Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26026 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
bosax a preco nepouzivas na natahovanie tvojho exomaxu ten lankovy natahovák ktory je urceny práve pre kuse excalibur,za 990CZK to predáva Franta Cerman na www.kuse.cz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26028 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Od neho som aj kupoval exomaxa.Neviem zda sa mi to pohotovejsie natiahnut rukami .Kym ho vyberiem kym prichystam kym natiahnem tak mam rukami 5 krat davno aj vystrelene.Mozno ked budem starsi a nevladny8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26038 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Chlapi, nechcem nikoho uraziť, ale doteraz som si stále, možno naivne myslel, že na tomto fóre by sme mali my lukostrelci presvedčiť ostatných poľovníkov a možno aj nepoľovnícku verejnosť o tom, že lov lukom je účinný, etický a prijateľný spôsob poľovníctva. Bohužiaľ po prečítaní niektorých dnešných príspevkov sa mi zdá, že ich chcete presvedčiť o opaku.
<br/>Rozmýšľajte viac nad tým čo píšete!
<br/>s poydravom
<br/>Bowhunter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26071 od bushman
Odpoveď od bushman na tému Lovecka lukostrelba
Hej, hej...a ako si mame byt isti, ze tie zvierata niekto nepostrielal a ze ten chlapik s tym lukom potom len tak nedokvitol, aby sa chvalil cudzim perim, haa??? :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26072 od bushman
Odpoveď od bushman na tému Lovecka lukostrelba
Teraz Vam vsetkym napisem, preco na Slovensku nie je povoleny lov lukom ako napriklad v Madarsku..dovod je prozaicky..luk a kusa nie su zbrane, s ktorymi by sa dalo lovit aj v stave opitosti, resp. by ich ucinnost po poziti alkoholu bola v rukach slovaka minimalna..cize abstinenti, bojujme za aj za nasich &quot;kolegov&quot; lebo ti nemozu!!! :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26077 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Lovecka lukostrelba
Dakujem. fundovana odpoved hold je to tak ked niekto nema na viac:D:D:D8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26082 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
nejaka polovnicka web stránka, resp forum o pytliakoch.
<br/>
<br/>www.lovuzdar.sk/index.php?co=41&i=135

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26116 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
Tak dnes som strelil svoju prvu vysoku s lukom:) Pasrnec bielochvosty, osmorak. Bohuzial som nemal velmi dobry zasah. Pokusil zastavit vydanim zvuku na vzdialenost zhruba 10 metrov. Ostal pozerat, tetivu som mal natiahnutu, ale tesne pred strelou mi zapraskal posed a on trochu podskocil, cize som ho zasiahol viac dozadu. Sip preletel komplet cez a pasrnec zalahol zhruba 20 metrov odomna, ale po chvili sa postavil a odkracal dalsich 150. Po zhruba dvoch hodinach cakania som ho tam nasiel, zasiahnuty na pecienku. Zhasol zrejme dost skoro,pretoze ked som ho nasiel bol uz dost tuhy. Teraz uz mam aj zo skusenosti overene, ze je mozne zabit vysoku lukom humanne. Neostava nic ine ako cakat,kym povolia polovanie lukom aj u nas na Slovensku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26122 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Gratulácia.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26285 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Dovoľ aby som sa aj ja pripojil ku gratulácii.Skús nám napísať kde sa ti to podarilo,výbava,luk,sila,hrot.Tých 10m,to je nádhera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26294 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
No ja som teraz ako vymenny student v Kansase, konkretne augusta. A vybava nieje nijako specialna:) luk Fred Bear Element s natahom 29,5in. Natahova sila je 67Lb, rychlost ibo 304fps, ale realna rychlost po zmerani bola 282fps. Sipy nepozivam najkvalitnejsie, Volverine, s dlzkou 30in. A hrot s pevnymi &quot;ziletkami&quot;. Neskor skusim poslat adminovi nejake fotky:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26304 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
kOLDO JAAAAJ AKO TI JA ZAVIDIIIM. ANI SI NEVIES PREDSTAVIT AKO VELMI BY SOM ISIEL NA TAKU POLOVACKU. ANI NIE TO STRELENIE JE NA TOM PEKNÉ, AKO TO DOSLOVNÉ LOVENIE ZVERY, AKO SA KNEJ DOSTAŤ, VYSTOPOVAT, SMER VETRA ATD, TO JE NÁDHERA POĽOVACKY, A ESTE K TOMU S LUKOM, NO AMEN DOLORES. MNE OSTÁVA LEN SNÍVAŤ, DÚFAŤ A SNAžIT SA ZLEGALIZOVAT LOV.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26312 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
LOVU ZDAR KOLDO!
<br/>Blahoželám Ti k úspechu! Nám tu doma neostáva naozaj nič iného ako čakať kým nám nepovolia loviť lukom, alebo loviť streľnou zbraňou, čo nás poniektorých baví čoraz menej.
