Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54063 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
riser je ta pevna cast luku na ktoru su uchytene ramena,neviem ako sa to povie po slovensky
<br/>a konstrukcia toho riseru je dovod odlisnych cien u tych modelov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54064 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
prepač ale možno som nerozumel.Vlastne na čo ten luk používať?Ja videám na You-tube moc neverím.Príkad asi ten že chlapík robil geroja a strielal z nejakým napr.super Hoytom na 70yardov ale neuvedomil si fiškus jeden že potom k terčovnici urobil 40krokov:]A takých sniperov je tam hafo.Ale prešiel som veľa súťaží,na ktorých to vidíš.tam ťa nikto nepošle do riti keď ho požiadaš aby ti dal obťažkať.Ale zasa ja mám viacej lukov a najlepšie si zastrieľam zo starým bearom bez mieridiel a to hocikde v buši.Takže podstatné je to načo ho chceš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54065 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
no predstav si &quot;hrdinu&quot; mi to zcenzúrovalo a slovo do riti nie:]demokrace

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54066 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
medved69: už rozumiem.. dík za vysvetlenie..
<br/>
<br/>elvis: no začnem asi tak.. keďže si nemôžem dovoliť viac lukov tak by som chcel luk ktorý by bol viacmenej univerzálny.. teda taký ktorý by sa hodil aj na naše súťaže ale aj na lov... síce teraz ešte nelovím no v budúcnosti by som to veľmi rád vyskúšal.. takže luk by som chcel používať na všetko.. teda aj lov aj súťaž... Tie videá som sem dal len preto aby sme ako tak porovnali rozdiel v tých lukoch.. hoc ľudia ktorý ich držali určite neboli rovnako vysoký aby sme vedeli porovnať ich veľkosť ale dalo sa to aspon približne.. ked som videl držať turbohawk toho chlapca.. no poviem to tak že tie videá som videl každé asi 10 krát.. som porovnaval tie luky z viacerých pohľadov.. tak ten turbohawk mi vôbec neprišiel menší a ani užší.. na videách som nachádzal momenty v ktorých bol luk rovnako otočený takže som ich mohol aspoň približne porovnať.. no a myslím že v podstate je to to isté až skutočne na rozdielny dizajn toho riseru.. (naučil som sa ďalšie slovíčko :D ) keby som vedel že je AM32 skutočne lepší a oplatí sa ho kúpiť aj napriek vyššej cene.. a že teda za viac penazí bude ešte viac muziky... išiel by som do toho.. preto som sa nato začal pýtať.. Turbohawk u nás na SR stojí 552 euro a ak by som AM32 tiež u nás na SR kúpil za tú istú cenu ako na tej stránke čo som sem hodil teda za 680 euro.. šiel by som do toho pretože tu už taký veľký rozdiel nie je.. premýšlal som že by som si ho objednal z nemecka.. ale potom by mi padla tá záruka a ak by sa nedaj bože niečo zas pos...lo ... tak by s tým boli ohromné opletačky.. nie som moc dobrý ani v nemčine ani angličtine.. z každého len trochu :-o takže len to som chcel.. ak je rozdiel len v tele luku a nie v kvalite nevidím dôvod zaplatiť viac.. ale ak je ten rozdiel podstatný určite si vyčlením o niečo viac financií a zainvestujem do toho čo ma baví...
