puškohľad

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40148 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému puškohľad
Zabi tam nejakú staršiu Meoptu s červ.bodom a budeš mať pokoj, len nešpekulovať so "značkovými Edenberg,Tasco,Tactical ..." tie sú dobré tak na dve rany a pápá peniažky. Alebo sa opýtaj Lovec01, aké má ceny na Kaps optik a Seadler. Už som aj ja zvedavý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40158 od pepco
Odpoveď od pepco na tému puškohľad
ako spominal kolega, edenberg a pod nato zabudni, v bazare predava niekto meoptu 7x50 s cerv bodom, v tej cenovej kategorii pre teba asi najdostupnejsia meopta, neviem aku chces, ci pevnu al variabil, treba pozriet aj v obchodoch, nove meopty bez cerv bodu su okolo 12000...ostatna aspon troku kvalitna optika je cenovo vyssie...ber meoptu a mas pokoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40165 od pozi
Odpoveď od pozi na tému puškohľad
Co poviete ma Hakko Superb 3-12x56, hodi sa na 30-06 popripade 308W?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40170 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému puškohľad
Celkjom dobre.Chce to este omakat par vzorkovych kusov.Co som mal moznost vidiet-velmi slusne.Aj ceny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40228 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému puškohľad
Páni, poznáte niekto puškohľady Sturman? Robia to vraj Rusi, v piatok som sa pozeral cez to na šere, slušný, ostrý obraz, bol to variabil, osvietený Mil-dot, myslím že 4,5-18x50, cena 10000,-Sk. Pýtal som sa pána majiteľa v Slovrose v B.Bystrici, či mi to udrží 300WinMag a či uzná reklamáciu ak to bude rozhadzovať, tak sa tváril rozpačito.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40585 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému puškohľad
má niekto skusenosti o kolko sa posuva nástrel po jednom kliknutí na meopte Artemis 2000 7x50 na vzdialenost 120m...výrobca udáva 1cm na 100m...použité strelivo 9g SB 7x64 SP...može dakto poradit...? díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40697 od rakos1
Odpoveď od rakos1 na tému puškohľad
tak na 300winmag by som toto čudo určite nedaval...jedine tak Leupold, Vyssie rady Bushnell alebo nieco podobne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40698 od rakos1
Odpoveď od rakos1 na tému puškohľad
a na aku zbran to chces? nizsie rady bushnellov su šmejdy..jedine začat od rady elit 3200...toto co pises jedine na malorazku ked tak prinajlepsom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40741 od lanus
Odpoveď od lanus na tému puškohľad
Chanel - Tvoja otázka je kuriozna lebo si si vlastne odpovedal sám!
<br/>Keď jeden klik na 100m ,,pohne osnovu&quot; o 1cm na 120m to je predsa 1,2cm !
<br/>
<br/>Hlavne si však daj pozor na správny smer klikania,u Meopty platí :keď je rana nízko
<br/>toč do ľava (v smere šípky UP =hore), keď je rana na pravo toč do prava (v smere
<br/>šípky L = ľava) . Pri opačných odchýľkach treba točiť naopak !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40755 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému puškohľad
nooo...tolko som sa dočítal tiež...ale po stranovom kliknutí o 7klikov to odnieslo nástrel o 20cm....a po vertikálnom naklikaní tiež o 7 klikov to bolo 15cm....tak som musel všetko vrátit spet a posunut iba o 2stranou a 1 hore...tak preto som bol zvedavý aké skusenosti maju ostatný...inak rozptil bol prvý krát 1cm..merané stred otvorov a druhý krát po uprave 2cm...prvý krát bolo použité SB-SP 9gram a druhý krát SB-11,2gram so strižnou hranou...bol som tým milo prekvapený,lebo také zoskupenie som po predchádzajucich skusenostiach s osadenou optikou naozaj nečakal...len ma zarazil ten velký posun nástrelu na jedno kliknutie....preto som bol zvedavý na praktické skusenosti iných a nie kto čo čítal v návode alebo v odbornej literature...bez urážky...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40763 od lanus
Odpoveď od lanus na tému puškohľad
CHANEL - Keby bolo zadanie otázky také aké si uviedol teraz aj odpoveď by vypadala inak! Tebou popisovaný rozdieľ v klikoch je priveľký,dosial som s takou odchylkou nestretol. Keďže 7x64 nie je žiaden kanón,doporučujem po sezóne reklamovať,nakoľko
<br/>sa môže jednať o závažnú a zatiaľ celkom neprejavenú závadu!
