Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26388 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
BASKY?Chcel by som ťa vidieť ako sa ty plížiš k zvery s puškov v ruke na 10-20m,z tým že ju nejdeš odbachnúť.Mohol by si ale neurobil si to.Vysvetli nám hlupákom aký je rozdiel medzi tým,že lukostrelec môže a nevystrelí a polovník môže a nevystrelí.Najlepšie zážitký máš z prekabátenia zvery vtedy keď ťa nenapadlo zdvihnúť zbraň,hoci si mohol.Čo si mohol?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26392 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
A koldovi ešte raz G.A aj keď ho vôbec nepoznám tak si ho začínam veľmi vážiť.Ako dôvod je ten že ulovil lukom,a aj keď nie na 100% tak to sem napísal bez nejakého náznaku frajeriny.Kdež to rozprávanie s poľovníkmi o ich zásahoch :]:liar: no skrátka ostrostelci.Nikto z nich nepovedal nikdy že pokazil výstrel a zviera behalo dlho z došklbanýmí nohami,alebo si odnesie pár brokov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26395 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lovecka lukostrelba
elvis, ja som v tejto casti Baskyho pochopil a tiez to tak citim, az to zazijes s lukom ci flintou tak pokecame ... hm, asi prehodnotim to, "ze ste tak nejako blizsie k podstate"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26406 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Vieš, keď sa Ti prihodí, že sa priblížiš k oddychujúcemu srncovi III.vt takmer na dosiahnutie vystretou rukou, alebo na ryjúce divé prasiatko, že ho poškrabkáš na zadku a ono od ľaku vyskočí takmer 1,90 m.. vôbec nemáš chuť uloviť ho, hoci máš vypísanú povolenku a ideš do revíru s tým úmyslom. Naopak, si na seba hrdý ako málokto, lebo takéto veci sa podaria málokomu a ver že boli zúročením všetkých znalostí, skúseností a aj dobrého poľovníckeho šťastia a využitia priaznivých poveternostných a terénnych podmienok. A je jedno či máš pri tom na pleci flintu alebo luk. To som tým myslel a reagoval som na tento agmiky-ho text:
<br/>ANI NIE TO STRELENIE JE NA TOM PEKNÉ, AKO TO DOSLOVNÉ LOVENIE ZVERY, AKO SA KNEJ DOSTAŤ, VYSTOPOVAT, SMER VETRA ATD, TO JE NÁDHERA POĽOVACKY, A ESTE K TOMU S LUKOM, NO AMEN DOLORES.
<br/>Kľudne mohol dopísať - A EŠTE K TOMU S LOPATOU, NO AMEN TMA...!
<br/>
<br/>Takže etickosť a rytierskosť pri love nie je výsada lukostrelcov, ale vlastnosti, rozhodnutie konkrétneho človeka, nezávisle od /účinnej/ zbrane ktorú chce použiť.
<br/>A to, čo niekto neviem prečo nazval ´úderom pod pás´ bolo z mojej strany len upozornenie na to, že stále tu opisujete ako sa lukostrelec musí vedieť potichu k zveri dostať a pri tom väčšina prípadov z praxe je tá, že len /pri dobrej voľbe stanovišťa, prípadne krytu, maskovania/ lovcovi stačí byť ticho a na vhodnom mieste čakať, zver sa sama priblíži k nemu. A to robia aj poľovníci s puškami. Takže žiaden kvalitatívny rozdiel a akási ´vyššia úroveň´ poľovníctva, resp. lovu zveri, ako je tu lov lukom často prezentovaný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26410 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Pokiaľ Tvoja zbraň /luk/ nepodlieha iným súvisiacim predpisom ako napr. puška a dotyčný nemá dôkaz že si si nejakú zver ulovil neoprávneným spôsobom, alebo si si ju neoprávnene ulovenú neprisvojil, nemanipuloval si sňou..., alebo nemá dôkaz o takomto Tvojom úmysle vyjadrenom ´prípravným konaním´ k takémuto skutku - dôkaz čo by obstál aj pred súdom, tak si môže myslieť čo chce a môže fúkať práškový cukor...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26418 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Podla Tvojho tvrdenia vyzera to potom asi takto .Humanny Lov???
