SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62069 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
To je iba spôsob ako nebyť v SPZ, existujú aj iné organizácie, v registri MP je ich cca 950, len problém je to vysoké poistné, to sa dá dohodnúť iba pri veľkom počte poistencov, preto je veľa poľovníkov aj keď majú svoje poåovnicke organizácie v SPZ, ale aj mnohé PZ existujú nezávisle od OKO SPZ a členovia majú individuálne členstvo v SPZ ale PZ existujú aj mimo organizačnej štruktúry SPZ. Myslím že v okrese PD je viac takých PZ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62070 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Veľmi jemne povedané SPZ,SPZ=SPK a opačne je choré... Historické spomienky sú na mieste , no málo platné. Minulosť sa zmeniť nedá. Terapia na chorobu o ktorej je na nie málo stránkach tohoto fóra hovorené, musí byť stanovená na základe fundovaného pomenovania aktuálnych problémov napr. ustanovení týkajúcich sa nových nájomných zmlúv a dopadov ich neriešenia pre poľovnícku verejnosť a i. Musí nastať tvrdá konfrontácia reálnych - hmatateľných faktov. Ináč to i naďalej bude vyznievať kontraproduktívne :" psy brešú , no kolóna ide ďalej"! Toto zdánlivo nepodstatné chvenie môže byť a pevne verím , že je predzvesťou možného ozdravenia, po ktorom tak voláme, no zatiaľ len voláme.Toto vnímam, ako zbytočné plytvanie muníciou, ba až hazardovanie s faktami , ktoré by mohli neskutočne hrať pre nás. Obrazne a nadľahčene povedané, táto scéna má veľa učinkujúcich , no nemá obratného režiséra.V opačnom prípade by to mohlo byť a pevne verím , že aj bude zaujímavé predstavenie...
<br/>Skúsme si zachovať chladnú hlavu, lebo polopravdy sú nebezpečnejšie ako nepravdy !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62071 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Zdá sa mi ,že som zabudol na najdôležitejšie - scénaristu ,Nájde sa ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62072 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Ak môžem súhlasím, ale mnohé veci sú už jasné, rozhodnutie KLÚ Košice jasne konštatuje,
<br/>že SPZ ústredie nie je poľovnícka organizácia a nemôže prenajať revír a vykonávať výkon práva poľovníctva. SPZ - ústredie uzavrel poistnú zmluvu na zákonné poistenie členov SPZ. Bude zaujímavé stanovisko poisťovne, SPZ ústredie zaregistroval stanovy ako poľovnícka organizácia, pritom je to organizačná zložka bez právnej subjektivity, na tom je postavené rozhodnutie KLÚ Košice. Vraj sa odvolali, kto sa odvolal ústredie?
<br/>Kto podpísal odvolanie? p.Lebocký? p.Šuba? Takéto veci môže podpisovať iba štatutár a to je kto v SPZ alebo SPZ - ústredie???
<br/>Zákon mnohé veci zabetónoval, napr. nové zmluvy s mnohých prípadoch sa nedajú podľa tohto zákona realizovať. A celá SPK je protiústavná, to nie je iba môj názor, tlmočím aj stanovisko aj ústavných právnikov....
<br/>Členom SPZ nevadí že ústredie si prenajalo z ich peňazí režijný revír? Keby to bolo v Grécku už by sa títo dávno kúpali v mori, to môžu robiť iba na Slovensku.
<br/>Písalo sa tu o výstave v Brne, boli tam aj poľovníci z Rakúska, žiadna povinná komora, v Čechách žiadna komora, maďarská poľovnícka organizácia zastupujúca poľovnícke organizácie, žiadna povinná komora, veľmi sa čudovali čo to tu na Slovensku stvárame......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62077 od Lubo1
Leon, asi sa opakujem, ale porovnavat organizaciu, ktora stanvami umoznuje akymsi trom zakladatelom vsetko, a tebe nic s SPZ je trocha usmevne. Skus si precitat stanovy Pribiny.
