Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54041 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar bowhunter 123,no hlavny rozdiel je v dizajne,niesu rovnake,skor by som povedal ze sa ani nepodobaju.Turbohawk je lahsi o 0,15lbs,no hlavne ma brace height o 0,25 vetsie a to je asi fakt ktory posobi na tichost a stabilitu(mensiu nachylnost na chyby) pri strielani.To s kladkami neviem,ale pokial viem tak pri natahoch s polovicnymi mierami(29,5) sa davaju ine kladky ako s celymi mierami (30) ale aj kladky mozu vplyvat na to ako sa bude chovat pri vystrele ale je aj mozne ze len vyvinuli novy druh kladky ktory tomu luku vyhovuje lepsie . Neviem tak dopodrobna to neriesim:]
<br/>Nazor na ten tlmic ti poviem az mi pride Alphamax domov ale asi to bez neho nebude velky rozdiel:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54042 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj,no ATTACKpodla parametrov je O.K. Ale mne osobne reze viac znacka HOYT.
<br/>Dlho som rozmyslal aj nad Truth2, tiez bol najlepsi z dielne Bear(podla mna) ale ked prisli na trh s novymi kl.lukmi(2010 vsetky firmi) prestal som pozerat ponuky aby som sa z toho nezblaznil:] Cim mensi vyber tym je to jednoduchsie a ja na to nemam nervy:) takze az teraz som na 99,9% rozhodnuty pre Alphamax.No myslim ze na tuto otazku ti moze zodpovedat len ten co mal moznost z neho strielat.Inac sa mi zda byt znacka Bear o.k.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54043 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
tým rovnaký som myslel parametrami... až na ten BH čo som napísal aj váhu.. o dizajne som nehovoril... proste len mi nejde do hlavy prečo všetci chcú a kupujú ten alphamax ked okrem dizajnu sú s turbohawkom úplne rovnaký.. hovorím stále o parametroch.. prípadne turbohawk z toho vychádza ako výťaž kvôli nižšej váhe a vyššiemu BH... tak prečo všetci volia tú drahšiu variantu??? tomuto stále nerozumiem.. proste som chcel vedieť nejaký podstatný rozdiel medzi nimi... samozrejme dizajn ano ale na ten v tomto prípade nepozerám.. turbohawk sa mi páči ako parametrami aj dizajnom a samozrejme nebudem nič popierať aj cenou... 449 euro (turbohawk) oproti 679 eurám (alphamax 32) a to som našiel tie najnižšie ceny .. myslím že je to pekný rozdiel len za dizajn... nemyslíte??? samozrejme beriem luk sa nám musí páčiť.. ale myslím že Turbohawk nepatrí medzi škaredé luky :)
<br/>
<br/>a k tým kladkovým lukom.. no to je pravda... proste myslím že sa z toho množstva nedá ani vybrať... proste je ich tak vela.. aj ceny sú na mnohých dobré a nie prehnané... človek by sa z toho zbláznil... ja som chvíľu premýšľal na Mathews monster 7.0 ale 849 euro je už asi moc... prakticky teraz s lukostrebou len začínam som v tomto smere pravdu povediac len v plienkach..a myslím že vyhodiť 850 euro za luk pre mna ako začiatočníka je šialenstvo... preto myslím že tento Hoyt Turbohawk je pekelne dobrá voľba..
<br/>
<br/>ak sa smiem opýtať koľko ťa vyšiel ten alphamax?? je to 32 alebo 35-ka???
<br/>
<br/>len pre zaujímavosť pozri sem.. rozumnejšie ceny na luky som ešte nevidel..
