puškohľad

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30262 od smire
Odpoveď od smire na tému puškohľad
Na tomto fore som sa dostal k odkazu na stranku nemeckeho casopisu Wild und hund, kde boli zverejnene vysledky testu puskohladov renomovany znaciek: Zeiss, Swarovsky, atd., celkovo 7 znaciek. Bola medzi nimi Meopta a aj Nikon.Ked dobre pohladas, najdes to tu.Cca 2 az 4 dni dozadu. Je to v nemcine, ale aj tak je to podla mna velmi hodnotny material.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30265 od Akela
Odpoveď od Akela na tému puškohľad
Tak napíš nejaké poznatky o tom teste aspoň v hrubých obrysoch ak vieš po nemecky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30268 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30269 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Ked budem mat zajtra vecer cas,prelozim ku kazdemu modelu nejaky vycuc...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30272 od Akela
Odpoveď od Akela na tému puškohľad
To by bolo super, zameraj sa hlavne na porovnanie značiek Nikon - o tie tu majú kolegovia záujem, napr. v porovnaní s Meoptou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30273 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému puškohľad
Po rychlom letmom precitani,Meostar dopadol celkom dobre.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30274 od chlupino
Odpoveď od chlupino na tému puškohľad
Zdravím kolegové v zeleném,dobré ceny optiky Meopty apod. jsou na českých stránkách www.promys.cz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30275 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému puškohľad
www.promys.cz teda ten Swaro 8x56 za 29900 CZK-vyborna cena.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30422 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Akela: Kratucky vycuc z testu,porovnanie Nikon Monarch E 2,5-10x56 a Meopta Meostar 3-12x56.Oba s osvetlenou osnovou,Meopta ma 7 poloh pre cervenu,Nikon ma 5 poloh pre cervenu a 5 pre zelenu.Meopta ma osnovu ulozenu v prvej opt. rovine,zvacsuje sa jej,Nikon ju ma v druhej,jej velkost sa nemeni.Meopta je o kusok dlhsia ako Nikon,36,3cm voci 35,1cm.Nikon je zase tazsi,722g oproti 661g Meopty.Oba puskohlady maju 30mm tubus.Tolko uvodne parametre.Z dalsej tabulky su zajimave napr. tieto udaje (pekne vety o dazdivej noci na kazatelni pri cakani na prasa vynechavam...): Nikon ma 2x vacsi rozsah nastavenia osnovy nez Meopta,aj stranovy aj vyskovy(viac ako 250cm-naozaj mimoriadne siroke spekrum).Mimochodom najvacsi v celom teste.U Nikonu je zrejme pocitane aj s pouzitim na skutocne vykonnych kalibroch,odstup od oka ma v priemere o 2cm vacsi ako Meopta.Nikon ma dalej tocitkom na boku tubusu nastavitelnu korekciu paralaxy (aj preto som si ho kupil),Meopta je ma z fabriky nastavenu na 100metrov,tak ako vacsina vsetkych puskohladov bez nastavitelnej korekcie.Co sa tyka priepustnosti svetla,Nikon je z celeho testu najsvetelnejsi v noci,cez den ho prekonava iba Schmidt&Bender.Ale hovorime iba o rozdieloch v rozmedzi jedneho percenta aj nejakych par desatin.Dalsie tabulkove porovnanie-simulovana odolnost voci spatnemu razu(jeho hodnota zodpovedala priblizne razu 30-06Sprg.),z tohto lepsie vysiel Nikon,mal voci Meopte ovela mensi posun zamerneho bodu (t.j. ovela lepsie drzi nastrelenie),po prvych 800 spatnych