Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53500 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Martin75 ten odkaz na pannonijasz nefunguje... ono ta to hodí vždy na kladkové luky.. tie mieridlá som pozeral tiež tam lenže odkaz na ne som hodil z inej stránky.. pretože som vedel že to na pannone takto funguje... takže neviem ktoré si myslel ale asi predpokladám že TruGlo Range Rover ... je to tak??
<br/>
<br/> Neviem či ste ma chalani správne pochopili.. tie mieridlá ktoré som sem hodil teda odkaz na ne ... tie ja nevlastním.. pýtal som sa na váš názor na ne.. písal som to v zmysle že som sa po nich pozerám.. že teraz mam plastové.. a sú s nimi celkom problémy.. občas sa povolia.. pokazil sa závit na baterke a pod.. preto chcem celokovové.. pretože tam sa nemá čo vylomiť.. (no pri normálno zaobchádzaní a nie tak rýchlo ako pri plaste ) takže som chcel vedieť čo na ne hovoríte.. pretože tie by som si chcel kúpiť...
<br/>
<br/>alebo som nepochopil ja vás a geronimo1 hovoril že aj tie ktoré tam mám teraz sú dobré a martin75 to myslel tak že sú tam aj tie ktoré som si vybral :):-o
<br/>
<br/>geronimo1 dakujem za rady to s tým dalekohladom ma predtým nenapadlo:x a to mi robilo starosti že kde budem vedieť kde je stred :D.. s tými nervami no to je u mna trochu problém.. proste ako kedy.. niekedy som kludný stále a niekedy ako napr. dnes som bol poriadne nervozny.. dnes som mal den blbec.. bol som si zastrielať a vôôôôôbec mi nešlo... nechápal som ..minulý týžden som išiel ako píla a dnes no hrôôôza.. takmer ani jeden šíp nešiel tam kde mal:-o:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53502 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj bowhunter123, ano mal som na mysli TruGlo Range Rover. Ja som ta pochopil a bral som do uvahy aj to aby si nemusel pocitat piny,len neviem z akeho materialu su.Ja mam na muske prave Range Rover pretoze tiez mam plastoveza asi tie najlacnejsie ake su na trhu a tiez som ich opravoval. To co pisal Geronimo o tych zameriavacoch je O.K.(pri loveckych vzdialenostiach) ved aj s mojimi do 40m nieje problem trafit kruh asi o priemere 20cm(za predpokladu ze nemas den BLBEC:] ale predsalen na 3d a ine sutaze potrebujes nieco ine. Ak chces chodit na 3d tak si nastuduj pravidla a co sa smie pouzivat a co nie, aby si potom nebol prekvapeny ked prides na sutaz s dalekohladom v ktorom bude osnova na odhad vzdialenosti a zakazu ti ho pouzivat (v tom lepsom pripade) no a v tom horsom pripade (ak sa na to pride behom sutaze)budes vyluceny zo sutaze. takze studuj:) Este k tvojej otazke : asi si musis zvyknut ze na taketo otazky tu odpoved nedostanes .Pretoze kazdemu vyhovuje nieco ine a mal by prist na to asi sam. (aj ked nazor ostatnych by nezaskodil) Ja osobne som si zvykol na jeden pin a preto chcem nieco ako Range Rover:)
<br/>Inac ja zo zaciatku ked som mal den BLBEC tak som ani nestrielal a teraz sa chodim strielanim ukludnovat:P Skus si prejst www.bowmania.sk/ tac zatial sa maj:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53503 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Prvý luk som kúpil v 1994, o rok- dva som nastrlil vo FITA 540 bodov, takže trvám na tom, že je to ľahké na naučenie.Pred tým som nemal žiadne lukostrelecké skúsenosti.
<br/>Teraz posledných šesť rokov sa venujem iba tradičnej, ale nie v modernom zmysle kde je všetko bez kladky tradičný luk aj keď by to bolo z uhlíkových nanovlákien.
