SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62879 od papo
:] som rád, že ti humor nechýba, a ak môžem, rád ti poviem aj viac. ale na pobavenie stačí aj toto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62880 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Jaro,divim sa ti že na nich vôbec ešte reaguješ:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62881 od Lubo1
Myslim, ze Milosko ti to vysvetlil uz v teme o SPZ. Ze je nelegalna to tvrdis ty. Vzhladom na "obrovske" mnostvo polovnikov, ktori tebe, ako aj ostatnym nickom za ktorymi sa mozno skryvaju dve osoby, odpovedaju, predpokladam, ze tato tema, sko sj vznik novej nepolovnickej organizacie "občianské združenie, ktoré nie je poľovníckou organizáciou" skutocne tvori podstatnu cast problemov polovnikov na Slovensku. Ak vam niekto netlapka, ako napr. Goret, uz je hned obvineny. Vy ste presne protistrana tych, ktorych kritizujete. Myslim, ze jeho nazor
<br/>
<br/>goret, 28.9.2012 o 22:05
<br/>
<br/>Za fajku močky stojí všetko čo je založené na nenávisti a za účelom ničenia. Ty a to tvoje večné prekrúcanie ani za tú. Uži si víkend.
<br/>
<br/>to presne charakterizuje. Nevidim vela pozitivneho ani na vasich aktivitach. Vzdy mi to smeruje k tomu, ze kusok z kolaca chcete aj vy. Len neviete, resp. nemozete sa k nemu dostat. A ked uz o tej cestonosti a poctivosti. Skus si natukat nejake to meno do dlznikov napr. soc.poistovne /Apple/. Co tam ten najpoctivejsi zo vsetkych robi? Ci tiez chyba zakonov a vsetkych skazenych z byrokratickeho aparatu? A mozno ze SPZ, alebo OPK? Zbytocne sa tu nenaparuj, a neohanaj svojou cestnostou a nepranieruj inych. Taki &quot;cestni a spravodlivi&quot;, ako ty, ktori maju kadeco za usami mi uz idu pekne na nervy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62882 od papo
šuhaj, nože sa trochu zorientuj. ja viem, že na východ je ďaleko, kadečo sa nedostane, ale od toho máš internet.
<br/>čo je mňa po odpovediach iných? čo majú so mnou spoločné?
<br/>čo mám ja spoločné s OZ HUBERT?
<br/>goret, ani ty si na argumenty neodpovedal. dodnes si mi neodpovedal, kto - akí zvolení delegáti ťa volili do funkcie!
<br/>ak cituješ niečo z iného fora, tak zacituj viac, napr:
<br/>,, apple, dnes o 9:26
<br/>dušan, vo všetkej úcte, na jednej strane si vážim tvoju vieru, no na druhej predsa nemôžeš zakrývať oči pred realitou. dobre vieš, že ak vyslovím nejaké tvrdenie, tak ho i zdôvodním. a nie nejakým názorom, ale dôkazom. a je úplne jedno, či to píšem ja, alebo niekto iný. sú to objektívne fakty, ktoré sa tutlajú len vďaka mafiánskym praktikám. sú ešte veci, ktoré som neuverejnil, ale čas príde. veď či sa nám to páči, alebo nie, poľovníctvo je rozvrátené. po právnej aj morálnej stránke. a dúfam, že to nedávaš za vinu obyčajným ľuďom. spz malo šancu napraviť veci, no zas sa prihlásilo k totalitnému mysleniu, k ignorácii práva i morálky. chápem ťa, že ťa to bolí, že bojuješ za svoju vieru, no bohužiaľ toto je o realite. o mafii, bezpráví, bezudnej bezočivosti a nenažranosti, nerešpektovaní práva. a že sa hľadajú cesty ako sa vymaniť spod takýchto živlov, ako si uchovať dôstojnosť? veď je to naše právo, ba dokonca povinnosť. ,,
<br/> to ti už nevonia, ani to, že podľa goreta sú hlúpi všetci členovia spz, treba ich vymeniť.
<br/>nevonia ti ani to, a nemáš odpovede, že dodnes sú stanovy spz mimo zákon, tebe je hlavné, aby platili takým nenažrancom ako si ty, a ďalších 58 v republike. že je komora konštituovaná spztom, ktorý pôsobí od r. 1993 nezákonne, ťa tiež netrápi. že stanovy spk sú v rozpore so zákonom, ťa netrápi, že zákon je v hrubom rozpore s inými zákonmi, ako i ústavou je pre teba nepodstatné.
