Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27801 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Nemôžem hodnotiť ale z hľadiska presnosti určite pokročilo sa vo veľkom .Neviem aku dobu mysliš za Tvojich čias ale určite táto kuša čo mám svojou presnosťou s puškohľadom 4x40 je určite presnejčia ako luk .Strieľam bežne aj viac ako 70 m a nemám s tým problémy .Z luku som strieľal ako chalan ale to sa neda hodnotiľ s terajším arzenálom .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27802 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
bosax: čo konkrétnejšie znamená tá presnosť ?
<br/>
<br/>P.S: inak si myslím že ten puškohľad je tam pri terčovej streľbe na &quot;dve veci&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27804 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Presnosť je odhadnuť okom vzdialenosť takže neviem prečo mysliš že pri terčovej vzdialensti je na dve veci.Mne slúži na dve veci a na 100% .Na tie ktore ju potrebujem tak som spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27805 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Nech zhodnotia lukostrelci presnosť s ktorou napr. na 100m zasiahnu cieľ s akou presnosťou .Môžem potvrdiť že pri kuši exomax 225 lb je odchýlka zásahu cca 15 cm .To je na vzdialenosť 100 m slušné.Ešte podotýkam že netrepem .Mám to odskúšané a kušu mam nastrieľanú na 120 m .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27812 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
bosax aky mas uhol zdvihu na 120 m? resp rozdiel medzi 20 a 120m?? totiž viem, že pri kuši šip skor padá ako pri luku. a to nie preto že by bolo slabšie, ale preto lebo je ten šip kratší, teda aj menej stabilny. ale videl som už aj kuše strielat so 45 cm dlhými šipmi. a aké dlhé šipy používaš ty?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27814 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Používam 20 &quot; šípy .Uhol zdvihu sa neda určiť presne .Odhadom na puškohľade v osnove zámerného kríža .Pokiaľ som presne nastrieľaval tak som mal odstopované dåžku 120 m po 10m až do hranice na 120m. Odhadom uhol kuše na 100m je zhruba do 10° .Nie je to tak že musím zdvíhať do nijakého 45° uhla.Nie je to až taká veľká odchýlka rozdielu 60-120 m .Voľným okom: je akurát vedieť odhadnuť presnu vzdialenosť.Netvrdim že som niejaky macher ale troškou cviku sa to da bez problému.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27817 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Bosax,nechcem aby to odo mňa vyzeralo ako rýpanie,ale ty by si mal prísť na nejakú suťaž 3d atam im to ukázať.Ja osobne absolvujem každý rok tak5-9 súťaží a tam vidím kušiarov ktorý v Europe niečo znamenajú.Jeden z nich alebo boli dvaja ztrielali na 120m na veľké pismeno O(bolo veľke asi tak 150cm)ani jeden ho netrafil a rozptil bol možno aj cez2m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27819 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Možno ale na 3D suťaží s kušou 225 lb asi ťažko .No tak na to by som si trufol hosikedy.Mozno to zaleží aj od tých kuší a viem že na súťaží sú zakázané 225lb a na niektorých aj optiky .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27833 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
bosax: mám za to že streľba s dioptrom je jednoduchšia ako s puškohľadom aj keď to tak nemusí na prvý pohľad vyzerať. (Ak hovoríme o klasickom terči so sústredenými kruhmi - nie obrazy zvierat).
<br/>Samozrejme čo máš na kuši je tvoja vec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27834 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
streľba s dioptrom je jednoduchšia .To je pravda ale nie na dlhšiu vzdialenosť alebo pohyblivý cieľ. kôli tomu mam aj 4x40 aby som v optike mal väčší záber.Ale ináč je pohotovejšie na krátku vzdialenosť diopter .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27835 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
bosax: neviem opäť ako to myslíš &quot;odchýlka zásahu cca 15cm&quot;. Ak myslíš + - 15cm teda kruh priemeru 30cm ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27836 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
bosax: strieľať na pohyblivý cieľ kušou sa dá asi len na veľmi krátku vzdialenosť...inak si neviem predstaviť tú kalkuláciu predsadenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27837 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
ano taj je to myslene.Netvrdim ze kazdy zasah je az tak presný ale úspešnosť na 100m pokladám tak na 50% .Ja netvrdim že na 100 m trafím tam kde chcem každým výstrelom ale s tým rozdielom + - 15 cm od stedu .teda 30 cm terč.používam prevažne pištolové terče lebo strieľam aj palných zbraní preto si to aj viem porovnať aká dokáže byť kuša presná keď je v dobrých rukách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27838 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Nemyslel som pohyb cieľa ako si to niekto zoberie keby som mal zasiahnuť na 100 m pohybujúcu sa líšku tak je to skôr o náhode ale určite pri malom pohybe od ohniska zásahu-tak to bolo myslené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28056 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Lovecka lukostrelba
zdravim vsetkych mam taku otazku 70lib. luk je to iste ako 70lib. kusa ? alebo je ta sila pri luku a kusi znacena uplne inac? ospravedlnujem sa ak je to blba otazka som zaciatocnik v tychto veciach ale kazdy raz zacina vopred dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28060 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
ja tiež nie som v tom odbornik, ale mozem skusit opisat moje &quot;vedomosti&quot; o tom.
<br/>
<br/>natahová sila v libroch je vsade rovnaka, myslim tym 70 libier je rovnaka sila u kuší a aj u lukov. rozdiel je vtom, ze kým luk vymrstuje dlhší šíp s dlhšou cestou vymrštenia, kuša vymrštuje kratší šíp pri kratšej dåžke. to znamena dåzka medzi volnou tetivou, a natiahnutou. práve preto potrebuje kuša libráž v rozsahu 100-150-175-200-350 libier. kým malá pištolová kuša o sile 80 lbs ma presnost do 20 metrov, luk o sile 40 lbs ma presnosť aj na 90m. takýe u kuši 70 libier je malo. ak si chces zaobstarat tak doporučujem od 150 a vyššie. a u luku ja 70 v bezných dostupných modeloch najviac. a je to dosť silný luk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28108 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
nie je celkom tomu tak :Rozdiel je v tom že kuša ma menšie lučište oproti luku tak potrebuje 1/3 väčší náťah sily na vystrelenie šípu.Tam nie je podstatná až tak dľžka šípu. Luk 70 lb je porovnatelný svojou silou Fps asi 200 lb kuši.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28114 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
A na to si prišiel ako?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28118 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Asi moc čítam 8o. Či to mu tak nie je? Ak nie tak ako si na to prišiel ?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28125 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Takže.zoberieme to tak že šíp vystrelený z luku aj z kuše poletí rovnako(320fps-100m/s).Váha šípu z luku bude 30g-460gr(na dľžke nezáleží:D)Váha šípu z kuše 20g-309gr(dľžka je asi tak dve tretiny,tak aj váha by mala zodpovedať) : Výpočet kinetickej energie,pri luku:0,030x100na druhú deleno 2= 150J .A pri kuši,0,020x100na druhú deleno 2 = 100J.Nezáleží na sile luku a ani kuši.Podstatná je váha a rýchlosť šípu.Vzorec je Ex=g x v na druhú a to celé :2.Váha šípu sa udáva v kg.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 177 návštevníkov a žiadni členovia on-line