puškohľad

pred 16 rokmi 1 týždňom #36628 od demo
Odpoveď od demo na tému puškohľad
Nazdar, potreboval by som poradit s puskohladom.. co je lepsie puskohlad s nastavenim paralaxy ale bez sv. bodu, alebo so sv. bodom a bez nastaveni paralaxy.. rozhodujem sa medzi troma a vsetky by boli variabily s 50 - 56mm. dik za radu..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #36632 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému puškohľad
Rada je velmi jednoducha-ako casto sa dostavas do situacie,kedy potrebujes aj korekciu paralaxy? Ber so sv.bodom,ked pravidelne a casto nestrielas dialky,tak o tom ani neuvazuj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #37224 od belson
Odpoveď od belson na tému puškohľad
Máte niekto poznatky o puškohľadoch Weaver Classic Extreme?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37615 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému puškohľad
vie niekto poradit...známi má puškohlad HENSOLD WETZLAR DURAL DIALYTAN 4X s T-čkovou osnovou...vypadá dost zachovalo..oplatí sa to ešte v dnešnej dobe nahodit na pušku...???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37626 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému puškohľad
dobova flinticka, dobova montaz ... juj, az ho Tvojmu znamemu zavidim :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37627 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému puškohľad
ja som skvor myslel na využitie v dnešnej dobe...??? či už nieje moc zastaralý...a tak...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37629 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému puškohľad
:) no, hranim sa s podobnymi vecickami si robim radost (kazda musi aspon raz do roka polovat), ale vcera vecer i dnes rano som bol vonku so Schmidt Bender - Zenith

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37645 od LEON
Odpoveď od LEON na tému puškohľad
bacha další překupník ceny tam má jak pro arbskýho šejka nože který jsou v čr v průměru za 700kč tam má 1200 sk :]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #37981 od bubu
Odpoveď od bubu na tému puškohľad
Ahojte! Vie z Vás niekto ,či sa dajú kúpiť na Slovensku puškohľady DELTA, a kďe ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38372 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému puškohľad
Potřeboval bych poradit puškohled na Fox model 2 222 remington. Uvažuju o Nikon Monarch 3 4-16x42 SF. Nevíte někdo jak je Nikon kvalitní, používal bych klikání na točítkách a nevím jestli budou spolehlivě fungovat. Z meopty mám zkušenosti radši neklikat a tak nevím jestli mám do toho Nikona jít.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38487 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému puškohľad
Nevie niekto číslo na Zelenáča pri Trnave -náhodou- Díky;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38567 od sibo
Odpoveď od sibo na tému puškohľad
mate niekto skusenost s meopta artemis 2000 1.5-6x42? dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38582 od lovec001
Odpoveď od lovec001 na tému puškohľad
Paci sa 0335541502--0905248478

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38590 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému puškohľad
nazdar...mohol by som sa spýtat na tvoje skusenosti s tou meoptou 7x50...?? ja som kupil nedávno meoptu artemis 2000 7x50 a zaujímalo by ma ako si s nou Ty spokojný...ja som ju dal na čz 550 7x64,ale nemám ju ešte odskušanu...a ešte by ma zaujímalo na aku vzdialenost si nastreloval na tu 10korunáčku,a druh streliva čo robil tak dobrý rozptil,alebo či je nádej trafit ju i českým strelivom SB...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38644 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému puškohľad
Díky moc...........;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38979 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému puškohľad
ja ho mam tiež niekolko rokov-max.spokojnost-dobra cena a aj kvalita

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39091 od jardo
Odpoveď od jardo na tému puškohľad
Pozná alebo má niekto skúsenosť s optikou Zenison 3-9x40 ? Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39125 od bombarder
Odpoveď od bombarder na tému puškohľad
Bude nikto taky dobry a vysvetli pojem korekcia paralaxy? Pouzitie,vyuzitie,rady a skusenosti? Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39126 od belson
Odpoveď od belson na tému puškohľad
Asi máš na mysli paralaxu puškohľadu (existujú aj iné druhy paralaxy, pretože ide vo všeobecnosti o uhol, ktorý zvierajú dve úsečky medzi cieľom a dvoma bodmi v priestore, z ktorých cieľ pozoruješ).
<br/>Väčšinou je nulová paralaxa konštrukciou puškohľadu nastavená na 100m. To znamená, že objektív premieta obraz zo vzdialenosti 100m presne na zámernú osnovu. Objekty z iných vzdialeností budú premietané pred alebo za zámernú osnovu a keď uhneš okom mimo optickej osi, dochádza k väčšiemu alebo menšiemu posunu zámerného bodu na cieli (a tým k nepresnosti pri streľbe). Puškohľady s vysokými nárokmi pre streľbu na väčšie vzdialenosti umožňujú korekciu paralaxy buď otáčaním objektívu, alebo gombíkom umiestneným pri rektifikačných prvkoch pre horizontálny a vertikálny posuv zámernej osnovy. V oboch prípadoch ide o to isté: zaostriť obraz v danej vzdialenosti presne na zámernú osnovu a tým dosiahnuť nulovú paralaxu.
<br/>V poľovníckej praxi pri bežných vzdialenostiach otázka paralaxy nebýva kritická a je možné ju potlačiť na bezpredmetnú hodnotu konzistentným (stále rovnakým) spôsobom mierenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39225 od steyr
Odpoveď od steyr na tému puškohľad
Sibo, mám ho tretí rok na 7,62x54R, čo je pomerne slušná šupa a - drží! V podstate je to teraz jediná mnou používaná flinta. Ostatné stoja v plecháči, alebo som predal. T.j. od spoločných (poväčšinou som v hone, tam navolím 1,5 a pohodovo stíham aj rýchlovku), cez pirš až po posedovku do neskorého súmraku nemám s ním problém. 6-ku takmer nepoužívam, tak do 5-ky mi úplne postačuje. S výkonmi za šera som spokojný, x50 by na tom mala byť ešte lepšie, ale nemám....Ostatné sú výkonovo slabšie (dedičstvo). Jednoducho, ak nemáš viac možností voľby, je to super. Červená bodka mi zatiaľ (vďaka Diane) nechýbala, ale netvrdím, že by som si nezvykol. Je trochu ťažší, ale zato smelo behám po kefách a neraz aj hodím papuliaka á.la nohy do neba :( To je prax, teória je v tabuľkách ;). Toľko po 3 rokoch viem o A 2000 1,5-6x42. Držím palce!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 835 návštevníkov a žiadni členovia on-line