<br/>www.awald.sk/view.php?nazevclanku=strelb...sloclanku=2007110021

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26420 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lovecka lukostrelba
:liar: :liar: :liar: a ja som niekde videl, ako sopliak v predzahradke strelil lukom mile maciatko s ruzovou maslou ..., este to chces spickovat?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26422 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
basky, čo taký človek asi robí v lese? hodí luk na plece a ide sa poprechádzať? alebo si ide streliť len tak do stromu? nesmie...zostreľovať šišky? nesmie....máš úplnú pravdu s výkladom zákona, ale taký človek je ostro sledovaný či lesnou, alebo poľovnou strážou, takže môj názor je skôr neprovokovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26423 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Ináč aby sme si boli na čistom, ja koldovi jeho úlovok a zážitok s tým spojený doprajem a tak isto mu gratulujem, nakoľko lovil lukom tam, kde je to tak povolené, tradičné. /Takisto ako neupieram koridu španielom, ani slávu toreadorom, ale napr. na slovensku by som ju nechcel../
<br/>Som len z jeho praktickej skúsenosti vypichol a poukázal na niečo, čo lukostrelci ´glorifikujú´ a dôvodia tým ako vecóu ktorá pri love zveri lukom je a pri klasickom love strelnou zbraňou nie..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26425 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Basky mas silne reci, tu ty naznacujes to že som pytliak. pokial ja viem, nikdy s nicim som zver nestrelil ani neprivlastnil, a to že si viem predstavit ako taká polovacka može vyzerat to este neznamena ze to mam zazité. pochadzam zpolovnickej rodiny. otec polovnik, striko aj svagor polovnik, vla polovnikov kamaratov mam, tak mam nejaku predstavuako to funguje. druha vac, vacsia pravdepodobnost je plazenie k zveri pri luku ako pri gulovnici. to mi nevyvratis. a pokial chces tvrdit ze som pytliak tak ti prajem vela stastia a dovidenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26427 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
mačiatka mi je ľúto.Aj taký sa najdu.Čo už:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26428 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
BASKY
<br/>Ty keby si mohol tak luky,kuše.lopaty,kamene a všetko čim by sa dala zver zabiť považoval za nezákonné držanie ako zbrane Čo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26430 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
BASKY berie vštekých ako pyliakov.Totiž je taký zákon a čo je mimo neho je protizákonné aj uvažovanie nad teóriou ako by sa dala zver uloviť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26431 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Martin,ja osobne som strelil min 5ks mačiek brokovnicou.Ale nemali tie čačané mašličky.Inak ten jeleň na tom videu od bosaxa je celí nadšený ako ho humánne lovia,a aký je z toho omámený(že tak na krivo chodí)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26433 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Z čoho si vyvodil že naznačujem že si pytliak? Nie som si takého niečoho vedomý, a ubezpečujem Ťa že ma taká myšlienka ani nenapadla. Ktoré spojenia z mojich príspevkov to naznačujú? Skôr si myslím že tu absulútne asi nechápeme o čom hovorí ten druhý. Možno aj vrátane mňa, jeden o voze, druhý o koze...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26434 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Lovecka lukostrelba
no tych maciek som strelil urcite viacej ako 100, á ... ále snad niekto pochopil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26435 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Odpoveď na túto Tvoju otázku leží v mojich príspevkoch, ktoré sú napísané trošku predčasom, prv než sa oživila po dlhšom čase táto téma. Ak Ťa táto odpoveď a pochopenie môjho postoja k lovu zveri lukom zaujíma, tak si to môžeš prečítať na starších stránkach tejto témy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26436 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Nikto nič nechápe ;)ty vrah mačiek8o.ak chceš tak každy rok ich máme asi 15.Nechceš ? donesiem Ti ich .Budeš ich mať zastrelených 115 ks.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26437 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
OK :D
<br/>Ja som tam už študoval ale 1000 ľuďi a toľko aj názorov .Takže to bude stále dookola.
<br/>Mier ? Dnes som sa lepšie vyspal:] .Lebo je dnes spln8-L.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26438 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
No to áno. ja by som to prirovnal asi k tomu ako na sp. pol. na zajace a vytiahnutím zajaca z klietky doma a dať mu za uši.A poviem ti,Ja som dokonca videl ako nie jeden sopliak ale tych sopliakov bolo viacej ako polujú na medveďé(za doprovodu dosp.os.)moriaky,jelene....atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.144 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 263 návštevníkov a žiadni členovia on-line