SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62152 od DKo
chvalabohu na moju chorobu nepotrebujem lieky v podobe zhoväďovania a nadávania na všetko okolo mňa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62153 od texedo
Odpoveď od texedo na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
priprav si dost velky uplatok ked pojdes na psychotesty kvoli zbrojaku... nebudes to tam mat jednoduche:).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62157 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Posledných 6 príspevkov, na čo je to dobré ? Komu to prospieva , resp., koho to zaujíma. Však si serieme do vlastného hniezda. Tadiaľ asi cesta nevedie ?! Škoda "nábojov ".! Rešpektujem všetky slobody ktoré nám " nova doba " priniesla. No neposerme aj to málo , čo sa z toho dá realizovať.... ( Ak sa vôbec niečo dá... - to záleží len a len od nás ). Neodrádzajme iných od zapojenia sa do debaty , no hlavne sami seba... Veď ak ste si všimli p. Puškáč v Leviciach začínal svoj referát slovami, že " keď som si prečítal diskusiu na fóre a.t.d. "- nemal to jednoduché...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62158 od texedo
Odpoveď od texedo na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Mas pravdu... uz som ticho:-o:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62161 od DKo
kedže nikto cudzí nám záchranné člny a vesty nedodá, budeme si ich musieť zadovážiť sami

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62162 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Dobrý večer, myslím, že je tu už veľa konkrétnych informácií a treba začať konať. Nie som členom SPZ ale myslím, že začínajú konferencie OKO SPZ. Som veľmi zvedavý, koľko okresných konferencií bude riešiť veci, o ktorých sa tu veľa píše. Koľko delegátov dá otázku ako to teda je?Aké budú diskusie, kto dá fundovanú odpoveď, ani v Leviciach ju nikto nedal.
<br/>Takže to čo píše DKo, nevidím reálne. Je rozhodnutie, že SPZ ústredie nie je poľovnícka organizácia, mala prenajatý revír, mám podozrenie, že táto organizácia aj uzatvorila zmluvu o poistení pre členov SPZ, bude zaujímavé stanovisko poisťovne a MF na túto zmluvu.
<br/>Stanovisko MP na delimitáciu je, že delimitácia bola vykonaná v rozpore so zákonom.
<br/>Tieto materiály musí vyhodnotiť príslušný orgán a potom nie je čo riešiť zdola, bude rozhodnuté.
<br/>Minulý týždeň predseda vlády p.Fico sa vyjadril v súvislosti so zdravotnými poisťovňami, že je nemorálne a neetické/prepáčte ak nepíšem presne, ale podstata je jasná/, aby nejaká organizácia so zákona vyberala peniaze od občanov a vytvárala zisk. Plne s ním súhlasím!!!
<br/>AKÝ JE ROZDIEL MEDZI ZDRAVOTNÝMI POISŤOVŇAMI A SPK, ŽIADEN, zdravotná poisťovňa mi aspoň čiastočne hradí náklady na zdravotnú starostlivosť, SPK nám nehradí nič, všetko čo organizuje pre poľovníkov si dáva dobre zaplatiť, dvojnásobne....
<br/>Nech mi nikto nehovorí, že títo ľudia sa tohto vzdajú dobrovoľne, boli by na hlavu, aby to urobili. Je niekto, kto niečo také v tomto štáte urobil???? Skoro 23 rokov sa tu hovorí o demokracií a stále sa kradne a stále je z čoho...A ABY TO NEVYZERALO ZLE VYTVORÍ SA SPK.....
<br/>Aj o tomto treba hovoriť na konferenciách SPZ, ešte jedna myšlienka, stanovisko MP je, že SPZ nemôže združovať právnické osoby, je to v rozpore so zákonom...
<br/>Čo je SKJ nie je náhodou právnická osoba, možno nemám správnu informáciu, DKo si kynológ vysvetli, nie som v tomto odborník. PZ so samostatnou registráciou a s IČOM so
<br/>Štatistického úradu sú právnické osoby, napr. aj okresná organizácia SPZ Nitra je v zozname MP, čo majú robiť na snemoch SPZ, Každé PZ registrované na LÚ nemá čo robiť v organizačnej štruktúre SPZ, porušuje sa tu zákon......