<br/>S pozdravom
<br/>bowhunter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26322 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Pridavam sa aj ja a blahoželam Ti .Ak budeš mať čas tak bližšie popiš ako to prebiehalo moc ma to zaujíma :-p a nezabudni poslať aj niejake fotečky do albumu .Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26343 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
Diki vsetkym:) aj mna to velmi potesilo:) No ako napisal agmiky, mna najviac bavi vsetko okolo toho, proste zastrelenie zveri bolo take vyvrcholenie. Asi pred dvomi mesiacmi sme si postavili 4 posedy na 200ha pozemku. Kedze to je sukromny pozemok jedneho znameho, boli sme jedini kto tam mohol polovat. Zo zaciatku sezony boli uspesne dva posedy pri poli s niecim co oni neviem prelozit(volaju to milo). Bohuzial, pole nepatrilo nasmu znamemu, takze sme museli polovat niekolko desiatok metrov od pola. Ale postupom sezony zver zacala menit trasy a zaciatkom ruje, ktora zacala zhruba tyzden dozadu, boli uspesne zvysne dva posedy. Mal som niekolko &quot;jelenov&quot;, ktorych som mohol strelit, ale boli predsalen male, vacsinou ihliciaky. A potom plno lani. A tento co som strelil bol zatial najvacsi co som tu videl pocas lovu. Prebiehalo to tak, ze o siestej rano som dosiel na posed. O pol osmej mi dosla mala lana neustale sa motala okolo posedu. A o osem desat dosiel &quot;buck&quot;. Pocul som ho prichadzat, tak som mal moznost sa postavit a pripravit sa. Potom sa objavil asi 20m odobna a stale isiel mojim smerom. Hned ako som ho uvidel som zacal velmi pomaly natahovat tetivu, za normalnych okolnosti som si ani nevedel predstavit, ze by som to dokazal natiahnut tak pomaly, ale adrenalin zrejme fugoval:) Po natiahnuti som zacal mierit. Vystrelil som,ked som myslel, ze by som moholmat kolmu strelu a vudal som hrubsi zvuk aby som uputal jeho pozornost a zastavil ho. Nanestastie, ako som uz napisal kovovy posed vydal nejakym zazrakom zvuk, cize velmi tesne pred strelou pasrnec podskocil a ja som ho trafil viac dozadu ako som chcel. Sip preletel cez. No bol som prekvapeny, pretoze po dvoch dlhsich skochoch spomalil a odkracal do krikov asi 20m odomna, kde zalahol. No po zhruba 15 minutach sa postavil a odkracal. Po pol hodine cakania dosiel moj &quot;spolulovec&quot; zobral som svoj sip, ktory bol pokryty krvou a obsahom criev a zo zlym pocitom odisiel ranajkovat. Po dvoch hodinach sme sa vratili na miesto a na moje prekvapenie boli vsade krvave stopy, ktore sa vsak po kratkom case prestali ukazovat. Ako som neskor zistil, crevo upchalo dieru kadial vytekala krv, takze krvacal vnutorne. Nanestastie som sa vydal hladat nespravnym smerom, a nakoniec som ho nasiel lezat podstatne blizsie ako som hladal pri vode:P No proste si viete predstavit tu radost a vsetko,povinne fotogravie, zalomok...
<br/>teraz mi ostava este povolenka na lan, dva moriaky a jarny moriak, takze sa mam na co este tesit:D fotky skusim dat do albumu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26367 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Nič v zlom, ale ako vidíš, nie koldo sa dostal k zveri ale zver pricupitala ku koldovi.. A na to, aby si mal ´adrenalínové´ zážitky z priblíženia sa k zveri, pod dobrým vetrom a pod., nepotrebuješ aby lov lukom bol oficálne povolený..:P Viem to z vlastnej skúsenosti. Poľujem s puškou, ale najlepšie zážitky z prekabátenia zmyslov zveri mám v prípadoch, keď ma ani nenapadlo zdvihnúť zbraň, hoci som mohol. Takže ak sa lukostrelci oháňajú akousi rytierskosťou takéhoto lovu, sú to len prázdne reči.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26374 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lovecka lukostrelba
to je trocha podpasovka, ved my puskolovci sme rovnaki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26376 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Basky neviem co by poedal polovnik strážca, keby sommu tam lozil po reviri s lukom na chrbte. asi tažko by som mu vysvetloval že ja nie pytliak, ja kozmonaut.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26377 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
pokiaľ hovoríš o lovoch s puškou, tak je to presné. dúfam, že si nemyslel poľovníkov:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26380 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lovecka lukostrelba
co na to odpovedat? I ja som strelil svojho prveho diviacika na 20m na hromade kukurice 7x57R a klepalo ma este 20min. A dokazal som o tom zapalene rozpravat mozno aj hodinu. Dnes ohrnam nad takymi zazitkami nos. Mal som moznost lovit i so psami a ostepom, to bol adrenalin. Precitaj si, ake tu my puskostrelci rozoberame sposoby lovu a ake pomocky ... Mne je na nich sympaticke, ze su tak nejako blizsie k podstate, aj ked ... su to ludia ako my (rovnaki nadsenci, ale urcite i s rovnakym % prasiec) Raz by som chcel nieco ulovit i lukom, ale tak naozaj, nie ako toho prveho diviacika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.137 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 333 návštevníkov a žiadni členovia on-line