<br/>Nedávno sa posúvalo datovanie objavenia luku človekom pred 20 000 rokov po náleze nejakého kostenného hrotu šípu v Afrike. Moderné luky sa začali lepiť z umelých materialov niekedy v 1950-tom. Fred Bear a jeho kamoši.
<br/>Uspokojuje ma keď mi po dlhoročných pokusoch už celodrevo dá 50 m/s s normálnym šípom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53504 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím, to čo napísal o zameriavačoch geronimo, neplatí len pri loveckých vzdialenostiach, ale všeobecne. Presnosť streľby len v najmenšom závisí od zameriavača. Čo ste si vyhliadli ten TruGlo Range Rover je kovový, ale ja osobne by som si ho nekupoval ani na 3d, ani na lov. Niekedy som strieľal s jedným pinom, ale veľmu skoro ma omrzelo stále prestavovať zameriavač. Nehovoriac o tom, že tak ako si môžete popliesť piny, tak môžete zabudnúť aj prestaviť zameriavač. Zameriavač s viacerými pinmi je jednoducho pohotovejší. Samozrejme nechcem nikoho odhovárať od svojej voľby, lebo ako ste správne poznamenali každému vyhovuje niečo iné. Len dávajte pozor na to, aby v prípade že si kúpite zameriavač s jedným pinom, aby bolo svetlovodivé vlákno čo najtenšie, lebo na 40 metrov vám veľký svietiaci bod už z cieľa hodne vykryje. Ja mám zameriavač poskladaný tak, že na 20 metrov metrov mám najhrubšie svetlovodné vlákno s tríciovou vložkou, na 40 metrov najtenšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53506 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
tak o tých mieridlách už viem čosi viac.. tie mieridlá ktoré som sem hodil teda TruGlo Razor čo som si vybral teda zatial ...sú nejaké špeciálne.. pri mierení s nimi nie je potrebné resp. sa nepoužíva peep sight... to som teda vôbec nevedel.. piny sú vraj farebne odlíšené.. a ak sa luk nedrží správne teda v správnej polohe nie je ich vôbec vidieť.. chcem sa ísť na ne pozrieť toto ma teda zaujalo.. ale nejak si to neviem predstaviť.. neviem si nejak predstaviť princíp toho mierenia ked sa nepoužíva peep....chcel by som vedieť či sa hodia na 3D strelbu prípadne lov.. všetko uvidím ked tam dôjdem... som hrozne zvedavý.. mieridlá s jedným pinom by som asi tiež nechcel.. asi by ma nebavilo to stále prestavovať.. ale ako sa hovorí 100 ludí 100 chutí...
<br/>
<br/>inak Martin75 veľmi pekne ti dakujem za skvelú stránku.. o tejto som skutočne nevedel.. je tam vela zaujímavých článkov ktoré pri cvičení skutočne využijem.. ešte raz moc krát díííík..:)
<br/>
<br/>viem že ked mi to nejde by som mal hned prestať.. no ja som dnes mrzol 4 hodiny.. kým som neprišiel na to čo som robil zle prípadne čo je zle... a potom som skončil.. povedal som si že nabudúce to už pôjde lepšie lebo budem vedieť čo som robil zle..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53507 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Miridla co nepotrebuji peep sight se zde nepouzivaji i kdyz byla vymyslena mozna pred 15 lety ja je videl nekolikrat jak si je lidi koupily, ale zase je sundaly a ja nevim proc . Vsichni strelci kladkovym lukem pouzivaji nejakou formu pinu a peep sight + nekdy tu zvetsovaci lupu. To znamena ,ze maji nekolik pins a nemaji lupu a nebo jeden pin a nastavuji si pred kazdym vystrelem odhadnutou vzdalenost . Co jasne je pouze pro 3D zavody. Luky na zavody maji tykadla 1m dlouhe jak se je snazi stabilizovat a tak nektere luky vazi az 10 liber je to tak na 20 vystrelu a pak luk uz nemohou stejne udrzet. Ja mam zivot jednoduchy ,nase pravidla jsou na vsechny luky co nejsou kladkove se