SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 12 rokmi 3 týždnami #62205 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
1. Je zásadný rozdiel medzi "združovať" a "tvoriť" . V tom máš pravdu,že zákon hovorí o tom, koho môže PO združovať. Ak Dko použil vo svojom príspevku "...Prečo by členom SPZ nemohla byť aj právnická osoba?..." tak predpokladám, že ide len o terminologickú nepresnosť. Myslím,že chcel napísať byť súčasťou organizačnej štruktúry a asi to aj tak myslel.
<br/>2. Ak to Dko myslel presne tak, ako to napísal, ani v tom nevidím až taký problém, pokiaľ by Stanovy SPZ a charakter SPZ boli iné. Teraz myslím na ustanovenia Občianskeho zákonníka o združovaní právnických osôb. Ale to je len teória, lebo Stanovy SPZ a definícia SPZ su iné, pre realizáciu daného problému nepoužiteľné.
<br/>3.Trvám na svojom,že stanovy tej ktorej PO sú určujúce pre tvorbu (nie združovanie) org.jednotiek. A tu nie je čo riešiť. Určil to tak zákon 274/2009, §33 . Už v minulosti som sa vyjadril, že nie je to moja &quot;krvná skupina&quot; , ale zákon je zákon.
<br/>4.A čítaš v zákone koho môžu PO združovať, tak v inom zákone musíš aj čítať o možnosti združovania sa právnických osôb. A PO sú právnické osoby a nikde som nenašiel také obmedzenia, aby sa nemohli združiť k nejakému účelu. A dokonca takéto združenie bude i právnickou osobou. Čiže bude vytvorená právnická osoba, zapísaná v príslušnom -inom - registri a jej členovia budú PO zapísané v registri poľ.org.
<br/>5. Teória - ak SPZ bude PO a ja budem iná nezávislá PO (nie org.jednotka SPZ) , nevidím problém v tom, že vytvoríme združenie práv. osôb, napr SPZ plus , kde budeme rovnocenný členovia a pritom budeme aj individuálne zapísaný v registri poľ. organizácií.
<br/>6. A zase sa len opakujem , ide naozaj o znenie stanov tej ktorej organizácie, záujmového združenia....ale také znenie, aby neboli v rozpore nie len so Zákonom o poľovníctve ale i inými právnymi normami za daného stavu.
<br/>7. V mojom príspevku pre Dko , v spojitosti s príspevkom Gustáva, som hádam mohol už len doplniť to, že sú aj iné dôvody, pre ktoré PZ SPZ registrované samostatne teda PO, nemôžu byť ani členmi SPZ a ani súčasťou org. štruktúry.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62206 od papo
miloško, ja kašlem na domnienky. bavíme sa tu o PO. Po nemôže združovať právnické osoby a hotovo. aké rozvádzanie? a ak sa chcú právnické osoby združovať, majú možnosť aj podľa 83/1990. ale to sa už netýka zákona 274/2009, a združenie nie je PO! tak načo polemizovať? popísal si to presne.
<br/> poviem ti, ako to vyzerá v praxi: kopa PZ SPZ má registráciu. taktiež oko.. teraz ich vidím 5. no odušu snemujú, volia, schvaľujú, trestajú ... koho? členov spz????? koho teraz a s akým mandátom volia v nitre na snem spz? delegáta???? to snáď nie!!! a akých členov prijímajú tieto oko, rgo ?? členov spz??, veď nie sú org. jednotkami, ale právnickými osobami! ako je možné, že podvodne odvádzajú členské do spz? ako môže jeden právny subjekt prijímať za člena iného právneho subjektu? sú teda tí, čo ich prijali v takýchto PO členmi spz??? no nie, ... a to sa nebavím ani o tom, že akú zmluvu o poistení majú členovia týchto ,,PO,,...
<br/> ale tu barani odušu snemujú, volia ... a takí istí sú aj v komore... nuž a čo tu platí už len to, čo chce mafia??? neplatí zákon??? vidíš, že neplatí a už dlho! vieš čo majú tieto právnické osoby napísané v stanovách? že sú zároveň organizačnými zložkami spz. a predstav si, že MV SR to zaregistrovalo... a MP SR tiež! a aby som ťa dožral úplne /:]/ tak ti poviem šuškandu: judr puškáč má byť údajne GR na legislatívnom odbore MP SR. veru, je to ten istý, čo je predseda legislatívnej rady spz, spk, ten istý, čo presadzoval ako vtedajší GR legislatívy spzťácke záujmy a ten istý, čo je spoluzodpovedný za ten nevykonateľný paškvil plný nezákonností zvaný zákon 274/2009. ten istý, čo tvrdí, že ústredie spz je právnickou osobou, atd atd... a na okraj: teraz je poverený GR legislatívy šéf štbáckej vojenskej kontrarozviedky, ten, čo mi do očí tvrdil, že jeho nezaujíma, že spz nemá štatutára...