<br/>
<br/>Inak kedy sa bude konať nejaká taká súťaž?? viem o jednej ktorá bude 8. mája v Divíne nedaleko Lúčenca.. na tú sa pôjdem pozrieť.. ale či tam bude tolko strelcov v kategorii HU tak to neviem.. a či vôbec bude niekto mať taký luk.. Najhoršie na tom je že na mojom luku je naštiepené rameno takže z neho už 3 týždne nestrielam.. idem ma šlak trafiť.. vyzerá to tak že ramená naň už nezoženiem takže uvažujem nad kúpou nového a z predstavy že budem čakať do 8 mája a nebude tam nik kto bude mať AM32 ( AM preto pretože turbohawk idem pozrieť do Viničného takže potrebujem vidieť len AM) ma ide rozhodiť.. proste je von tak krásne a ja nemôžem ísť strielať.. och ani na to myslieť nechcem lebo aj to bolí 8o:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54067 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
aby sme sa rozumeli,ten rozdiel je v kvalite &quot;tela&quot; luku.v podstate vytvorili stred,ktory je odolnejsi,pevnejsi,prepracovanejsi (neviem ako by som to do slovenciny vystizne prelozil) pri zachovani hmotnosti stareho riser.ramena a kladky su v podstate totozne.proste len vytvorili este viac kvalitny riser z ktoreho teraz vychadzaju nove modely
<br/>ale tento rozdiel pri tychto dvoch sa ti nijak vyrazne neprejavy pri porovnani strelby

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54068 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
teda riser u alphamaxu je kvalitnejší ako pri turbohawku?? takto si to myslel?? alebo že riser starších modelov ako je powehawk a superhawk je horší a teraz vytvorili nový riser teda stred luku ktorý je kvalitnejší a vychádzajú z neho novšie modely teda turbohawk?? Ale asi to prvé.. že telo luku je kvalitnejšie pri alphamaxe ako pri Turbohawku... že?? pýtam sa len pre istotu aby som to nejak inak nepochopil.. radšej budem blbec a opýtam sa ešte raz ako nevedomky mlčať a hlúpo pritakávať.. :D ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54069 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
kvalitne su oba tipy,proste vytvorili novy dizajn risers pri AM32,ktory je o nieco lepsi ako pri risers celej tej serie Hawk,ale nemal by to byt nejak vyrazny rozdiel co sa tyka strelby(podla US for ziadny rozdiel)
<br/>ide o to ci si ochotny priplatit za novy dizajn risers,ktory bol vytvoreny novym prepacovanejsim sposobom,z ktoreho vychadazju uz nove modely HOYTu,alebo ti postaci starsi dizajn risers(Hawk),ale vykon bude stale ten isty

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54070 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
moc krát dík za vysvetlenie.. toto som potreboval počuť.. určite a nepopieratelne je novší dizajn viac cool a asi aj lepší.. ale ak to nemá vplyv na strelbu tak na to &quot;kaslem&quot;.. uvidím sám.. ale mne sa aj tak viac páči ten turbohawk.. no uvidíme aká cena bude na SR... som zvedavý čo odpíše martin75 aký typ to vlastne kúpil či 32 alebo 35 a kde a či u nás na SR.. možno nakoniec skončím aj ja pri tom AM.. ale ako si aj ty napísal.. podla US for v tom nie je žiadny rozdiel... :D ešte raz dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54071 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
ešte jednu otázočku na vás mám... asi bude znieť blbo ale pre mna je dosť podstatná... dá sa nejak spoľahlivo zistiť dåžka svojho náťahu??? teraz som mal náťah 30 a mal som pocit že je pridlhý.. ako to zistiť presne?? moja výška je 184 cm.. teraz už luk nechcem naťahovať a skúšať to keďže mám naštiepené rameno.. takže preto sa pýtam.. aby som vedel tento prípadne prenastaviť.. ak zoženiem druhé ramená.. a ak nie tak pri kúpe nového luku aby som sa neunáhlil a kúpim luk s náťahom ktorý bude pridlhý alebo prikrátky... dá sa to nejak zistiť aj bez luku?? to asi skôr nie čo ??? vopred dík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54078 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
je sposob,tak,ze rozpazis ruky a zmerias dlzku od jedneho prsta ruky k druhemu prstu ruky a videlis 2.5 (merat v palcoch),ale podla mna to je hlupost,lebo mne,ked som kupoval svoj prvy luk vysiel natah podla tohto o 2&quot; kratsi ako som potreboval.zajdi v ZV do predajne,kde maju luky,zober nejaky natiahni,predavacka nech ti oznaci sip pri natiahnuty a mas to presne :)
<br/>spravny natah mas ked sa ti bude tetiva po natiahnuti dotyka spicky nosa
<br/>neviem ako je to u XTR Cams ,ale ja co mam FXCams(M4Cams),tak si mozes sam bez lisu menit natah v danom rozmedzi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54080 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
tak pre kontrolu či som tomu rozumel správne... pri meraní som rozpažil ruky a zmeral vzdialenosť medzi končekmi prstov.. to bolo 182,5 cm.. čo je 73 palcov.. ak to vydelíme 2,5 dostaneme 29,2.. teda náťah by mal byť buď 29 alebo 29,5.. aj som to tak odhadom typoval že náťah 29 mi bude pasovať omnoho viac.. ešte to vyskúšam s tým šípom či sa to overí... moc krát dík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54081 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Tak zase zdravim ! Ty uvahy jsou velmi zajimave ....Co se tyce z cenoveho hlediska tak ty luky co dosahuji tahu do 60 liber jsou daleko levnejsi a ve vasich pripadech stejne budete strilet vetsinou 3D a na vsechna zvirata v Evrope stejne staci kladkovy luk majici 60 liber tahu .