<br/>
<br/>
<br/> No asi tak. Ako sa šikovne vykrútil z neplatných PL. Zaujimave.
<br/>poslal: papo 1. Decembra 2011., 12:52
<br/>trošku ináč. ten problém je tak zásadný a veľký, že podľa zákona máme neplatné poľovné lístky, neoprávnene držíme poľovné zbrane, neoprávnene vykonávame právo poľovníctva. to nie je o hlasovaní, či sa niekomu páčia či nepáčia moje príspevky. to je o trestnej činnosti nebývalých rozmerov, ktorú je zakrývaná ministrom pôdohospodárstva počínajúc! oddelenie poľovníctva vydáva stanoviská v rozpore so zákonom a kryjú trestnú činnosť !!! ba v pohode sem dám doklady, že ju páchajú!!!
<br/>
<br/> Členmi SLOSP môžu byť: a) fyzické osoby s trvalým pobytom na území SR, ktorí majú platný poľovný lístok,
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>b) právnické osoby so sídlom na území SR, združujúce osoby - občanov s platným poľovníckym lístkom,
<br/>
<br/>
<br/>Tak ako ? ?
<br/>Ak sa jedna o prijatie, musia mat, nie ze budu mat platny PL. A tu sa tvrdi ze:
<br/>že podľa zákona máme neplatné poľovné lístky
<br/>
<br/>Takze vsetci clenovboli prijati v rozpore so stanovami, ale to podla PAPA je zrazu ine. Zaujimave
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>A ze za zvysenie mozu iny. Noo. Prekvapive.
<br/>
<br/>Ak som si vsak dobre precital ich stanovy:
<br/>1Orgány SLOSP a prezident SLOSP môžu uvoľniť svojho člena, ak tento opakovane porušuje svoje povinnosti vyplývajúce z jeho funkcie, alebo povinnosti, ktoré mu boli uložené, prípadne, ktoré na seba dobrovoľne prevzal. Porušovaním povinností sa rozumie aj porušovanie organizačnej disciplíny.
<br/>To iste co v SPZ, este horsie, odvolat sa mozes len na lamparen. Taky pan hovorca si zmysli, ze si sa o nom urazlivo vyjadril a letis.
<br/>Tam sa mozes aspon tvarit, ze nieco mozes zmenit.
<br/>
<br/>Spomedzi seba si zakladatelia volia prezidenta SLOSP na obdobie 5 rokov. V prípade odchodu zo zboru zakladateľov z titulu odchodu z funkcie prezidenta, osobných, zdravotných problémov alebo úmrtia, zostávajúci členovia doplnia chýbajúceho z členskej základne SLOSP. Zbor zakladateľov je minimálne trojčlenný. Ak sa prezident alebo ktorýkoľvek člen zo zboru zakladateľov SLOSP vzdá, zostáva naďalej v zbore zakladateľov. Ak zo zakladajúcich členov neakceptuje na funkciu prezidenta žiaden zakladajúci člen, zakladatelia určia - zvolia nového prezidenta z členskej základne na základe ich výberu. Najskôr však tohto príjmu za člena zboru zakladateľov a následne vykonajú voľbu prezidenta SLOSP.
<br/>Zbor zakladateľov na návrh rady SLOSP schvaľuje stanovy SLOSP ako aj zmeny a doplnky stanov, interné smernice, návrh plánu práce, rozpočet, výsledky hospodárenia, návrhy na vyznamenania a pod
<br/>Nakoniec tvoje prava
<br/>No traja samojedini, ktori rozhoduju o vsetkom.
<br/>
<br/>Práva členov
<br/>1. Členovia SLOSP majú právo zúčastňovať sa na schôdzach a zasadnutiach SLOSP, prerokúvania všetkých otázok, podávať návrhy, dopyty a sťažnosti, zúčastňovať sa podujatí SLOSP a využívať ostatné výhody vyplývajúce z členstva SLOSP.
