4x4 všeobecne...

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27930 od tma
Odpoveď od tma na tému 4x4 všeobecne...
Nemáte niekto doma štvorkolku SX4? Uvažujem o kúpe a nepoznám nikoho, kto ju už reálne používa. Recenzie sú také i onaké...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27939 od DOBRY_DEN
Odpoveď od DOBRY_DEN na tému 4x4 všeobecne...
aký máte názor na značku DAIHATSU 4x4?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27953 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému 4x4 všeobecne...
neváhaj a kupuj...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27967 od Fortunehunter
Odpoveď od Fortunehunter na tému 4x4 všeobecne...
Do terénu to není a pozor, každá SX4 nemá 4x4 (ty levnější jen náhon na předek) a ty kryty pod vozem jsou jen plastové imitácie. Ale i SX4 s 4x4 stačí jen tak na blátivé nebo zasněžené rovinaté polní cesty. Ale na běžné silnici když to klouže je SX4 s 4x4 super. Pokud potřebuješ auto do terénu pak hledej to, které má žebřinový rám (!) a pokud možno pevné nápravy s uzávěrkami dif. nebo aspoň s mezinápravovou uzávěrkou (Samuraj, Vitara, Pajero, Defender ... a další).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27968 od sibo
Odpoveď od sibo na tému 4x4 všeobecne...
zalezi od toho kde to auto chces pouzivat. Jazdim s tymto autom v dieselovej verzii a mozem povedat, ze lahky teren zvlada bez problemov. dokonca sa snou bez problemov da jazdit aj v kopcoch po lesnych cestach aj ked je trosku viac blata ci snehu. ma vsak jednu nevyhodu oproti inym 4x4, teda okrem toho, ze vzhladom na napravy a svetlu vysku nema taku prejazdnost. podla mna chyba redukcna prevodovka. Ja osobne mam trosku strach ked idem dole kopcom po vacsom blate alebo lade kedy potrebujes aby sa ti kolesa stale tocili ale auto islo pomalicky tak aby si nepotreboval brzdit. Problem je ked sa rozbiehas. ale inak zatial som presiel vsetko co som potreboval. Je jasne, ze neidem do takechio terenu kde chodim s otcovou Grand Vitarou. Takze treba uvazovat aj nad tym a brat do uvahy ze to nie je offroad ale osobne auto s pohonom 4x4.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27970 od sibo
Odpoveď od sibo na tému 4x4 všeobecne...
neoporucam ti davat taky tazky motor do samuraia. do Vitary prip. Grand Vitary by to nemal byt problem ale tak ako tu uz bolo napisane tieto auta boli vyrabane aj s dieselovym motorom. Co sa tyka samuraia tak to auticko je male a lahke, a tem motor mu neprospeje, bude tazke na predok. Mal som moznost sa vozit na samurai s 1.9 peugeot motorom a bola to katastrofa. na ceste max 80 a v terene sa to auto trapilo aj ked preslo skoro vsetko samurai s 1.3 benzinom bol o 100% lepsi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27993 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému 4x4 všeobecne...
Poznám jedného nepoľovníka čo má images.google.sk/images?q=daihatsu+feroza&hl=sk&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=images&ct=title[/] Daihatsu FEROZA robil niečo z elektrikou niekde mu skratoval kábel a zhorel motor. Inak auto zaujímave ale ako sa správa v teréne to netuším.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28004 od ivakbystrik
Odpoveď od ivakbystrik na tému 4x4 všeobecne...
Má niekdo PAJERO PININ ak áno ako sa správa v teréne - aké máte skúsenosti . Uvažujem ,že ho kúpim
<br/>ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28005 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému 4x4 všeobecne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28015 od Fortunehunter
Odpoveď od Fortunehunter na tému 4x4 všeobecne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28071 od tma
Odpoveď od tma na tému 4x4 všeobecne...