<br/>Vratil jsem se zase z nekolika 3D soutezi a tak jsem se za meril na BowTech a nemohl jsem verit vlastnim ocim prakticky vsechny luky maji konstrukcni chybu ,nebot cam /ta spodni kladka / je priliz blizko u spodniho kabelu a tak se o nej pri natahu otira a casem nici kabel v tomto miste .
<br/>Stacilo by pouze upravit CNC o 3 mm pri frezovani toho kolecka ,vyresit tento problem asi neni cas a tak se divim ,ze nikdo z tech ing. na to neprisel . Jak se snazi proste kazdy rok prijit s jinym modelem nemaji ani cas na otestovani luku ,jak se novy model chova . Kladkovy model luku stejne vydrzi tak 10 let strileni a potom odchazeji pohyblive a namahane casti luku a luky co maji mensi tahy vydrzi vice . Ty co maji vetsi tahy by musely byti vyrabemy z tvrdych slitin kovu jako je titanium aby dele vydrzely, ale pak by byly hodne drahe a tak by ten kseft krachl .
<br/>Vsinmete si jak vyrabi ten BowTech a jak rezou ty hlinikove desky tak pouzivaji vodu smichanou s jemnym piskem a to se pohybuje rychlosti asi Mach 3 .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54082 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Natah bude to co lepe pasuje strelci ,kdyz zakotvi tedy tam kde kotvi a zde ochody pouzivaji cisteho laminatoveho luku co je vlastne dlouhy luk /long bow /ale ma velmi maly tah asi 15 liber ,aby predstavoval asi tolik liber co strelec drzi na kladkovem luku .
<br/>Tak ze se muze vice roztahnout ,tak jako pri natahu kladkoveho luku . Pozor je rozdil mezi natahem u kladkoveho luku a tradicniho luku ,nebot kdyz drzime 50-60 liber v konci natahu nase kostra touto kompresi se vlastne zmensi a tim nas natah se zmensi asi o dva palce ,proto na zmereni natahu na kladkovy luk potrebujeme long bow priblizne te same sily jako kdyz drzime kladkovy luk v plnem natahu a tak se to lehce vypocita ,kdy luky maji treba 70-85 % let off .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54083 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>Nekde v Kanade ,kde medvedi nikdy nevideli cloveka a tak se k nim chovaji jako k dalsim medvedum a ti dva medvedi na strome /lukostrelec+ kameraman/ jsou povazovani za &quot;medvedy&quot; co se boji ,nebot vysplhali na strom a tak ja skutecny medved mohu se jit bez starosti nazrat do sudu , proto ze jsem ten nejsilnejsi medved po okoli......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54085 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj bowhunter123,
<br/>nezabudni, že pri skúšaní náťahu, by si mal použiť svoj spúšťač, a D-loop ako máš na svojom luku, pokiaľ nespúšťaš rukou. Len vtedy budeš vedieť zakotviť ruku tam kam budeš presne chcieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54087 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Bowhunter mi pripomel jedno spousteni kladkoveho luku bez spoustece .Jeden clen z naseho klubu ,zadny spoustec nepouziva = uchyti tetivu tri prsty pod sipem a natahne ji tremi prsty pod sipem a pak kdyz se usadi do mireni ,proste odstrani ty dva prsty a drzi tech par liber /80% let off/ pouze na jednom prste = ukazovacku a docela dobre strili a na tech 20metru pri lovu to pry nehraje roli a ja jsem jej videl strilet takto i na 45 metru zavodne a to velmi dobre .....:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54088 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar,pekne ste sa rozpisali:) Ako sam pises viac sa ti paci Turbohawk tak niet co riesit.Podla mna tie rozdiely budu fakt nepostrehnutelne,vsetko je len na vkuse lukostrelca.Kup to co sa ti paci,ver mi viem o com hovorim.Ak kupis Turbohawk len koli cene tak to casom mozes lutovat a to robi velmi vela na psychyku strelca.