<br/>
<br/>
<br/>Skutocne demokraitcke
<br/>Mozes sa zucastnit. Nejake pravo volit a byt voleny na to zabudni. A niekto tu hovori o totalite. No nasmiech
<br/>
<br/>A zrazu:
<br/>
<br/>SLOSP do svojich radov prijíma za členov SLOSP občanov žijúcich na území SR, ktorí sú držiteľmi poľovných lístkov na základe podpísanej prihlášky, kde záujemca nepriamo vyhlasuje, že berie na seba zodpovednosť vyplývajúcu z dôsledkov plnenia stanov.
<br/>V prihlaske to nejak absentuje. Nepriamo vyhlasuje, ze berie ... Ake zlate.
<br/>
<br/>Moja posledna veta. Kludne by som tam vstupil, lebo urcite nejde o zlu vec. Ale kym tam bude clovek typu PAPO, tak radsej do pekla. A este nebodaj aj ak on je v zbore. Vobec sa necudujem, ze s nim nikto nechce hovorit. A uz ani ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62078 od Lubo1
Podla mna aj tam ide niektorym iba o to, ako si usypat, ako si z penazi, ktore sa tocia v polovnictve . Skuste si prepocitat clenske v SPZ a v Pribine. Nehovorme o SPK. Skuste sa vsetkych polovnikov spytat, kolko z nich je za zrusenie SPZ. To hovorim iba ako radovy clen, nakolko nie som ziadnym funkcionarom SPZ a nakolko som poisteny cez Lesy, nepotrebujem tam ani byt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62079 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Dobrý deň, Lubo1, ak dovolíš pár myšlienok. Prečo vznikla poľovnícka organizácia SLOS Pribina, ako alternatíva proti SPZ. Nechceli sme byť v SPZ tak sme šli do Pribiny. Tí traja mali dobrý nápad a táto organizácia funguje na iných princípoch ako SPZ. My nepotrebujeme sa realizovať ako funkcionári v SPZ, pre mňa Pribina zabezpečila, že som členom poľovníckej organizácia na základe novely zákona z r.1993, som poistený zo zákona, môžem sa realizovať ako poľovník a oni sa do mňa nestarajú. A ja do nich, prijal som pravidlá ktoré mi vyhovujú a je to v poriadku. Ak niečo organizujú, ako aj teraz strelecké preteky, dostal som pozvánku a ak budem chcieť, pôjdem, ak nie nepôjdem, ale nikto ma nebude stíhať, že som sa nezúčastnil a hlavne nezaplatil.
<br/>Do minulého roku stálo členské a poistné v Pribine 50.-EUR/1500.-SK/, mne to vyhovuje a ak by som mal s tým, problém, nebudem tam, ale určite nevstúpim do SPZ.
<br/>A tvoj problém Papo, má svoj názor ale má pravdu, niekomu sa to ťažko počúva, ale nemusí keď nechce a každý máme svoj spôsob prejavu. Papo nie je v žiadnej riadiacej štruktúre Pribiny, ani hovorca, my fungujeme na takom princípe, že keď riešime nejaký problém, tak sa zapojí každý kto chce pomôcť a vie pomôcť.
<br/>Pribina nepotrebuje rozbíjať SPZ, keď to členom vyhovuje, je to ich problém, ale nedovolíme, aby tu nejaká skupina funkcionárov SPZ a SPk sa pokúsila zlikvidovať nás, ako napr. zastavením predlžovania poľovných lístkov p.Šubom v hrubom rozpore so zákonom. Som zvedavý, ako dopadne zmluva o poistení v SPZ.
<br/>Takže my sme v Pribine a sme spokojní a kto k nám nechce nemusí.......
<br/>A kto okrem nás vystúpil doteraz proti povinnej SPK, proti nedokonalému zákonu?
<br/>Všetci sú nespokojní, ale len v krčmách a keď sa stretnú nadávajú, ale keď treba verejne vystúpiť a povedať svoj názor tak sa boja, aby sa to nedozvedel pán predseda PZ a nejaký funkcionár SPK.