<br/> je ti argumentom proti týmto tvrdeniam moje nešťastie? nech ti je, ak si tým dvihneš sebavedomie, ale už len vyťahovanie osobných záležitostí je chrapúňstvo, lebo iné nemáš čo povedať. a robia to slaboši.
<br/> no k veci: čože mi to miloško vysvetlil? jednu stránku mince. až budeš vedieť toľko, čo on, potom mi snáď budeš rovnocenným diskutérom. ale ty si ani v jednom príspevku nepriniesol nič nové, len kydanie. a je zábavné, že ti práve miloškov príspevok slúži ako argument. ono to má totiž následne druhú stranu mince. a keby ti došlo akú, tak čušíš. ty si totiž z celého len taký múdry, koľko ti stačí na vyžieranie.
<br/> verím, že dlho nepotrvá a budeš musieť vrátiť všetko, čo si minul. aj tvojich 58 ďalších nenažrancov a samozrejme aj tých, čo im nestačí ročne na kanceláriu 150 000 € ročne a volajú po zvyšovaní platieb. obávam sa, že tebe to píšem zbytočne, lebo nič z toho nepochopíš a budeš naďalej otrčať ruku: davajte, hlupáci, davajte, chcem sa mať dobre! a nečudujem sa ti, že ti takí ako ja idú na nervy.
<br/> ak sa rozhodneš mi odpísať, začni tým, ako a hlavne kým si bol ,,volený,,. aby si moc nerozmýšľal, pomôžem ti. ustanovujúce schôdze sa nekonali, voľby delegátov tiež nie. stanovami bolo [r]určené [/r], kto je delegát. a takto sa ťa budem pýtať na spústu vecí, podrazov, klamstev a nezákonností, na ktorých sa aktívne podieľaš, vážený pán predseda opk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62883 od papo
a ešte niečo, aby som bol korektný, požiadaj soc poisťovnu o info, či niečo dlžím. výsledok ťa žiadam uverejniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62884 od Lubo1
To cislo ti nieco hovori? 14189160 Datamax

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62885 od LEON
Jarovi to nedá když soudruzi Lubo1 a DKo přijdou z PŠM a začnou psát své příspěvky :]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62886 od papo
nie si ty pôvodným povolaním detektív oriešok?:D:D:D s čím ti pomôcť, čo potrebuješ vedieť? stačí keď sa spýtaš. zájdi si na tú sociálku, prosím a napíš sem výsledok pátrania. alebo sa ma rovno spýtaj, čo by si ešte potreboval pre výkon funkcie!!! si úbohý.
<br/> daj radšej odpoveď na otázku, nech sa ťa môžem pýtať ďalej. a nezabúdaj, že téma je:SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62887 od Lubo1
Kľud. Len ti hovorím. Nie si až taký čistý, ako sa tu tváriš. A k tvojim otázkam ti už Milosko odpovedal. &quot;Čapni&quot; sem niečo, nejaké rozhodnutie, že poľovanie pod hlavičkou SPZ, či delegovanie delegátov, alebo ustanovujúca konferencia SPK nie je v súlade so zákonmi. Určite tam bolo chýb habadej, no napíš, čo pozitíbne pre slovenské poľovníctvo si priniesol napr. ty,okrem toho, že tu z ľudí, ktorí ti netľapkajú robíš idiotov. Prečo ustala debat s Miloskom? Vysvetlil to jasne. Tak čo zrazu to ticho? Ešte raz, skľudni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62888 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Kolega Lubo1, sledujem tieto jalové diskusie a ak môžem zapojím sa.
<br/>Pýtaš sa čo bolo v rozpore so zákonom, no všetko, ak začnem - delimitácia a registrácia stanov SPZ, aj posledné stanovy čo ste si prijali nie sú v súlade so zákonom, SPK od začiatku, od zvolania držiteľov PL, voľby delegátov na snem a celá SPK je v rozpore s ústavou. Ak to nezrušia poslanci, tak to bude riešiť Ústavný súd a čím skôr, tým lepšie. V žiadnom okolitom štáte nič takéto neexistuje, vo vestníku SPK je 59 OPK. To znamená x cca 3 = 177 osôb + aparát ústredie, nevie koľko, ale asi 15, nech je to spolu 200 osôb, ktoré živý 57 000 poľovníkov na Slovensku. A všetci sú tí istý funkcionári SPZ.