<br/>Je to veľmi choré čo sa tu deje, treba to konečne doriešiť a to musí štátny orgán,
<br/>prokuratúra, súd a MP. Vydať jasné rozhodnutia, pravdepodobne členovia PZ by sa mali samostatne zaregistrovať, poistiť v súlade so zákonom a malo by nastať zrušenie povinnej SPK, teda paragrafov v zákone, ktoré o tom hovoria Ústavným súdom a novelizovať zákon o poľovníctve v spolupráci s poslancami, MP a poľovníckymi organizáciami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62164 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Po prečítaní si príspevkov vedľajšej a tejto témy som dospel k názoru ,že už vieme čo je zlé,vieme koľko je zla, vieme čo nechceme.Skúsme sa pohrať s definíciou, čo konkrétne chceme a aké sú v tejto a najbližšom čase možnosti dosiahnutia konkrétneho cieľa.
<br/>Sú regióny, kde konferencie,ani sme sa nenazdali, už za nami... Už je mi jasno , prečo sa tak poniektorí posnažili a odkrútili to pred Lev. dňami.Tušili , že diskusia okolo Puškáča naruší lavínové pásmo, tí sú už relatívne za vodou...
<br/>Tam , kde ešte nie , majú potencionálni diskutéri-obhajcovia nápravy skutočné argumenty v rukách ? Začína prihorievať a ide mi o to , aby sme sa nespálili. Dusno , horúčavy a popáleniny nevylučujem, no zhorieť nemá význam... Držme sa príslovia ,&quot; čo nás nezabije , to nás posilí... &quot;. Vidím to tak , že predsa nám niečo pretečie , ak už nepretieklo pomedzi prsty, čo sa týka SPZ.
<br/>Keďže SPZ =SPK ,sústredil by som sa na akcie , ktoré budú konané SPK ,to niekde okolo,alebo po pol roku.Dúfam , že sa nemýlim , ak áno opravte ma. Dôraz by som dal na rukolapnosť argumentov , ktoré tu boli spomínané , ktoré sú obsiahnuté v 1-vej tretine tvojho príspevku.Bez skutočných argumentov sa ťažko diskutuje , prípadne robia zmeny-takmer nemožné... To však už nie je debata na tomto fóre, prinajmenšom Donovaly,Jelenec a.p. Skúsme niečo vymyslieť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62165 od texedo
Odpoveď od texedo na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
posledna uvaha, vies preco potkany opustaju lod prve??? lebo maju rozum........ Pani prepacte nejak sa mi nedalo nereagovat:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62166 od texedo
Odpoveď od texedo na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Baikal, dufam ze mi nedas BAN....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62167 od DKo
PZ registrované na LÚ nemá čo robiť v organizačnej štruktúre SPZ, porušuje sa tu zákon a čo ak nie, keďže v zákone 274/2009 existuje aj Čl.II ?? Centrálny register PO vzniknuvší zo zákona nie je akási písanka :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62169 od DKo
Čo je SKJ nie je náhodou právnická osoba
<br/>SKJ je našim národným kynologickým zväzom, prdåženou rukou FCI pre Slovensko. Jedným z jej zakladajúcich členov je SPZ 8-) A teraz vy, najmúdrejší a múdrych, uhádnite prečo ten smajlík :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62170 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
No tak si prečítaj stanovy SKJ, teraz som ich pozeral ty vševed....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62171 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Prečo musí byť každý kto chce byť členom nejakého klubu, členom SPZ ? Mám psa a hneď mi dali prihlášku do SPZ takže radšej s nim chodím po lese bez skúšok, ako vstúpiť do SPZ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62172 od DKo
Ale ja netvrdím, že SKJ nie je tým čím je - ja netvrdím, že SKJ nie je právnickou osobou 8-) Fakt, že ti dali prihlášku, znamená len, že by im prišlo vhod tvoje členstvo v danom klube. Nemusíš byť členom žiadneho klubu, ak chceš chodiť so psom po lese, hoci aj bez skúšok. Členom chovateľského klubu musíš byť iba ako aktívny chovateľ. Chovateľské kluby poľovných plemien sú organizačnými zložkami SPZ a z tohoto dôvodu sa nečlenovia SPZ stávajú tzv. kolektívnymi člemni SPZ. (toto sú len fakty pre tvoju informáciu a nie všetky z nich sa mi páčia)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62173 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Tak ani kolektívny ani riadny, môj názor poznáš, každý mi hovorí že mám krásnu fenu do chovu, ale chudera žiaden sex, ako vstúpiť do SPZ. A organizačné jednotky SPZ s tým len pokoj.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62174 od DKo
never každému, ani mne nemusíš, ale takto to nezmeníš :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62175 od gustav
Odpoveď od gustav na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Slovenský poľovnícky zväz okresná organizácia Nitra - IČO 00418668, so sídlom Mostná 6, 949 01 Nitra je samostatná poľovnícka organizácia (právnická osoba) zaregistrovaná podľa zákona 274/2009. (stačí sa pozrieť do poľovníckeho GISu)
<br/> Chovateľské kluby sú samostatné občianske združenia (právnické osoby) zaregistrované na ministerstve vnútra podľa zákona 83/1990. Nech sa páči treba sa pozrieť do registra občianskych združení.