<br/>Pribina nechce zmenu iba pre seba, ale pre všetkých poľovníkov na Slovensku. Ak sa to podarí a nebudeme musieť podporovať zbytočnú SPK a upravia sa veci v zákone do normálu, tak nech si členovia SPZ žijú svojím životom v ich organizácií, ktorá ani neexistuje....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62080 od Lubo1
Skoda, ze v Leviciach to tak nevyznelo. Akosi sa nikto z tych, co su tak silne proti, dokonca ani Papo, ktory tom tam pozoroval iba ak dalekohladom, nemal k tomu, aby pozil par otazok. Nevidel som tam, aby tam bol niekomu odopierany vstup, alebo polozenie otazok. Len tu na fore. A pekne z pozadia.
<br/>Vsetko, co ste tu zdovodnil je principialne a urcite spravne pre cloveka, ktory nechce byt v SPZ a prieci sa mu akakolvek diktatura /ktoru ja napr. vidim vo vasich stanovach, ak ma bude chcet niekto z tych troch bez udania dovodu vylucit, mozem sa odvolat tak na lamparen. Diktatura ako vysita. Napr.: my fungujeme na takom princípe, že keď riešime nejaký problém, tak sa zapojí každý kto chce pomôcť a vie pomôcť. - dokedy??/. Len teraz sa skusme odosobnit, nebrat tu funkcionarov ako takych, ti boli su a budu v kazdej organizacii a uz 1000 rokov je to stale rovnake, najprv idealy, potom postup hore a potom sa presne tam kde su. Myslite, ze u Vas to bude ine po 20 rokoch fungovania?
<br/>Len mi skuste teraz povedat, resp. predpovedat, co sa stane, ak bude poistna mluva SPZ neplatna? Ako co tym dosiahnete?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62081 od papo
heuréka!!! už som to pochopil! problém slovenského poľovníctva, jeho legálnosti a morálky je papo. keby tu nevypisoval, tak nie je žiadny problém. prezident spz, spk by neužíval nelegálne prenajatý revír, neplatil by si ho z peňazí spz, nehrozilo by mu v tejto súvislosti obvinenie z pytliactva... §310tr. zákona, neexistoval by problém s poistením členov spz, nebol by problém s legálnym pôsobením spk.... už tomu rozumiem!!!!! ale mi to trvalo, než som to pochopil. ale nakoniec, veď aj ja som len človek. ...
<br/> je mi divné, že tu akosi nik nespochybnil jediný argument, a uviedol som ich dosť. miesto toho osobné útoky, nepresné a nepravdivé konštatácie. lubo, ani ty si neuviedol, či si zaplatil načas členské r.2010 v zmysle stanov. tiež si neuviedol ktorý ustanovujúci snem z volených delegátov ťa zvolil do funkcie. tiež si neuviedol, či si si ako zodpovedný za prenesený výkon štátnej správy preveril, či vydávaš PL poisteným v zmysle zákona. no prázdnych slov popíšeš veľa. faktom je, že členské si nezaplatil v zmysle stanov a v zmysle tých istých stanov členstvo tebe i všetkým v rámci tvojej opk jednoducho zaniklo. tak na základe čoho funguješ, a nielen ty, neber to osobne, ale celá spk???
<br/> levice: v leviciach bolo niečo o právnom stave v poľovníctve? nejaké verejné forum s pozvanými k takejto téme? také sa konalo len raz, kedysi, v želiezovciach.
<br/>no fajne si ich vyhodnotil seminár, papo sa neozval! neozval, lebo mal vážnejšie povinnosti v tom čase. zle si to naplánoval, nepozná hodinky! no nie je sám, čo mu to nedá pokoj, však? ale že si sa ty nespýtal, keď ťa to tak žere, to sa divím. sedel si tam, tak kde bol problém? puškáč ti povedal presne to, čo si chcel počuť. no na nevôľu niektorých ho s takými rozumami tí, čo tomu aj rozumejú a nepočúvajú s otvorenými ústami tak trošku napravili do reality. a prosím pekne, to je spolutvorca zákona, predseda všetkých legislatívnych komisií. proste predobraz právneho stavu v spz, spk. asi mu dvakrát príjemne nebolo, čo povieš?
