SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62899 od DKo
A čímže tak veľmi provokujem? Že som nepadol na riť a nezhýkol od radosti nad ZPO, ale snažil sa zistiť o čom to je? Ak je používanie rozumu u vás provokácia, tak áno, bolo to úmyselné.
<br/>A zdá sa mi, že maniere našeho úbožiatka Papa nevadia len mne a Ľudovi. ale aj iniciátorom ZPO, keďže aspoň na nažiatok sa rozhodli radšej nevyužiť jeho schopnosti ako vystrihnuté z príručky mladého propagandistu vedúcej úlohy ..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62900 od DKo
pardon Ľubovi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62901 od DKo
Hubert nie je Pribina, a ani SPZ nie je SPK :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62902 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Dko - Hubert je dobrovoľná organizácia...na rozdiel od SPK, to dobre vieš...a SPZ = SPK, aj to vieš...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62903 od DKo
OK, ZPO je dobrovoľná. Aká je podľa teba trvácna? Akú má budúcnosť? ZPO má vzniknúť (neviem, či vznikla) za účelom zrušenia komory. Budiž. Možno to vyjde, možno nie. A čo ďalej, ak to vyjde? A čo ďalej, ak to nevyjde?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62904 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
ZPO ma jeden problem, riesi iba tych, ktori su v nejakej PO, ktora pravdepodobne hospodari v nejakom reviri a jej clenovia aktivne vykonavaju pravo polovnictva. Pre tych, ktori nie su v ziadnej PO, ktora uziva revir, ti su nevyhnutne clenovia bud SPZ, SLOSP nielen koli poisteniu ale vobec koli tomu aby mali PL. ZPO neriesi tychto tzv. nezaradenych, ktori by si koli poisteniu museli zalozit PO bez reviru /dalsi medziclanok/ aby sa akoze dostali k zvyhodnenemu poisteniu. Kazdy z tychto nezaradenych ma ambiciu stat sa clenom PO, ktora uziva revir, ak sa stane jej clenom tak co dalej, bude clenom dvoch PO alebo vystupi z jednej a zostane v druhej a co potom ak ta druha s revirom nebude clenom ZPO, ako bude poisteny? ZPO mi pripada komplikaci ana uz dost komplikovane struktury.. Ano, iste, vystupenim z SPZ a prestupenim do novej PO bez revirnikov by sa cosi na clenskom dalo usetrit, ale aj tuto jalovu PO by musel niekto riadit a vybavovat jej nutnu agendu... Tu s anaskytuje otazka, ze aj ma SLOSP rovnako vyhodne poistne ako by malo nove ZPO, tak bezrevirnikovi staci prestupit z SPZ do SLOSP, ale co si tym pomoze? To co usetri mozno na clenskom, precestuje za vybavovanim potvrdeni potrebnych pre vydanie PL. Ja buduci rok predlzujem PL, tak sa tym teraz zaoberam, z Hlohovca najblizsie by som veci v SLOSP vybavil v Nitre alebo Piestanoch, ak zostanem pri SPZ, tak vsetko vybavim naraz na jednom mieste aj SPZ aj OPK jednou cestou. Ak niekto uprednostnuje naklady na PL tak nech k tomu prirata aj to, ake cestovanie v tom ktorom regione polovnik musi za birokraciou absolvovat, a pochopi, ze nie pre kazdeho by bola nova zmena uspora.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62905 od papo
baikal, nie je to také zložité. na stránke pribiny máš zoznam včetne kontaktov. ktokoľvek sa o teba postará, pošle ti čo treba, pošleš nazad a je to. naspäť ti príde, čo ti je treba a to dáš na opk. žiadne behanie za niekým.
<br/> nepochybujem, že hubert rieši aj otázku nezaradených, zrejme to len zatiaľ neprezentovali. môžeš byť aj bez PO, ale komora chce za každý rok 20€. zo zákona sa podľa mňa ponúka riešenie: PO bez revíru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62906 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
to len tak kdesi cosi bez overenia identity postou SLOSP vydava potvrdenia?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62907 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Členom združenia Hubert bude aj PO, ktorá bude združovať tzv. nezaradených, jednoduchá organizácia bez zložitého aparátu.
<br/>Kto nechce nemusí byť jej členom, môže byť iba členom SPK za 100 EUR na 5 rokov. Tu to bude určite podstatne menej...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62908 od papo
Za fajku močky stojí všetko čo je založené na nenávisti a za účelom ničenia.
<br/> zaujímavý citát. o akej nenávisti, hlavne čej to je? mojej? to snáď nie. no je mi to stále podsúvané.
<br/> asi preto, že sa zástancom totalitného spôsobu myslenia nepáči, že sú aj takí, ktorí už z toho vyrástli, takí, čo bránia bezpráviu, uzurpácii moci, manipulovaniu. chcem niečo rozbiť... čo???? kynológiu? timurovci a ich prisluhovači mi to podsúvajú a pritom si ani nedokážu prečítať stanovy SKJ. ani dokumenty FCI. tak čo to vlastne chcem? napraviť nezákonný stav. len sa kuknite do zákona, ako si najlepšia komora uzurpuje právo zasahovať do činnosti iných naprosto svojprávnych právnických osôb. no je to normálne?
