Lovecka lukostrelba

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28126 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Hlavne sa nezačnime hádať čo má väčší uder.Je uplne jednoznačné že luk(teda vlastne šíp)zoberie zo sebou na cestu viacej energie ako šíp z kuše.Si len ďalší ktorý tomu nebude veriť ale Fizika je prevít.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28127 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Mňa nepoznáš,môžeš si o mne myslieť hoci čo:)Možno tej fyzike trochu rozumiem,ale ty choď za niekym koho poznáš a komu veríš a kto tomu takytak;)trochu rozumie a zadaj udaj a čakaj na výsledok.P.S.Ani tých 100J by som do hrba nechcel.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28131 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Lovecka lukostrelba
velmi vam dakujem za prispevky ale mam v tom este stale zmetok takze sa tieto dve zbrane nedaju takto porovnat? nevadi mi to len ked lukom skolis byvola tak kusou nie??? ps:tych 100j sa da nejako porovnat s vahou v librach? dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28133 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
vajlo: nie -tieto dve zbrane sa nedaju takto porovnať- účinok luku a kuše sa nedá porovnávať na základe porovnania ich náťahových síl.
<br/>Je to porovnávanie jabåk a hrušiek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28188 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Pozri kde som tvrdil že nezalezi na váhe ! pisal som že až tak nezáleží a prirovnal som len popis naťahu medzi kušou a lukom prečo potrebuje kuša väčší náťah na výstrel kinetickej energie.maš pravdu že závisí aj od kalibráže šípu+hrotu ale na náťah to nemá žiaden vplyv.Tak sorry ak si to myslel inač ale asi si ma zle pochopil.Trochu sa v balistike ako tak vyznám ale trvdim iba potvrdené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28213 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Podla mna zalezi aj na dlzke sipu. totiz dlhsi sip je stabilnejsi pri lete ako kratky. kratky skor pada, ja si to vysvetlujem tak ze vlastne ako chveje vo vzduchu po vystrele straca energiu, lebo musi viac energie minut na odolávanie vzduchu. mohol by som to porovnnat takym sposobom, ze vystrelme sip 79 cm z luku, a z toho istéhio luku, &quot;keby sa dalo&quot;, by sme vystrelili síp 5 cm, pri tom by hmotnosti oboch sipov bolo rovnake. myslim si že plachtenie dlheho sipu zabezpeci mensí odpor vzduchom, ako kratky &quot;menej stabilný&quot;. z hladiska fyziky je to mozno zanedbatelna problematika, ale kazdopadne plati E=m.v |energia sa rovna hmotnosť krát rýchlosť. Ked je síp lahký treba ho kompenzovat rýchlostou. ak mame pomalý luk, treba ho kompenzovať hmotnosťou sípu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28225 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Kratky ako kratky.Určite keď porovnáš šíp kuše pištolovej cca 20 cm a šíp kuše 50 cm a šíp luku okolo 70 cm tak jasne že je rozdiel.Ja netvrdim že nezáleží na hmotnosti a dížke šípu .Jedna sa o lučište na kuši ktore je kratšie oproti luku a kolega teraz neviem ktory chcel len vedieť prečo je rozdiel medzi librami natahu.Nič viac tak neviem čo tu každy rozpisuje vahu ,dížku šípu a kadečo možne esšte dobre že niekto nezačne rozpisovať ake sú dôležité pierka na náťahovú silu. Veď ludia zlatý náťahová sila nemá nič spoločné s tým čo tu ELVIS rozpisuje .
<br/>Jednoducho povedané 70Lb luk vydá toľko kinetickej energii ako napr. 200 Lb kuša a o to chlapíkovi išlo .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28236 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Lovecka lukostrelba
ano oto mi islo mas pravdu boxas nechcel som dake presne vypocty staci mi dake hrube prirovnanie aby som bol aspom trochu v obraze takze vam dakujem ale piste okolo toho dalej rad sa nieco nove naucim este raz daujem lovu-zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28243 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Presne tak náťahová sila nemá nič spoločné z kinetickou energiou.Ak sa ti ten šíp podarý tou rýchlosťou hodiť(100m/s),tak to bude to iste ako výstrel z kuše či luku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28245 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Pekne prirovnanie ,ale nevadi,nema zmysel to ďalej rozoberať.Ostaň naďalej vo svojom presvedčení .Ja žijem v realite.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28265 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lovecka lukostrelba
už som z fyziky síce ďaleko ale zdá sa mi že hmotnosť krát rýchlosť = hybnosť a
<br/>energia = polovica hmotnosti krát /rýchlosť na druhú/ //za použitia primeraných metrických jednotiek zo sústavy SI: kilogram, meter, sekunda.. // ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28281 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Ano prene tak !!!
<br/>
<br/>
<br/>A jak tedy vlastně úsťovou energii vypočítáme?
<br/>Je na to vzorec: rychlost (fps)2x hmotnost (gr)
<br/>úsťová energie (ft lbs) =
<br/>450240

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28293 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Usťován energia?Raz píšeš tak raz tak.Si ok?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28305 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Ja ?som Ved ty si tu zacal pocitat vzorce .Tak si ich pocitaj aby aby si vedel ze aj druhy nie su blby :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28309 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Nie teraz už Vážne. Veď len išlo o to aby pochopil aký je rozdiel v náťahu medzi kušou a lukom a Lb. Je jasne že sú podstatné aj iné faktory ktoré zaručujú aby šíp letel ako má a aby účinok bol čo najpresnejší a najúčinejší.Tak v poho.. ?8-L.Ja som už testoval kadejaké šípy a hroty na streľbu kuše tak len porovnávam streľbu kušou a lukom a taktiež palné zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28320 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Ja mam tiež jeden problem. sice nestrielam dlho, ale moj problem je nasledovny:
<br/>
<br/>vacsinou luk si nastrielavam po nejakom tom zasahu na luku alebo nové šipy, a vacsinou su to letne mesiace. konecne ked už som spokojny s presnostou luku, pride zima, a mam dojem ako keby od zimy sa luk stiahol kus, a tym padom strielal o par cm vyššie. je to vobec mozné aby chladné počasie tak stiahlo kevlarovu tetivu s ramenami, že mi dviha o cca 5 cm vyššie ako mierim??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28348 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Kompozit ramien je citlivý na teplotu. Matrica je plast. Pri nízkej teplote sú nepatrne tvrdšie a naopak pri vyššej mäkšie. Takže sa vlastne mení náťahová sila luku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28632 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Prajem všetkým lukostrelcom do nového roku,všetko najlepšie.Veľa uspechou v žvote,v práci a na bojišti(3d).:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28659 od heron
Odpoveď od heron na tému Lovecka lukostrelba
ahojte zaujima ma tema lukostrelba, kde by som nasiel viac informacii?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28661 od heron
Odpoveď od heron na tému Lovecka lukostrelba
ahojte zaujima ma tema lukostrelba, kde by som nasiel viac informacii?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 175 návštevníkov a žiadni členovia on-line