<br/> vrátim sa k tvojej analýze stanov pribiny. cituješ zo stanov, kde sa hovorí o menovaných funkcionároch, na základe čoho môžu byť uvoľnení z funkcie. a je z toho problém!!! kurňa, ja ho akosi nevidím. nerobíš, ako máš, tak choď od toho. a na to robenie ...ako máš.. je celá veda: niekoľko papierov A4 so smernicami. plus zákon. čo je na tom neprijateľné? voči čomu sa chceš odvolávať? že si neporiadnik?
<br/> ku tým funkciám. tak primitívne funkcionárčenie som ešte nezažil. chceš robiť? tak rob, ak máš dôveru. a dokáž, že si ju zaslúžiš. iné mi v tejto súvislosti nenapadá. žiadne iné, než základné povinnosti nemáš. a ak by si si pozorne prečítal stanovy, tak zistíš, že tí čo chcú robiť čosi vo svojom regióne, majú na to vytvorené podmienky. je na každom z nás.... môžeš si vytvoriť štruktúru, na akej sa dohodnete, môžete sa tam voliť aj tri krát do týždňa/ doporučujem v nepárne dni /.
<br/> traja samojediní. tí ti vadia? že títo traja sú garanciou? desať rokov nimi stvorenej organizácie na princípoch zodpovednosti jednotlivca? to je už problém, fakt. no má to obrovskú výhodu. žiadna politika a dosadzovanie funkcionárov politickými stranami, žiadne podvody, klamstvá, vyžieranie vlastnej organizácie. proste sú garanciou, že sa demokraticky nezvrhneme ako spz. to je chyba, to je zle? mne je tak dobre, aj kope ďalších. už si počul, žeby niekto v pribine niekomu rušil uznesenie, disciplinárne ho trestal? ja ešte nie. ani to v stanovách nenájdeš. to tebe podobným prekáža? že sme svojprávni, každý jedinec, každá PO? nuž takí chceme byť i naďalej.
<br/> zacitujem:... SLOSP do svojich radov prijíma za členov SLOSP občanov žijúcich na území SR, ktorí sú držiteľmi poľovných lístkov na základe podpísanej prihlášky, kde záujemca nepriamo vyhlasuje, že berie na seba zodpovednosť vyplývajúcu z dôsledkov plnenia stanov.
<br/>V prihlaske to nejak absentuje. Nepriamo vyhlasuje, ze berie ... Ake zlate. ...
<br/>
<br/>čo je na tom akože mimo? podpísaním každej prihlášky kamkoľvek s niečím súhlasíš a k niečomu sa zaväzuješ. vôbec tomu nerozumiem, čo ti prekáža. alebo treba do prihlášky dať i stanovy?
<br/>
<br/>vytýkaš, že berieme poľovníkov z spz s podľa mňa neplatnými lístkami. áno, je to tak. dávame im istotu. či je to v rozpore so stanovami? mám za to, že nie. vystavuješ neplatné PL? áno. sú neplatné? nie. porozmýšľaj.
<br/> na záver: požiadam každého o seriózne príspevky. nevadí, že budú v nevedomosti, alebo s iným názorom, to môžeme prediskutovať. vadí, ak budú osobné, urážlivé. a znovu požiadam každého, kto má pochybnosť o tom, čo som uviedol ako argumentácie porušovania zákona, nech píše, nech ich vyvracia argumentami. v niektorých prípadoch by som bol aj ja radšej, keby som sa mýlil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62082 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Lubo 1, bol som aj v Leviciach, prvý krát a naposledy. Pozerať sa na tvz. bosov slovenského poľovníctva a počúvať, budem slušný, ich teórie sa mi nežiada. Radšej pôjdem robiť soliská.
<br/>A teraz o čo nám ide, je tu už málo argumentov na to, aby každý normálny človek pochopil kto a ako tu riadi slovenské poľovníctvo?
