Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26538 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím Ťa papo!
<br/>Áno, máš z časti pravdu. Debatujeme tu o veciach, ktoré zákon ešte neschválil. Ale keď si čítal nový návrh zákona o poľovníctve tak vieš, že sa s možnosťou lovu lukom na Slovensku uvažuje, aj keď zatiaľ (na skúšku?) len v uzavretých zverniciach. Poniektorí sme to aj pripomienkovali! To znamená, že legislatívne otázky o love lukom sú v podstate vypracované. Preto nepochopím, prečo sa do nás tak obúvate, keď na tomto fóre sa verejne diskutuje o používaní umelého svetla pri love alebo zameriavacích ďalekohľadoch s nočným videním, o použití ktorých zákon ani neuvažuje a dúfam že uvažovať ani nebude. Sú tu však aj témy, o ktorých by sme nemali ani len debatovať, lebo každý kto má skúšky z poľovníctva by to mal vedieť, napríklad otázka vlastníctva zveri nájdenej na pozemných pomunikáciách. Je ich určite aj viac, lenže ja nečítam to čo ma nezaujíma! Áno, prispievajú sem aj mladší, alebo zatiaš nepoľovníci, ale ja v tom nevidím problém, veď prispievajú aj inde. Aj my sme boli mladší a niekde sme začínali.
<br/>Kam by sme sa boli dostali, keby naši predkovia nepustili k slovu mladých zanietených ľudí? Možno by sme ešte jazdili na koňoch a poľovali lukmi. To by vám nevadilo?
<br/>S pozdravom
<br/>bowhunter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26539 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
a čo chceš aby som ti odpovedal? som ja mária terézia? alebo uhorský snem? a vidíš, vôbec si nepochopil, čo som napísal. a mne, ani michalovi, či baskymu ukážku robiť nemusíš, vôbec to nie je o tom. to aj my ti môžeme ukázať, ako sa strieľa - úspešne - na 300m, ale kam to povedie? spoj sa radšej s bowhunterom, alebo výrom, a s nimi si to najprv predebať. pochopíš ďalšie veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26540 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Guľovnica nemá sústrel, ale rozptyl streľby. Sústrel je porovnanie polohy zásahov z dvoch alebo viacerých hlavní tej istej zbrane, pri rovnakom zámernom bode bez zmeny nastrelenia. Takže sústrel sa dosahuje z guľobroku, guľového dvojáka, kozlice..
<br/>Mal by si študovať, nie sa chváliť s tými pár skúsenostičkami, čo sa Ti náhodne podarilo zažiť v praxi. Každý nejako začínal, ale nie každý sa hneď robí vševediacim a schopným posúdiť všetko ako to robíš Ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26543 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
ahoj, už sme sa na túto tému bavili, myslím, že sme sa zhodli. daj mi jednoznačnú odpoveď: kto zastupuje záujmy lukostelcov na tomto poli? a sme doma. čo a za akých podmienok žiadate? taký materiál neexistuje. a to vám ho majú pripraviť a aj zoponovať poľovníci? a kde som sa obul? a kde som povedal nie? a tón tejto debaty skôr popudzuje, ako posúva ďalej, teda aj moja počiatočná zvedavosť a snáď aj ochota rozmýšľať nad touto možnosťou sa posúva do inej roviny. myslím, že si úplne pochopil, o čom som v predchádzajúcom príspevku hovoril, zatiaľ je to tu hurá na kravu, bude teľa;).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26549 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
zdravím Ťa!
<br/>Momentálne sa podrobným vypracovaním legislatívy a otázok okolo lovu lukom zaoberajú traja ľudia, a máme odborného vprednášateľa (učiteľa) lovu lukom schváleného European Bowhunting Association (EBA). Je to európka organizácia lovu lukom a pracuje pod záštitou CIC. Nie som kompetentný podávať o týchto ľuďoch žiadne informácie, aj keď sa s jedným z nich poznám, teda aspoň cez e-mail.
<br/>Pokiaľ sa oni nechcú k tejto téme vyjadriť, znamená to podľa mňa asi toľko, že nemajú za úlohu presvedčovať pár zanietených odporcov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26559 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
ja stracam zaujem kamaratsky o tom to debatovat, moje posledne prispevky mali priatelský ton, ale basky, papo a pod. tu maju stále urazlivý tón. takýchto frajerov ja nemusim. v tvojom prispevku su minimalne dve pripomienky na moju osobu. takže pokial neprestanete s týmto štylom, ja sa nemam o čom. basky a tvoja pripomienka na sustrel resp rozptyl bola zbytocná, pokial dobre citam, aj si pochopil co som tym myslel. a ziadneho machra nerobim. pokial moje informacie su zlé, tak tu je možnosť ich napravit. ale nie takým dehonestujúcim sposobom ako vy pisete. klobuk dole vasej arogancii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26561 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
a este jedna pripomienka. vy pisete o mojej nafukanosti a pod. ale precitajte si príspevky po sebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26578 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Hm, niekto neznáša konštruktívnu kritiku..8o Je zaujímavé, že všetci ostatní so mnou /a ja s nimi/ vedia slušne komunikovať.. :( Ak sa urážaš - Tvoja vec, ja sa necítim že by som niekoho urážal, nemám to v povahe. /Urážky podľa mňa vyzerajú inak a k nim sa neznižujem./
<br/>Ale znevažovať sa takisto nenechám - viď Tvoja poznámka o ´dokatovanej´ líške ako následku nezodpovednej streľby.. na základe čoho si si ju voči mne dovolil?