<br/>Všetko čo robí SPK, celá činnosť sú ďalšie poplatky, kynológia, strelectvo, skúšky poľovníkov a neviem čo všetko. Za všetko sa znovu platí...neskutočné svinstvo, tunel a neviem ako to nazvať...Dobre premyslený biznis..špinavý obchod z poľovníctva vytvorení skupinou bosov slovenského poľovníctva...Sprivatizovali ste si celé poľovníctvo na Slovensku, ešte som nestretol aby obyčajný poľovník s tým súhlasil.Všeobecný odpor a Lebocký tu bude rozprávať a modernom európskom zákone??? FUJ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62889 od papo
:D:D:D ty ani netušíš, čo miloško odpovedal.... keby si vedel, tak to radšej ani nespomenieš :D:D:D no pobavil si ma.
<br/> čo boli chyby? napíš aké....
<br/>- stále sa vyhýbaš odpovedi, čo za delegáti ťa volili. a tí istí volili aj na snem, nezabudni.
<br/>- zvedavý si na nelegálnosť? zacitujem ti z: list č.4206/2011 -720, MP a RV SR
<br/>Stanovisko vo veci podnetu na vykonanie kontroly
<br/>moje poukázanie na:
<br/> 7/ stanovy PO SPZ nie sú v súlade so zákonom.
<br/>
<br/>
<br/>odpoveď:
<br/>Ad /7 Preskúmaním posledných stanov PO SPZ z 07.11.2009 (ďalej len „stanovy&quot;) bolo
<br/>zistené, že tieto sú minimálne v prípade:
<br/>-§ 3 ods. 5 stanov v rozpore s § 42 ods. 1 písm. f) zákona v časti „preskúšanie, menovanie
<br/>a delegovanie kynologických rozhodcov&quot; a v časti „predkladá orgánom štátnej správy na
<br/>schválenie skúšobné poriadky pre skúšky poľovnej upotrebiteľnosti&quot;, pretože podľa zákona
<br/>poľovnícku kynológiu organizuje a kontroluje dodržiavanie predpisov na tomto úseku
<br/>Slovenská poľovnícka komora, táto podľa § 73 ods. 6) a 7) vykonávacej vyhlášky
<br/>č. 344/2009 Z. z. vydáva skúšobné poriadky pre skúšky jednotlivých skupín plemien
<br/>a deleguje a menuje kvalifikovaných rozhodcov. PO SPZ v zmysle vyššie uvedeného
<br/>nevypracováva a nepredkladá orgánom štátnej správy na schválenie skúšobné poriadky pre
<br/>skúšky poľovnej upotrebiteľnosti. taktiež PO SPZ podľa zákona nemenuje a nedeleguje
<br/>kynologických rozhodcov, zákon túto právomoc delegoval na Slovenskú poľovnícku
<br/>komoru (ďalej len „komora&quot;).
<br/>-§ 5 ods. 1 písm. b) stanov v rozpore s § 32 a nasl. zákona, keďže v zmysle týchto ustanovení
<br/>právnická osoba nemôže byť členom poľovníckej organizácie. Poľovnícka organizácia
<br/>združuje podľa § 32 ods. 1 písm. a) občanov Slovenskej republiky, ktorí sú držiteľmi
<br/>poľovných lístkov a iné fyzické osoby na účel ochrany a presadzovania oprávnených
<br/>záujmov svojich členov na úseku poľovníctva. Poľovnícka organizácia môže mať podľa
<br/>§ 32 ods. 2 svoje organizačné zložky. Stanovy PO SPZ môžu určiť, ktoré organizačné
<br/>zložky majú spôsobilosť konať vlastným menom, teda aj nadobúdať vlastným menom práva
<br/>a povinnosti. Organizačné zložky sú tvorené z členov PO SPZ, teda občanov Slovenskej
<br/>republiky, ktorí sú držiteľmi poľovných lístkov a iných fyzických osôb, nie však inými
<br/>právnickými osobami, ktoré vznikli podľa osobitných právnych predpisov (napr. Zákon
<br/>o združovaní občanov).
<br/>-§ 6 ods. 2 stanov v rozpore so zákonom, keďže dávajú práva členom - právnickým osobám,
<br/>ktoré v zmysle § 32 a nasl. zákona nemôžu byť členom poľovníckej organizácie
<br/>(kynológia).
