SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62094 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
DKo a kto je štatutár ústredia alebo SPZ ????? Ty tak všetko vieš, pouč nás.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62097 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Píšeš tu o výkrikoch z nenávisti a z teba tá nenávisť napr. voči Papovi až tak srší....
<br/>
<br/>Lubo 1, na pochopenie Šuba zastavil predlžovanie PL pre Pribinu, že vraj máme neplatnú zmluvu,poisťovňa konštatovala, že je v poriadku a stanovisko MP bolo, že nemá na to právo, iba ak má pochybnosti, môže sa obrátiť na súd. Nakoniec vydal stanovisko, že naša zmluva ja v poriadku a OPK môžu predlžovať lístky členom Pribiny. No podarilo sa, veľa poľovníkov nemohlo vstúpiť do Pribiny. Nechceme sa pomstiť, len poukázať na to čo robia.
<br/>A čo majú robiť poľovníci, ktorí nemajú v poriadku poistenie? Spraviť si nové, ale to by malo riešiť MP, pretože títo ľudia sú podvedení a oklamaní a konajú v dobrej viere, že majú všetko v poriadku. A možno ak nechcú napr. do Pribiny, môžu si založiť novú poľovnícku organizáciu a uzavrieť novú poistnú zmluvu.
<br/>Poisťovňa Alianz určite bude reagovať a ponúkne riešenie, ale taká renomovaná poisťovňa si nemôže dovoliť uzatvárať neplatné zmluvy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62098 od Lubo1
Voči Papovi len jedno: človek ktorý dlží kade tade ma tu nebude obviňovať z pečienkárstva. toť vsio. je mi ukradniútý, slovo nenávisť? kvoli čomu. Skvôr odpor k ľudom, ktorí nech sú na ktorejkoľvek strane chcú všetko, čo si dovolí opnovať zrušiť, večným kritikom, ľuďom, ktorí sú veční pesimisti a stále hľadajú iba chybu na iných a všetkých, ktorí majú čolen trošku iný názor sú schopní doslova potrieť. Akýmkoľvek spôsobom. Možno je iný, ale taký dojem mám z jeho príspevkov a reagovať na ne je pre mňa stratou času.
<br/>To, že Vám nechceli predlžovať PL pre neplatnosť zmluvy, to je určite vtákovina, lebo takúto zmluvu /presne ako vy/ má aj naša OPK, aj keď vlastne nie sme :)
<br/>
<br/>To, že sa k vam z SPZ spravaju tak ako sa spravaju, no trosku sa treba zamysliet. Skusalo sa najst spolocnu rec? Nie iba cez spory?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62099 od DKo
nie som

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62100 od DKo
Neuveríš, ale minule som sa pristihol, že mi ho je ľúto. Pozn. ak má Pribina poistný problém s pánom Šubom resp. s kanceláriou, ktorej je šéfom, nech to rieši priamo s ním, resp. s tou kanceláriou a nech si netrobí štít z členov SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62101 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Lubo 1, prepáč tá veta o tej nenávisti patrila DKo, ja som to oddelil, ale mal som to dať zvlášť. Prečítal som aký máš na neho názor, ale on sa napr. včera sme spolu telefonovali o tebe vyjadroval celkom dobre, takže tak. Škoda, myslím že máme na niektoré veci spoločné názory.
<br/>Čo sa týka zmluvy s našou poisťovňou, napr. zmluva zmluva s SPZ má krytie do výšky
<br/>150 000.- EUR, čo je v poriadku, myslím, že taká bola podmienka, naša má krytie neobmedzené, takže naša je lepšia. Ale SPZ ani SPK nemá právo vyhodnocovať, či je naša zmluva v poriadku, to môže iba poisťovňa ktorá zmluvu uzatvorila alebo súd. A žiaden Šuba nemá právo zastaviť predlžovanie poľovných lístkov z takéhoto dôvodu, čo konštatovalo aj MP.
<br/>Možno je namieste otázka, prečo mi riešime ich zmluvu, preto lebo SPK A SPZ nech si spraví poriadok doma a potom nech rieši iných, pokiaľ má na to kompetencie a na toto nemá. My máme podozrenie, že zmluva SPZ nie je platná, ale k tomu sa musí vyjadriť poisťovňa ktorá ich poistila. Ale je tu rozhodnutie KLÚ, že SPZ ústredie, nie je poľovnícka organizácia a
<br/>SPZ ústredie uzatvorila zmluvu o poistení pre členov SPZ. Je to veľmi zaujímavé, tak nech rozhodnú tí čo majú na to kompetencie.