strili do 20 yardu na 3D ,jedine rozdeleni je na long-bow ,kdyz se tetiva nedotyka ramene u napnuteho luku a u recurve ,tam se tetiva dotyka ramene a luk muze byt drevolaminatovy ci dreveny a sipy jakekoliv ,do tech 18 metru to nehraje roli .Cilu /3D/ je 20 na okruhu a bodovani je 8 bodu za kill zone ,10 bodu za mensi krouzek a tem maly ve stredu desitky pocitame za 12 bodu ,zasah vsude jinam je ohodnocen jako 5 bodu vyjma rohu a kopyt tam je to 0 a minuti je 0/ nula/ bodu tak maximalne muze byt dosazeno 240 bodu . Na kazde zvire jeden sip ,jak rikame ,ze jsme demokrati a tak muzes strilet kolik sipu chces ,ale pouze ten prvni se pocita.... Pravidla musi byt jednoducha ,nebot zde nejsme moc chytri ,tak aby to bylo kazdemu jasne . Tohle jsou pravidla organizace ASA/ american archery association..... potom jsou jeste IBO ,ale ty zde nejsou na jihu . Kladkove luky pak maji rozdeleni na jeden pin a zvetsovaci cocku ,nekolik pinu atd a jasne vzdalenosti jsou do 30 yardu ,40 yardu a 50 yardu co jsou profici a ti strili o penize .podle souteze zalezi kolik plati ,ti co jsou prvni na malych soutezich vydelaji tak 100$, ale jsou velke souteze co vydelavaji 75 000$ a jsou lidi co vydelaji za rok 1 milion $ pouze strelbou lukem a pry nekteri i vice . V Evrope maji 28 cilu a jine bodovani .Mnohokrate jsem zkousel za jak dlouho je naucit zkuseneho kladkare strilet mym recurve a tak nikdy dlouho to netrva, nez zacne chapat co mu vysvetluji ,tak 20 sipu na 10 yardu a potom prechazime na 20 yardu a terc o velikosti prumeru 30 cm a tak kazdy je jej schopen zasahnout po nekolika vystrelech a nekteri tam sazi jeden sip za druhym .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53509 od superslam
Odpoveď od superslam na tému Lovecka lukostrelba
trochu nekoro,ale predsa
<br/>mam trochu ine skusenosti,nez vacsina tu
<br/>tiez som zacinal s kladkacom trvalo mi cca rok nez som bol spokojny so strelbou
<br/>skusal som potom aj reflex a to mi trvalo asi 3-4mesiace nez zacali sipy ako tak padat do 20m tam kde som chcel (kruh s priemrom 20cm)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53510 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj bowhunter123, poznám človekaktorý TruGlo Razor používal. Bol s tým zameriavačom v podstate spokojný, naozaj dobre značí chyby ako napríklad skrútenie, a tak s ním skúsený strelec dokáže strieľať aj bez peep, ale aj tak k nemu odporúčal peep, alebo nopeep. Neviem či teraz vyrábajú už novšiu verziu, ale čo mal on, v tom boli všetky svetelné body rovnakej farby, zelené, a nedola sa nastavovať intenzita svietenia, takže ho neskôr predal, lebo to chcel v podstate len na lov, a tam je to dôležité. V USA, ako napísal aj geronimo1 nie veľmi používajú mieridlá ktoré nepotrebujú peep, ale tam sa v noci neloví, tak im peep neprekáža.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53514 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
no včera večer som si o tých mieridlách našiel jednu recenziu v AJ... tam písali že musí byť dokonale zladený s peep až potom ho vraj uvidím alebo čosi takého.. takže som z toho bol trochu vedla že tam píšu o peep sight.. ja si myslím že je to tiež lepšia volba používať peep aj napriek tomu že to nie je potrebné.. inak k tým pinom na niektorých obrázkoch na webe sú farebne odlíšené a na niektorých nie takže asi sa vyrábajú dve verzie prípadne je na trhu už nejaká novšia.. inak k tej intenzite osvietenia.. je tam predsa baterka ktorými sa dajú osvetliť.. to myslím tú intenzitu zvýši či nie???
