souteze uzivam zase vice mene ke svojemu profitu,$$$....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53616 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
U nás nechodí na súťaže 3d toľko ľudí, aby sa to delilo na amatérov a profesionálov, a tak sa HUNTER strieľa od 5 do 45 metrov. Samozrejme reflexné luky majú menšie vzdialenosti, a deti najmenšie, ale to je asi aj u Vás tak isto. 3d súťaže sú väčšinou aj tu v lesoch, kde nechýba samozrejme ani hmyz, ešteže s tými jedovatými hadmi to u nás nie je až také zlé. Na súťaže veľmi nechodím ani ja, neviem dobre odhadovať vzdialenosti, po úraze totiž vidím na jedno oko veľmi slabo a jedným okom to akosi nie je ono.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53619 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Klasicky nesmysl postavit 3D tak daleko a nesmyslne tezce ,ze proste nikdo nic nenastrili,
<br/>pokud lidi nic nenastrili nebudou chodit na souteze a organizatori nic nevydelaji a obchod na soutezich/neni/ vazne ,nebot tam nejsou lidi a vse jde k certu diky par pitomcum =organizatorum co si mysli ze 3D musi byt maximalne slozite ,stavet 3D tak ,ze kdyz mineme ztratime sip do jezera atd , pro vsechny tyhle fanaticke extremisty mnoho lidi prestalo jezdit na ruzne 3D souteze ,at si to strili samotni .....osobne se mi to stalo nekolikrat ,ze jsem prijel nekam a oni meli pro tradicni luky vzdalenosti 35 yardu a za cilem bylo jezero ....tak tedy good-bye a vice jsem se tam neukazal......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53620 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar:) tiez si myslim ze tych 45metrov je dost vela . Predsalen keby sa strielalo na lovecke vzdialenosti bolo by to tak akurat . No nech by to bolo aj 35m tak nepoviem .Urcite by tam bolo o takych 30% viac strelcov. A urcite len malo alebo ani nikto na take vzdialenosti nelovi.
<br/>Neviem co je dovodom takych vzdialenosti, ale moze to byt aj koli tomu aby ludia zistili ake je tazke odhadnut a vobec nieco trafit na taku dialku:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53623 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Je to ďaleko, ale tak je to v pravidlách. Nie že by boli všetky terče tak ďaleko, ale ak je napríklad na súťaži 40 terčov, tak okolo 4 - 5 ich bude určite okolo 40 metrov. Ale aj to je pekná sranda keď máš terč na 5 metrov. Skúšal si to už?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53626 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
nazdar bowhunter:] skusal s prevysenim asi 2metre, a skoro som prisiel o sip teda skoro som netrafil terc , za tercom bola betonova stena!:](ale to bolo este v zaciatkoch)
<br/>vsetko chce trening vela hodin, nervov,.......az po obetovanie vsetkeho mozneho na ukor tohto sportu. ALE STOJI TO ZA TO :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53627 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Asi takto; vubec nemusite souhlasit s pravidlami co vymyslel nejaky chory mozek ,hlavne kdyz jste zacatecnici ,muzete jit strilet jen tak pro zabavu ,proste zaplatit a strilet odkud uznate ze se mate sanci 3D trefit ,kdyz nesoutezim ,nikdo mi nemuze rikat z jake vzdalenosti bych mel strilet ......
<br/>Pri loveni se nic neodhaduje ,vsechno se meri a tak si koupime range finder co nam vse zmeri laserovym paprskem , tedy kdyz se posadime na posed vytahneme svuj range finder a zmerime jak daleko jsou ruzne stromy atd a tak vime jak zvire je daleko ,kdyz se tam a tam ukaze .....Tez si jej muzeme nosit a cvicit odhadovani vzdalenosti treba na dopravnich znackach , dokonce kdyz strilime s puskou mame nekdy i cas zjistit jak je zvire daleko ,pokud nas range finder neni zrovna zabudovany v dalekohledu ,pro ty co strili z kladkovych luku range finder je nezbytnosti a uvidite jak se zlepsite:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.202 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 258 návštevníkov a žiadni členovia on-line