Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53629 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
tak tak,lovit bez dialkomeru by som si na vzdialenosti 20m+ nedovolil,predsa len ta psychika robi svoje,ked pred tebou stoji zviera
<br/>raz sa mi stalo,ze som drzal natiahnuty luk skoro minutu,prvy plan bol,ze idem strielat na cca 25m,ale ked uz bolo namierene zacali mi behat v hlave myslienky tipu a nebude to okolo 30m:)
<br/>tak nakoniec som nevystrelil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53637 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím Ťa medveď69. Máš pravdu, na lov treba diaľkomer. A lepšie je nevystreliť ako poraniť keď si človek nie je istý. Čítal som kdesi jednu peknú myšlienku: Zviera nie je terč! A toho by sa mali držať všetci poľovníci, nie len lovci lukom. Učiť sa strieťať treba na terči, na lov už len s istotou! A pri luku to platí dvojnásobne. Preto každému tvrdím, že aj keď sa v odbornej literatúre píše, že sa kladkovým lukom loví aj na 30 - 35 metrov, zodpovedný lukostrelec by mal na zver strieľať len z takej vzdialenosti, odkiať bezpečne trafí to, čo trafiť má. Nemôže napríklad vystreliť na srnca na 30 metrov len preto lebo kdesi čítal že z takej vzdialenosti sa loví, keď bezpečne zasiahne cieľ len na 20 metrov.
<br/>Veru, ako píšeš, začiatky boli všelijaké. Najhoršie bolo, že keď som pred skoro 20 rokmi začal strieľať lukom, tak na okolí nebol nikto kto by mi pomohol, o internete ani nehovorím. Všetko som sa musel naučiť sám pomocou pokusov a omylov. Keď som sa učil strieľať z posedu, tak som zo 6 metrovej výšky netrafil ani terčovnicu:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53672 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Tady je ta dokoncena sada luku Black line na www.alexbow.cz ......Kejval tam ma luky pro zacatecniky a pokrocile /i cenove/ zacatecnik by mel nejdrive zacinat delsim lukem a propracovat se ke kratsim lukum ,nebot ty nam neodpusti zadne technicke chyby !!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53675 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Trochu neco o presnosti kterou bychom meli dosahnout ,nebo se k ni priblizovat . U tradicnich a drevenych luku ,nase presnost by mela byt takova ,ze na 10 yardu sipy by mely byti tak tesne u sebe ,ze se nechaji najednou vytahnout z tercovnice jednou rukou ....tim myslim sada trech sipu a to same, kdyz dosahneme na 20 yardu mame jistotu velke presnosti temito luky ,nemusi se nam to povest pokazde ,ale velmi casto .U kladkovych luku nasi vyrostci 15 -17 let co zacinali strilet kladkovymi luky od 10 let tak ti se snazili trefovat plechovku od coca-coly na 65 yardu a doskrate se trefovali a na 50 yardu jim to nedelalo zadne potize ./coca-cola =1/3 litre/ Jasne vedeli odmerenou vzdalenost a meli sve lovecke kladkove luky co nejsou tak vymakane jako tercove luky.
<br/>Jasne vyrostci dobre vedeli ,ze nesmi strilet white tails dale, nez na 20 yardu kladkovymi luky a tohle byla pouze soutez jak daleko luk udrzi ......U tradicniho luku je strelba z posedu daleko presnejsi ,nez strelba na zemi ,nebot odpada ta balisticka krivka a tak kam ukazete sipem tam to proste jde .Ja jsem ted strilel z veze na 3D na vzdalenost asi 20 metru z vysky 6 metru a nevzpominam si ,ze bych minul a ti ostatni take tak ,strilet z vysky je to moc jednoduche .....
<br/>Byl jsem v obchode a tam jsem videl tetivy do kladkovych luku za 40 $ musel jsem se smat, nebot tolik stoji klubko tetivy Fast Flite a tak z toho se necha nadelat okolo 35 tetiv do trad,reflexaku ,urcite se zminim az tuto tetivu pretrhnu uz ji strilim 2 roky a vypada velmi dobre .
