Lovecka lukostrelba

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4335 od cicmanec
Odpoveď od cicmanec na tému Lovecka lukostrelba
Zaujímavá dedukcia. Takže trošku o love. Lov s lukom na čakanej je o čom? Nájdeš miesto kde sa zdržuje zver a čakáš. Ak si schopný, zver k Tebe príde na dostrel, čo je u luku asi 30 m. Ale je lepšie ak menej. A ak zver príde na menej ako 30 m znamená to vo väčšine prípadov, že na tom mieste nikto okrem Teba nieje. A nikto nepočuje výstrel. Ja nie som proti lovu s lukom. Len sa snažím rozmýšlať tak ako tí čo to zakazujú. Možem tu prehlásiť, že už som počul aj taký názor, že pokým nieje počuť výstrel tak to nieje ono a preto lov s lukom nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4354 od jager
Odpoveď od jager na tému Lovecka lukostrelba
cicmanec, tvoje postoje sú burzové a preto by si sa mal zdržať podobných vyhlásení. Ak nechceš vypadať ako nevzdelaný ignorant. Radšej sa viacej pýtaj!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4355 od cicmanec
Odpoveď od cicmanec na tému Lovecka lukostrelba
Pýtať na čo a koho. Ak si nepochopil čo som napísal tak ten ignorant si ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4356 od tf
Odpoveď od tf na tému Lovecka lukostrelba
Ešte stále neviem či Ti ide o možnosť pytliactva pred, alebo po uzákonení lovu lukom, ale v podstate je to jedno. Už som tu o tejto problematike písal, takže teraz sa len trochu doplním. Takže o čom je lov na čakanej všeobecne? Nájdeš si miesto kam chodí zver a čakáš. Opakujem Ťa len preto, lebo doteraz s Tebou úplne súhlasím, naše názory sa rozchádzajú len od tejto chvíle. Pretože keď lovíš guľovnicou, zver Ti príde na dostrel aj keď si neschopný. Je síce počuť výstrel, ale povedz mi úprimne, už sa ťa niekto niekedy opýtal: "Kamarát, počul som včera výstrel a Ty si bol vonku. Na čo si vlastne vystrelil?", lebo mňa ešte nie! A aj keby áno, jestvuje toľko možných odpovedí. (Okrem toho existuje aj taká vecička ako tlmič).
<br/>Všetko je len o dôvere, ako to tu už niekto napísal. Alle keď si poľovníci v trinástich štátoch Európi veria (v toľkých štátoch je v Európe lov lukom povolený), prečo by sme si nemalli veriť my Slováci? Smo podľa Teba horší ako oni? Nemyslím si!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4357 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Lovecka lukostrelba
doposavaď sem psali slušní lidé tak by to mělo tak zůstat doufám že to pochopíš na urážlivé příspěvky odmítam odpovídat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4365 od cicmanec
Odpoveď od cicmanec na tému Lovecka lukostrelba
Myslím si, že na Slovensku je veľmi veľa inteligentných ľudí a že tu vládne aj dôvera.Nejde mi o pytlačenie ani pred ani po.Chcem len povedať, že táto možnosť tu je. Treba sa na to pozrieť očami &quot; tiež polovníkov &quot;. Ak polovník sedí na čakanej a s ním pytliak s malorážkou, trebárs aj stlmičom, výstrel od pytliaka je počuť a dosť! A keď chceš pytlačiť s gulovnicou zver ti príde na dostrel ale akú potrebuješ vzdialenosť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4366 od cicmanec
Odpoveď od cicmanec na tému Lovecka lukostrelba
Ospravedlňujem sa teraz a vopred všetkým. Ale neviem prečo vyzerám ja ako nevzdelaný ignorant. Celá debata sa totižto zvrhla. Na začiatku som sa spýtal či už je niekto medzi píšucimi čo ulovil zver. Ja viem že sa každý bojí, ale treba ísť asi s pravdou von. Pretože ak niekto pytlačil s lukom vie o čom píšem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4369 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím páni!
<br/>Mnohí z mojich kamarátov malo možnosť si lov lukom vyskúšať naživo. Nemenované poľovnícke združenie Nás oslovilo, či by sme to nechceli vyskúšať na ostro, aby vydeli čo ten šíp so zverou urobí. Poviem Vám boli veľmi prekvapení. Aj sme to vyskúšali, potom zaplatili. Tešili sa, že im pribudli peniažky do kasy. Bolo to podľa Vás pytliactvo? Zámožnejší lovci lukom chodia pravidelne na platené poľovačky do zahraničia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4371 od cicmanec
Odpoveď od cicmanec na tému Lovecka lukostrelba
Konečne niekto. Ešte by si mohol napísať na akú zver ste strielali, na akú vzdialenosť ako reagovala. A možno aj vlastný názor na možnosť pytlačenia a dôvere polovníkov k tejto zbrani.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4380 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Lovecka lukostrelba
Stielali sa divé morky, priblížením teda muselo sa k nim prikradnúť na vhodnú vzdialenosť. Zo štyroch šípov 3 morky.
