SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62619 od DKo
Asi ti niečo zatemnilo zrak natoľko, že si prehliadol, čo sem o účelových príspevkoch napísal limba. O mňa obavu nemaj, ja viem kde (v akej spoločnosti) žijem, a viem aj akej by som chcel žiť a tiež, že len nadávaním na tú súčasnú sa jej nedožijem 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62620 od DKo
Kľudne ich označ ako psov z cirkusu, faktom je, že niektoré majú miesto aj v našich revíroch, www.bella-aurea.info/papers/120721_diplom.htm[/]napr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62621 od Limba
Na základe "čoho" budú platiť účelové príspevky aj nečlenovia koho? (asi SPK alebo SPZ) To by bol geniálny nápad!!! Nečlenov by bolo približne 5 miliónov fyzických osôb, počet právnickych osôb podnikajúcich v SR nepoznám. Ak máte prehľad ako sa narába s finančnými prostriedkami (SPK, SPZ) budem veľmi rád, ak zverejnite ako boli a na čo sú použité. P.S. Kto a ako tieto finančné príspevky ma pod kontrolou a ma o nich prehľad?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62622 od DKo
skús sa opýtať v parlamente a kľudne sa aj opýtaj : na základe čoho platia dane tí, ktorí vytvárajú hodnoty, ak sú z tých daní podporovaní aj takí, ktorí nemajú najmenší záujem nejakú hodnotu vytvárať, ale len spotrebovávať to čo vytvorili iní :x ahoj a ak sa potrebuješ odreagovať, skús namočený toaleťák 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62624 od Limba
Veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu odpoveď, ktorá poukazuje na Vašu veľkú inteligenciu a odbornú zdatnosť danej problematiky. Určite Vás stál tento príspevok veľké úsilie v odborno-etickej rovine. Všetko dobré vo Vašej ďalšej činnosti, ktorá na týchto stránkach reprezentuje Vaše vysoké odborné znalosti a etické správanie. P.S. Etika - zásady určujúce mravné, morálne a vhodné správanie ľudí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62626 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Zdravím Limba, plne s Tebou súhlasím, SPZ sa nemusí báť o svoju existenciu, pokiaľ budú v jeho radoch poľovníci ako Dko..... so SPZ a SPK na večné časy....
<br/>Nech žijú funkcionári SPZ a SPK ale za svoje!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62627 od DKo
a ty vitaj opäť v SPZ 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62629 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Prepáč ale ja nie som členom SPZ a ani nikdy nebudem......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62630 od DKo
.. tak potom, keď sa najbližšie budeš pýtať na niečo pána doktora, odborníka na právo z tunajšej poradne, môžeš sa opýtať aj, či je v rozpore so zákonom, ak poľovnícka organizácia (samostatný právny subjekt) je organizačnou zložkou inej poľovníckej organizácie. Nie či musí byť, ale či môže byť. A skús to vo vecnej rovine, hoci ti je propagandisticko-bombastická rovina bližšia a drísty o niečom na večné časy ti zjavne robia dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62631 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
DKo s tebou diskutovať je zbytočné, ale zareagujem, áno pýtal som sa aj odpovedal, bola to otázka pre mojich kamarátov z PZ SPZ a teraz im je jasné, že ak podpíšu zmluvu ako organizačná jednotka SPZ, ich zmluva nebude v súlade so zákonom a pýtať si splnomocnenie od štatutára SPZ odmietajú, tak sa zaregistrujú ako nová poľovnícka organizácia a budú mať stabilnú zmluvu.
<br/>A ak Ti nie je niečo jasné, tak sa spýtaj sám, ja som presvedčený, že právnická osoba - poľovnícka organizácia nemôže združovať iné právnické osoby - poľovnícke organizácie.
<br/>Stanovy SPZ nie sú podľa mňa v súlade so zákonom, ale majú odbornikov....nekomentujem.