<br/> nenávisť? čia? prečítajte si preslávený list lebockého k petícii. alebo uznesenie prezídia spz. alebo uznesenie prezídia spk z tohoto roku. tam jej máte dosť. a prečo? lebo sa timurovcom nepáči, že naprosto legálne poukazujem /poukazujeme/ na svinstvo.
<br/> len si spomeňte, ako zastavili činnosť pribiny, s akou vervou a radosťou, napriek dohovoru. vraj za zlú zmluvu. no veľmi rýchlo sa ukázalo, že zmluva je v poriadku. aj tak trvalo tri týždne kým znovu povolili vydávanie PL. všimnite si, že zmluvu spz vôbec neskúmali. veď sebe nebudú robiť problémy. a čo jej chýbalo? nuž spz nemalo štatutára, ktorý by mohol zmluvu podpísať. teda zmluva bola neplatná.
<br/> môžem tu urobiť celú prednášku o bezprávnom stave, podvodoch ohľadom stanov spz. veľa z toho je popísané už v téme tu, aj iných. môžem sem zavesiť štôs dokumentov dokazujúcich moje tvrdenia.
<br/> moja ,,nenávisť,, sa prejavila aj pri kauze zádielská dolina, kde timurovci dodnes neoprávnene užívajú revír, teda pytliačia. vraj ministerstvo povedalo, že je o v poriadku. no mne žiadne rozhodnutie neposlalo. teda nemám ako konať ďalej. a členovia spz platia tento revír. nuž a toto je moja nenávisť? že tým, čo ma tu napádajú, ešte zachraňujem eurá, ktoré idú na pánsku lumpačku?
<br/>
<br/> moja nenávisť je mafiánsky zákon o poľovníctve, ktorý si presadili a schválili v parlamente, to je moje dielo?
<br/>
<br/> nuž tak. naozaj sa mi nechce vypisovať tu na mnoho strán, lebo ja sa nepotrebujem obhajovať za poukazovanie na tieto svinstvá. dal som sem nižšie citát z oficiálneho dokumentu. ten svedčí o mnohom, súdny človek zalomí rukami. nuž aj to je zrejme prejavom mojej nenávisti.
<br/> nie prvý raz vravím, že si veľmi vážim každého, čo pre zver, poľoníctvo niečo dobré robí. a je mi jedno, či je taký, či onaký. nech to znie akokokoľvek, i dušana - DKo, i luba1, lebo robia kus inej dobrej roboty. no je mi ľúto, ale nemôžem súhlasiť s ich názormi a pôjdem si ďalej za svojími. popísal som už na tomto fóre dosť, no akosi nik nespochybnil moje tvrdenia, teda čosi na nich bude.
<br/> ale mám tu aj trochu zábavy, ako som za kadečo označovaný, aký som a pod. o niečom to svedčí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62909 od papo
:D:D:D zamysli sa trochu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62910 od DKo
ja by som ti už aj pomník postavil, len žiaľ nevidím žiadne výsledky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62911 od DKo
Členský poplatok takejto PO v SPK je 100 eur/rok t.j. 5-násobok individuálneho pre nezaradeného poľovníka a zápisné do SPK je 165 eur t.j. 5,5-násobok individuálneho.
<br/>1. aký veľký musí byť záujem, aby táto PO vznikla?
<br/>2. je už známe, kto by jej šéfoval?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62912 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému SPK - ako ďalej Slovenské poľovníctvo????
Dko na všetko odpoviem neskôr, aspoň niečo, mám tu vestník SPK 2011-
<br/>zápisný príspevok do SPK 165 EUR - právnická osoba -PO
<br/>- ročný príspevok pre PO bez revíru - 30 EUR
<br/>členský príspevok fyz. osoby bez príslušnosti k PO 20 EUR/ 1 rok, na 5 rokov 100 .-.EUR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62914 od papo
dušan, odvolávaš sa na používanie zdravého rozumu... čo povieš na zmenšenie výmery revírov: z 1000 na 500 ha, a z 2000 ha jeleních na 1000 ha?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62915 od DKo
Zdravý rozum mi napovedá, že dôležitejšie než rozloha je spôsob akým sa v danom i okolitých revíroch hospodári, kedže zver ich hranice neakceptuje. Menšie revíry si pravdepodobne vynútila doba a zmluva o ich prenajatí s tzv. združením vlastníkov poľovných pozemkov. Zorganizovať takéto združenia je isto jednoduchšie pri menšom počte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62916 od DKo
Joj, pozrel som si to celé a zdravý (sedliacky) rozum mi napovedá aj, že nastala doba iniciácie hromadných pripomienok :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62918 od papo
a aké navrhuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62920 od DKo
žiadne, ale bol by som za, ak by komora vyžadovala príspevky len od PO s revírom, ale nie aj od individuálnych poľovníkov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 6 mesiacmi #62921 od DKo
ale to vlastne do zákona ani netreba dávať :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.091 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 271 návštevníkov a žiadni členovia on-line