<br/>Vzťahy SPZ - SPK - Pribina nie sú dlhodobo dobré. A ani nemôžu byť, nechceli sme monopol SPZ v minulosti, nedostali sme kompetencie od MP na organizovanie akcií pre našich členov, všetko iba cez SPZ, nechceme povinnú komoru, ani neakceptujeme spôsoby riadenia poľovníctva ako pred r.1998, ktoré tu stále praktizujú niektorí funkcionári SPZ = SPK.
<br/>Ukázali sme poľovníkom, že poľovníctvo môže existovať aj inak a to nie je pre nich dobré.
<br/>Hrozila im strata monopolu, preto aj vymysleli zákon aký je teraz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62102 od polmex
Odpoveď od polmex na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Oprava - pred r.1993, v tomto roku bola prijatá novela zákona o poľovníctve, ktorá zrušila monopol SPZ, každý poľovník musel byť členom poľovníckej organizácie, ale nemusel to byť
<br/>SPZ a začali vznikať nové organizácie, čo sa nepáčilo funkcionárom SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62103 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Ak si zmapujem ponatky tak mi vychádza že v okrese cca 85 % členov SPZ ho považuje za zbytočný. Prečo, pre jeho povinnosti finančné a účasti na poriadaných akciach. Poradenstvo a pomoc však necítiť nikde!
<br/>Nemám teraz toľko času, ale chcel by som Ti len naznačiť, poznám všetkých čo tvorili zákon aj čo vymysleli tento nezákonný spôsob registrácie PO s ciešom zachovať aj tak už mrtvy SPZ. Preslávený legislatívec ministertva neovládal ani správne konanie keď vysvetľoval princípy nového zákona a ak sme ho na to upozormili, zahriakol každého a skoro sa mu vysmial. Takto to dopadlo.
<br/>Ver mi, že radosť mám ak čítam príspevky p. PAPA, vie o čom hovorí, má to naštudované. Ja osobne sledujem aj stránky ako má PRIBINA, a vyslovujem uznanie všetkým členom tejto organizácie, stanovy a všetky vnútorné predpisy majú perfektné.
<br/>Blahoželam, dúfam, že na Slovensku bude takýchto PO čo najviac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62104 od DKo
SPZ za úplne zbytočný nepovažujem. Pri existencii SPK sa mi zbytočné ňom javia OkO a RgO, PZ a istým spôsobom aj Ústredie. SPZ si viem predstaviť ako jednak poľovnícku servisnú organizáciu (povinné poistenie, organizovanie kynologických, streleckých a iných akcí a pod.) a tiež ako poľovnícku organizáciu pre nepoľovníkov so vzťahom k poľovníctvu, napr. vzhľadom na jeho členstvo v SKJ ako organizáciu zastrešujúcu chovateľské kluby poľovných plemien, ich plemennú knihu, skúšobné poriadky a rozhodcov výkonu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62105 od DKo
&quot;Blahoželam, dúfam, že na Slovensku bude takýchto PO čo najviac.&quot; Mne sa javí prílišné možstvo takýchto medzičlánkov zbytočné a úplne by mi stačili len 2-3 ako servisné organizácie, aby si mohli v servisných činnostiach konkurovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62106 od texedo
Odpoveď od texedo na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Konecne si napisal nieco co sa da citat.. Plne s tebou suhlasim aj ked som uz s SPZ vystupil.
<br/>
<br/>sa mi tak zda ze budeme musiet pockat nejakych 20-30rokov pokial pomrie cele vedenie SPZ aby sa dalo daco zmenit..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62107 od DKo
Nemaj im to za zlé, je medzi nimi nemálo poctivcov a nemálo z nich si v SPZ svoje osralo. Oni sa v tichosti nezbalili a nezdrhli za zdanlivo lepším poľovníckym chlebíkom. A ty sa im už na veniec skladať nebudeš musieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62109 od papo
ďakujem za pekné slovo, poteší. čosi ti dlhujem. pred časom sa tu písalo o tom, že z MP SR museli byť odídení slušní ľudia. vtedy som to tak neovládal tak, ako dnes. dávam za pravdu! odišli, ako obeť mafiánskych praktík tých, čo zostali. dnes tam na oddelení nenájdeš takého, čo by napåňal sľub štátneho zamestnanca, ba ani takého, čo by ctil zákon. je to hrôza niečo také vysloviť, ale bohužiaľ, pravda je taká. a následne sa tieto praktiky preniesli aj na pôdu KÚ, OLÚ. stretávam sa s prípadmi, keď si títo štátni zamestnanci nectia ani rozhodnutie súdov. normálny človek si povie, že to nie je možné. no je. takíto totiž majú podporu svojich nadriadených. dokonca na presadzovanie nezákonných postupov používajú vyhrážanie typu: neurobíš ako chcem, tak si budeš hľadať nové miesto.