<br/>A tvoje správanie alebo názory sú presne v súlade s tým, čo píšem. Tvrdý bolševik......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62632 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
A daj mi už pokoj a neotravuj, si obyčajný provokatér ....nebudem sa s Tebou baviť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62633 od DKo
ak ti moje príspevky pripadajú provokačné, tak radšej nečítaj gustovu výzvu z 25. Júla 2012 o 15:03, ktorou to tu opäť začalo 8-) lebo i tá je onakvejšie provokačná a mohol by si sa z nej aj potento a navyše je aj úsmevná 8-) a ohľadom združovania PO pod vyššiu PO sa popýtaj v SLOS :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62634 od Lubo1
Trosku trapne;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62636 od DKo
s tou etikou máš veľkú pravdu, ale úvahy o nej tu a teraz považujem za balamutu, lebo si myslí, že aj teraz ide v prvom rade o peniaze :x predpokladám, že ide o 3+7 eur, ktoré do komory za svojich členov dá SPZ, z ich členských príspevkov 8-) . Ak to niekto označí ako výdrb na nečlenov SPZ, nebudem mu to mať za zlé a voči komore neetické vzhľadom na neprehľadnosť financií, ktoré do nej nalievame :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62638 od gustav
Odpoveď od gustav na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Stanovy SPZ-bachorky a bajky,balamuta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62639 od gustav
Odpoveď od gustav na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Touto cestou ti ďakujem za tvoj prispevok,urobil si mi veľku reklamu. Z nevedomosti???
<br/>Dufam,že sii už vymyslel nejaký ltzv člensky prispevok pre našu drahu SPK.
<br/>Zverejni,aky člensky prispevok si vymyslel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62641 od DKo
... drahú a čoraz drahšiu 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62642 od DKo
1. vymyslieť
<br/>2. zdôvodniť
<br/>3. schváliť
<br/>tie prvé 2 body môžeme kľudne prenechať vedeniu, ale ten 3. , ktorý je náš = v kompetencii tých dole. Ten by sme si všímať a nedať pokoj tým, ktorý ho realizujú = našim delegátom na Sneme :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62648 od gustav
Odpoveď od gustav na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Dodrziavnie zakonov byrokratmi vidieka s aparatnikmi SPZ a SPK.
<br/>Nie neucta k zakonom a pravnemu poriadku SR,ale pohrdanie a vysmech z celeho pravneho systemu SR nam reprezentuju demokraticky samozvolení:
<br/>dvojjedninní aparatnici SPZ,SPK v uzkej sucinnosti im podobnym prisluhovacom na min.vidieka.Sucastne platne stanovy SPZ su jedinecnou ukazkou
<br/>toho,co znamena dodrziavanie platnych zakonov.V stanovach SPZ si uzakonili zo svojich organizacnych zloziek tzv. organizacne zlozky s pravnou subjektivitou
<br/>(tz pravnicke osoby) § 1 ods.3 stanov SPZ- len cast,SPZ a jeho organizacne zlozky 1),(1),§ 20 ods.2 obc.zak.,pod textom) Ak sa odvolavaju na § 20 ods.2 O.Z.
<br/>neviem na zaklade coho prisli na to,ze toto ustanovenie im umoznuje vytvarat akesi organizacne zlozky s pravnou subjektivitou ( pravnicke osoby),ktore mozu konat
<br/>za pravnicku osobu SPZ vo svojom mene.
<br/>§ 18 ods.2,stanov SPZ urcuje co su organizacne zlozky SPZ, a. ustredie SPZ, b.OkO/RgO SPZ, c.PZ, d.klub.
<br/>§ 20 ods.2 O.Z. stanovuje ze za pravnicku osobu mozu robit pravne ukony aj iní jej pracovnici,alebo clenovia,ak to je urcene vo vnutornych predpisoch pravnickej osoby,
<br/>alebo je to vzhladom na ich pracovne zaradenie obvykle.To znamena ze ziadna ich tzv.organizacna zlozka nema ziadnu pravnu subjektivitu a nemoze konat nielen vo svojom mene
<br/>ani v mene pravnickej osoby.( to znamena ze ani ustredie SPZ nemoze konat za a v mene SPZ.)
<br/>§ 2 ods.1 stanov SPZ- SPZ je pravnickou osobou 2),2) pod textom § 18 ods.2 O.Z.Ako SPZ moze byt pravnickou osobou podla vseobecnych ustanovaní Obcianskeho
<br/>zakonnika?SPZ ako polovnicka organizacia je zriadena na zaklade zak.c. 274/2009 Z.z.v zneni zak.c.72/2012 o polovnictve. § 32 a nasl.zak. o polovnictve
<br/>stanovuje podmienky vzniku pravnickej osoby,polovnickej organizacie a dalsie nalezitosti.V § 1 ods.1 sa v stanovach SPZ prehlasuju za polovnicku organizaciu
<br/>podla zak.o polovnictve v § 2 ods.1 tychto stanov sa prehlasuju za pravnicku osobu zriadenu podla obcianskeho zakonnika.
<br/>Pokracovanie nabuduce.
<br/>
<br/>
<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #62649 od DKo
ak smiem požiadať, tak nabudúce nám niečo napíš o §39 Prechodné ustanovenia ods. 4

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.228 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 223 návštevníkov a žiadni členovia on-line