puškohľad

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22298 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému puškohľad
TAk to si nekupuj, ak nie si skuseny strelec, pozanjuci balistiku a.p. Na pol.mn sa uz o tom pisalo. Bud to vies, alebo sa oklikas onastavujes a nakoniec sam nebudes vediet, kňako to mas nastavene. Urcite to nie je puskohlad na flintu do lesa, ci na polovanie do 200m. Ak kupis Meostar, ci 2100 3-12*50-56 urcite urobis lepsie. Ja by som si ho ani teraz nedovolil kupit. Urcite je to super optika, no ked ti treba pohotovo reagovat a zacnes rozmyslat, ako to mas nastavene, urcite ti to nepomoze. Moj sukromny nazor. :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22303 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Volodo,Tactic 4-16x44 s MilDotom mam prave na Tikke,v orig.montazi OptiLock.Malinko budem lubovi1 oponovat.Ak nechces, s klikanim si vobec nemusis robit starosti.Ja ho mam ako univerzalny,som nan uz za nejaku dobu zvyknuty a zatial sa mi nestalo,ze by nejako prekazal,ci uz najmensim zvacsenim alebo podobne.Co sa tyka nastavenia rektif.bubnov,najjednoduchsie je nalepit si tam vlastnu stupnicu,napr. 1-15-2-25-3 atd. a nestane sa ti ze by si nevedel,co mas prave natocene.To iste sa tyka nastavenia paralaxy,ak to mas bezne nastavene na 100m (ako takmer VSETKY bezne puskohlady zo seriovej vyroby)nemusis sa zapodievat tym,ci zver pride na 25 alebo 250 metrov.Sam urobis rozhodne zavaznejsiu odchylku.Jeho jedinou nevyhodou je,ze nema osvetlenu osnovu,to je fakt skoda.Svetelnost je primerane dobra,ulovil som s nim bez problemov dost kusov za zlych svetel.podmienok.Samozrejme ho nemozes porovnavat v tejto otazke s nemeckymi znackami s priemerom objektivu 50/56mm,je jasne ze tam nedosiahne.Ale samozrejme ak sa nan pytas zrejme mas podmienky pre jeho vyuzitie.Este jedna vec,ak by ti prekazal tenky kriz MilDotu,mozno radsej zober osnovu Z-Plex,ta ma o nieco masivnejsie ramena kriza.
<br/>
<br/>Neviem odkial si,ale ak nemas velmi daleko do Šale,mozes to prist obzriet k nam na strelnicu,ju tu 300 metrova.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22316 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému puškohľad
No levec, ja ho nemam a ani som ho nemal. No ak by som sa mal ako i polovnik rozhodnut pre svoj dajme tomu prvy lepsi puskohlad, urcite by som si nevolil puskohlad s paralaxou a.p. Proste varmintovy. No teraz by mozno bolo pre mna uz zaujimave zohnat nejaku tu 25.06 ci 22.250 a niecim takym to osadit.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22321 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Jasne,zhodneme sa na tom ze ako &quot;prvy&quot; nie je optimalny.Mozno ma pren volodo specificke urcenie,tak sa nan pyta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22345 od volodo
Odpoveď od volodo na tému puškohľad
TO: LOVEC aj LUBO, dakujem.
<br/>
<br/>Ano mam pre takyto dalekohlad dovod, ktory tu nebudem - nechcem prezentovat.
<br/>Uvedomujem si vsetky pre a vsetky proti a viem ze univerzalny dalekohlad neexistuje...
<br/>Preto som zvolil kupu dvoch dalekohladov...
<br/>Na presnu strelbu cez den na velku vzdialenost som si zvolik Meopta 4-16x44 Taktic
<br/>a na lov zvere za zhorsenych svetelnych podmienok som kupil Meopta 7x56 ...
<br/>
<br/>Potrebujem len teraz vyriesit nejake sikovne a dobre uchytenie oboch optik, aby ich bolo mozne co najjednoduchsie menit a pritom aby sa zakazdym nemuseli nastrelovat.... (aspon nie pri kazdej vymene optiky za druhu)
<br/>Poradite mi nieco spolahlive?
<br/>
<br/>Puska je TIKKA T3 Hunter 308W