<br/>
<br/>Nakonec ,ze je to vyhoda ten internet co? Ja jsem se dozvedel nekdy okolo roku 1971 ,ze existuji nejake luky co maji kolecka ,ale tak neprodysna byla zelezna opona ,ze nikde jsem nesehnal ani obrazek jak tento vynalez vypada a tak mi trvalo az do roku 1984 ,kdyz jsem se dostal do Rakouska a videl jsem tam ten kladkovy zazrak a dospel jsem k nazoru ,jestli se zase nekdy vratim opet k lukostrelbe radeji zustanu u tech mych drevenych luku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53731 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Chcem sa opýtať.. a ako je t o u kladkových lukov ktorými strieľame pomocou zameriavača?? Náš zameriavač počíta s balistickou krivkou.. teda ak sme na posede vo výške 6 m a strieľame na nejaké zviera vo vzdialenosti 20 m musíme nadstreliť?? prípadne použiť vyšší pin??? teda keď tak nad tým premýšľam nejak mi to tak vychádza.. pretože ak budem strieľať za týchto podmienok s pinom ktorý mám nadstrelený na 20 m vlastne nič netrafím.. preto musím mieriť vyššie prípadne použiť iný pin.. je to tak??? s výšky som ešte nikdy nestrieľal preto vychádzam len z domienok.. sorry ak píšem hlúposti..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53733 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
klasicke zameriavace snicim takym nepocitaju
<br/>ale mas rozne takticke zameriavace co to koriguju,uz tu boli spominane par tem dozadu
<br/>a pri strelbe z kopca(z posedu) nenadstrelues,ale naopak
<br/>cize budes strielat na kratsiu vzdialenost ako skutocnosti je

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53734 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Neni takova vec, jako hloupa otazka a nakonec ja nevim jak strilet z kladkoveho luku z vysky ,nemam kladkovy luk a to co jsem zkousel bylo pouze na rovne zemi a tak ja vim jenom co vidim kolem sebe ,Jinak ono to nebude tezke vyzkouset si postavit terc nekam, kde bude prevysen o nejakych 6 metru jako je strileni ze schodiste ,balkonu atd. a zjistime to vlastne tretim sipem jakym pinem mam strilet -ti co strili kladkove luky to budou vedet automaticky. .....sorry nevim odpoved.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53739 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ano takto som to myslel... len som to zle formuloval.. napísal som použiť vyšší pin tým som myslel že napr.. na zviera vzdialené 20 metrov budem z posedu mieriť pinom nadstreleným na 10 m.. OK..dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53771 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Tak nam zacina sezona na &quot;wild turkey&quot; slovensky morka .Strilet se smi jenom samci a to lukem a brokovnici . U luku je to skutecne dost umeni i kdyz brokovnice poskytuje jen malou vyhodu . Jasne u luku musime mit ten maskovany stan /blind/ a zvukovou vabicku na samce . Tento ptak ma uzasny zrak a tak pozor a navic je jich vzdy cele hejno a to znamena hodne oci na zpozorovani nebezpeci i kdyz nam prijdou na dostrel luku stale musime natahnout luk a pohyb nas muze prozradit ,zase pokud pouzivame stan tam je pohyb maskovan ,ale i tak . Plus v posledni dobe pouzivame imitace /gumove /slepic na nalakani samcu s mensim ci vetsim uspechem .Blind musi byt nechana v poli asi cely tyden aby si na to hejno zvyklo ,ze se jedna o novy utvar prirody co se casto stava jako vyvraceny strom atd .Tady sila luku nehraje roli ten muze mit minimalni tah 40 liber.... Ono je na ptaku plno per a cil je o velikosti fotbaloveho mice . Mne moc tyhle lovy nelakaji, nebot jsem teto havete pobil doma spoustu na hospodarstvi od te doby kdy jsem toho byl schopen ....... Jasne je nejvetsi umeni si najit spravne misto a spravne to vse pristrojit a nakonec si pritahnout sebou 3D tohoto ptaka a zkusit jej z jake vzdalenosti jej trefime a do nekolika vzdalenosti pak zatluci drevene koliky a tak kdyz se ptak priblizi k teto znacce vime jak je daleko a uz mame vycvicene na 3D ze se do nej trefime za normalnich okolnosti ti co strili brokovnici casto jim ptak utece ,nebot oni maji priliz male broky a pera na kridlech jsou velmi tvrda ,broky kolikrat ani neproniknou temito kridly. Jinak ono se moc z tohoto ptaka neda jist ---pouze prsa ,nebot ty stehna jsou neuveritelne tvrda jak on stale hrabe v lese atd cetl jsem ,ze na Slovensku se tez vyskytuji a pry tez kormorani co mne trochu prekvapilo, nebot to jsou spise morsti ptaci i kdyz neuveritelni letci .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53774 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím Ťa geronimo1. Divé morky sa na Slovensku aj v Maďarsku chovajú len na pár miestach, ale je to skôr polodivoký chov, takže s tým lovom to nie je až také zložité, pretože sú na ľudí čiastočne zvyknuté. Ja som bol na divú morku pozvaný vlani, aj sa mi podarilo streliť celkom pekného kohúta. U nás je povolený lov od apríla do polovice mája.