<br/>-§ 30 ods. 1 stanov v rozpore s § 32 a nasl. zákona, keďže zákon nepozná pojem „zmluva
<br/>o súčinnosti&quot;. O zmluve o súčinnosti hovorí § 16 Zákona o združovaní občanov. PO SPZ
<br/>nie je organizáciou vzniknutou podľa tohto zákona, a teda sa na ňu nevzťahujú podmienky
<br/>uvedené v tomto zákone.
<br/>-§ 36 stanov v rozpore s § 42 ods. 1 písm. f) zákona, pretože kynologická rada SPZ neriadi
<br/>chov, výcvik, skúšky poľovných psov v celom rozsahu a neplní funkcie vyplývajúce
<br/>z kompetencií udelených MP SR v zmysle zákona o poľovníctve pre SPZ v oblasti
<br/>kynológie. Poľovnícku kynológiu a sokoliarstvo organizuje komora, ktorá zároveň
<br/>kontroluje dodržiavanie predpisov na tomto úseku. Ministerstvo zo zákona môže poveriť na
<br/>zabezpečenie plnenia ďalších úloh komoru, nie však PO.
<br/>
<br/>Ministerstvo v prípade skutočností zistených v bode Ad II bude ďalej postupovať
<br/>v súlade so zákonom.
<br/>
<br/>podpísaný: Ing. Jozef Dóczy, v.r.

<br/>
<br/>ak si to preštuduješ pozorne, tak prídeš aj na to, že ministerskí úradníci nerešpektujú v záujme ,,vyššej veci, moci,, iné zákony. ale snáď ti to stačí ako vyjadrenie autority s dohľadom nad poľovníctvom.
<br/>
<br/>a mnoho vecí, aj keď nie všetky tu už boli popísané, nemám dôvod znovu vypisovať, dokážeš si ich prečítať znova. nájdeš tam i moje otázky na teba, ktoré si dodnes nezodpovedal. prečo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62890 od papo
oprava v záverečnej vete:
<br/>... Ministerstvo v prípade skutočností zistených [r]v bode Ad 7/ [/r] bude ďalej postupovať
<br/>v súlade so zákonom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62891 od Lubo1
Ako by si riešil napr.skúšky ty? Všade v okolitých štátoch sú spoplatnené. Kynológia tiež, nehovorím o strelectve. Také OPK, ako napr. Revúc, Vranov, košice okolie a mhoho ďalších majú jedného pracovníka, niektoré len na pol úvazku. Okrem nich sa nevyplácajú žiadne toľko tu prezentované odmeny a kŕmenie nejakého aparátu. Mne sa však zdá, že niektorí tu mútia vodu skôr z osobných dôvodov, ako kvôli nejakému záujmu o pomoc poľovníctvu. A ten cisty, co chce
<br/>
<br/>poslal: papovčera, 21:47
<br/>a ešte niečo, aby som bol korektný, požiadaj soc poisťovnu o info, či niečo dlžím. výsledok ťa žiadam uverejniť.
<br/>reakcia na príspevok: Lubo1 - včera, 20:43
<br/>
<br/>zrazu
<br/>
<br/>nezabúdaj, že téma jeb]SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
<br/>
<br/>Mne je jedno, nech si robi co chce, ale nech tu nerobi doleziteho. Neni az taky majster sveta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62892 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Lubo1, nemám nič proti spoplatneniu poľ.akcií, inak sa to nedá, ale nech si to robí PO podľa dohodnutých podmienok, nevadí mi že to čo robí SPZ, všetko niečo stojí, či je to strelectvo, kynológia a tak. Je to normálne, ale načo nám je tá prepáč, tá vydrbaná komora, nikto ju tu nechcel a ani nechce.
<br/>Nech si poľovnícke organizácie organizujú poľovnícke aktivity samé, podľa podmienok, ktoré určí normálny zákon.