<br/>
<br/> chcel som sa opýtať čo je to vlastne to nopeep.. na nete som našiel ako to vyzerá ale nejak tomu nerozumiem ako to funguje.. ono sa to montuje na mieridlá?? ako sa potom zamieri? vraj je to lepšie na lov ako peep.. viete mi o tom čosi povedať?? čo myslíte že je lepšie? nopeep alebo peep.. myslím aj na 3D strelbu aj lov a podobne.. samozrejme že je to asi vec osobného vkusu ale len tak som zvedavý na váš osobný názor prípadne skúsenosti pretože teraz nad tým dosť uvažujem preto chcem získať nejaké tie info aby som sa vedel lepšie rozhodnúť... vopred dakujem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53515 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
medved69: luk s rýchlosťou nad 300fps a s brace height pod 7&quot; prináša pre poľovníka alebo 3D strelca podľa mňa viacej nevýhod ako výhod. &quot;Daň&quot;, ktorú taký luk &quot;platí&quot; za tých pár fps+ v porovnaní s bežným lukom je podľa mňa neúmerná...
<br/>Marketing je však neúprosný :) a tak ľudia kupujú....samozrejme je to každého vec čo si kúpi a ja s tým nemám problém.
<br/>
<br/>Povedal by som že porovnávať to s opodstatnenosťou použitia cal. 30-06 atď. u nás nie je vôbec vhodný príklad...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53519 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
chcem sa vás ešte opýtať na produkt firmy hidn sight.. dá sa to zohnať niekde u nás prípadne niekde v blízkom okolí?? videli ste to už alebo ste mali tú možnosť to vyskúšať?? videl som zopár videí a vyzeralo to fajn ale kto vie aká je skutočnosť..
<br/>
<br/>Máte niekto skúsenosť s objednaním vecí z USA?? kolko asi tak trvá kým to ku nám príde?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53520 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
sorry oprava Hindsight..:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53523 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj bowhunter123. Ten TruGlo Razor pracuje na takom princípe, že sveteľné body sa premietajú na plôšku, akoby na ostrie noža. Takže keď sa na zameriavač nedívaš zo správneho uhla, tak ich nevidíš. Prisvietenie samozrejme má, ale intenzita prisvietenia sa nedá regulovať. Za šera potom pre veľmi silné osvetlenie pinov nevidíš cieľ.(Ako v meste, keď pre verejné osvetlenie nevidíš hviezdy)
<br/>Nopeep je zariadenie ktoré pomáha v tom, aby si luk držal pri streľbe stále v rovnakej pozícii. Sveteľné body na ňom vidíš len pri tom správnom postavení. Účinne Ti ukáže ak máš napríklad špatný úchop a skrúsaš luk, aj keď si zle ukotvil. Nevýhodou je pomerne zložité nastrelenie, to že pred výstrelom musíš pozrieť na nopeep a zatiaľ stratíš kontakt s cieľom, aj to že za šera potrebuje prisvetlenie. Klasický peep má tú výhodu, že nepotrebuješ pozerať pred výstrelom inde, nepotrebuje prisvetlenie, ale neukáže Ti ak krútiš madlom, a za šera cez peep špatne vidíš. Ak si teda porovnáš čo je na lov lepšie, tak určite nopeep!