<br/>Kormorány sa o nás tiež bohužiaľ pekne usadili, na vodnej nádrži kde pracujem ich máme aj teraz okolo 130 kusov. Keby bolo radšej toľko tých moriek, bolo by lepšie. Aj keď to mäso divých moriek je naozaj hodne tvrdé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53839 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
S kormorany jsem se setkal na pobrezi Atlantiku jak jsem 5 let zil v Bostonu a v okoli Bostonu
<br/>tam jich tenkrate bylo mraky k nedopocitani ,to bylo v dobe jak pred asi 5-7 lety zakazali loveni velryb a tak jsem se prochazel velrybarskym pristavem co bylo vse opustene a vsichni ti zabyvajici se timto oborem prisli o praci a kapitani opustili lode nemohouci je splacet atd proste smutny pohled a ted 20 let pozdeji se to stalo s prumyslem .Kormoram na zemi se pouze batoli ,ale jak se dostane do vzduchu po nalezitem rozbehu je mistr vzduchu . Oni ziji tez v Indickem oceanu a v Pacifiku a tak tento ptak spi za letu tim svym mikrospankem od 30 vterin do 2 minut az naakumuluje dostatek hodin na spani a kormorani mohou stravit az 7 dni ve vzduhu anihz musi usednout na zem, tez zerou ryby ve vzduchu a jako jediny ptak lehce prekonaji Atlantik z Ameriky do Evropy .Kormorany lovili casto namornici co ztroskotaly v minulosti na ruznych ostrovech ,nebot kormoran na zemi je snadna korist a i clovek jej dobehne a na morich jsou desetitisice ostrovu ...Indonesie 13 000 ostrovu ....Filipiny 7 000 ostrovu atd .... Co je zajimave ,ze po odlivu oceanu v prohlubinach na plazich zustane lezet vzdy plno ryb co jsou stale zive a tudiz velmi jedle a tak indianske kmeny zijici u more jednou za 12 hodim obesly plaze a posbiraly ryby proste zadna namaha a ty nadherna jezirka na plazi tez byly plne ryb a to i dnes kdy vetsina ryb byla vychytana a nemuzeme pocet ryb v oceanu srovnavat s tim co bylo pred 400lety. I kdyz dnes takova Cina ma obrovske farmy na ryby v mori tim ,ze jsou v mori ponoreny obrovske klece ze kterych ryby nemohou uniknout ,tam se ryby krmi a tak rychle rostou v teplych morich ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53935 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>Jak vyrabi luky bowtech v Oregonu a vyrabi jich 200 000 rocne !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53936 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>Takto uci Rich Welch lukostrelbu = kurz dva dny ......Tri prsty pod sipem pera sipu se dotykaji nosu ,jak sip je primo pod okem a soustredime se na maly bod na terci.....
<br/>je dulezite drzet natahnuty luk 2-3 vteriny ,na periferii vidime rozmazane nas sip kterym mirime na cil jako kdyz se divame po hlavni pusky .....
<br/>navic tahle methoda se necha velmi rychle naucit ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53937 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>Takto uci Rick Welch lukostrelbu = kurz dva dny ......Tri prsty pod sipem pera sipu se dotykaji nosu ,jak sip je primo pod okem a soustredime se na maly bod na terci.....
<br/>je dulezite drzet natahnuty luk 2-3 vteriny ,na periferii vidime rozmazane nas sip kterym mirime na cil jako kdyz se divame po hlavni pusky .....
<br/>navic tahle methoda se necha velmi rychle naucit ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53945 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53963 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Vetsinu z tychto videi som uz videl, ale myslel som ze to je 3D. To takto strielaju zaciatocnici po tom dvojdnovom kurze? To potom musi byt riadne intenzivny! Kolko hodin denne strielaju? Alebo su to lukostrelci co presedlali z kladkaca na instinktivnu lukostrelbu? L
<br/>Lumenok je super vec ,hned vidis kde si trafil aj ked to vetsina skusenych strelcov vie hned po vypusteni . Zaujimalo by ma ci zver ma sancu vydiet svietiaci nock pri tej rychlosti .Lepsie povedane ci nan dokaze zareagovat ,ak sa stane ze sa obzrie vo chvili vzpustenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53967 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Sip neni videt ,kdyz na nas primo leti a tak ani zvire jej nevidi ,stejne tak nevidi ani ten lume-nock . Ja jsem si casto nebezpecne hral ,ze jsem sipy strilel sipy kolmo do vzduchu a videl jsem sip jak jde nahoru a dolu, ale jakmile jsem jej ztratil z dohledu na ceste dolu, vedel jsem ze sip jde po mne a tak jsem zacal utikat a tak jsem urazil asi 10-15 metru ,nez se sip zabodl na to misto na kterem jsem puvodne stal ,pouzival jsem tehdy 70 liberni luk/recurve/ a ten vystrelil sip pekne vysoko .
