Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26639 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
poprosím ťa, popíš podrobnejšie ten zákaz lovu lukom od r. 1977 - právnu normu, jedná sa o vyhl. 172/1977?, príp právny stav predtým, teda jeho legálnosť pred r. 1997

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26654 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
papo: lov lukom sa stal zakázaným (1.9.1997) po nadobudnutí platnosti vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva SR č. 231/1997, ktorou sa dopåňa a mení vyhláška č.172/1975 Zb. o ochrane a o čase, spôsobe a podmienkach lovu niektorých druhov zvery.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26665 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
A Vyr, co si myslis - co by mohlo teraz trosku realnejsie pomoct k tomu aby to znovu povolili?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26666 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
A Vyr, co si myslis - co by mohlo teraz trosku realnejsie pomoct k tomu aby to znovu povolili?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26670 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Lovecka lukostrelba
Uz sa na tom pracuje,coskoro to dostane kazdy koho to bude zaujimat.Cez E-mail.Nebude to na budúci tyzden ale ani transformácia pol.zákona nebude uskutocnená zajtra.Ci to bude schválené to uz je vecou tych "zainteresovanejsich".Nebude o tom rozhodovat ani papo ani basky ani ostatni tu na tomto fóre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26671 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Koldo: Myslím že jediná cesta je stretnúť sa s ľuďmi, ktorí sú zodpovedný za vytváranie novej legislatívy a presvedčiť ich o tom že lov lukom neprinesie poľovníctvu ani nikomu inému nič zlé. Lenže na to by tam museli sedieť najprv ľudia ochotný počúvať, diskutovať a rozmýšľať.
<br/>Prípadne nájsť poslanca, ktorí by dokázal takéto niečo obhajovať a pretláčať keď sa bude nový zákon schvaľovať.
<br/>
<br/>...a ako čítam, už sa na tom aj pracuje, iba trochu v &quot;utajení&quot;
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26678 od koldo
Odpoveď od koldo na tému Lovecka lukostrelba
hehe, tak vypada, ze Foldes je informovany:) znies optimisticky, verim, ze to vyjde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26694 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Som zvedavý ako to dopa.Dúfam že sa to poda.Tiež myslím že to nejaký čas potr.Ale dobrých 10rokov sme vydr.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26780 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
najsmutnejšie je, že sa tu argumentuje neúplnými pravdami. už pri vzniku L.O.S. nebol lov lukom povolený, a tento stav bol postupne prenášaný až do súčasnosti. no s uplatňovaním zásady čo nie je zakázané, tak je povolené, nastal v tomto prípade problém v 90-tych rokoch. doviezli sa výkonnejšie luky a už aj u nás boli experimentátori, ktorí túto myšlienku presadzovali, dokonca aj v praxi. bez ohľadu na to, že neboli napr. stanovené parametre a pod. teda vyhl. 172/1997 len zareagovala na novovzniknutú situáciu expilicitným zákazom, čím potvrdila doterajší stav nepoľovania lukom. takže výklad, že až táto vyhláška zakázala luv lukom, alebo kušou je nesprávny. je to širšie, aj z pohľadu zákona o strelných zbraniach, ale to nejdem teraz rozoberať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26782 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
teda pochopil som ťa dobre, na Slovensku nie je žiadny registrovaný partner(organizácia) na jednanie z radov lukostrelcov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26783 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
a ty si čo zač, že rozhoduješ o tom, kto bude o čom rozhodovať? daj si ty radšej guľášovej polievky a neventiluj sa tu, nemáš dôvod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26784 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
papo,úplne s tebou súhlasím.Je oveľa jednoduchšie za5min niečo explicitne zakázať,ako mesiac možno dva alebo radšej tri,diskusiu viesť.Začiatkom deväťdesiatich rokov v Antole na slávnostiach Sv.Huberta tam poľovnícka verejnosť vyvaľovala oči,a uznanlivo sa vyjadrovala na adresu tých lukostrelcov.Akurát že sa to nakoniec otočilo proti ním.Absolútny dištanc,nové formy kriminálnej činnosťi.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26788 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
neprekrúcaj, prosím. už som tu niekoľkokrát naznačil, že veľa rozprávate a nič okrem toho nerobíte vo svoj prospech! nejdem sa citovať s malými deťmi. nechcem, aby to vyznelo provokatívne, lebo tu sa mi rado podsúva, čo som nepovedal! zakázané to bolo ešte za c.k. a ostatok okolo sú len zbožné priania, alebo domýšľanie. daj mi jednoduchú odpoveď na jednoduchú otázku: máte svoje občianske združenie, ktoré by hájilo a presadzovalo vaše záujmy? tu som sa zatiaľ dozvedel, že vás ,,zastupujú,, nejakí páni od CICu. to naozaj ste takí akcieschopní a toľko idete za svojím cieľom, že sa neviete ani zorganizovať?