<br/> SPZ nesmie združovať právnické osoby! OLÚ má povinnosť konať podľa §80 odst. 12 zákona 274/2009.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62177 od DKo
SPZ nesmie združovať právnické osoby!
<br/>odkedy ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62178 od DKo
Podľa mňa body (9) až (12) v §80 (prechodné ustanovania) sa vzťahujú na PZ SPZ a im podobné občianske združenia založené na výkon práva poľovníctva, a nie na SPZ ako taký. S týmto súvisí aj čl.II predmetného zákona.
<br/>Centrálny register poľovníckych organizácií vedie Ministerstvo pôdohospodárstva SR. Čl. II nového zákona o poľovníctve obsahuje zmenu zákona č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov v znení neskorších predpisov, ktorej účelom je jednoznačne stanoviť, že združovanie v poľovníckych organizáciách nespadá do rámca právnej úpravy podľa zákona o združovaní občanov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62180 od papo
Veru tak, gusto, a nie je to jediná taká, je ich 6. A zapísaných na gise ako PO. Ako môžu byť zároveň org zložkami spz? No môžu, lebo oddelenie poľovníctva MP SR na čele s p. dóczym, za plnej odbornej podpory zamestnancov typu p. dugoviča to ,,prehliadajú,, od samého počiatku. Tak ako ,,prehliadajú,, neoprávnenosť delimitácie spz. Tak, ako prehliadajú nesúlad stanov spz so zákonom aj na olu bratislava. predstav si, že tí sa vypytujú spz, či majú dobré stanovy!
<br/> Ale život ide ďalej. A zadubenci sa divia, miesto toho, aby si prečítali zákon, nový i starý a dookola pletú nezmysly. Myslím, že takíto majú tú pravú kvalifikáciu na prácu na tomto oddelení. Nič im nie je sväté, ani zákon! A vieš čo je najväčšia sranda? Že ten zákon tvorili tí istí tåci, čo teraz nechcú konať. Aby nemuseli povedať, že stvorili nevykonateľný zmätok, za ktorý by mali dostať okamžitú výpoveď. Že uvrhli slovenské poľovníctvo do bezprávia!
<br/> Pre dko: dookola otváraš veci, ktoré sú dávno za nami. Ale keď musíš, tak musíš. Pozri si §32 písm a) a tam to máš napísané o združovaní. A ešte mi ukáž jedno pz spz /organizačná zložka/ ktoré bolo registrované v registri MV SR na výkon práva poľovníctva. A ukáž mi, kde tak bolo registrované spz. Veď ty ani netušíš o čom píšeš. Napísal si totiž, že sa vzťahujú na... pz spz a im podobné občianske združenia. A to si v kej psej materi načítal, že pz spz bolo občianskym združením? Tebe vôbec nedochádza? A keď niečo kopíruješ, tak si to aspoň prečítaj, o akom článku II to pletieš? Videl si ty vôbec zákon? Načo píšeš veci, o ktorých nemáš ani tušenia? Či len aby si písal a šíril nezmysly? Veď tu len dokumentuješ svoju neznalosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.100 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 644 návštevníkov a žiadni členovia on-line