Sibo a FortuneHunter, dakujem. Aj na zaklade vasich reakcií súdim, že SX4 by mi mala vyhovovať - potrebujem iba vylepšené osobné auto - zlepsiť prejazdnosť hlavne v zime, teda ľahší terén stačí. Tam kde jazdím, s osobným autom bez 4x4 často zapadám, musím naťahovať reťaze, alebo mierne škrtnem podvozok.Predpokladám, že ak ste nespomenuli žiadne iné neduhy, tak ste zrejme pri používaní SX4 neodhalili také závažné nedostatky, pre ktoré by bolo treba kupu oľutovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28109 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému 4x4 všeobecne...
Ahoj, u nás to má několik lidí, jako osobák, který občas musí do lehčího terénu je to velmi dobrá volba, musíš si uvědomit jaké terény budeš jezdit. Bylo by zbytečné mět hamra na zasněženou polní cestu??? A pokud jak píšeš potřebuješ jen lehčí práci pro tvoje vozítko, tak si myslím že budeš spokojená ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28116 od miso
Odpoveď od miso na tému 4x4 všeobecne...
Taktiež na tom jazdím, na zhoršené cesty(teda naše typické zimné ,častokrát neudržiavené cesty je to super)
<br/>Dole na juhu to je tiež super, na poľné cesty je to ideál. Skúšal som aj prechod cez les v kopcovitom teréne počas jesene, nebol žiaden problém len treba dávať bacha na kamene, konáre, keď človek ťukne toto, serie to viac ako keď oškre starú nivu...
<br/>Ako tereňák by som to nebral,ale na účely aké si menoval to určite postačí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28306 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému 4x4 všeobecne...
Nejako ste na môj príspevok nereagovali tak sa skúsim opýtať znova: Má niekto skúsenosti s výmenou motora v Lade Nive 1600 za nejaký diesel? Poprosil by som o informácie ktorý tam najlepšie pasuje, ktorý sa Vám najlepšie osvedčil. ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28308 od majod
Odpoveď od majod na tému 4x4 všeobecne...
Michal stretol som sa s nivami ktore maju motor s VW ale aj peugeot 1,9 ale nejak vážne som sa o to nezaujimal ak sa do toho ides pustit ,bude to fuška nakolko je tam málo miesta a väčšinu dielov budes musieť vyrobiť alebo dosť upravovať.Zda sa mi to aj dosť velká investícia do ničoho ,skôr pozri na internete v nemecku tam za nejakých 1500-2000 eur sa semtam objaví niva s dieselom .Rátaj ,že ten instal diesela ťa chytí zhruba na 30tis sk a to ked si nebudes ratať svoju pracu takže to premysli.Ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #28353 od radis
Odpoveď od radis na tému 4x4 všeobecne...
Najlepšie terénne auto je aj tak SLUZOBNE :D:D:D:D:D8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28422 od Edo
Odpoveď od Edo na tému 4x4 všeobecne...
Neviem prečo chceš na NIVE 1600 menit motor. Ak kôli spotrebe , priškrť druhú komoru v karbeci a máš to. V teréne aj tak nepotrebuješ jazdiť ako na veľkej cene. Ja mám tiež NIVU 1600 a som s ňou spokojný. Prejde blato i sneh , pokiaľ nezostane visieť na podvozku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28431 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému 4x4 všeobecne...
tiež som zvažoval zmenu motora ale nakoniec ako ti tu chalani popísali dal som si namontovať plyn. plynom sa malinko zníži výkon motora ale auto ma redukciu takže je to Ok a spotreba je prijateľná.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28436 od gender
Odpoveď od gender na tému 4x4 všeobecne...
www.landy.pl/camel_trophy.htm aj s tymto by to slo;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28482 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 4x4 všeobecne...
Priškrtiť druhu komoru,je to presný opak spotreby.Radšej jazdiť s dvoma komoramy ale s citom na plynovy pedál.Ver mi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 986 návštevníkov a žiadni členovia on-line