Lovecka lukostrelba

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3273 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
lukas: musim ta OPRAVIT, to Americania robia opicu ktora len opakuje. Tradicie lovu lukom su zapustene v azii a v europe a maju ovela hlbsie a bohatsie korene nez moderny lov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3274 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Tibo: Velice sa mylis. na lov lukom taktiez treba skusky cas, srdce a vela penazi. Alebo ak som ta dobre porozumel tak aj na lov puskou stacia len peniaze? Ked nestrielas s lukom denne tak potom necakaj ani vysledky! A aj sokoliarstvo sa "co sa mi velmi paci", mozes vyuzit na pytlacenie! Je tiche, ani zbran nie je taka napadna ked lieta niekde vysoko! Nemam nic proti sokoliarstvu, len ti ukazujem ze na vsetko vies najst nejake dobre a zle argmenty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3275 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Prajem kazdemu prijemne prezitie sviatkov a uspesny novy rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3295 od michal
Odpoveď od michal na tému Lovecka lukostrelba
vyr : takže ešte raz. Luk, resp. lov ním skutočne nič nebezpečné nie je. Čo som ti napísal znamená len toľko, že ak by bolo lovcov-poľovníkov, ktorí lovia lukom toľko ako tých, čo lovia flintou, čítali by sme pravdepodobne to isté ako si ty povyberal z príspevkov. Nesúď iných, aby raz oni nesúdili teba. Ono to fakt nie je o tom, čím kto loví, je to len a len o prístupe vo všeobecnosti. To, že sa dnes pytlačí kušami, resp. možno aj lukom je tvrdá realita, ibaže to nie je tak zjavné, keďže výstrel nie je počuť. Nie som naivný, aby som si nemyslel, že to tak nie je a určite ani ty. Silne pochybujem, že každý, kto si dnes kúpi kušu ju používa len a len na strelbu do terča. To by som nesmel vidieť na samotách pri takmer každej chalupe jeden krmelec, akurát, že zver, ktorá sa bežne zdržovala v sadoch okolo tam zrazu nie je-len ten výstrel akosi nie je počuť. Ale to je také isté ako by to tam kosili malorážkou no nie?
<br/>Takže ak by všetci konali tak ako sa má, žiaden luk by nebol problém a v konečnom dôsledku ani pytliactvo by neboli problémom. Ešte raz zdôrazňujem, že mi je srdečne jedno, čím kto poľuje, pretože ja som zástanca zodpovedného prístupu od ktorého sa odvíja všetko ďalšie. Asi by som bol dosť naivný, keby som si myslel, že lov lukom časom nebude realitou aj v SR. Presne tak, je to len otázkou času, tak ako guľové a brokové automaty, o ktorých sme pred nedávnom moc nesnívali a zrazu nimi habká kde-kto. Obávam sa len, že ak to povolia, zdvihne sa módna vlna, ktorá skutočným lučištníkom narobí veľa zlého. pretože si to bude chcieť veľa ľudí skúsiť, a to vám na sláve nepridá.
<br/>Ako vždy píšem, som realista, a viem, že výsledkom vašej snahy asi aj tak bude len lov vo zverniciach, prípadne pár súkromných revíroch. Doba, kedy je prevažná väčšina revírov v rukách konzervatívnych osôb šéfujúcich PZ vám veľa priestoru aj tak nedáva, pretože nie je nič veľkého dať do domáceho poriadkzu zákaz lovu lukom, prípadne takéhoto človeka do združenia ani neprijať. Toto je realita SR poľovníctva,problém s členstvom v PZ-tkách vo všeobecnosti, nie to ešte členstvo poľovníkov loviacich lukom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3302 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Michal: NESÚDIM nikoho, človek má právo súdiť len seba. Preto som ako odpoveď na viaceré a opakované ostré výhrady (nie tvoje) voči lukostreľbe -jej „nehumánnosti“, povyberal viacero názorov a konštatovaní účastníkov tohto fóra o poľovníkoch a poľovačke. Vzhľadom na to, že toto fórum je (podľa mňa) malé, je smutné že som našiel tak veľa negatívneho tak rýchle. O to viac nechápem niektoré radikálne názory poľovníkov na lukostreľbu.
<br/>Módnej vlny sa v prípade lukostreľby absolútne nebojím. Myslím že ľudia, ktorý majú tendenciu podliehať móde zvyknú mať veľa peňazí a veľmi málo času. Úspešný lov lukom vyžaduje VEĽMI veľa času (v porovnaní s puškou). Tam kde lov lukom uzákonili (Maďarsko) sa nič podobné nestalo (aspoň ja som o žiadnej módnej vlne nikdy nepočul).
<br/>Súhlasím s tebou vo vačšine toho čo si napísal teraz i v predošlých príspevkoch. ...&quot;Ono to nie je o tom, čím kto loví“- moja reč.