<br/> ak píšem, že slovenské poľovníctvo je v rozvrate, tak si plne uvedomujem vážnosť týchto slov. no sú pravdivé, darmo si budeme zakrývať oči, jojkať, že čo bude, keď.... no čo by bolo. budeme poľovníctvo a ostatné veci s tým súvisiace tak, ako je to normálne, v zmysle dobrého zákona. nebojme sa zodpovednosti za svoje rozhodnutia, sme svojprávni, dospelí, naozaj nepotrebujeme kadejakých funkcionárov, ktorí budú rozhodovať, či vyhovujeme ich kritériam alebo nie a posudzovať nás podľa zvrátených hodnôt. viem, že tak v štátnej správe, aj v spz je veľa slušných ľudí. dovolím si povedať, že väčšina. porozmýšľajte, prečo nekonajú, prečo sa voči spomínanému zlu neohradia. u mnohých obavy, u ďalších alibizmus, u ostatných iba vlastná hlúposť, nevedomosť, skostnatenosť. ba dokonca si niektorí ani nevedia predstaviť, v akom hnoji žijú a preto sa snažia proti náprave všemožnými prostriedkami bojovať. tým sa však dostávajú na roveň tých, ktorí to spôsobili. a či chcú, či nie, sú posilou tých, ktorí nás do tohoto marazmu dostali.
<br/> či niekto chce, alebo nechce do pribiny, je úplne jedno. ak sa tu tak často spomína, treba sa pozrieť, prečo. ja ju, ako člen, vnímam ako predobraz toho, ako by to malo vo všeobecnosti fungovať. nemyslím doslova, ale ako reálny príklad neviem uviesť žiadnu inú štruktúru. kto chce robiť v akejkoľvek oblasti, podmienky sú vytvorené, nikomu nie je bránené. a základom je zodpovednosť jednotlivca sám za seba.
<br/> vôbec sme sa nemuseli dopracovať až sem, keby štátni úradníci i ,,vedenie,, spz ctilo zákon a morálku. ba keby aspoň aj ten starý zákon aspoň trochu ovládli a napåňali ho. nectilo a teraz len žne plody svojich vedomých podvodov a vedomého nezákonného postupu. treba si uvedomiť, že do zákona spz veľmi tvrdo zasahovalo, aby bol aj podľa ich predstáv. tak mi vysvetlite niekto, ako je možné, že sa sami postavili mimo zákon!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62112 od Lubo1
Dufam, ze medzi tych ludi nepatril pan Zden.L.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62113 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Ani nápad, osobne som ho potom navštivil doma, všetko sme podrobne rozobrali. S ostatnými na MP som si to zoči-voči vykonzultoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62146 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Diskusia pokračuje, aj keď je tu niekoľko jednotlivcov, ktorí si melú stále svoje, ale majú na to právo. Som rád, že pri rozhovoroch s poľovníkmi zisťujem, že začínajú chápať situáciu v akej sme. Veľa ľudí pochopilo, že SPZ a hlavne jeho vedenie, nás doviedli tam, kde sme, do totálneho chaosu a rozvratu. Delimitácia, registrácia, zmluva o poistení, režijný revír za peniaze členov SPZ neexistujúcou poľovníckou organizáciou, činnosť SPK, no niečo neskutočné. A niektorí sa stále tvária ako je všetko v poriadku.
<br/>SPZ združuje v rozpore so zákonom právnické osoby, kynológov ale aj samostatné poľovnícke organizácie, ktoré sú právnické osoby,v registri MP je ich viac ako 900.
<br/>Nový zákon vytvoril situáciu, keď bude treba zorganizovať stretnutie min.66 % vlastníkov a s každým podpísať zmluvu, to bude v mnohých prípadoch nereálne a to budú niekde podpisovať PZ, podľa stanov SPZ s právnou subjektivitou, čo nie je v súlade so zákonom a môže sa stať, že niekto to napadne na súde a celá táto činnosť bude zbytočná.
<br/>Takže v dobe 100 rokov od potopenia Titanicu, tu máme slovenský Titanic - slovenské poľovníctvo, ktoré sa nám pekne potápa a kapitán sa teší v parlamente.......
<br/>So SPZ a SPK na večné časy......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62148 od DKo
potkany opúšťajú loď prvé

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62149 od texedo
Odpoveď od texedo na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
to akoze koho si nazval potkanom?:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62150 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #62151 od texedo
Odpoveď od texedo na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
ty si chory clovek;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.160 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 568 návštevníkov a žiadni členovia on-line