<br/>Kurz trvajici asi dva dny tak oni obycejne za den vystrili 300 sipu ,150 dopoledne a po asi 3-4 hod odpocinku dalsich 150 sipu a jsou tam lidi co se snazili naucit strilet samotni ,kdyz presli na tradicni luky ,ale proste neslo jim to ,nebot nerozumeli jak cele funguje a tak si koupili tento kurz na vylepseni ..... Jako uplny zacatecnik potrebuje takto strilet a mit jej pod dohledem asi tak 14 dni ,ja to mam vyzkousene v mnoha pripadech a plno lidi jsem ucil strilet at uplni zacatecnici, tak ti lidi co presli z kladkovych luku,za jednu sezonu nasich 3D je mozno pripravit lukostrelce na loveni zvirat ,jak ja to nazyvam stara skola a nova skola lukostrelby co vlastne je jak ji predstavuje Rick Welch a tak vlastne zde strilime vsichni takto lukem ,alespon ve stredni casti Sev. Caroliny a nekdy vyrazime na zavody co jsou vzdalenejsi a tam vetsinou nasi strelci vyhravaji a tak ostatni se snazi kopirovat tento zpusob mireni .....
<br/>Dulezite je abychom na spravne zvladnuti techniky pouzivali luk dostatecne slaby, abychom nemuseli zapasit s lukem a mohli se soustredit na mireni =koncenrace na bod ,nebot pokud je sip primo pod okem pujde tam -kam se divame .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53981 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
www.hummingbirdbows.com/index.html
<br/> Zde je web-page jednoho lukare co je vlastne nejlepsi na vychodnim pobrezi a ja jej znam vice nez 10 let ,take tam ma videa a fotky kde je plno lidi se svymi ulovky a nekolik jsem ucil strilet ,no a podivejte se na jeho zenu Linda jak zastrelila lukem cerneho medveda a toho velkeho divocaka a nestrili luk silnejsi, nez 50 liber a staci to na zvirata ,tak si to proklikejte pro informaci s nekteryma lidma se ted pravidelne stretavam na nasich soutezich 3D co je brano jako priprava na loveckou sezonu a tak vsichni strili sipy a luky co budou pouzivat v lovecke sezone a tak staci pouze nasroubovat jine spicky a jsou pripraveni a na mala zvirata to neni ani zapotrebi .... Jinak ma luky nalezite drahe ,ale lidi je kupuji ,proste jsou dobre a ti co nemaji penize, tyto luky kupuji na sekundarnim trhu za polovicni cenu .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54039 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ahojte chalani.. chcem sa opýtať hneď na niekoľko vecí.. aký je hlavný rozdiel medzi Hoyt alphamax 32 a Turbohawkom?? proste z porovnania mi vychádza že sú úplne rovnaké až na to že Turobhawk je vraj tichší, ľahší, a nemá zadný závit na ten zadný tlmič tetivy... a tiež je oveľa lacnejší.. tak v čom je teda vlastne nejaký iný rozdiel že sa cenovo líšia niekde od 100 a ž do 150 euro?? Tiež sa chcem opýtať aký je rozdiel medzi normal realtee APG a Bonecollector verziou?? Z obrázku mi príde že pri verzii Bonecollector sú iné kladky je to skutočne tak??? napr. porovnajte obrázky na tejto stránke ..
<br/>
<br/>www.abbeyarchery.com.au/p/HYTHBC/Hoyt+Tu...+Bone+Collector.html
<br/>
<br/>ale mám pocit že na tom obrázku teda verzia bonecollector nie je Turbohawk ale Superhawk pretože kladky M4 dávali do nich nie do Turbohawku... Otázka ohľadne tejto verzie ma napadla kvôli tomu že je to za príplatok 39 euro.. tak mi vŕta v hlave prečo...
<br/>
<br/>Zo všetkého mi tak nejak vychádza že sa Turbohawk oplatí oveľa viac ako alphamax... je novší a v podstate úplne rovnaký.. rovnaká rýchlosť, rovnaké kladky, rovnaké ramená, BH o niečo vyšší, menšia váha, nižšia cena jediný rozdiel je asi v tom zadnom tlmiči tetivy.. je teda otázkou či ten zadný tlmič naozaj funguje alebo je to len nejaký ťah na vytiahnutie peňazí z vreciek... pretože názory na túto vec sa líšia.. no tak to je asi tak všetko... Vopred všetkým veľmi pekne ďakujem.. a teším sa na vaše príspevky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54040 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
aaaa sorry zabudol som ešte na jednu vec... chcem sa vás ešte opýtať .. aký máte názor na luk Bear attack???
<br/>
<br/>www.beararcheryproducts.com/bows/compound/attack/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 164 návštevníkov a žiadni členovia on-line