<br/>I ja som realista -a preto nie som ani taký optimista ako ty - myslím že lov lukom bude u nás ešte dlho v rovnakej pozícii ako dnes, nakoľko žiadna seriózna iniciatíva vedúca k jeho legalizácii neexistuje (aspoň ja o tom neviem). Keďže na tisíc poľovníkov sú možno dvaja taký, ktorých by to zaujímalo, nerobím si žiadne ilúzie. Na nejakých zúfalcov s lukom vo zverniciach nikto nečaká. Tam potrebujú výrad drobnej v stovkách, diviačiu v desiatkach a trofejovú zver podľa možnosti na dve tri vychádzky alebo posedenia.
<br/>Za seba možem povedať len toľko, že je to škoda.
<br/>
<br/>Príjemné sviatky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3325 od tf
Odpoveď od tf na tému Lovecka lukostrelba
Pozdravujem všetkých priaznivcov poľovníctva, a hlavne priaznivcov lovu lukom. Čítal som diskusiu za posledný mesiac, a nedá mi, aby som sa k nej nevyjadril.
<br/>Myslím si, že nikomu nemusíme dokazovať vhodnosť alebo nevhodnosť kladkového luku na lov zvere. To už je predsa dávno dokázané, a skeptikov aj tak nepresvedčíme. Museli by vidieť jeho účinnosť na vlastné oči, ale ich by možno nepresvedčilo ani to. Mali by sme hlavne niečo urobiť pre legalizáciu lovu lukom.
<br/> Mrzí ma však, keď sa niekto k problematike loveckej lukostreľby stavia tak, ako keby sa uzákonením lovu lukom malo zakázať lov guľovými zbraňami. Nikto predsa nespochybňuje, že lov guľovou zbraňou je oveľa účinnejší (hlavne na množstvo), a oveľa pohodlnejší a ľahší, veď priblížiť sa ku zveri na 100 metrov dokáže aj malé dieťa.
<br/>Najčastejšie argumenty proti lovu lukom sú: malá presnosť, malá účinnosť, etika lovu, tradície a pytliactvo.
<br/>Ubezpečujem každého neveriaceho, že na tú vzdialenosť, na ktorú sa kladkovým lukom loví (do 30 metrov), je luk minimálne taký presný ako brokovnica s jednotnou strelou, a tú sa predsa na lov používame.
<br/>Keď je šíp s loveckým hrotom schopný usmrtiť dospelého losa amerického (videl som už aj prípady, keď po zásahu neprešiel ani 20 metrov), asi netreba uvažovať nad tým, či je vhodný na 200 kilového diviaka.
<br/> Nad otázkou etiky sa asi nemá význam zastavovať, keď niekto považuje za etickejší výstrel na 200 - 300 metrov, ako dať zveri šancu a priblížiť sa k nej lukom na 20 metrov. Poradil by som ešte pozorovať a porovnať chovanie sa zveri po zásahu strelou z guľovej zbrane a po zásahu šípom. Nemám na mysli znakovanie po zásahu, to je rovnaké po guľke aj po šípe, ale skutočnosť že zver je po horšom zásahu z guľovej zbrane taká vyplašená, že uniká ako zmyslov zbavená na veľkú vzdialenosť, kým po zásahu šípom sa pomerne skoro upokojí, zalíha a v kľude zhasína.
<br/>Neviem aký význam má spomínať tu poľovnícke tradície, keď všetci dobre vedia že na zemi sa už minimálne 20 000 rokov tradične loví modernými guľovnicami a luky sa používajú povedzme 400 rokov! Alebo je to naopak priatelia?
<br/>Keď niekto dokáže pri kladkovom luku hovoriť len ako o nástroji vhodnom na pytliactvo, je reálny predpoklad že puškou to má vyskúšané. Nech skúsi priblížiť sa nepozorovane k zveri na menej ako 30 metrov, najlepšie na 15 - 20, natiahnuť luk s napínacou silou okolo 35kg tak aby ho zver nespozorovala, a uvidíme či bude mať takú plnú mrazničku ako má teraz!
<br/>Na záver, aby som predišiel zbytočným diskusiám uvádzam že som poľovníkom a členom PZ bezmála 20 rokov, lovecká lukostreľba je len mojim koníčkom, a napriek tomu tvrdím, že luk nie je vhodný na pytliactvo a lov ním by sa mal povoliť. Každému kto chce poľovať ešte „tradičnejšie“ a účinnejšie ako teraz, odkazujem nech loví balistickými raketami a tým čo chcú pytliačiť, nech si radšej zoženú tlmič na guľovnicu (určite je lacnejší ako kladkový luk)!
<br/>Všetkým prajem šťastný nový rok!