<br/>- delimitácia,
<br/>- registrácia ústredia,
<br/>- zmluva o prenájme revíru - ústredím, nepoľovníckou organizáciou za peniaze členov SPZ
<br/> pre vyvolených,
<br/>- zmluva o poistnom s veľkou pravdepodobnosťou neplatná,
<br/> Čo ešte chcete počuť a čítať???? Vám to nevadí???? A títo ľudia si spravili SPK ako zlatú baňu
<br/>na trvalý príjem obrovských peňazí z našich vreciek!!!!!! Ešte ste to nepochopili a dokedy to chcete tolerovať????
<br/>Idú konferencie a snemy myslíte, že sa tam niečo zmení?? Nič nezmeníte, musia rozhodnúť orgány na to určené, LÚ, ministerstvo, prokuratúra a súd. Bude to ťažké, ale myslím si, že treba vyšetriť podozrenie z vytvorenia organizovanej zločineckej skupiny, podvodu na poslancoch a zneužitie funkcionárov SPZ na schválenie dobre premysleného plánu na vytvorenie špinavého biznisu zo slovenského poľovníctva úzkou skupinou osôb.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62083 od DKo
držím palce a tlieskam 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62084 od DKo
zdá sa, že fakt prihára

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62085 od DKo
Bingo, teraz ešte uhádni kto je amigo. A na čo je dobrá takéto pravda? A prečo si v Pribine spomenuli na členov SPZ? Mne sa nezdá, že by za tým bolo číre ľudomilstvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62086 od texedo
Odpoveď od texedo na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
dko... drz hubu a suchaj nohami ked sa chlapi rozpravaju;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62087 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
DKo bol si dosť dlho ticho, až mi to bolo divné. A kto si ty, som ti už ráz povedal.
<br/>Pán Ing. máte pekných psov a asi aj múdrych, zoberte si z nich príklad......
<br/>To čo mi robíme v Pribine a prečo to robíme je nad vaše možnosti....pochopiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62089 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Myslím si, že téma ako ďalej Slovenské poľovníctvo a diskusia splnila svoj cieľ a má význam, kto má oči videl, kto vie čítať, čítal a kto má rozum aj pochopil, až na niektorých duševných maľorolníkov. Určite sa ozvú, ale asi už treba aj konať a riešiť túto situáciu. Bolo tu už naznačené akým smerom a myslím si, že tak to asi treba riešiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62090 od DKo
A vieš, že ani nie 8-) A vzdelanie ani psov mi závidieť nemusíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62091 od DKo
kua, ste to za chlapi, jeden by sa z vás aj pototo. A tomu vašemu najvýrečnejšiemu zabezpečte nejakú &quot;ochranku&quot;, aby sa mi nemusel širokým oblúkom vyhýbať 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62092 od Lubo1
Sosmutkom musim konstatovat, ze tento opis je skvor opisom celkoveho stavu v republike. Zrusime aj tu? Demokracia je jedno z najhorsich spolocenskych zriadeni. Lepsie sa vraj vsak zatial nenaslo. Ak by aj to, co pisete bola pravda, co myslite ze sa zmeni? Ja nepozeram na tych hore, ale na tych dole. Este raz. Poprosil by som Vas, odhadnite stav ktory nastane, ak sa sa preukaze, ze poistna zmluva SPZ je neplatna. To, ze ukazete, aky su ti hore zli, mozno. ALe co to prinesie 50.000 polovnikom. Dakujem za odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62093 od DKo
Lubo, Allianz ju akceptuje, hoci je podpíaná iba štatuátorom z ústredia, lebo je pre Allianz výhodná a nezanedbateľná a ústredie sa nenadarmo volá ústredie. Všetko je spochybnitelné a výkriky o neplatnosti poistenia členov SPZ sú toho jasným príkladom, ale sú to iba výkriky založené na nenávisti a pomstychivosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 522 návštevníkov a žiadni členovia on-line