<br/> kedy sa tu komu otvoria oči?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62207 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Všetky problémy, ktoré si napísal si uvedomujem a som si vedomý dôsledkov z toho plynúcich, pokiaľ dôjde na &quot;lámanie chleba&quot;. A aj viem,ako to vyzerá. Ale dôjde na lámanie chleba?
<br/>To ostatné - gogoľovský smiech. Cez slzy. To ani nemôže byť pravda.
<br/>V tejto súvislosti ani nie je tak zaujímavý príspevok o tom, či sa môžu alebo nemôžu PO združovať . Zaujímavejší je pre mňa ten ďalši od Dko o práve kontroly.
<br/>
<br/>Dko - Tak som zvedavý , aký spôsob kontroly využiješ. A ešte viac, čo z toho vyplynie. Ak z práva kontroly nevyplynie zmena , tak celá kontrola je len fraška. A na čo je mne dobrá táto fraška aj s celým právom kontroly? Stav bezprávia je zrejmý aj bez kontroly.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62208 od DKo
1. krok zmeny - kontrola, ale chválenkárska a na papieri. Kontrola ako spätná väzba, nie ako revanš. Systém. v ktorom nefunguje spätná väzba a kritika sa rieši odstraňovaním kritikov zvyčajne skrachuje na opitosť z vlastnej dokonalosti.
<br/>Tak som zvedavý , aký spôsob kontroly využiješ?Sám môžem kontrolovať len seba samého, aby som sa nesprával v zmysle imaginárneho článku 4.1, ktorý som tu nižšie citoval 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62209 od DKo
a prečo by mal byť SPZ ako celok poľovníckou organizáciou podľa §32 ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62210 od DKo
typický pohľad človeka neschopného abstraktne myslieť, fanaticky presvedčeného, že len tak, ako je to u nich, je to správne a nijak inak to byť nemôže. No zdá sa, že môže :x Dokedy sa chce takýto primitív, člen Pribiny, navážať sa do SPZ ? To nemá čo riešiť vo vlastných radoch, veď problémy majú i oni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62211 od DKo
Nikomu nezakazujeme, nenariaďujeme, koho smie alebo nesmie prijať za svojho člena, ... tak nezakazujte a nenariaďujte ... a ani neoznačujte ako baranov a tåkov :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62212 od DKo
Netvrdíme, že sme najlepší, dokonalí a bez chýb. No sme otvorení diskusii, ako to robiť lepšie. A tiež sa nebránime hovoriť o myšlienkách, ktoré posúvajú našu činnosť na vyššiu úroveň a skvalitňujú ju. ďakujem pekne za takú diskusiu. Koľkokrát, že som to bol označený za provokatéra, koľkokrát poslaný k psychiatrovi?? A koľkokrát ešte budem 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62213 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Nech sú názory akékoľvek, jedna vec by mala byť nad všetkým. Zákon a dodržiavanie pravidiel. A je to tak? Ja osobne aj beriem, že ty máš ten názor,aký tu prezentuješ a mne to ani žily netrhá. Ale tu nejde ani tak o jednu, dve osoby alebo pár jednotlivcov, tu ide o celok. Ide o vec všetkých a vec spoločnú. Ide o nastolenie právneho stavu zo stavu bezprávia,nastolenie čistoty a racionality, o potlačenie individuálnych záujmov a uprednostnenie záujmov spoločných. Asi treba začať jednoduchou otázkou. Je stav v poľovníctve v rámci zákona alebo nie je? Ak je, v poriadku. Ak nie je, čo ďalej ? Že by diskusia?
<br/>Otázka - sú Stanovy SPZ a Zákon 274/2009 zosúladné ? A to je otázka, ktorá sa týka celku.
<br/>Podotázky - Ako dlho sa vie o tomto stave a aká náprava sa udiala?
<br/> Kto je za tento stav zodpovedný a aké dôsledky sa z toho vyvodia?
<br/> Je diskusia tým prostriedkom, ktorá urobí nápravu?
<br/> Nie je na Slovensku inej personálnej,morálnej ,mozgovej kvality , ktorá by vniesla minimálne pevný legislatívny rámec do poľovníctva?
<br/>
<br/>P.S: A to všetko je len malinký výsek problémov z množiny ostatných.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62214 od DKo
Nech sú názory akékoľvek, jedna vec by mala byť nad všetkým. Zákon a dodržiavanie pravidiel. A je to tak?
<br/>Mnohí tvrdia, že podľa ostatnej novelizácie zákona o poľovníctve nie je dovolené strieľať zdivočené mačky domáce. Ja nad zákonmi uznávam aj tzv. vyšší princíp.
<br/>Otázka - sú Stanovy SPZ a Zákon 274/2009 zosúladné ?
