Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26486 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Lenže na lukostreleckých stránkach ťažko získaš info. o spôsobe lovu atď .Tieto stranky su väčšinou zamerané na športovú streľbu a nie loveckú streľbu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26487 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
a prečo si tam nepozvete poľovníkov? kto má záujem, príde. ak nie je záujem, zamyslite sa, prečo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26488 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Predovšetkým je táto tematika otvorená pre poľovníkov,ktorý sú proti,ktorý sú za,ktorý nevedia a chceli by vedieť.Títo všetci sa nás lukostrelcou ktorý máme a nemáme skúsenosťi z poľovačkou z lukom,sa môžu pýtať,argumentovať.Preto namiesto urážania a posmeškou sa vráťme k téme a to:PREÆO U NAS NIE keď inde ANO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26491 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
A prečo tam a nie tu! Je tu dosť tém kde ani nechodím a ani nečítam tak si myslím že každý pochopí či tu ma niečo hľadať alebo prispieť a ak sa mu nepáči ,, dovidenia do iného fóra ,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26492 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Papo pokial som cital tvoje prispevky, tak ty sem len vyryvat chodíš a nie debatovať. takže pytaj sa samého seba kde je tu bezohľadnosť a slušnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26493 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Papo,ako sa zamýšľam,tak sa zamýšľam,stále mi vychadza len jedno.Je to v ľuďoch.Napr.Je nás 5milionov.Z toho 50 000poľovníkov, a asi tak 100-200 lukostreľcov.Možno s tých 50000polovníkov by sa niekto pridal že by lukom skúsil poľovať.Ale stále je to málo.Kvôli 200 bláznom vôbec dvihnúť ruku.Ale napr.také Slovinsko.Je ich podstatne menej(2miliony).A ak funguje pomer a priama úmera tak z toho vychádza,že za tých50-100 bláznov tam ktosi tú ruku dvihol.Alebo všade kde sa poľovať lukom môže sú barbari ale len Slovač je národ holubičí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26494 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
mrkni sa na svoj prispevok zo dna 7. Novembra, 15:11, a zistiš, že toto si už tu raz povedal a konflikt si nemal somnou ale sniekym inym. tak sa prosim ta neopakuj dookola, a myslim že si vtedy dostal aj odpoveď na tvoje rušive prispevky. pokial si polovník, tak nám možeš uviest niekolko argumentov, preco na slovensku nefunguje lov s lukom. Zaujímavé je že vsade dookola je to povolené, len u nás nie. chceš povedať že tí polovníci povolili absurdnú vec a robia chybu? alebo že nevediea do čoho idu? skor by som hladal odpoveď prečo u nás ktomu pristupujú tak negativne.?!! atu sa nebavíme len o tom či zabit zver gulkou ci hrotom, ale o tom že preco sa lukostrelci nemožu podielat na polovníctve v celom jeho rozsahu?? to ze maš polovnicky preukaz, skúšky zo zoologie a polovníctva, to neznamená že si oprávnený tu vykrykovať na nas lukostrelcov že "čo vy tu chcete". Tie skušky spravim aj ja a budeme si rovný. ale skus chytit moj luk do ruky a spravit 100 percentný zásach. nespravíš!!! za to ked ja chytim tvoju flintu do ruky, bude rovnako strielat ako u teba to si piš!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26503 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Tento posledni prispevok sa mi paci najviac,nedaj sa agmiky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26506 od evzen_lovec
Odpoveď od evzen_lovec na tému Lovecka lukostrelba
ha ha ha. dedičky sa zase škriepia.
<br/>tak ty agmiky ani nemáš zbroják? aha tak preto chceš poľovať s lukom? máš už aspoň občiansky preukaz? už vidím ako ty chytíš flintu do ruky. chvasoš jeden, strč si ten tvoj luk vieš kam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26508 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Evžene,tak takhle ne.Nie každý kto má zbrojak je chlap.A strkať si veci niekam,no.To ťa doma neučili že nič si nikam nemáš strkať?Videl si už niekedy kladkáč?Vieš ako by to bolelo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26509 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ha Ha Ha, detičky sa zasa škriepia! Kto? papo, evzen lovec a možno ešte dvaja traja poľovníci. Ostatní (lukostrelci by sa tu chceli podebatovať. Viete, ja tiež poľujem už nejaký ten piatok, bohužiaľ zatiaľ nie lukom aj keď by som chcel! Mám veľa kamarátov poľovníkov, ktorí nám lukostrelcom fandia, dokonca uvažujú nad kúpou luku alebo ho už aj majú, poznám aj takých, ktorí by to nechceli, ale s takým nepochopením a aroganciou ako u vás som sa ešte nestretol! Už ste nám dali najavo že ste proti lovu lukom. My to berieme, len nechápem načo to stále opakujete.