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22351 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému puškohľad
Ja mam ERA. 100% presnost /no ktovieaky strelec nie som, ale do 5cm kruhu na 100m sa vzdy trafim s oboma/. Mam Meostar R natlačkovy a Meoptu 2100. Urcite to ries iba schwenkom. Nieco o presnosti montaze by ti vedel povedat Martin. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22352 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Sako robi ich montaz OptiLock aj v rychloupinacom prevedeni.Kde predavaju Tikku,mali by ti ju vediet zohnat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22354 od volodo
Odpoveď od volodo na tému puškohľad
Lovec nevies mi dat nejaky link kde by som to videl na obrazku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22356 od volodo
Odpoveď od volodo na tému puškohľad
uz som to asi nasiel....
<br/>
<br/>www.sako.fi/pdf/specs/Optilockquickmount.pdf

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22358 od volodo
Odpoveď od volodo na tému puškohľad
Nasiel som este toto:
<br/>
<br/>www.polovnictvo-pk.sk/produkty/montaze-typu-weaver/
<br/>
<br/>Aky na to mate nazor?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22359 od volodo
Odpoveď od volodo na tému puškohľad

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22370 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Tieto male weavery sluzia na primontovanie dalsieho prislusenstva na puskohlad,napr.kolimatora.Nie na montaz puskohladu samotneho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22376 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému puškohľad
Ja by som isiel do kvalitneho schwenku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24006 od hunt6
Odpoveď od hunt6 na tému puškohľad
ja mám 2,5x10x50 jahti jakt so svietiacou osnovou je za primeranú cenu - neviem koľko chceš investovať a najmä na akú zbraň to chceš ak na ďalej tak by som zvážil väčšie rozlíšenie ja ju mám na 7x64

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24009 od Igor
Odpoveď od Igor na tému puškohľad
Aké najčastejšie zväčšenie používaťe pri streľbe do 200 m ? Mám 1,5-6x42, no streľba nad 100 m mi prijde zo 6 už troška problematická - aspoň pre mňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24019 od moron
Odpoveď od moron na tému puškohľad
chlapi mátě někdo zkušenosti s puškohledy niko stierlnig - ale pozor těch nejvyšších řad - gold nebo platinium! uvažuji o něm, prodává ho chlapík který hodně střílí i sportovně a prý jsou kvalitní?dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24046 od volodo
Odpoveď od volodo na tému puškohľad
moron, daj daj mi Tvoj mail prosim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24048 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému puškohľad
Mám ho a nedán naň dopustiť. Mám na trojaku aj kolimátor docter a sa to vôbec nedá porovnať. Moja rada jednoznažne došetriť a kúpiť Meostar R1 1-4x22, ten s tým K-dot.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24056 od janicok
Odpoveď od janicok na tému puškohľad
Aky ate nazor alebo skusenosti s Leupold 1.5-5x20 illum -circle dot dakujem;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24275 od moron
Odpoveď od moron na tému puškohľad
Ahoj volodo, mail je Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., teď jsem o víkendu niko stierling gold řadu vyzkoušel u Radka a docela mi seděl. Mám docela zkušenosti jen s Meoptou, ale ta je docela těžká a momentálně drahá - to už bych šel rovnou do Zeisse.Chci něco levnějšího a lehkého ale dostatečného na šoulačky a ranní čekané na 7x57, uvažui tak 3-9x42.Ale raději s bodem - rád jsem ho u Meopty používal i ráno.Jen mě u Niko stierling vadí, že má docela malé zorné pole i při menším zvětšení.Jinak jsem ho zažil i u jednoho kulobroku ale tamměl hroznou světelnost. Rád dobře vidím. Díky za info rm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 456 návštevníkov a žiadni členovia on-line