<br/>1 strielal 70lb kladkovým lukom zo 40 m, trafil do srdca karbonový šíp(3 blitvý vyskakovací hrot) preleteľ a moriak ostal na mieste ležať, zhasol.
<br/>2 strielal 60 lb anglickým dlhým lukom, dvojbritvým hrotom a dreveným šípom vlastnej výroby. Z 15 m trafil veľkého moriaka, prestrelil mu obidva bedrové kåby (kosti) tiež ostal na mieste a asi po 30 sek vykrvácal a zhasol.
<br/>3 strielal 52 lb anglickým dlhým lukom, trojbritvým hrotom, hliníkovím šípom. Napriek tomu, že strielal z veľmi zlej pozície ho trafil trocha vysoko a dozadu za hruď. Moriak odbehol ale zanechával za sebou jasnú krvavú stopu. Po asi 10 min sa začalo s dohladávaním, od nástrelného miesta mohol byť asi 30 m. Ežte žil, ale už nie dlho lebo z blízka mu bola zasadená rana istoty.
<br/>Poľovníci boli po výkonoch lukostrelcov veľmi milo prekvapení (nestrielalo sa v jeden deň). Hovorili, že podobné niečo ešte nevideli, dokonca jeden si to zobral aj na kemeru (2 strelca) .
<br/>Nie som poľovník ani pytliak, ale mal som možnosť si vyskúšať v praxi aj brokovú, guľovú zbraň a aj luk. Ak by legislatíva umožnila lov lukom, podrobil by som sa poľovníckym skúškam, ale strelnú zbraň by som nekupoval. Od roku 1999 sa aktívne venujem loveckej lukostrelbe 3D. Aké-také skúsenosti som počas 7 ročného posobenia už nadobudol. Možem povedať že, osoba ktorá si myslý že, si kúpi luk a o týždeň alebo mesiac bude mať trofej v obývačke a maso v mrazáku, je na veľkom omyle! :[:liar::D
<br/>Ako to už predomnou niekoľkí napísali je to &quot;niečo o úplne inom&quot;.
<br/>Lovu zdar a hlavne lukom.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4384 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Lovecka lukostrelba
Viem že, je to od veci ale nedá mi aby, som sa s Vami nepodelil o túto hystorku.
<br/>Keď som si odkrucoval zákl.vojenskú službu, moji starí mi rozprávali tento príbeh, medzi nimi aj poľovník t.č.
<br/>Raz prišla do kasární 5-6 členná delegácia &quot;veľkích psov&quot;. Vyfasovali si samopale vz.58, bedničku nábojov, 1 PV3S plnú vojačikov a 2 UVAZ-e. Išli &quot;masakrovať&quot; zver do vojenských lesov. Medzi úlovkami boli počnúc od bažantov cez zajace, jelene, diviakov aj 3 kusi medvedov. Strielali na všetko čo sa hýbalo, aj tehotné lane, srny. Vojaci mali za úlohu duriť a plašiť zver a následne pozbierať usmrtené zvieratá. Nebolo ich málo. Plná V3S-ka! Nehovoriac o tom koľko ich nenašli. Po skončení akcie si nejaké to maso zobrali a ostatné vojaci zakopali. Až 90 percent.
<br/>Pýtam sa stále sú lukostrelci zlý?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4387 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
CHlapi lukostrelci : tak mna ste presvedcili na lov lukom hoci som bol proti . mna to sice nijak nelaka , ale verim tomu ze ziaden pytliak sa neda nahovorit na luk ci kusu lebo by sa za zverou nachodil viac ako je zdrave ha ha ha . kludne by to podla toho obrazu co som si spravil mohli zlegalizovat . ono by som mohol este pokracovat ale jednoducho povedane - jeden presvedceny uz je .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4406 od cicmanec
Odpoveď od cicmanec na tému Lovecka lukostrelba
Tak my asi nevyriešime či sú lukostrelci zlí. Mňa skôr na tom štve, že či lov lukom bude zlegalizovaný alebo nie rozhodujú ľudia, ktorý o tom nič nevedia. Apropo prečo bol vymyslený tlmič? To len niečo na úkor dôvery.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4408 od cicmanec
Odpoveď od cicmanec na tému Lovecka lukostrelba
Teba čo tak rýchlo presvedčilo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4409 od reddie
Odpoveď od reddie na tému Lovecka lukostrelba
dr_pope: a mna si ani nespomenul:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4410 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba
cicmanec neviem ci to bolo rychlo alebo nie ale ked si spomeniem na vsetky pre a proti tak to malo viac pre . tym to pre mna haslo .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4411 od dr_pope
Odpoveď od dr_pope na tému Lovecka lukostrelba
Podľa mňa tlmič nebol vymyslený pre poľovníkov, to skor pre jednotky rýchleho nasadenia, komando a iné skupiny zaoberajúcimi sa zabíjaním ludí a nie pre lov zveri!