<br/>My potrebujeme, aby nám nejaký komorník určil kedy máme robiť streľby, nech zákon napr. určí, že PO raz za 5 rokov zorganizuje streľby pre svojich členov, určite za normálnych podmienok sa každý poľovnik rád zúčastní, ale nepotrebujem na to nejakú komoru a hlavne jej platiť. A tak aj všetko ostatné v poľovníctve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62893 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
A táto situácia tu šíri iba zlo a nenávisť medzi poľovníkmi. Na spoločných poľovačkách vôbec nerozlišujeme kto je v akej organizácií, tam je to v pohode. Ešte raz zrušme SPK, nech je tu normálny zákon, raz som počul na ministerstve vetu, ktorá mala byť v návrhu novely zákona - &quot; PO ktorá spåňa podmienky, môže pre svojich členov organizovať strelecké, kynologické a ďalšie akcie.&quot; To znamená určiť podmienky a žime a existujme ako veľká skupina , ktorú spája nejaký záujem, ale teraz si z toho poľovnícka mafia bossov urobila obyčajný biznios.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62894 od papo
amigo, dookola sa argumentuje, škoda dookola písať.
<br/>
<br/>lubo1: čo dokola splietaš????? bol si zvedavý na argumenty, máš ich! alebo trpíš dislexiou? či ti len ministerské stanovisko nevyhovuje? dokážeš odpovedať na otázky??? nie, lebo by si musel priznať, že máme pravdu!!!
<br/> - chceš riešiť skúšky??? nič jednoduchšie, na základe licencie právnickou osobou
<br/> - povinné streľby??? a čo ťa oprávňuje ich vykonávať???? kde mi zákon hocijaký niečo také ukladá, hááá???
<br/> - kynológiu by si rád robil??? ako chovateľ a člen kyn. klubu by si mal vedieť, že tú riadi SKJ a nie samozvanci, ktorí si v rozpore so všetkými právnymi normami dajú takú debilinu dokonca do zákona!!! a ďalší debili to žerú!!!
<br/>
<br/>čo to tu prezentuješ, obhajuješ??? totalitný zákon, aký by ani za socializmu nik neprijal a ešte ideš niekoho osierať? venuj sa radšej psom, alebo kšeftom so zbraňami. tomu rozumieš a radšej sa tu neprezentuj ako obmedzenec.
<br/> čímže to tu argumentuješ, polovičnými úväzkami samozvancov??? ďalšími nákladmi na ich činnosť? uvedomuješ si ty vôbec právnu situáciu komory???? uvedomuješ si vôbec, čo obhajuješ?
<br/>
<br/>červenú mafiu, nič viac, ale ani nič menej!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62895 od Lubo1
Jasne. Ak to urci zakon, preco nie. Ale nejaky system to musi mat. Robit veci bez ludi sa neda. Neviem si to vsak predstavit s takymi ako nemenovany vas clen. Kde sa objavi, tam konci diskusia. Pripajam sa k dalsim, ktorych to uz prestalo bavit diskutovat s clovekom jeho typu - nech tu bude hocico, kym to nebude po jeho, tak to je vsetko nanic. Pripajm s ku Goretovi
<br/>
<br/>Za fajku močky stojí všetko čo je založené na nenávisti a za účelom ničenia.
<br/>
<br/>Inac, ak by tu predtym nebol socializmus, ked bolo polovnictvo skutocne takmer pre kazdeho, kto mal o to zaujem, tak taky ako on by si asi k polovnictvu ani neskrtol. Skutocne sustrastim s vami. V spolku, kde je on by som nebol ani sekundu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62896 od martess
Odpoveď od martess na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Si Ty ten vyžratý bugroš z Trhovišťa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62897 od DKo
Lubo, je to len výrok = iba slová. Dôležitejšie je naše správanie a v súčasnosti nezriedka naša snaha &quot;prešťať&quot; toho druhého. Petícia za zrušenie komory sa neujala, uvidíme ako sa ujme ZPO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62898 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Dobré ráno, Lubo1, skús sa ak sa Ti dá, odosobniť a tak isto Dko, na jednej strane sa tu Dko hrá na slušného, ale prepáč stále provokuješ, úmyselne.
<br/>Petíciu podpísalo cca neviem presne 4900 poľovníkov. Bol som pri jej odovzdávaní na MP.Mohlo byť toho viac, ale masívne zastrašovanie so strany SPZ, prijatie uznesenia na rade ZPZ, v štýle obdobia Stalina, malo svoj účinok.
<br/>A Váš problém Papo, páni možno mu vyčítať spôsob, ale prečo to tak strašne vadí? Lebo Papo má pravdu a to sa už aj ukázalo.
<br/>A Papo nie je Hubert ani člen...A Hubert nie je ani Pribina ani naopak..
<br/>Kto má uši nech počúva, kto má rozum nech premýšľa, kto má oči nech pozerá a ostatní choďte do prdele...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.098 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 540 návštevníkov a žiadni členovia on-line