<br/>
<br/>www.bogensportwelt.de/
<br/>
<br/>potom dobrá stránka je aj
<br/>
<br/>www.merlinarcherycentre.co.uk/
<br/>
<br/>kúpa luku odtiaľto aj s poštovným stále vychádza menej ako jeho kúpa u nás.. nechápem ako je možné že sú v rámci EU tak veľké rozdiely... napr.. ten turbohawk sa v rôznych štátoch EU pohybuje od 449 do 650 euro.. je toto normálne?? tomuto fakt nerozumiem... Jedinej veci sa bojím a to je reklamácia... ak sa náhodou niečo poškodí posielať to zas do UK alebo Nemecka no to sú opletačky... Inak ako je to vlastne zo zárukou u hoytu ??? videl som na stránke Bear archery lifetime warranty... to sa vzťahuje na celý luk??? to je potom riadna pecka... neviete či je to tak aj pri hoyte???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54044 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
lifetime warranti sa vztahuje len na pevné súčasti.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54045 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
All 2002 and newer Hoyt compound bows are guaranteed against defects in materials or workmanship to the original owner on all risers, limbs, limb pockets, and eccentrics for the life of the product*. *For warranty on other components please see warranty policy in owner’s manual. Bows purchased over the internet or through mail order void all warranty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54046 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
no toto by bolo treba nejak bližšie definovať.. pretože čo nie je pevné?? tomu nerozumiem.. tým sa myslí stred luku?? tak??? teda nie kladky ani ramená?? a vlastne ako je to teda z hoytom?? povedal si čo je lifetime warranti ale stále som sa nedozvedel ako je tu pri značke hoyt.. dík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54047 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
hmm tak tomuto tak úplne nerozumiem... sorry ale v angličtine moc dobrý nie som.. a ked som to zadal do prekladača tiež som z toho múdry nebol.. to doslovné prekladanie slova po slove no to stojí tak za .... Ak môžeš skúsi mi to napísať po slovensky.. dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54049 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Všetky Kladkové luky Hoyt modely r.2002 a novšie majú doživotnú záruku voči vadám materiálu alebo výrobným vadám na madlo, ramená, uloženia ramien,kladky, pre prvého majiteľa.......... Luky kúpené cez internet alebo objednané poštou záruku strácajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54050 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
povedal by som zo zbežného pohľadu že cena je nižšia nakoľko na Turbohawk je vyrobený z podstatne menšieho kusa materiálu...vyžiadalo to menej CNC času a materiálu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54051 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
a kde to má potom človek kúpiť aby to nestratilo doživotnú záruku??? :D tak toto je šikovne napísané... no poistiť sa treba v každom prípade že?... nemôžu predsa dávať doživotnú záruku celému svetu to by asi prerobili... ale ako tak čítam.. to by znamenalo, že ak si ten luk kúpim niekde v pevnom obchode tú doživotnú záruku budem mať. .je to tak.. správne tomu rozumiem??? no na druhej strane aj k tomu predajcovi sa ten luk musí nejak dopraviť.. takže neviem ako to mám brať.. predsa len aj tam ide poštou..
<br/>
<br/>Ano vyzerá to tak že na ten turbohawk použili menej materiálu.. čo vlastne vyplýva aj z nižšej váhy toho luku...aj ked sám o sebe menší nie je veľkosť je rovnaká (32 palcov) mne takto pripadá byť robustnejší a akosi pevnejší..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54053 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar bowhunter,Turbohahk je robustnejsi presne ako hovoris,ale to len znamena ze je mozno z ineho materialu a aj potrebovali podstatne menej casu na opracovanie.
<br/>Ale musis brat do uvahy mnozstvo materialu pred opracovanim,a ta velkost co si pisal je vzdialenost medzi kladkami nie tela luku.Pozri video ako vyrabaju luky Bowtech co sem hodil Geronimo.
<br/>K tej zaruke sa pokusim dozvediet nieco blizsie od predajcu na slovensku ako to je a dam ti vediet ,ale ak sa zaruka vstahuje na telo tak to ti urcite vydrzi, jedine ze by si ho poskodil mechanicky a vtedy zaruka aj tak pada.Niektory vyrobcovia ti poslu aj ine sucasti luku ak sa nieco stane precitaj par stran dozadu niekto pisal ze mu prdli ramena pri vystrele naprazdno ked ukazoval ako sa to nema robit a poslali mu nove,myslim ze zadarmo. Ale uz neviem kto to bol,Ale to by mohol napisat doticny ako to bolo.
<br/>Pokial viem ak kupis luk od predajcu na slovensku pri uplatneni zaruky ti sprostredkuvava opravu alebo vymenu casti predajca.
<br/>K cenam luku -mne dal cenu Alphamaxu ako v tom Bogensport, podla mna je to slusne nie? (680)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54054 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Rozumieš tomu správne...ak chceš záruku treba to kúpiť v kamennom obchode...resp. u autorizovaného predajcu. Ako to prišlo k nemu naozaj nemá vplyv na nič....je to len spôsob ako podporiť predajcov.
<br/>
<br/>(Ten Turbohawk sa mi javí ako užší najmä pri ramenách...tak preto možno z menšieho kusu materiálu. To že sa ti javí ako robustnejší....má v sebe menšie diery znamená že trebalo vybrať menej materiálu....)
<br/>
<br/>Doživotná záruka je veľmi jednoduchý marketingový ťah....oni vedia aké percento reklamácií majú do roka, dvoch, troch....atď....cenu dielov ktoré v budúcnosti budú musieť v rámci záruk vymeniť si napočítavajú priamo do ceny luku....okrem toho že veľmi dobre vedia že po 10 rokoch už takmer nikto nereklamuje luk lebo aj tak chce novší model.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54055 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Najhoršie na tomto všetko je že proste si to človek skutočne nemá kde pozrieť...toto ma na tom najviac hnevá... proste to nie je kde vyskúšať.. ak chce musí si to objednať a potom aj rovno zaplatiť... to je pecka.. ale zas chápem.. že naši predajcovia na SR nemôžu mať v obchode každý luk.. tomu rozumiem... keby aspon na youtube bolo viac videí.. prípadne keby si hoyt robil propagačné video na každý luk ako to robí množstvo iných firiem... aj mathews má ku takmer každému luku svoje video.. prečo nie hoyt??? to bola skôr rečnícka otázka... proste chcel by som ich vidieť vedla seba.. aby som mohol porovnať.. ale aj tak ak si to tak zoberieme.. cenový rozdiel 230 euro len za dizajn sa mi zdá byť až priveľa.. stále sa tu vlastne bavíme len o dizajne.. a ten myslím že taký podstatný rozdiel na kvalitu luku nemá.. nezlepší jeho streľbu či ano?? Prešiel som si nejaké americké fora a pozeral sa na ten Turbohawk.. všetci tam píšu že prakticky nie je medzi nimi rozdiel.. pri strelbe.. a že turbohawk je tichší a jedinú sťažnosť ktorú majú je až príliš veľa rozstrelených šípov (robin hood)
<br/>
<br/>Tak ako je to teda vlastne z jeho veľkosťou?? vzdialenosť medzi kladkami je rovnaká ale Turbohawk je menší??