<br/>
<br/> Na záver rada : O tom akú dostaneš odpoveď, zodpovedáš aj Ty sám,kvalitou svojej
<br/> otázky. Nič v zlom ,platí pre všetkých , univerzálne .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40816 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému puškohľad
nazdar...nič sa nedeje,iba som bol zvedavý na skusenosti ostatných a preto som naschvál neuviedol podrobnosti...;) je my jasné že tam nieje niečo v poriadku,ale už ma nebaví stále reklamovat nové puškohlady...tento po nastavení drží perfektne nástrel a moc to menit nebudem,myslím vzdialenosti takže som s tým spokojný a má to 10-ročnu záruku...ale bol by som zvedavý ešte na technicku záležitost,či to nemože byt príliš velkou vzdialenostou puškohladu od osi hlavne,lebo to mám s podhladom a pokial by niekto vedel poradit aké rozdiely to robí príliš vysoká montáž...?? ale na stranový posuv by to nemalo mat žiaden vplyv...;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40824 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému puškohľad
Chyba je v tom, že Meopta má spoustu zmetků a já u měl u dvou Meopt problém s klikem, nikdy to nebylo klik 1cm na 100m, ale třeba 2,5cm a podobně a když jsem volal do Přerova, bylo mi řečeno, že musím cvakat u starší řady 2000 takto: ,,Chci-li zvednout kříž o 5cm na 100 musím cvaknout 7krát a o 2 vrátit zpátky a potom je korekce správná a nedochází k pomalému dotahování kříže&quot;. U modelu 4x32 6x42 mi vždy reaguje klik přesně, ale variabl 3-12x50RD jsem dvakrát reklamoval a vždy to začalo dělat znovu a nepomohlo nic. Pokud ti to dělá model 7x50 šel bych ho reklamovat a nebo špatně nastřeluješ a další možnost je, že jsi neprovedl kalibraci rektifikačního kolíku, který se musí u nového puškohledu a hlavně u Meopty provézt a nemáš rozchozený mechanismus. Dělá se to tak, že vycvakáš maximum korekce na všechny strany aspoň dvakrát a vrátíš do středové polohy a puškohled začne chdodit jak má.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40825 od lanus
Odpoveď od lanus na tému puškohľad
CHANEL - zväčšovaním vzdialenosti medzi osou hlavne a osou námeru (je jedno akou)
<br/> sa zväčšuje ONV. Za štandartnú pri mech.mieridlách SB považuje 2cm a pri optike 5cm,
<br/>ak chceš vedieť rozdiel v polohe zásahu použi staršie SB tabulky tam sú totiž aj hodnoty
<br/>pre mechanické aj optické mieridlá.
<br/>Napr.u 7x64 9g.pri nástrele na 100m cez mech. je klesanie na 150/200m=-5/-15,5cm
<br/> cez optiku teda pri zdvihnutí námeru o 3cm je to len -3,5/-12,5cm.
<br/>Ako vidíš žiaden problém!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40837 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému puškohľad
díky za zaujímavé informácie...s tým rozchodením mechanizmu som to pochopil...niečo na tom možno bude,lebo puškohlad bol nový..ale mohol by si ešte dovysvetlit tu kalibráciu rektifikačného kolíku...?? podrobný postup zatial som o tom nepočul...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40839 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému puškohľad
prosím Ta , kde sa daju zohnat tie SB-tabulky...myslíš tým parametre streliva SB v katalogoch...? kde su udané hodnoty rýchlosti a výkonu na V-0 V-100 V-200 a V-300metrov ako aj klesanie strely na uvedené vzdialenosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40840 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému puškohľad
Tady máš kompletní tabulku SB
<br/>
<br/>www.sellier-bellot.cz/cesky/kulove-naboj...ew=all&pictures=
<br/>
<br/>Jelikož se dnes používají puškohledy tak je rozdíl v ose hlavně a puškohledu 4cm jak je udáváno u většiny muniček.
<br/>
<br/>K té kalibraci asi takto, když jsem mluvil s člověkem co dělá servis v Meoptě tak mi říkal, že musíš odšroubovat výčka ro nastřelování a rektifikačním kolíkem, kterým nastavuješ výškovou a stranovou korekci otočit na obě strany tak aby si se dostal do krajních poloh a tím rozchodíš mechanismus. otočíš př 80krát do leva a 80krát doprava, tuto operaci musíš provést několikrát, pokud máš problémy s aretací tak klidně i 3krát. Až nastřelíš flintu povolíš si dva malé křížové sřoubky jen natolik, aby jsi mohl otočit papírkem s šipkou a tu natočíš proti rysce a když budeš měnit nastřelení budeš snadněji vědět o kolik jsi hnul s kříže a nebude se ti to plést.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40842 od lanus
Odpoveď od lanus na tému puškohľad
CHANEL - keď chceš aj balistiku cez mechanické mieridlá musíš pohľadať v starej poľov-
<br/>níckej literatúre (viac ako 10r.)
<br/>Nové tabuľky sú tu :
<br/>
<br/>www.sellier-bellot.cz/cesky/kulove-naboj...t=12&view=custom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40844 od lanus
Odpoveď od lanus na tému puškohľad
Patrik-30-06 - s tými 4cm výšky puškohľadu si u SB vedľa ona uvádza 5cm !!!
<br/>Naviac CHANEL má montáž s podhľadom tak tá ,,jeho&quot; výška je možno o čosi ešte viac!
<br/>Môj odkaz na SB je v praktickej skrátenej verzii bez zbytočností!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40845 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému puškohľad
díky za návod...po sezone určite odskušam...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.119 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 135 návštevníkov a žiadni členovia on-line