puškohľad

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #63260 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému puškohľad
min.Meopta ,v tej cene hoci aj použitu:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63371 od anton
Odpoveď od anton na tému puškohľad
Ahojte, prosim vas, ma niekto skusenosti s puskohladom SWAROWSKI 1,7-10 x 42?
<br/>Zaujimala by ma hlavne jeho vyuzitelnost na spolocnych polovackach. Z vlastnych skusenosti viem ze zvacsenie 2,5 na tento ucel je nedostacujuce, neviem ci 1,7 je na tom lepsie. Predsalen nadhankove puskohlady su 1,1 az 1,5.Dakujem.Anton.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63372 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Swaro Z6i 1,7-10x42 ma zorne pole na 100m pri zvacseni 1,7x 25,2m. Pre porovnanie, Zeiss Victory HT 1,5-6x42 ma zorne pole na 100m pri zvacseni 1,5x 24,8m.
<br/>
<br/>Vyuzitelny je urcite bez problemov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63373 od anton
Odpoveď od anton na tému puškohľad
Lovec, dakujem za postreh. Podla toho co si napisal je to jasne. Hladam totiz z mojho pohladu &quot;univerzalny&quot; puskohlad. Vacsinou na zver strielam tak do 100m, cize 10x zvacsenie aj 42mm vystupna pupila by mala stacit aj za sumraku a na obcasnej spolocnej polovacke by som teda nemal mat problem...mas aj osobne skusenosti s tymot modelom? Dik.A.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63374 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Osobne len kratkodobe, ja pouzivam Z6i 2-12x50 (ten ma o nieco mensie zorne pole, 21,0m na 100 metrov pri zvacseni 2x). Ale kym sa nezotmie, tak si s 1,7-10x42 v pohode. Ja som uprednostnil 2-12x50 z dovodu vacsej vyuzitelnosti vecer. Je na nom aj balist. vezicka, takze mozem v pripade potreby bez problemov vystrelit aj dalej (samozrejme po zmerani laserom). Na spolocne mi takisto vyhovuje, pre moje ucely som zatial nemal lepsi puskohlad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63376 od anton
Odpoveď od anton na tému puškohľad
Hm, to si ma teraz trochu &quot;rozladil&quot;. Cize podla toho co pises si so 42jkou za sumraku velmi spokojny nebol...Vacsinou totiz budem tuto pusku vyuzivat na postriezku/posliedku viac ako na spolocne. Bohuzial mame okrajovy revir a teda sme odkazani cakat na zver az sa podvecer vyberie k nam dole na pasu. Mam inu 50tku na inej puske a viem ze je za sumraku lepsi, ale pri SWARO kvalite a zvacseni povedzme 7x som myslel ze by mohla 42dvojka stacit....tot dilema.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63378 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Ak je prevaha tych podvecernych/vecernych polovaciek, tak asi je 50 lepsia volba - ale je to na tebe. Ja osobne by som na tvojom mieste asi ozelel tie 4m zo zorneho pola oproti 1,7-10x42 a zobral 2-12x50. Len moj nazor....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63379 od lanus
Odpoveď od lanus na tému puškohľad
Aké 4 m ?! Veď 25,2 - 24,8 = 0,40 m ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63381 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
lanus :D ....ineho by som si vychutnal ako zakusok, ale tebe ako staremu diskuterovi len prezradim, ze 25,2m (1,7-10x42) - 21,0m (2-12x50) = 4,2m. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63382 od anton
Odpoveď od anton na tému puškohľad
Ahoj,presne tak uvazujem.Svoje skusenosti ako tma v puskohlade s lacnou optikou uz mam a teda nieje to bohvieco...Este si myslim ale ze je dost dolezite vybrat si zamernu osnovu. Mal som v minulosti puskohlad slusnej kvality ale kriz tam bol tak hruby ze pozieral vsetko zbytkove svetlo ktore sa do okularu vmestilo....dik.
<br/>PS: matematika je svina:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63383 od lanus
Odpoveď od lanus na tému puškohľad
Igor - Vďaka !:) Ja som sa zameral na Tebou zadané metre a ti si prehodil výhybku !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63385 od anton
Odpoveď od anton na tému puškohľad
Lovec, este sa chcem opytat jednu vec. Pisal si ze mas balisticku vezicku. Nikdy som sa o tuto vec velmi nezaujimal, ale ak mozes porad. Zbezne viem ze sa pouziva na korekciu zamernej osnovy pri strelbe na vacsie vzdialenosti, ale da sa to prosim vyuzit aj povedzme na korekciu pri pouzivani rozdielnych laboracii streliva? Napr. mam strelivo 9g a 12g. Kazde chcem pouzivat na iny ucel ale nechcem zakazdym prestrelovat pusku....Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63397 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Musi sa to prakticky vyskusat v konkretnej zbrani. Pretoze vyskovo to samozrejme mozne je, jedno nastavenie sa pouzije pre lahsiu strelu, druhe pre tazsiu. Zasadnejsi problem bude stranova odchylka. Ak jedno poleti na stred, ale druhe povedzme o 10cm do strany, je to problem. Neviem, na aky ucel to ma presne sluzit, ale so vzrastajucou vzdialenostou sa bude problem linearne zvacsovat.....ak bude v nastrelnej vzdialenosti odchylka prijatelna, povedzme napr. 2-3cm, potom je to pouzitelna kombinacia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63422 od anton
Odpoveď od anton na tému puškohľad
Ahoj, dakujem za nazor. Tak to je fakt, pripadnu stranovu odchylku som vobec nezvazoval. Ak by sa aj uvedene dialo, vyhodou moze byt skutocnost ze ak budem mat zbran standardne nastrelenu povedzme na 100m na lahsiu strelu ale budem chciet pouzit tazsiu na spolocnu polovacku kde sa vacsinou striela tak okolo 50m nemuselo by to byt az take hrozne....ale to asi ukaze az prax. Prosim Ta, ak mozes napisat, ktory presne model mas Ty? Dik.A.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63424 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Konkretne je to Swaro Z6i 2-12x50 BT, osnova 4A-I , prva generacia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63425 od anton
Odpoveď od anton na tému puškohľad
dakujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 7 rokmi 6 mesiacmi #64053 od sasa
Odpoveď od sasa na tému puškohľad
Pani,aký puškohľad yukon craft na GB UB 7x65/12 1,5-6x42 alebo 3-12x56 s bodom ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 7 rokmi 6 mesiacmi #64054 od sasa
Odpoveď od sasa na tému puškohľad
Nikto nevie poradiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 7 rokmi 5 mesiacmi #64057 od lanus
Odpoveď od lanus na tému puškohľad
Sasa - To závisí od účelu použitia .;) Do pohonu či na posliedku 1,5-6x42 a na posed 3-12x56 .:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 7 rokmi 5 mesiacmi #64058 od sasa
Odpoveď od sasa na tému puškohľad
Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 378 návštevníkov a žiadni členovia on-line