<br/>Lukostrelci z Antola - a čo sa otočilo proti nim? stále sa tu len vyplakávate, ako vám svet nepraje! zdvihnite rite a spravte aj sami niečo pre seba! viackrát som to tu naznačil, ale odpoveďou boli len urážky, podpichovanie a stále obviňovanie ako vám neprajem! ukáž mi jeden právny dokument po vzniku ČSR, ktorý umožňoval poľovanie s lukom! a tu sa vyplakávate, ako vám to r. 1997 zakázali! a ešte aj naletíte na také drísty! Vo všetkej vážnosti: ak sa nespamätáte sami, tak sa nedivte výsledku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26799 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Je to možné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26800 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
papo, napr. v Maďarsku je povolený lov lukom už dávno, a doteraz nemajú organizáciu združujúcu poľovníkov loviacich lukmi.To by sme mohli založiť napríklad organizáciu poľovníkov ktorí sú za zrušenie zákona zakazujúceho loviť raticovú zver zbraňou, ktorej nábojnica je kratšia ako 40mm, čo je mimochodom tiež blbosť!
<br/>Nikto tu nepísal nič také že nás &quot;zastupujú páni od CIC&quot; písal som že méme slovenského prednášajúceho schváleného EBA, ktoré pracuje pod CIC!
<br/>Mimochodom vyjadruješ sa tak, ako keby Ti na uzákonení lovu lukom veľmi záležalo.
<br/>Keď je tomu tak, zober si to na starosť Ty, založ občianske združenie alebo čo len chceš a konaj keď aj toto vieš lepšie! Keď nie, tak si tie múdrosti nechaj pre seba lebo to nie je tvoj problém!!!
<br/>A do foldesa nerýp, nemáš na to najmenší dôvod. Do tejto problematiky vidí určite hlbšie ako Ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26802 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
A nebude o tom rozhodovať ani Foldes :-p :x :D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26804 od papo
Odpoveď od papo na tému Lovecka lukostrelba
ak som sa mýlil s pánom od CIC, ospravedlňujem sa. :-o:-o
<br/>,,Mimochodom vyjadruješ sa tak, ako keby Ti na uzákonení lovu lukom veľmi záležalo.,,
<br/>ja na luk kašlem, ale na rozdiel od vás by som s ním [r]poľoval [/r], a nie lovil. ale používané termíny tiež svedčia o čomsi. a očakával som trochu inú reakciu - čo som zas posral? sprav blbcovi dobre, osere ti plot! a ak by mi záležalo na záíkaze, tak by som sa vedel zariadiť ináč, to mi ver. A nedopaľuj s takýmito príspevkami, ak nechceš, aby sa pár ľudí vo veci zainteresovalo, už je tu dosť ľudí, čo je im celé toto značne proti srsti. len si proti sebe štvete, všetci sú blbí, všetci vám chcu zle. čo ste to za partiu? mrzí ma, že som tým, čo to myslia vážne, naznačil cestu najmenšieho odporu. ale asi si ten múdry, ktorý všetko vybaví sám. nech sa ti darí!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26808 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
No tak prepáč, veď som Ti len ponúkol príležitosť. Akurát len že som prebral štýl Tvojich príspevkov. To Ťa tak vytočilo?
<br/>Kto sú tý &quot;dosť&quot; čo im je toto proti srsti, Ty a basky! Čím proti sebe štveme? Veď toto je verejné fórum. Tým že máme na určité veci iný názor, veď tan máš aj Ty!
<br/>:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26809 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
Papo: ako si sa bol povedal -citujem: „...choďte si svojou cestou, legalizujte si to, a až budete legálni poľovníci s lukom, budeme sa o tom baviť.“ Neviem teda prečo s nami stále strácaš čas. My podľa Teba: „bezohľadne zneužívate poľovnícke stránky“ - som rád že nám teda v tejto činnosti aktívne pomáhaš.
<br/>
<br/>Keď na luk kašleš tak je málo pravdepodobné že s ním budeš [r] &quot;poľovať“ [/r]alebo [r]&quot;loviť“ [/r].... a vôbec neviem čo chceš povedať týmto „slovíčkarením“.
<br/>A tiež neviem čo chceš povedať trápnou vyhrážkou: &quot;ak by mi záležalo na záíkaze, tak by som sa vedel zariadiť ináč, to mi ver“.
<br/>Vetu „všetci sú blbí“ si tu použil Ty ale napriek tomu stále upozorňuješ aby Ti nikto nič nepodsúval. Tak v prvom rade Ty nepodsúvaj nám to čo sme nenapísali.
<br/>
<br/>Papo, o lukostreľbe nevieš nič a na Tvoje otázky, ktoré si položil si dostal vždy slušnú odpoveď. O Tvoje rady čo máme robiť asi nikto nestojí, aspoň ja som si nikoho nevšimol. Nechaj to na nás, veď čím horšie si to spatleme tým menšia šanca že by si niekoho stretol v lese s lukom.
<br/>Pokiaľ máš otázku vždy Ti rád odpoviem.
<br/>
<br/>Pekný deň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26814 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
papo papo .O čo Ti stale ide neviem pochopiť a ani väčšina .kritizuješ niečo čo nevieš ani o čom je .Veď ako čítam tak si asi jediný ktorého to vie vytočiť , ale nevidím dôvod prečo? Veď o nič nejde iba o to že Ty pokladáš napr.kušu :Luk s pažbou.držal si vôbec luk alebo kušu keď to tak hodnotíš a len čo niekto spomenie lov lukom tak ideš puknúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 279 návštevníkov a žiadni členovia on-line