<br/>Mimochodom, svoje príspevky si po sebe čítam, aj s odstupom času, sem tam človek zistí že časom odbočil z témy /ako napríklad ja tentoraz/, ale v zásade som Ti len odpovedal a vysvetľoval súvislosti a postoje... .. a dovolili som si už naveľa vysloviť svoj názor na Tvoju osobu, ktorý sa vo mne utvoril po prečítaní nie jedného Tvojho príspevku, s dôrazom na ich obsah, tón, ktorý takisto často nebol k veci, ale osobný voči ostatným prispievateľom.
<br/>Zrkadlo ako vystupuješ voči druhým Ti nastavujú Tvoji oponenti, sám v ňom človek vidí väčšinou len to, čo vidieť sám chce. Platí to všeobecne, hovorím to, aby si to nevztiahol zase na seba.
<br/>Ak toto nazývaš aroganciou, tak mi je ľúto, ale nemusíš mať obavu, ani ja nemám záľubu v nekonštruktívnych debatách a osobných osočovaniach. Práve naopak, želám Ti odborný aj ľudský rast, a k tomu takých ľudí, ktorí Ti budú na tej ceste vyhovovať pri tom všetkom viac ako ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26580 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
Basky, neblaaaaaaaaaaazni! Dufam ze sa nesnazis tuna najst nejake logicke rozmyslanie:]:]:], si predsa na Forume!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26581 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
aha ho, teraz sa pripletie:] no toto si my dovoliť napísať nemôžme, však by nás zožrali:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26582 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Lovecka lukostrelba
papo, ved niecim som musel podpichnut, lebo sa mi uz z tychto kravin toci hlava, kedze to nestacim uz ani sledovat!:(:(:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26587 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Idem založiť novú tému
<br/>Bude znieť : Lámanie kosti od zlosti
<br/>Veď je tu všetko odbočené od témy prosím pekne .Každý 2 riadok je samá hádka .kto čo napísal a komu a ako atď.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26588 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
Toto mi pripada ako klasicka hadka na podobnych forach;/ na podobnych boardoch sa vzdy najde niekto, kto to rozbehne a potom tomu uz nieje koniec. V takychto pripadoch by mali zasahoat moderatori fora, toto naozaj nikam nevedie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26590 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Koldo: Lovu zdar! Gratulujem k prvému úlovku. Využi možnosti, ktoré máš. Držím palec pri ďalšom love.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26591 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
Vyr, dakujem. Verim, ze coskoro to bude mozne realizovat aj u nas a kazdy kto ma zaujem lovitlukom bude mat moznost. Ak by som vedel ako, rad by som podporil aktivity spejuce k tomu aby sa to povolilo aj u nas. Ale zrejme to nebude take jednoduche. neostava nic ine len cakat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26592 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
Vyr, dakujem. Verim, ze coskoro to bude mozne realizovat aj u nas a kazdy kto ma zaujem lovitlukom bude mat moznost. Ak by som vedel ako, rad by som podporil aktivity spejuce k tomu aby sa to povolilo aj u nas. Ale zrejme to nebude take jednoduche. neostava nic ine len cakat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26593 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Koldo:Ja nie som až taký optimita....hoci som býval:).... veci sa majú asi tak že lov lukom u nás nebol zakázaný do r. 1997. Potom bol vykonávacou vyhláškou zakázaný........SPZ sa tvárilo „ja nič - ja muzikant“....... ale v skutočnosti sme im boli dobrý len ako jarmočné atrakcie v Antole. :D
<br/>Ľudia čo mali na takéto veci vplyv asi nemali záujem o tom vôbec diskutovať......a prečo aj, veď ich sa to vlastne netýkalo. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #26603 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
ale vlastne preco je to zakazane? co bolo hlavnym dovodom aby sa zakazal lov lukom? Zdalo sa im to malo ucinne alebo sa bali pytliactva? boli nejake problemy s lukostrelcami? Podla toho co napisal bowhunter na tom momentalne pracuju ludia, co do tejto oblasti vidia, teda aspon jeden. Naozaj by ma zaujimalo v com je hlavny problem. Tazko je argumentovat proti nicomu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26629 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Koldo: prečo to zakázali? To asi nevie nikto - ani tí čo to zakázali. :D
<br/>Možno to boli chronicky známe nezmysli o tom že sa potom bude pytliačiť. Jedno je však isté, nebol žiadny záujem zo strany SPZ v tejto veci niečo riešiť. Dnes viem že sme sa nemali vôbec nikde verejne ukazovať a bolo by to dodnes legálne.
<br/>Tá barlička v podobe návrhu na legalizáciu lovu vo zverniciach je úbohosť na ktorú som vôbec niesom zvedavý, ale z dlhodobého hľadiska je to lepšie ako drôtom do oka.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26637 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
Si myslím, že ja som s ´kravinami´ nezačal.. :liar: ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.170 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 266 návštevníkov a žiadni členovia on-line