<br/>Hindsight je dobré riešenie, aj keď u nás ho málokto používa. Samozrejme aj ten má svoje nedostatky. Hindsight je veľmi presný pokiaľ je správne nastrelený, ukáže Ti aj nesprávne držanie a krútenie luku, ale za šera je bez menších úprav prakticky nepoužiťeľný. Ja ho s malými úpravami používam už druhý rok, a momentálne by som nemenil. Keď chceš vedieť podrobnosti, alebo máš o Hindsight záujem, napíš mi na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53527 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar bowhunter, no jasne ze ze to plati vseobecne:), ale predsa nebudes strielat s Cartel Midi za 10eur FITA :]
<br/>Preco by si si nevybral Range Rover ani na 3D? Je jasne ze na lov su lepsie s viacerymi pinmi ale na 3D? aj tak musis odhadnut vzdialenost, previsenie a prestavit mieridla. Ci ak mas piny10,20,30,40m tak zbytok strielas odhadom?Ak sa mylim oprav ma:),alebo to ma iny dovod?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53528 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj Martin75. Má to imý dôvod, ale myslím že som ho aj napísal. Nevadí, napíšem ešte raz. :)
<br/>Používal som nastaviteľný zameriavač s jedným pinom, a jednoducho ma prestalo baviť stále ho nastavovať. A stalo sa mi aj to, že som ho pekne po odhade vzdialenosti zabudol nastaviť.:-o
<br/>Inak nič proti takým mieridlám nemám, ak máš veľmi dobrý odhad vzdialenosti a nezabudneš nastaviť, tak sa s nimi dá strieľať naozaj presne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53529 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Samozrejme že ak máš zameriavač s viacerými pinmi, ten už po odhade vzdialenosti nenastavuješ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53531 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
chcem sa opýtať môžu sa počas súťaže vôbec piny prestavovať?? viem že je moja otázka viac menej nelogická ak predsa niekto striala s mieridlami s jedným pinom ich prestaviť musí.. ale ak má niekto pinov 5 ?? no pýtam sa preto že si neviem predstaviť ako by som si pred každým výstrelom prestavoval piny.. najprv vybral kľúč potom pin povolil a len tak od oka ho niekde posunul a zas dotiahol? asij e to časovo náročné či nie?? nie je jednoduchšie potom strielať len tak odhadom?? podla pinov teda či už nadstreliť alebo podstreliť.. ja skutočne neviem.. so súťažami skúsenosti nemám ešte som na žiadnej nikdy nebol preto sa pýtam vás skúsenejšíh ako to robíte?? prestavujete alebo strielate odhadom??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53533 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Zdar chlapi, ten Hindsight sa mi zda bit celkom dobra vecicka a co sa jedna vytacania luku tak podla mna ani nemas sancu namierit lebo ti nesadne jeden kruh do druheho ci nie?
<br/>bowhunter - ako si ho upravoval? (ak to nieje tajomstvo) :)co si ho este podsvecoval?
<br/>no vzdialenost medzi peep a zameriavacom je predsa len ovela vetsia tak by to malo byt predsa len menej nachylne na pripadne odchylky,ci? No mne peep trochu nepasuje ale toto by bola asi dobra volba. No neviem asi budem odkazany na vystriedanie viacerych zameriavacov az pridem na to co potrebujem
<br/>Geronimo ako pozeram niektori si z 3D robia zarobkovu cinnost :]
<br/>Chlapi nieje niekde v aprili sutaz 3D chcel by som prist pozriet ale som doma len na dva tyzdne takze som dost obmedzeny casom:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53535 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
17. 4. 2010 v Čechách a ďalšia je 8.5. 2010 v Divíne okras Lúčenec.. odporúčam... ja tam tiež idem... o inej 3D súťaži neviem...
<br/>
<br/>Geronimo1 videl som pár DVD-éčiek zo súťaží v USA a musím povedať že mi sánka padla pekne hlboko... tie ceny ktoré sa dali vyhrať to bolo čosi neskutočnéé.. hlavný sponzor bol Mathews.. prvá cena bolo nejaké obroooovské SUV.. ostatné ceny štvorkolky a podobne.. no v USA sa teda strielať oplatí :D tam sa na tom dá pekne zarobiť prípadne si prilepšíť..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #53537 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj bowhunter123, diky za info ale nevijde mi to :{
<br/>no v amerike je to ina show, ale je tam aj velka konkurencia pri takom mnozstve strelcov:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 214 návštevníkov a žiadni členovia on-line