<br/>AM 32 som este nekupil este len cakam na potvrdenie ceny od predajcu.Pozeral som stranky internetovych predajcov dookola slovenska a dospel somm k nazoru ze doma je kupa luku najbezpecnejsia (vzhladom na komunikaciu) a aj najlacnejsia.Nepozeral som len ceny na strankach ale aj som s niektorymi predajcami komunikoval a zistil som ,ze v mnohych pripadoch su tam ceny vyssie ako je predaj. Je to aj koli tomu ze my vetsinou chceme univerzalny luk na vsetko teda z toho mi vychadza CAMO a tie su lacnejsie ako TARGET (priblizne 200euro) Mne zase neide do hlavy to ze farba robi rozdiel 200eur,ci su target niecim vynimocne?(iny material)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54089 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
spravny postreh kladky XTR su pevne ,teda sa nedaju prestavit su robene na urcity natah. Aj polovicnyteda 29,5&quot; ale tam sa mi zda ze sa pouzivaju kladky Z3 ale niesom si isty. Takze spravna dlzka natahu je dolezita

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54091 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
to sa mi velmi nezda stymi XTR Cams,hoyt ma vacsinou kladky kde je menitelny natah
<br/>neviem ale ja som to pochopil tak,ze su XTR #2 s nastavitelnym natahom 26-A,26,5-B,27-C,27,5-D a potom su XTR #3 s nastavitelnym natahom 28-A,28,5-B,29-C,29,5-D,30-E tie pismena to su oznacenia pozicii na moduloch kladiek
<br/>a tie Z3Cam to su kladky pre ludi co maju natah mensi ako 26&quot;
<br/>ale pre istotu nech to okomentuje clovek co uz luk s danymi kladkami v rukach mal,alebo nech sa na to pozrie geronimo,ten je znalejsi v anglictine,kludne sa mozem mylit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54093 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Martin75:
<br/>
<br/>Kladky na Turbohawku sú XTR nie Z3 a náťah nie je meniteľný.. teda nikde som sa nič také nedočítal.. ale tiež sa môžem mýliť... neviem isto.. no z hľadiska komunikácie a prípadnej reklamácie je určite výhodnejšia kúpa luku u nás na SR.. ale s tým že je to aj najlacnejšie riešenie teda vôbec nesúhlasím.. Videl si predsa na tej nemeckej stránke aké ceny sú tam.. To s tou farbou no tak tomu vôbec nerozumiem.. ak si znovu otvoríš tú nemeckú stránku tak pri výbere farby máš aj cenový rozdiel.. a napr.. pri AM32 je čierna farba (target verzia) o 79 euro drahšia ako camo verzia.. a tiež verzia bonecollector ktorú neskutočne žerem je tiež o 79 euro drahšia.. čomu vôbec nerozumiem.. Pri turbohawku je tento cenový rozdiel na danej stránke 39 - eurový.. neviem ale prečo... Zajtra si idem pozrieť turbohawk do Viničného pri Pezinku.. odtiaľ ideš kupovať aj ty svoj Alphamax?? Turbohawk v čiernej farbe u nich stojí 552 euro no hovoril že to je target verzia takže camo je o niečo lacnejšia.. dúfam že sa bude dať zohnať vo farbe bone collector.. proste camo stred a tie čierne popísané ramená.. to je nádhera..
<br/>
<br/>Ten turbohawk sa mi nepáči len kvôli cene ale celkovo.. prešiel som si skvelé lukostrelecké forum.. www.archerytalk.com a tam som toho o turbohawku našie fúúúúúru.. hoc nie som v agličtine moc dobrý ale pomohol mi prekladač :D.. Tento luk si mnohý kupovali ako náhradný, záložný, a ked ho vyskúšali ho začali uprednostnovať a u mnohých je teraz na prvom mieste.. píše sa o nom že patrí medzi najlepšie luky ktoré sú v súčasnosti na trhu.. a že je najlepší lovecký luk ktorý je na trhu práve pre jeho tichosť.. tiež BH 7,25 ktoré vraj skvele odpúšťa chyby strelca.. Mnohý písali že išli do obchodu s cielom kúpiť AM32 a vyšli s turbohawkom v ruke a vôbec to neľutujú.. Jeden chlap písal že je vlastníkom PSE omen a Mathews Drenalin no že strelba s Trubohawkom je vraj ovela lepšia vraj z toho bol moc prekvapený a teraz je to pre neho luk č. 1... Tiež ho porovnávali s AM32 .. a to sú veci ktoré ma utvrdili v tom že nemusí byť vždy lepšie to čo je aj drahšie.. moc sa teším že si ho zajtra poťažkám.. Potom sa vám ozvem a popíšem svoje dojmy z tohto luku.. Všetkým vám veľmi pekne dakujem za vaše rady.. zatiaľ sa majte..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.120 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 162 návštevníkov a žiadni členovia on-line