SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62181 od DKo
Vyčkaj času ako hus klasu a dovtedy radšej šír paniku vo vlastných radoch. Kde bolo-tam bolo, bol zas jeden .. a ten mal večný problém s SPZ. Už ani nebol jeho členom, ale problém furt pretrvával a tak mu neostalo nič iné ako .. atď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62182 od papo
zas len od veci, rozprávkar... na jedinú vec nevieš dať normálnu odpoveď, že nemám v niečom pravdu. dookola píšeš od veci. tým chceš prispieť v náprave? veď ten zákon schvaľoval na rade spz aj tvoj kamarát, tak jeho sa pýtaj prečo, a nie tu omieľať nezmysly a obviňovať iných.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62183 od DKo
atď .. riešiť svoju zlobu a nenávisť voči SPZ šírením paniky v radoch členov SPZ, nemajúc najmenšiu žiadnu nádej uvedomiť si, že i on je len človek a i on sa môže vo svojom názore mýliť, ale hlavne uvedomiť si, že rozhodujúci názor majú tí, ktorí majú rozhodujúcu právomoc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62184 od DKo
ten zákon schvaľoval na rade spz aj tvoj kamarát
<br/>teraz neviem ktorý, lebo podľa morálneho kódexu máme byť všetci kamaráti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62185 od papo
ukáž, kde? zas si vymýšľaš, ale aby si vedel, na čo sa odvolávaš, tak ti pomôžem. a dodržuj ho aj pri svojich príspevkoch:
<br/>
<br/>
<br/>Etický kódex poľovníka - príloha k stanovám SPK.
<br/>Článok 1
<br/>Poľovník pozná, ovláda, ctí a dodržiava právne predpisy upravujúce poľovníctvo v Slovenskej republike a v Európskej únii.
<br/>Článok 2
<br/>Poľovník si ctí, v praxi dodržiava a rozširuje všetky zvyky a tradície súvisiace s poľovníctvom a lovom.
<br/>Článok 3
<br/>Poľovník sa trvale vzdeláva a poznávanie prírody chápe ako svoju vnútornú potrebu.
<br/>Článok 4
<br/>Poľovník dbá na práva a oprávnené záujmy ostatných poľovníkov a na práva a oprávnené záujmy celej spoločnosti.
<br/>Článok 5
<br/>Poľovník dbá o mravnú čistotu poľovníckej komory a správa sa tak, aby mohol byť vzorom pre celú spoločnosť.
<br/>Článok 6
<br/>Poľovník chápe zver ako neoddeliteľnú súčasť prírody a nenahraditeľný, trvalo udržateľný zdroj prírody.
<br/>Článok 7
<br/>Poľovník preukazuje zveri úctu, ktorú si zaslúži, stará sa o ňu, chráni ju a ctí zodpovednosť za starostlivosť o ňu.
<br/>Článok 8
<br/>Poľovník chápe účasť na love ako česť, ktorej sa mu dostalo od prírody a podľa toho sa na love správa.
<br/>Článok 9
<br/>Poľovníkovi neslúži zver len ako terč a pri love ho nemotivujú iba ekonomické aspekty alebo zdroj streleckej zábavy.
<br/>Článok 10
<br/>Poľovník pri svojej činnosti spolupracuje s ostatnými členmi komory, domácimi a zahraničnými poľovníckymi spoločnosťami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62186 od DKo
tam kde je napísané nespráva sa ako chuj článok 4.1 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62187 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
DKo nájdi si čas a choď na to vyšetrenie, to nebude bolieť neboj sa.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62188 od DKo
Ak vás netrápi SPZ, tak vás trápim ja. Tak ja teda radšej idem 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62191 od gustav
Odpoveď od gustav na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Všetci tí, ktorí sú zapísaní v poľovníckom GISE nesmú byť organizačnými jednotkami SPZ.
<br/> Všetci tí, ktorí sú zaregistrovaní v konkrétnom registri právnických osôb nesmú byť organizačnými jednotkami SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62192 od DKo
gustav, z čoho vyplýva táto tvoja istota? Prečo by členom SPZ nemohla byť aj právnická osoba? Zákon to nevylučuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62193 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Zákon to nevylučuje a túto otázku v podstate necháva na stanovy tej ktorej PO. A riešia to aj Stanovy SPZ. Potiaľ to je v poriadku. Ale ako to riešia? Riešia to tak, že sa to vlastne nedá ani aplikovať. Práv. osoby prjíma prezídium SPZ. A čo je to vlastne prezídium? Na jednej strane je jednou zo súčasťí organizačnej jednotky SPZ a to Ústredia a na druhej je to jeden z vrcholných orgánov SPZ. Ja tu narážam na problém:
<br/> Ak je prezídium súčasťou SPZ-ústredia, tak čo je to za pojem (to je ako keby som napísal,že aj ČS alebo výbor susedného združenia tvorí naše PZ) . Je to člen organizačnej jednotky Ústredie alebo je to orgán SPZ? člen organizačnej jednotky to nemôže byť pretože je to v rozpore s výstavbou členskej základne v tom, že orgán nemôže byť členom. Je to teda orgán? Asi áno. Ale orgán koho? SPZ ako právnickej osoby? Ak áno, tak môže orgán materskej organizácie SPZ spolutvoriť OJ Ústredie ako právnickú osobu ? Alebo je to orgán aj SPZ aj Ústredia. že je to viac ako divné? Podľa mňa ide o úplný logický a právny nezmysel.