razoch sa posunul o 1cm vyskovo,1cm stranovo.Meopta sa posunula o 7cm vyskovo,o 2cm stranovo-najhorsie v teste.Po dalsich 800 razoch sa to o dost zlepsilo-2,4cm a 1,4cm,asi sa usadila.Nikon prakticky nezmeneny."Cistota optiky" - po prvych 800 razoch sa u Nikonu objavila necistota na objektive,ktora neskor zmizla.U Meopty sa objavila neskor,ale zostala tam.Odolnost voci nizkym teplotam(-20°C a -35°C),tu bola Meopta lepsia,na Nikone islo pri -35°C dost tazko nastavenie zvacsenia (aj u Doctera islo tazsie).Odolnost voci prieniku vody,desat minut pod vodou pri tlaku 0,1baru-vsetky bez problemov. Tolko v kocke prva cast testu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30423 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Druha cast. Meopta-Osvetlenie osnovy je ulozene v otocnom ovladani na lavej strane tubusu.Ma sedem dobre odstupnovanych poloh,medzi kazdou je poloha vypnute.Vdaka tomu sa vzdy netreba vracat na zaciatok kvoli vypinaniu.Nema automaticke vypnutie osvetlenia.Deficity osv.jednotky sa ale ukazuju pri vyssich hodnotach podsvietenia,stredovy bod neprijemne osvecuje aj ramena osnovy.Meopta mala problem aj s kontaktom,osvetlenie v praxi na posede vypadlo,prestalo svietit.Az po dotiahnuti kontaktu baterie sa dal cerveny bod zase zapnut.Ulozenie zamernej osnovy v prvej rovine je vyborne pre nasadenie v zlych svetelnych podmienkach,ci uz so zapnutym alebo vypnutym cerv.bodom.Prehladne umiestnene a dobre nastav.prvky dotvaraju dobry,pozitivny dojem.
<br/>
<br/>Nikon-Brilantna optika a velmi dobra svetelenost su vynikajucimi vlastnostami Nikonu.Osvetlenie osnovy ponuka dve farby-cervenu a zelenu-a jeho otocny vypinac je umiestneny na okulari.Pri kazdej farbe su urcene tri polohy na noc a dve na den.Napriek dobre zvolenemu odstupnovaniu na noc,su moznosti trochu ochudobnene.Dve silnejsie polohy ktore su urcene na den,nestacia velmi na snehu alebo pri silnom slnecnom svetle.Osvetl.jednotka nema automaticke vypinanie.Na rozdiel od konkurencie je osvetleny bod plne integrovany do zamernej osnovy,nepresahuje ju.Takze vdaka umiestneniu osnovy v druhej rovine,hlavne pri nastavenom vyssom zvacseni,je k dispozicii jemny svetelny bod,ktory sa hodi aj pre strelbu na vacsie vzdialenosti.Schopnosti Nikonu pre strelbu na dlhsie vzdialenosti su podciarknute aj nastavitelnou korekciou paralaxy.Jej tocitko je umiestnene na boku tubusu a znacky su do max. vzdialenosti 1000metrov.V beznej polovnickej praxi zriedka vyuzivana moznost,zvycajne sa nastavi obligatnych 100 metrov.Slabsou strankou Nikonu je chod ovladacich prvkov,nastavenie zvacsenia chodi dost tazko,takisto nastavenie osvetlenia osnovy potrebuje pevnu ruku.Pismenka zlatej farby,oznacujuce nastavene zvacsenie,su horsie citatelne a su na od strelca odvratenej strane prstenca,ktorym sa nastavuje zvacsenie.Tento prstenec ma na znacke 5-nasobneho zvacsenia dobre citelny vystupok pre orientaciu v noci,ktory ma ale ostre hrany.Relativne kompaktny(35,1cm),ale tazsi (722g) Nikon sa takisto ako Meopta dodava bez montaznej siny,osadzuje sa teda vylucne do kruzkovej montaze. (Moj nazor na ovlad.prvky-ten tazsi chod vidim skor ako pozitivum,mne osobne to dost vyhovuje).
<br/>
<br/>Este hodim zhrnutie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30424 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Zhrnutie.
