Lovecka lukostrelba

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4123 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
szevasz, nandi.
<br/>
<br/> myslim si ze nie tu by si mal oslovovat ludi na zlegalizovanie lovu lukom a nie takymto sposobom, radsej pod na sutaze a tu to skus. tyto ludia len diskutuju o tom. traja by mali zaujem o to ,na tejto stranke ako ja....... . Prvy kontakt s tymito ludmi by mal byt podla mna osobny. Zamysli sa nad tym :D. Lovu Zdar Obzvlast lukom:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4164 od tf
Odpoveď od tf na tému Lovecka lukostrelba
Zdravim Ťa reddie, ale nie celkom s Tebou súhlasím. Teraz treba oslovovať záujemcov o lov lukom naozaj všade a akokoľvek, aby sa ukázalo že je o lov lukom ozajstný záujem, a že sa nejedná o pár nadšencov. Okrem toho si myslím, že nie všetci čo chodia na súťaže majú záujem aj o lov lukom, a naopak je mnoho takých záujemcov, ktorý na súťaže nechodia.
<br/>s pozdravom
<br/>tf

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4182 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Lovecka lukostrelba
Nazdar páni!
<br/>Pred výrom zdvíham klobúk!;) Podľa mňa je to chap so srdcom človeka, ktorý má rád prírodu, zvieratá, lov. Nedá sa len tak lahko odradiť ako &quot;podaktorí&quot;!
<br/>Dal som si námahu a prečítal som si tento topic od začiatku. Niekedy som skoro zo stoličky spadol. Som šokovaní nazormi &quot;podaktorích jedincov&quot;, ktorý vidia v lukostrelcoch nejaké nadprirodzené zlo. Sú to ludia ako ostatní len by cheli dostať šancu. Šancu povolenú slovenskou legislatívou. Nie je ich veľa, poznám mnohých lukostrelcov ale málo strelcov, ktorích oslový veta - Lov lukom a šípom? Veľká škoda, že sem neprichádzajú lovci, ktorý v love lukom majú nejaké praktické skúsenosti.
<br/>Len tak ďalej a ešte raz klobúk hore!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4189 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
ahoj tf.
<br/>
<br/> Mas pravdu, len som mu chcel naznacit, ze tu nie je vela nadsencov. Zratam ich na jednej ruke. A teraz sa este pridal aj dr_pope. Odvolavam svoje predosle vyhlasenie!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4199 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Lovecka lukostrelba
zdravim pani
<br/>
<br/>pridam sa do diskusije a mojn nazor na lukostrelbu neni zly.
<br/>paci sa mi lov lukom ale na slovensku sa to asi neda ci sa milim&gt;?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4201 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím všetkých!
<br/>Nadšenci by sa aj našli, poznám veľa skúsených a dobrých lukostrelcov ale mnohý nemajú prístup na NET. Sú medzi nimi aj taký, ktorí majú za sebou aj praktické skúsenosti v love lukom. Ich možno osloviť iba na súťažiach 3D. Raz som sa na takejto akcii zúčastnil. Keď odpočítam deti, začiatočníkov, ženy a &quot;výkendových strelcov&quot; z cca 70 lukostrelcov sme na tejto akcii po súťaži ostali asi 15. Z tých 15 to asi 10 ludí myslelo vážne. Podľa mňa sa do toho zatiaľ nikto nechce angažovať, kým &quot;niekto&quot; nevymedzí nejaké ti právne hranice. Existuje na Slovensku v rámci poľovníctva sekcia historických mechanických zbraní, pokiaľ dobre viem má 3 členov - poľovníkov. Málo!:{
<br/>&quot;Niekto&quot; by mal vypracovať legislatívnu novelu alebo ako by som to nazval, kde by boli zahrnuté všetky veci týkajúce sa lovu lukom ( aký silný luk, aké hroty, skúšky, teória...)
<br/>Zatiaľ toľko a lovu zdar!
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4202 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Lovecka lukostrelba
no lov lukom je dost tichy takze pitliaci maju sancu.
<br/>u nas sme nasli jelenicu strelenu prave lukom alebo kusou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4209 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Lovecka lukostrelba
Bohužiaľ ľudia sú taký aký sú, nie sme rovnaký. Pochybné indivíduá boli, sú a budú. Ale o pytliačení s lukom tu už reč bola. Je fakt, že luk je &quot;tichá zbraň&quot; čo sa o kuši nedá povedať. V lese ho počuť na veľkú diaľku skoro ako výstrel z malorážky. Či bola strelená z luku, či kuše - ak ste našli šíp viem Vám odpovedať. Z kuše sa strieľajú krátke šípi do 40 cm s rovným končekom a z luku dlhšie ako 65 cm s končíkom upraveným do U, kde sa ukladajú na tetivu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4213 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
martinhodon: Lov puškou nie je tichý. Napriek tomu som našiel upytlačeného jeleňa, jelenicu, diviaka, nástrely po malorážke na zajace...... :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4250 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Lovecka lukostrelba
mala by sa spravit niaka sttraz ktora bude chodit kontrolovat reviri take nieco ako policia a mozno by tych pitliakov bolo menej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4264 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
to uz malo byt davno :{, a to nie preto,ze chceme zlegalizovat lov lukom. pytliaci sa uz velmi davno a podla mna, nechcem urazit, to robia polovnici, preto vedia kam chodi zver. Cest vynimkam, ale u nas to je urcite tak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4266 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Lovecka lukostrelba
no u nas tiez polovnici ,,niektori,, pitliacia su to meskari a nie polovnici