<br/> Vzhľadom na vyššie uvedené a dôsledky z toho plynúce nie je v rámci Stanov SPZ orgán, ktorý má nespochybniteľnú právomoc prijať práv. osobu do svojich štruktúr.
<br/> Ešte by sa to dalo viac rozobrať,ale je to zbytočné. Aj tak to nemá kto vziať do úvahy a urobiť elementárnu úpravu. ( Pokiaľ nejde o cielený stav.)
<br/>
<br/> Resume - vzhľadom na zmätočnosť Stanov SPZ je Gustávovo tvrdenie opodstatnené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62194 od DKo
OK ako Status Quo. Ale faktom je, že SPZ dostal ministerskú úlohu dať si Stanovy do poriadku. Ale čo v prípade, ak sa na SPZ pozrieme ako na možnú budúcu množinu poľovníckych organizácií, pričom SPZ ako taký poľovníckou organizáciou nebude, inými slovami čo v prípade, ak by Ústredie, OkO-RgO i PZ SPZ by boli poľovníckymi ogranizáciami, ale SPZ nebol ?? Viackrát tu bolo uvedené, že SPZ nemá štatutára a nie je právnickou osobou. Čo teda je ?? Mne z toho vychádza, že je zväzom (zhlukom, množinou a pod.) právnických osôb, ktoré môžu, ale nemusia byť poľovníckymi organizáciami, napr. kynologické kluby nemusia byť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62195 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Ešte by si mohol namietať , že to, čo som napísal , sa týka stavu takých PO, ktoré vznikli za účinnosti nového zákona a že sú aj také PO (myslené tým PZ s vlastným IČOm a reg. na MV SR ako OZ), ktoré už boli v štruktúrach SPZ pred jeho účinnosťou. Myslím, že problém ich začlenenia do štruktúr SPZ je ten istý a možno ešte viac boli porušené Stanovy SPZ, pokiaľ takéto začlenenie urobilo Oko/Rgo. Ale s týmto sa minimálne jedna Oko vysporiadala. Požiadala takéto PZ, aby vystúpili z SPZ. A oni vystúpili a sú úplne samostatnou PO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62196 od DKo
pozn. pre papoamígov, ja si taktými úvahami krátim čas pri pozorovaní zveri a nikomu ich nevnucujem a vám rozhodne nie 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62197 od DKo
prečo by som namietal ? napr. ja som členom SPZ prostredíctvom našej RgO a naše PZ je v centrálnom registri PO. PZ SPZ nie sú a neboli člemni OkO-RgO, ale len ich členovia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62198 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Ministerská úloha - môže dôjsť k nastoleniu právneho stavu zo stavu bezprávia len tým, že sa zmenia stanovy? Akú právnu váhu majú všetky úkony urobené tým, kto nemá žiadnu legitimáciu k takýmto úkonom? Toto nie je problém SPZ, to je problém širší, to je problém právneho systému a jeho dodržiavania v demokratickom štáte.
<br/>Čo je - bude SPZ - ja si myslím,že SPZ je nič a s tým sa nedá nič robiť. Ale neviním za tento stav len špičku SPZ. Spoluvinu má aj štát, ktorý takýto stav umožnil prostredníctvom svojich inštitúcií.
<br/>
<br/>Skôr je zarážajúce to, že o &quot;neudržateľnosti&quot; postavenia SPZ sa už dávno vie a nie a nie dôjsť ku zmene. V koho záujme? O čo tu ide?
<br/>
<br/>A typicky slovenské - keď niekto poukáže na bezprávie a hlavne z dola, tak je nepriateľ. A hore sa kumulujú rôzne sily na jeho potlačenie. Je toto v roku 2012 normálne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62199 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Písal som,že PZ SPZ začleňuje do štruktúr SPZ Oko/Rgo. Nie že PZ sú členmi Oko/Rgo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62200 od DKo
Ja som jeden z tých dole, možno s tým rodielom od väčšiny, že sa zamýšľam ako to bude z naším poľovníctvom ďalej. svoj názor na možnú budúcu funkciu SZP som tu už napísal a nepovažujem ho za úplne zbytočný.
<br/>A typicky slovenské - keď niekto poukáže na bezprávie a hlavne z dola, tak je nepriateľ. A hore sa kumulujú rôzne sily na jeho potlačenie. Je toto v roku 2012 normálne?