<br/>V bodoch, v ktorých v súčasnosti nie sú, majú byť zosúladené ne najbližšom Sneme.
<br/>Kto je za tento stav zodpovedný a aké dôsledky sa z toho vyvodia?
<br/>Hektická doba, v ktorej žijeme a všetko čo z nej vyplýva .. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62216 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Vyšší princíp - nie je v prípade konfliktu zákonnou oporou pre obranu.
<br/>Nesúlad stanov a zákona - to akože zosúladenie vyrieši celý problém? Nič nevyrieši! Kto nemal aktívnu legitimáciu k právnym úkonom , nemohol urobiť žiadne platné úkony.
<br/>Hektická doba - právny štát je právny štát a čo s tým má hektická doba. Nenazývajme neschopnosť a preferovanie osobných záujmov hektickou dobou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62217 od DKo
Vyšší princíp - nie je v prípade konfliktu zákonnou oporou pre obranu.
<br/>Nie, nie je, ale ak by ho nebolo možno by nám dodnes roztåkali hlavy o 10 rímskych tabúľ.
<br/>Hektická doba - právny štát je právny štát a čo s tým má hektická doba.
<br/>To, že sme ľudia a naši zákonodorcovia tiež a tak tvoria &quot;ľudské&quot; zákony. A mýliť sa je &quot;ľudské&quot;.
<br/>Tvorba zákonov je dynamický proces a zákony zodpovedajú dobe, v ktorej sú tvorené. To však nevylučuje, naopak priam vyžaduje, aby do ich tvorby primárne zasahovali odborníci v danej problematike a nie &quot;znásilňovači&quot; danej problematiky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62218 od DKo
Kto je za tento stav zodpovedný
<br/>My všetci 8-) aj keď každý trochu inak a niekto viac, iný menej :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62219 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
...a ešte bohémski novinári, disidenti, neskúsení študenti, rozmaznaní umelci, jednoducho všetci tí, ktorí nemôžu zniesť úspechy nášho ľudovodemokratického štátu, pod neochvejným vedením nášho milovaného súdruha.... ale my sa s tým vysporiadame! Ako britvu na tele budú cítiť tieto živly slová súdruha Bacílka...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62220 od papo
ja by som iba doplnil: v duchu Poučenia z krízového vývoja v našej spoločnosti..., klikni:
[/]povstaňme súdruhovia!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62222 od DKo
Ten, ktorý je bez hriechu, nech prvý hodí kameňom! autora si doplňte 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62225 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
DKo ty si ako platňa, už musí byť každému jasné, aký je tu problém v slovenskom poľovníctve a v SPZ. Ak nebola delimitácia v súlade so zákonom, SPZ nie je poľovnícka organizácia a nič to už nenapraví, ak nebola následne aj registrácia v súlade so zákonom, zákon jasne hovorí LIKVIDÁCIA a žiadne také snem to napraví, ten nemá čo napraviť lebo SPZ už neexistuje de jure, ako hovoria právnici. Ale tu už mal rozhodnúť orgán ktorému to patrí, od MP cez súd a pod. To keď niekto niečo ukradne a polícia ho chytí, tak on povie ja to vrátim a je to v poriadku? Zákon hovorí, čo sa má spraviť, aj tu hovorí jasne zákon čo sa musí spraviť, nie môže, ako si to vysvetľujú úradníci na ministerstve.
<br/> V slovensko poľovníctve je totálny chaos a anarchia, SPZ v rozpore so zákonom združuje právnické osoby, sú tu min. dve samostatné SPZ Nitra a Bratislava a tvária sa, že sú organizačné jednotky neviem koho. Totálny chaos, ty povieš kto je bez viny, no najskôr hore, lebo tam sa to všetko pečie a dole, všetci držia huby a sú ticho a frflú len v krčme a doma.
<br/>Nám v Pribine môže byť jedno, keď to nevadí členom SPZ ich problém, ale zatiaľ tento neporiadok robí problémy aj nám, ak novela zákona zruší povinnú komoru, tak si robte v SPZ čo chcete...eto vaše delo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62226 od DKo
SPZ nie je poľovnícka organizácia
<br/>SPZ je asociácia poľovníckych organizácií a aj iných so vzťahom k poľovníctvu, napr. k poľovným plemenám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62227 od DKo
Nám v Pribine môže byť jedno ... tak prečo nie je ?? cez tú vašu platňu už presvitá 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 týždnami #62228 od DKo
ak novela zákona zruší povinnú komoru, tak si robte v SPZ čo chcete...
<br/>tak to som zvedavý ako v Pribine podskočíte, ak členovia SPK odhasujú nečlenom 2-násobný príspevok do poľovníckej samosprávy :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.127 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 545 návštevníkov a žiadni členovia on-line