Lovecka lukostrelba

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10446 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
browhunter, ťažká debata, čítaj pozornejšie
<br/>tradície poľovníctva:
<br/>-pozri sa tebárs do susedného Maďarska, sú iné
<br/>-snáď uznáš, že v každom regióne sa vyvíjali ináč
<br/>-že aj dnes sa bežne vo svete loví do pascí a je to tradícia, proti ktorej nič nenarobíš, alebo v Anglicku líška, ktorá sa napriek zákazu vlády udržuje naďalej
<br/>- takže to nie je také jednoduché
<br/>-že máme iný prístup lovu jednotlivých druhov zveri
<br/>-že v eufórii z nového sa narobilo dosť škody
<br/>-kto upustil a následne zakázal lov lukom našich končinách? Snáď SPZ?
<br/>-že viac ako sto rokov sa u nás lukom neloví, to boli asi vtedajší zemepáni hlupáci
<br/>- &quot;balaste&quot; ti odpovedal stefan49
<br/>- len argumentáciou a osvetou sa pohnete ďalej?
<br/>
<br/>pozorne si prečítaj, či som sa nejakým spôsobom(snáď len nevedomosťou) dotkol lukostrelcov
<br/>
že mám právo na svoj názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10449 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
...prave to-kazdy ma svoje nazory, avsak bohuzial sa vsetci z casu na cas ocitneme v nepochopeni inych a mame problemy s toleraciou na ich nazormi, co vobec neprispieva k nicomu alen alen na dalej rozbija pomery medzi ludmi-v tomto pripade je to v polovnictve!:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10450 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
stefan 49
<br/>&quot; Tak ako vsetky tvoje nazory aj tento je na zklade absolutnych nevedomosti zivota v inom svete
<br/>Takze opatrne s tvojimi nazormi! Zijes na zemi velkosti dlane a snazis sa porovnavat svoje vedomosti a nazory s celym svetom avsak si neuvedomujes ze si ta pomali nikto nemusi vsimnut!&quot;
<br/>Toto mi zaváňa nadutosťou
<br/> Poprosím opatrnejšie so súdením, aby si aj sám nebol súdený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10451 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Lukas, nepleť sem fotky ktoré sem dal Foldes, dal sem aké vedel zohnať, a tie najskôr pochádzajú z Amerických stránok. Tam sú naozaj iné tradície, a ani mne sa nepáči ako sa tam zaobchádza s ulovenou zverou, ale to nie sú len lukostrelci. Tak tam so zverou zaobchádza každý. Neviem ako si prišiel na mylný názor, že ich tradície patria k lovu lukom na celom svete. My predsa nechceme prijímať ich zvyky, chceme len používať miesto guľovníc lovecké luky. To je všetko!
<br/>Ešte k tomu oblečeniu. Pozri sa okolo seba a zistíš, že v maskáčoch lovia aj naši &quot;tradičný&quot; poľovníci, a to celkom zbytočne lebo poniektorí strieľajú aj na 300metrov. Pri love lukom je kvalitný maskovací oblek doslova nutnosťou, keďže sa k zveri musia priblížiť podstatne bližšie. Sú to však lovecké maskáče a nie vojenské ako sa mylne nazdávaš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10452 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Od lovu lukom sa v minulosti upustilo, lebo historické luky nemali parametre dnešných loveckých lukov. Je predsa logické, že človek si vybral tú ľahšiu a pohodlnejšiu formu lovu palnými zbraňami. Podľa mňa si však bohužial vybral zle. Neviem Ti presne odpdvedať na to, kto a kedy lov lukom zakázal, ale pravdepodobne to naozaj bolo v dobách, keď bol lov výsadou pánov. Chudoba sa k palným zbraniam asi nedostala, a loviť lukom sa jej zakázalo zákonom. Nech to už bolo akokoľvek dnes už tento zákon nemá reálne opodstatnenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10461 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
...NO AK UZAVERU-ZIADNA NADUTOST-LEN TROCHU ZUFALOSTI NAD NIEKTORYMI NAZORMI ,KTORE BY MOHLI NASRAT AJ MRTVEHO! tAK AKO BOWHUNTER UZ VELA KRAT NAPISAL A PORADIL-TREBA SA V PRVOM RADE POZASTAVIT NAD TYM CO PREHLASUJEME- ANE VODOMOST V PRVO RADE VYMAZAT. INAK NIC V ZLOM!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10471 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lovecka lukostrelba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10472 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10473 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
s tým medveďom to naozaj nemusím, takže o tomto to je?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10474 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lovecka lukostrelba
Nie nepochadzaju z USA ale vsetky su z Madarska!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10476 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Lovecka lukostrelba
Najhorsie je ze ten uchyl sa nad tym vzrusoval!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10479 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj som tu nový, pozdravujem všetkých záujemcov o lov lukom v prvom rade výra a čičmanca.