<br/>S pozdravom
<br/>bowhunter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26510 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ešte som niečo zabudol. Už som sem pár príspevkov napísal, ale nikdy by som sa nevyjadroval tak ako ty, a som zvedavý keby to fórum nebolo anonymné alebo sme sa stretli zoči voči či by si sa vyjadroval tak isto!
<br/>Mimochodom skús to s tým jukom ty, ak máš aj zadnú časť takú veľkú ako ústa tak sa ti nič nestane!8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26516 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
pocuj evzen, ja som už strielal zhocčoho, nemysli si že som nestrielal z gulovnice. strielal som z takych zbraní čo možno ty len na obrázku budes vidiet, ale toto neni vecou debaty. pokial chces vediet či mam občanak tak ano, a od teba to ani neberiem ako uražku. bola situacia, ked som mal lepši sustrel z gulovnice, ako samotný majitel tej zbrane. a teraz ty povedz ci si mal v ruke niekedy kladkový luk? to by som si pozrel ci vobec 70 libier natiahnes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26517 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
diky foldes za podporu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26529 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
ospravedlňujem sa, ak som bol zle pochopený. ale po opätovnom kuknutí do blízkej histórie som našiel len dva príspevky k veci, výr s výzvou na pripomienky, a bowhunter. ostatok sú veci, ktoré s Vašim úsilím nemajú nič spoločné. a preto som aj to ...a ja chcem, a ja chcem... Veď tu nik nenapísal kto, čo, ako, za akých podmienok....a chceš diskutovať. očom? o videách? šípoch? lbs? ...a nepodsúvajte mi, čo som nepovedal!
<br/>a ešte sa jedujete, keď sa spomenie oštep, ktorý je dodnes poľovným náčiním!
<br/>pozri si o čom tu plácate! o legislatíve? o návrhoch, ako by to šlo? prd. tak sa zorientuj, prosím. čo vlastne cheš od poľovníkov? aby vypracovali legislatívu? a pre koho? kto je partnerom? obávam sa však, že tomuto porozumejú len skúsenejší - to nerýpem.
<br/>pozri sa, s akou aroganciou končia vaše reakcie na prípadné otázky. a prv, než zas niekto niečo plácne, porozmýšlajte, či náhodou nemám pravdu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26530 od michal
Odpoveď od michal na tému Lovecka lukostrelba
No priateľu, keď si tie skušky spravíš, tak sa aspoň viac dostaneš do obrazu. Pretože tvoja teminologia a všetky vyjadrenia zatial len nasvedčujú chuti &quot;zabíjať&quot; voľne žijúcu zver svojím milovaným lukom. Prepač, ale doteraz sa spravaš ako pubertalny blbeček, čo chce, ma aj s čím ale nemá s kým a kde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26532 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Papo stále ako polovník si mi neodpovedal, preco je lov lukom zakázaný. tak už bavme sa o téme a odpovedz mi. ked už oštep je povolený v niektorych severnejsích krajinách, tak prečo nie luk. michalovi len tolko že odhadovať vieš mizerne. vies Dávnejšie sme sa tu už bavili o tom, že spravit polovníkom názorné ukážčky s lukmi, ale také už bolo a nikam vec neposunulo. boli prekvapení, hmkali a toď vsio. argumenty tu už tiež odzneli preco povolit. ktomu sa este anijeden polovnik nevyjadril. to že oštep je povolený (nie na slovensku), to berem. ale ako moženiekto porovnávat luk s lopatou?? Tak ja osobne sa rád obetujem niektorým polovníkom v okresezvolena, ktorým ukážem silu a prieraznosť luku. ved v podstate o nič ine nejde v tejto debate, ako to, že polovníci nechcu uznat luk ako vhodná zbraň na lovenie. predstav si ženu mám lesníčku, má polovníctvo za sebou, žijem v polovníckom prostredí tak nejaký obraz mám o tom. Papo michal a další. stretnime sa pri pive, káve, minerálke atd, a spravíme vám ukážku čo ten luk dokáže. v predošlom mojom príspevku som pisal že tu nejde o záujemlen zabíjať, ale aktivne sa podielat na cinnostiach polovníctva, a budovat spoločne. pokial by sa sem mohli davať videa, nejaké by som poslal čo som sám natáčal. fotky atď. a prosím píšte už aj vy konkretne veci, ako protistrna, že prečo je stav taky aky je. vy to asi poznáte. predsa ste polovníci, polovný zákon poznáte, hybete sa vtom tak nech sa páci. a prestanme si tu do detí a pubertákov nadávať, bo vy potom tiež nie ste o nič lepsí. dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26534 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Celý môj príspevok bol o tom, aby si pochopil že z konkrétne tejto fotky nemôžeš vedieť vydedukovať okolnosti ulovenia tejto líšky a napriek tomu splietaš o nepresnosti strelby puškou.
<br/>Uvediem veci na pravú mieru, hoci si myslím, že Tebe to asi nepomôže aby si prestal rozmýšľať tým scestným štýlom ktorým rozmýšľaš.