<br/>Ale niektorí prišli nato že sa dá podomácky vyrobiť, lebo v poľovníckych potrebách som sa s tlmičom ešte nestretol, a začali to využívať-zneužívať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4412 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Lovecka lukostrelba
Na Jarovej stránke sa lov lukom preberal už pred vyše 1,5 rokom. Mimochodom, presvedčili aj mňa a to som presvedčený že nikdy lukom poľovať nebudem. Jednoducho preto, že mám iné záujmy ako trénovať streľbu. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4414 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Uz som to tu kdesi pisal, ale napisem to zas. Je to jeden vyrok z nejakej westernovky...: &quot;Zbran je prave taka zla, alebo prave taka dobra ako muz co ju nosi...&quot;
<br/>To plati aj na tu Vasu historku zo ZVS, aj o polovnikoch ktori lovili morky... A nemyslim tym kvalitu, vykon, ucinok... zbrani ako takych. Ak hocijaku zbran dostane do ruky lotor - pouzije ju na lotrovinu; ak ju ma v rukach clovek sudny, cestny, spravodlivy, pochybujem ze pri jej pouziti vedome porusi zakon... V mnohych krajinach sa luk na lov divozijucej zveri oficialne pouziva, je to o.k., nie som proti aby sa za istych podmienok pouzival aj u nas... Lenze vsetci dobre vieme, ze na Slovensku si ani s pytliactvom ktore sa deje so strelnymi (hlucnymi) zbranami, este stale nevieme naozaj ucinne poradit. A moznost oficialneho pouzivania tichej zbrane na lov zveri nam &quot;statistiky&quot; rozhodne nevylepsí. Nie je proste ucinny system kontroly a potierania pytliactva, clenska zakladna nie je vo svojom priemere dostatocne zrela na takuto moznost. (Mnohi jednotlivci, a nemusi ich byt malo, iste ano, ale mnohych capov by sme iba spravili zahradnikmi..) To je moj osobny nazor.
<br/>Skusim Vam to vysvetlit na hypotetickom priklade: Keby som mal povahu a zmyslanie pytliaka, resp. moje pohnutky lovu zveri by boli divina a trofej, tak Vam garantujem ze s pouzitim luku (samozrejme pri primeranom streleckom treningu) by som mal ulovenej zveri prave tolko, ak nie viac ako mam teraz. Neboli by to samozrejme iba vyradove kusy, ale vsetko to co by mi prislo do vdialenosti cca 25 metrov, samozrejme za podmienky &quot;nebytia na ociach&quot; kolegom zo zdruzenia. Inac povedane, prilezitostí (napr. raticovu zver mat aj na takuto vzdialenost, v klude, nejaky cas - mat teoreticku moznost na nu zamierit a vystrelit) mam pocas sezony niekolko desiatok. Nakolko som vsak polovnik a nie pytliak, lovim v sulade s platnymi zakonmi, selektivnym sposobom, na 98% sa tato zver odo mna ziva a zdrava vzdiali a ja sa tesim z nevsednych zazitkov z jej pozorovania. Zvysne 2% su tie, ktore som sa s najlepsim vedomim a svedomim rozhodol vyselektovat.
<br/>Keby som vsak bol pytliak (tak ako teraz by som mal polovny listok aj povolenku, ALE INE ZMYSLANIE) a mal moznost oficialne chodit do reviru s lukom, ktoreho pouzitie by ma takmer vobec neprezradzalo, nemal by som nudzu ani o divinu, ani o trofeje.:P
<br/>Ludi, ktorí maju polovny listok, povolenku a dostatok prilezitosti stretnut sa so zverou do 25-30 metrov je na Slovensku mnoho. A su rozni. Niektorych deli od pytliactva iba strach z nasledkov pripadneho odhalenia. A tym tenkym vlaskom co ich drzi nad vodou je iba to ze vystrel z pusky je hlucny...:liar: /O tlmicoch na puskach sa bavit je blbost, nepomozu ak rychlost strely je nad rychlostou zvuku, co plati u pusiek (na naboje so stredovym zapalom) pre &quot;beznych smrtelnikov&quot; takmer na 100% a ludi ktori sa vedia dostat napr. k špecialnym zahranicnym vojenskym/policajnym podzvukovym 308W (+ upravy + tlmic) je minimalne minimum./
<br/>Zhrnam svoje myslienky: Nie som proti umozneniu oficialneho lovu lukom na Slovensku, ale za danej situacie v slovenskom polovnictve, v tomto momente, by som ani nehlasoval za. (Keby som bol poslancom) :D Najprv si upracme chlievik, prevychovajme osadenstvo...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4416 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Lovecka lukostrelba
Súhlasím s Tebou a dodávam, že tak ako je v mnohých krajinách lov lukom povolený, v mnohých, zdôrazňujem, vyspelých krajinách lov lukom [r]nie je polovolený[/r]!
<br/>Nie som ani zástancom ani odporcom lovu lukom, nemám dôvod, ale si myslím, tak ako Basky, že naše právne a spoločenské vedomie, bohužiaľ, zatiaľ nie je na tej úrovni, aby sme takýto krok v našom poľovníctve urobili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 808 návštevníkov a žiadni členovia on-line