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4272 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Máme predsa poľovnú stráž, ale mne to niekedy pripadá (nechcem nikoho uraziť, preto nech si to poctivý členovia pošovnej stráže neberú na seba), ako keď cap stráži kapustu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4280 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Lovecka lukostrelba
no u nas sa neda povedat ze tu je polovna straz.
<br/>v zdruzeni je 16 polovnikov a z toho asi 3 chodia pravidelne do reviru.
<br/>je tu mizerna starostlivos o zver.aspon co ja chodim do jedneho useku tak tam je prazdny krmelec uz dost dlho.mame nezodpovednych polovnikov a to nehovorim o polovnej strazi.no je to nieco hrozne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4311 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Lovecka lukostrelba
Ja som síce dosť konzervatívny človek, ale vyslovujem lovu Lukom jednoznačné ÁNO. A myslím si, že kto má úctu k športovému lovu by tak mal učiniť. Hlavne keď si predstaví aké silné može byť vzrušenie takýto lov prináša. Je jasné, že to niektorí jedinci-budú zneužívať, ale tak je to aj u palných zbraní nie? Navyše lov lukom bude podstatne náročnejší nielen po technickej, ale aj po finančnej stránke, čo mnohých odradí, už len pri nácviku streľby. Keď si uvedomí, koľko takýto šíp stojí a ako bolí jeho strata. Nemám luk a ani ho nemám v pláne vlastniť, ale myslím si, že je to jeden ušľachtilý sposob lovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4323 od cicmanec
Odpoveď od cicmanec na tému Lovecka lukostrelba
Tak a koľkí z Vás už ulovili zver lukom? A o čom je táto debata? O legalizácii, alebo o voľnom pytliactve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4324 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Lovecka lukostrelba
suhlasim stebou je to pekny sport

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4325 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Co je to &quot;volne pytliactvo&quot;?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4326 od cicmanec
Odpoveď od cicmanec na tému Lovecka lukostrelba
No skús porozmýšlať na akú vzdialenosť sa dá loviť z lukom. A ako reaguje zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4330 od tf
Odpoveď od tf na tému Lovecka lukostrelba
Nech rozmýšľam ako chcem stále mi vychádza len to, že buď o love lukom nič nevieš, alebo &quot;voľným pytliactvom&quot; nemyslíš lov lukom, ale niečo úplne iné. Napíšeš nám čo, alebo si to máme domyslieť?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.157 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 533 návštevníkov a žiadni členovia on-line