<br/>Líška mi prišla na cca 25 m od posedu, na vábenie zajačím vrešťadlom. Taká líška čo hľadá konkrétneho pôvodcu zvuku keď prichádza do ňou lokalizovanej oblasti, miesta je väčšinou stále v pohybe, málokedy zastane, aj to možno na okamih aby si čosi overila čuchom, sluchom,... tak to bolo aj v tomto prípade. /Lovec zveri lukom by si v za podobných okolností ani neškrtol.. možno iba dáky totál profesionál../
<br/>Líška zastala na okamih, namieril som jej na komoru a stlačil spúšť guľovej hlavne /je to guľobrok a nie brokovnica ako si napísal Ty/. Už pri stláčaní spúšťe som si uvedomil že sa líška pohla, stále pred trsom trávy, chcela ho preskočiť, ale prst už pohyb dokonal, výstrel padol a hupsnúca líška to dostala priamo do nohy, prevalilo ju, no chcela opätovne vyskočiť. Ale to som už vedel že nie je dobre, tak som hneď stlačil spúšť brokovej hlavne a líšku broky usmrtili takmer okamžite, ako som napísal - z nástrelu neodišla ani meter.
<br/>Zásahy brokmi sa v zimnom období hľadajú v srsti na líške naozaj ťažko, záleží aj na veľkosti broku; a bol by zázrak, keby si ich na fotke videl. Keby si mal aspoň trochu skúseností s praktickým lovom brokovou strelou, vedel by si to.
<br/>Ale všetky tie príklady čo som Ti uviedol, že by bolo možné aby strelená líška na fotke vyzerala tak ako vyzerá tá čo si uviedol a ešte kopec podobných, by som Ti mohol popísať na mraky. Podľa mňa len teoretizuješ, hľadáš, spájaš a vyvodzuješ veci nesúvisiace, povedal by som až zádrapky a ešte navyše aj nečítaš pozorne. Kde som napísal že ju dokatoval MOJ pes?!? To boli PRÍKLADY, z akých všelijakých reálnych dôvodov môže mať vyfotená líška dokatovanú labku, nič viac! Osobnejšia otázka - koľko máš prosím Ťa rokov? Chcem si o Tebe urobiť - doplniť obraz, ktorý si mi poskytol svojimi príspevkami.
<br/>A to o tom trojitom príspevku - viem že technika občas spôsobuje omyly, to som Ti nevyčítal, to bolo využitie situácie na ironizujúcu poznámku, lebo na niektoré hlúpe pripomienky sa naozaj asi inak nedá.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26536 od michal
Odpoveď od michal na tému Lovecka lukostrelba
Ale, ale, ale...zrazu aký zmierlivý tón. Prečo je u nas poľovanie lukom zakázané ked v iných krajinách nie? To čo tým chceš naznačiť? Že sme 100 rokov za opicami na Slovensku? V rusku ešte ludia žijú v zemliankach miestami.....budeme aj mi žiť v zemliankach, lebo inde je to tak? Alebo si vyberáme len to, čo sa nám hodí. Prečo sa najprv nenaužíme občianskej uvedomelosti akou sa hrdia tieto krajiny a potom nepreberame aj možné u nich? Keby si mal reálny pohlad na svet, tak ti musí byť jasné, že každá krajina je jednak iná rozlohou, druhovou skladbou ale hlavne tradíciami a históriou lovu a organizovaného poľovníctva. Preto asi aj tie rozdiely v legislatíve a teda aj ponímaní poľovníctva ako takého. Niekde su to trofeje, niekde je to lov pre maso, niekde zas spoločenské vyžitie a podobne. To že maďari polujú bežne lukom je len výsledkom toho, že maďarsko vrámci cestovného ruchu a komercie poľovníctva zaviedlo na poľovnícky trh aj tento segment, pre špecifických zákazníkov. POchybujem, že prave v maďarsku by nahle precitli miestny a jedinou ich túžbou sa stalo poľovať lukom. Proste maďarské poľovníctvo je jedným veľkým trhom, výrazne zameraným na kéomerciu. Prečo asi do zámeru nového zákona bolo povolenie lovu lukom vo zverniciach....prachy, komercia, turiuzmus. Je toto pre teba argument na povolenie. Preco sa stale snažíte preraziť hlavou múr. Keď maš na drahú výbavu, je pre teba snad problém vybehnut si do susedného maďarska?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26537 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Ak to myslíš úprimne, tak v prvom rade Ty by si mal byť ´k veci´. Sám tak nerobíš - napr. to Tvoje poukazovanie na môj úlovok so špekulatívnym odhadom, že som asi nestrieľal na primeranú vzdialenosť, keď som ju neusmrtil Tvojmu oku lahodiacim spôsobom - to bolo k veci?:x Hm?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.114 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 252 návštevníkov a žiadni členovia on-line