<br/> tf

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3331 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Plne s Tebou súhlasim tf, skeptikov nepresvedčíme, ale situácia nie je až taká zlá. Keď uvažujeme, že má z tých 50 000 poľovníkov prístup na internet povedzme len 500, a toto fórum čítalo z nich len napríklad 100, tak tých 5 - 6 odporcov lovu lukom je také zanedbatelné číslo, že si ich netreba ani všímať! Aj tak sú ich protiargumenty zúfalo slabé.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3332 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Reddie, o tie lovecké CD-čka mám záujem aj ja. Môžem Ti tiež napísať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3339 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
chlapi s tymi cdckami brzdite lebo este budu Takiho nahanat policajti ze Vam tu dovoli propagaciu a mnozenie nelegalnych kopii . to si neviete riesit inak . sem na web chodi kade kto .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3349 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
bowhunter: kludne napis na moj mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a tam sa dohodneme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3350 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
JARO: pokoj! ja s dvd neobchodujem. ja ich len zapoziciavam a to nie je nelegalne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3450 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Lovecka lukostrelba
ZApozicanie je legalne len v pripade, ze ja na to zaplatena licencia, ak si niekto kupi DVD je to len pre jeho vlastnu projekciu, zapozicanie nie je obsiahnute v predmete kupy.. aj pozicovne nakupuju ine prava, nez bezni spotrebitelia.. na to pozor ;-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3454 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
Ja ako obchodník viem, že námietky pramenia z nedostatku informácií a zároveň sú predmetom záujmu. Nezáleží na tom aká situácia vznikne, ale na tom aký k nej zaujmeme postoj. Ty tf, radšej by som ťa oslovil tvojím menom, lebo tvoj príspevok, je toho hoden, aby mal konkrétneho autora, ale budiš. Chcem povedať, že toto je tá správna cesta ako prispievať k zlegalizovaniu lovu lukom. Tiež som sa vyjadril v začiatkoch tejto témy, ale také skúsenosti nemám ako ty. Vážim si chlapov so svojím názorom oto viac, že je to názor, ktorý nás posunie o krok ďalej. Poľovníctvu zdar a Loveckej lukostreľbe zvlášť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3461 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
baikal : Diky za upozornenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3902 od cabrad
Odpoveď od cabrad na tému Lovecka lukostrelba
Prvy krat som sa zucastnil strelby lukom v roku 1999 v sportovej strelbe kladkovym lukom , absolvoval som na 2mesacne skolenie v Narodnom reh.centre Kovacova kde sa strilala disciplina sportovy luk.Musim sa priznat ze na terc o rozlohy meter krat meter som strielal spociatku z 10 metrov a neskor zhruba po mesiaci som dokazal strielat na vzdialenost 50 metrov na terc 5o krat 50.Samozrejme nebol vzdy presny zasa , ale moje predlaktie bolo modre pokial som si zvykol.A predstava , ze by som mal strielat na beziaci terc a nadobudnut patricnu zrucnost by iste trvala roky , ale preco nie aj to je zbran.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3989 od nandika
Odpoveď od nandika na tému Lovecka lukostrelba
Mili priatelia- lukostrelci a polovnici!
<br/>Touto cestou oslovujeme vsetkych polovnikov a lukostrelcov, ktorych zaujima lovecka lukostrelba, aby na seba zaslali kontakt so svojim menom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na tel. cislo 0907320908.
<br/>Chceme zistit, aky je zaujem o lovecku lukostrelbu. Tieto udaje posluzia ako zaklad pri tvorbe zakona a skoliaceho programu tykajuceho sa lovu lukom.
<br/>Ferdinand Kocis
<br/>predseda LK Nimrod

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3990 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Vážený pán Kocis,
<br/>Mohli by ste povedať o aký školiaci program sa jedná a uviesť podrobnosti ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4020 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
Szevasz Nandi. Vidim,ze uz aj Ty si sa zaangazoval. Kde by bolo to skolenie, a kto by ho viedol?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4028 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Páni, poviem Vám že oznam aby som poslal &quot;kontakt so svojim menom ......Tieto udaje posluzia ako zaklad pri tvorbe ZAKONA a skoliaceho programu tykajuceho sa lovu lukom. &quot; vo mne budí jemne povedané nedôveru. Podrobnejšie vysvetlenie by ma veľmi potešilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4122 od nandika
Odpoveď od nandika na tému Lovecka lukostrelba
Zdravim vsetkych!
<br/>Zas by som chcel oslovit vsetkych zaujemcov o lovecku lukostrelbu a jej zlegalizovanie, aby na seba zaslali nejaky kontakt na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na tel. cislo 0907320908. Tieto vase udaje potrebujeme ako podklad pri navrhu zakona o loveckej lukostrelbe, aby sme mohli aspon nejako podlozit, aky velky je o tuto vec zaujem. Samozrejme, len vase meno a nejaky kontakt k tomu nestacia. Hned ako bude zakon pripraveny so vsetkym co k tomu patri - skusobny poriadok, skoliaci program...- ja sa ozvem vsetkym, ktori uvedu nejaky telefon alebo mail a az po dohode s dotycnym uvediem nejake jeho udaje v tomto zozname.
<br/>Podrobnejsie vysvetlenie tato vec v tomto stadiu asi nepotrebuje.
<br/>S pozdravom Ferdinand Kocis

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 914 návštevníkov a žiadni členovia on-line