<br/>Áno je to normálne a nielen u nás, ale všade tam, kde si ľudia nevedia vážiť seba samých. V takej spoločnosti je normálne i to, že sa v nej výborne darí najrôznejším deštrukčným demagógom, hrajúcich sa na spasiteľov. Ešte to bude asi chvíľu travať, než pochopíme, že naša sila nie je v rušení tých nad nami, ale v práve ich kontroly. Kým nebudeme mať fungujúce kontrólne mechanizmy, tí nad nami nebudú slúžiť nám, ale my im.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62201 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Právo kontroly - naša sila nie je v rušení tých nad nami, ale v práve ich kontroly - tú kvalitu stanov a zákona , čo stvorili nedáva žiadnu šancu byť stále tam, kde sú. A pri minimálnej miere sebareflexie by malo nasledovať jednoduché vyjadrenie , vážení poľovníci, chybil som,končím a nie lipnúť na fleku doživotne. A prečo by to tak malo byť? Pretože tieto chyby výrazne ovplyvnia život poľovníctva a to negatívne. Sú odrazom totálnej neschopnosti viesť organizáciu. Konkrétnejšie - minimálne organizácia poľovníctva na Slovensku v tej forme akej je,je právne spochybniteľná. A to je fakt.
<br/>A nemyslím si, že naša sila je len v práve kontroly. Ona je aj v práve zmeny. V záujme nás. A volanie po zmene je za daného stavu úplne legitímne. Alebo mi chceš povedať, že na Slovensku nie je tej personálnej kvality, ktorá by priniesla čistotu a racionalitu do poľovníctva?
<br/>
<br/>
<br/>Použijem komerčný slogan :&quot; let&#039;s make things better!&quot; A dodávam, starého psa novým kúskom nenaučís.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62202 od papo
miloško, vo všetkej úcte... zacitujem ťa: Zákon to nevylučuje a túto otázku v podstate necháva na stanovy tej ktorej PO... ja čítam v zákone, koho môže PO združovať. ak by neupravoval nikoho, tak prosím. ale tak isto by som si mohol vysvetľovať ktorékoľvek ustanovenie zákona. zákon jasne definuje, kto je členom PO a hotovo. tak ako cestný zákon nezakazuje jazdu po ľavej strany vozovky. ustanovuje, že sa jazdí vpravo! vyberiem jednu indiferentnú vetu zo zákona: ...y)užívateľom poľovných pozemkov osoba, ktorá poľnohospodársky, lesnícky, vodohospodársky alebo rybársky obhospodaruje poľovné pozemky... no ja si ju môžem vyložiť aj tak, že užívateľom pozemkov môžem byť ja, hoci s tým nemám nič spoločné. stačí, keď poviem, že som si tak vyložil zákon! zákon definuje, stanovuje kto je členom PO a hotovo! a právnické osoby tam nie sú! teda PO nemôže združovať právnické osoby.
<br/>
<br/>dko: ty si otieraj hubu o seberovných tåkov, čo videli zákon z vlaku. dookola dokazuješ, že neovládaš ani základné veci. zamýšľaš sa? fíííha! čo bude? nuž poriadok! vôbec ti nedochádza že obhajuješ naprosto nezákonný stav??? kde si bol doteraz s tvojimi úvahami o kontrole? bude ti chýbať niekto, kto ťa bude vodiť za ručičku? tak si takého vymysli, ale neťahaj do toho dospelých, svojprávnych ľudí! my sa vieme o seba postarať, nepotrebujeme podvodníkov, vyžieračov bez morálky a hanby. je mi na grcanie, keď si pomyslím že mojím ,,reprezentantom,, je ktosi, kto si dokáže nelegálne, nezákonne prenajatý revír platiť z peňazí členov, ktorým sa vyhráža, že ak nebudú platiť, tak ich povyhadzuje v zmysle stanov! no rešpektujem tvoju potrebu a maj si takých, to je tvoja vec. ty snáď veríš tým klamstvám, ktorými kŕmi svojich obdivovateľov, že povinné komory sú kade tade? no ukáž, kde! ty veríš, že komora vznikla pre potreby poľovníkov? ja nie, a pán prezident pomenoval jasne, prečo vznikla. lebo máme vysoký odstrel a nikoho to nič nestojí. tak budem platiť komore! ale tebe je škoda vysvetľovať, si zadubený, neschopný a hlavne neochotný objektívne zhodnotiť, čo sa to vlastne deje. že si aj ty obeťou nenažrancov, lenže tebe sa to zjavne páči. nuž maj si ich, ale nenúť ich iným! a neplač, čo bude! veď si ešte nepovedal, z čoho máš taký strach a neistotu. čo ťa vlastne trápi, čo to rozbíjam. až ti dôjde, že mafiu, tak potom som ochotný s tebou diskutovať. dovtedy daj pokoj a plač na inom hrobe a opľúvaj tých, ktorí to takto rozvrátili a nie tých, čo sa snažia o nápravu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 688 návštevníkov a žiadni členovia on-line