<br/>Meopta-prakticke zhodnotenie: nastavenie korekcie dioptrii ma dobry chod,dobry uchop,velmi prijemny povrch.Prstenec pre nastavenie zvacsenia-dobry chod,neprijemny povrch,slaby uchop,velky rozdiel medzi polohami 6x a 7x,dobre citatelne oznacenie.Ovladanie podsvietenia-jednoducha obsluha,lahky chod otocneho vypinaca,pouzitelny aj v rukaviciach,obmedzenie komfortu pre lavoruku obsluhu vdaka umiestneniu na lavej strane tubusu.Funkcnost podsvietenia-7 dobre zvolenych poloh cervenej pre noc,pozitivom je poloha vypnute medzi kazdym stupnom intentzity,negativom je ze od polohy 3 podsvietenie osvetluje aj ramena osnovy co rusivo posobi na strelca.Vykon (svetelny) v noci pri 8x zvacseni-velmi dobry.Vernost farieb velmi dobra.Vhodnost pouzitia pre sposoby lovu: nocny posed velmi dobra(lepsia nez Docter),vecerny posed velmi dobra,pirš a nahanka oznacene ako nie vhodne(co ale zase az tak pravda nie je),strelba na dlhsiu vzdialenost cez den-vyhovujuca.
<br/>
<br/>Nikon: nastavenie korekcie dioptrii-dobry chod,dobry uchop,bez oznacenia nulovej polohy.Prstenec pre nastavenie zvacsenia-tazsi chod,dobry uchop ale neprijemny povrch,pri zvacseni 5x vyrazny vystupok ale s ostrymi hranami,cisla oznacujuce zvacsenie zlatej farby male,kvoli tomu zle citatelne.Ovladanie podsvietenia-jednoduche ovladanie,tazsi chod otocneho vypinaca,pouzitelny aj v rukaviciach,hodi sa aj pre lavorukeho uzivatela,pretoze ovladanie je na vrchnej strane okularu.Funkcnost podsvietenia-nocne/denne,volitelna zelena alebo cervena farba,zelena sa osvedcila pri nocnej postriezke,v oboch farbach len tri polohy pre noc ale dobre odstupnovane,dve polohy v oboch farbach pre den avsak pri silnejsom dennom svetle maju slabu intenzitu,pozitivom je ze svietiaci bod ma vzdy presne ohranicene okraje teda nezasahuje ako pri Meopte do ramien osnovy.Vykon (svetelny)v noci pri 8x zvacseni-velmi dobry.Vernost farieb velmi dobra.Vhodnost pouzitia pre sposoby lovu: nocny posed velmi dobra,vecerny posed velmi dobra,pirs a nahanka oznacene ako nie vhodne (rozhodne nesuhlasim,tak ako pri Meopte,tento parameter sa posudzoval aj na zaklade hmotnosti a rozsahu nastavenia zvacsenia,ja tvrdim,ze oba su vhodne),strelba na dlhsiu vzdialenost-velmi dobra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30425 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému puškohľad
lovec_1,
<br/>veľká vďaka, určite si pomohol mnohým v rozhodovaní. Prajem veľa krásnych poľovníckych zážitkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30430 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému puškohľad
Si dobrý.Vďaka.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30431 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému puškohľad
lovec_1: Dobrá práca, ďakujeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30433 od Akela
Odpoveď od Akela na tému puškohľad
Vďaka za info, som si počítal lepšie ako v nemčine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30437 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Ó,kolko uznania.:) Nech sa paci.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30452 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému puškohľad
Ak majú vážny záujem môžu ma kontaktovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30454 od Akela
Odpoveď od Akela na tému puškohľad
Ďakujem, ja mám 2x Meopta variabil a 1x Schmidt a Bender 6x42. Som max. spokojný, ale párkrát mi chýbal ten osv. bod. V decembri mám 50ku, tak uvažujem o puškohľade s os. bodom. Plánujem dve Meopty predať /sú skoro nové/ a kúpiť niečo s osv, bodom. Páči sa mi Kahles CSX 2,5-10x50. Ak mi známy urobí supercenu a predám rod. dom - dedičstvo. Už teraz straším manželku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30459 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému puškohľad
To všetko keď predáš tak jej ešte veľa zostane. A pri tom budete mať obidvaja kľud, ona bude míňať peniaze po obchodoch, a ty budeš pozerať do puškohľadu v lese.:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30476 od smire
Odpoveď od smire na tému puškohľad
V tom teste hodnotili aj Kahles Helia CSX 3-12x 56.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 286 návštevníkov a žiadni členovia on-line