<br/>Som veľmi rád, že je tu takáto diskusia.
<br/>Lukostreľbou a možnosťou lovu lukom u nás sa zaoberám asi 12 rokov. Tiež sa zaujímam o tradičnú lukostreľbu.
<br/>Myslím, že problém je vtom, že väčšina odporcov nemá v podstate o love lukom správnu predstavu. Napríklad viem z vlastnej skúsenosti o fáme, že kladkový luk odstrelí zver bezhlučne na sto metrov a podobné blbosti.
<br/>Odporcovia by si mohli dať námahu a oboznámiť sa tým čo odmietajú.
<br/>Chcem sa tiež spýtať či má niekto možnosť napáliť bowhunting DVD za protihodnotu, najlepšie zo Z.S.
<br/>Dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10483 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
lukas co sa tyka tych fotiek más pravdu,pochádzaju od nasich juznych susedov-neviem preco ale mám taky pocit ze voci nim citis odpor,mozno sa mylim prepác-z Madarska.Co sa tyka tradicii ako oblecenie,posledny hryz a pod...prosim ta pozri sa do fotogalérii na tejto stránke co tam vidis?U nás tak prisne dodrzujeme tradicie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10484 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Neviem o čo ide s medveďom. To či že to niekomu trhá uši je jeho problém - mne to trhá uši tiež, ale nevidím na tom nič zlé ani dobré. Taká je poľovačka. Zajac tiež vreští -najlepšie keď ho aportuje pes živého. Postrieľaný diviak na kríže tiež reve ako by ho z kože drali a prasa ktoré likviduje kopov tiež nie je ticho. Líška, ktorú drží za hrdlo pes -na skúškach z toho musí mať ohromnú radosť. Jeleň postrieľaný na mäkko síce nereve ale trpí určite viac.
<br/>Len krátkozraký hlupák dokáže rozprávať nezmyselné argumenty o &quot;humánnosti&quot; guľovnice a brokovnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10485 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
..no aspon sa tu uz preukazuju nejake rozumne nazory-musim podporit--lukostrelci drzte sa spolu! :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10502 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Lovecka lukostrelba
ŠAMSTRI - ,, s lukom strelci ,, nože sa pochválte či ste niečo ulovili v tejto rozbehnutej poľovníckej sezóne. Aby sa mi tato téma nezdala ako ,, bútľavá vŕba ,, a videl by som rád vaše úlovky . Prosím nie stiahnuté foto. Foto úspechu nezverejním. Vopred ďakujem. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10503 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Lovecka lukostrelba
Pardom zabudol som mail - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10505 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
...opatrne synu-mne sa este len otvorila sezona vcera!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10511 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Lovecka lukostrelba
starý Ujo ,, Stefan SLANINA alebo STEFAN 49,, to je zrejme jedno aký máte NICK tu na tejto alebo inej stránke ja mám 37 rokov teda to synu beriem. Rád si so záujmom prečítam každý Váš príspevok v každej téme, aj na inej stránke kde prispievate. Zisťujem, že mi ešte ani jeden Váš príspevok nič nepriniesol a aj mne sa ,,otvára,, ale len nožík vo vrecku a na slovensku poľovnícka ak ste si nevšimol beží. Myslím, že v tej Amerike je Vám naozaj dobre a zrejme takých ako ste Vi sám šikovný je tam naozaj dosť. Ked ste teda bol alebo aj ste / žijete / v tej Amerike mohol by ste napísať ako sa na slovensku povie ,, či ste bol aj / nenapíšem to vulgárne / v zadku ? A ako tam je ?
<br/> Na vašu odpoveď čaká Váš verný čitateľ MIREK.
<br/>P.S. Pokiaľ zvážite admin, môžete mi aj prístup zablodblokovať na túto stránku po mojom príspevku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10512 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Lovecka lukostrelba
Otvorte tému vo Fóre ,, Vo všetkom poradí STEFAN 49...:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 318 návštevníkov a jeden člen on-line