<br/>
<br/>A môžem sa ťa opýtať kde si kupoval svoj Alhpamax?? U nás na SR?? a je to alphamax 32 alebo 35??? Nevieš koľko by tam stál turbohawk??? Skús sa prosím ťa pozrieť na tú záruku budem ti moooc povďačný... :) ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54056 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
pozrel som si teraz dve videá.. a nepríde mi že by bol ten turbohawk užsí... skúste sa na ne pozrieť.. a napíšte svoj názor.. vopred moc krát dík...
<br/>
<br/>Turbohawk:
<br/>
<br/>

<br/>
<br/>Alphamax 32:
<br/>
<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54057 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Najjednoduchčie je ísť na nejakú väčšiu súťaž a tam je reálna šanca luk vidieť....samozrejme bez záruky...
<br/>vidím že si nedokážeš stále vysvetliť prečo niečo čo je rovnaké môže viac stáť....no práve preto že niekto jednoducho nechce lacné veci aj keby hneď boli dobré....tak si môže vybrať....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54058 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
kamoš kupil Alphamax 35,je to super stroj.A nech sa nikto neurazí,ale neporovnavajte neporovnatelne.Až ich budete držať v ruke oba,tak pochopíte ten rozdiel v cene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54059 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
ahoj,bowhunter123,pokusim sa trochu aj ja prispiet k odpovediam na tvoje otazky
<br/>v roku 08 prisli na trh luky Reflex Growler akasi imitacia HOYTu,v podstate to boli HOYTy len boli vyrazne lacnejsie.kedze sa tieto &quot;imitacie&quot; HOYTu dobre predavili,tak HOYT zacal vyrabat tento model aj pod svojou znackou a vznikla seria PowerHawk(ZR ramena) a SuperHawk(laminatove ramena),oba modely s riser z Reflex Growler
<br/>pretoze tieto serie boli uspesne vytvorili model ktory opat vychadza z riser z Power a SuperHaek,ale ramena ma XTS a kladky XTR a tak vznikol model TurboHawk,tieto iste ramena a kladky ma AM32 len stym rozdielom,ze riser bolo skonstuovane uplne inak ako riser v predchadzajucich seriach,stym,ze AM32 ma silnejsiu konstrukciu riser pritom vahovy rozdeil je zanedbatelny,to je ten hlavny rozdiel odlisnch cien medzi tymito dvoma modelmi.
<br/>co sa tyka strelby,tak rozdiel je skoro necitelny,TurboHawk je mesi luk koli kratsim ramenam
<br/>cize ak sa rozhodujes medzi TurboHawk a AM32,tak to je len otazka penazi,kolko chces do toho investovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54060 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
alebo že.......choď niekde na poriadnu suťaž kde bude v kategorii hu alebo cu aspoň 15 strelcov a pozri z čím strielaju tý ktorý sú hore.Ono tie luky sú všetky dobré,ale ten rozdiel 15-20 bodov,je rozdiel piatich až desiatich miest.A na to prídeš až postupom času.zistíš že tá geometria,,váha sú factory ktoré rozhodujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54061 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
No toto je jediné možné vysvetlenie toho rozdielu.. vážne to nechápem.. prešiel som viacero amerických lukostreleckých stránok... a všade sa píše o tom že je sú viac menej rovnaké (okrem dizajnu).. takže asi vážne niekto si myslí že ked je to drahšie to bude aj lepšie alebo iba proste má nato a môže si dovoliť zaplatiť zbytočne tých 200 euro naviac.. to je už každého osobná vec... Pomer vyššia cena a vyššia kvalita nemusí byť vždy pravda.. tento prípad to určite potvrdzuje... toto sa píše aj na tých už mnou spomínaných stránkach.. proste hooodne muziky za málo peňazí...
<br/>
<br/>elvis: môžeš to prosím ťa popísať bližšie... aký je to rozdiel.. myslím že ich v ruke oba naraz držať nebudem nikdy.. proste nemám kde.. takže ak môžeš skús to nejak opísať vopred dík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54062 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
no predbehol si ma... myslím napísal si skôr čo som chcel počuť ako som stihol odoslať svoju správu.. dík za podrobnejšie vysvetlenie...
<br/>
<br/>medved69: sorry za blbú otázku ale čo je riser?? som len nováčik takže sorry ale ja to naozaj neviem:-o:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 455 návštevníkov a žiadni členovia on-line