Slovensky polovnicky zvaz

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9540 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Texedo, možno si v SPZ a ani o tom nevieš napr. ako chovateľ plemena v chovateľskom klube pod SPZ.
<br/>Peterbaca, neodsudzuj Takiho cenzorstvo, radšej zober rozum do hrsti, ak skutočne chceš niečo vyriešiť a zlepšiť. Tu sa môžeš iba ak vyplakať. Ak vieš aký je rozdiel medzi vysrať a posrať, tak ľahko uhádneš či na takomto fóre dokážeš niečo ohľadom fungovania SPZ vyriešiť alebo poriešiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9541 od Taki
Odpoveď od Taki na tému Slovensky polovnicky zvaz
Sevas Peterbaca!
<br/>
<br/>
<br/>Neviem prečo, ale mám taký pocit, že túto tému si otvoril, alebo vôbec chodíš sem iba kvôli tomu, aby si vybavoval osobné účty a štval nás proti svojim pomyselným nepriateľom a proti SPZ.
<br/>Bol by som nerád, keby si v tom aj naďalej pokračoval.
<br/>Áno, táto téma má svoje miesto na tomto fóre, ale nie v takejto podobe, ako sa začína rozvíjať. Aj ja som členom SPZ. Za tých 30 rokov svojho členstva som zažil v ňom veľa. Aj dobrého aj nepríjemného. Vo veľa prípadoch ani ja nemôžem súhlasiť s používanými praktikami v SPZ. Ale som si vedomý toho, že za všetko čo sa deje v SPZ môžeme my - členovia. Hľadať chyby a kritizovať prácu vrcholného orgánu SPZ, podľa mňa nemá žiadny význam. Keď si vyjasníme povinnosti a právomoci ústredia SPZ (stanovy SPZ), tak nám bude jasné, že naše záujmy zastupujú členské schôdze a okresné, regionálne snemy SPZ.
<br/>Najvyšším orgánom SPZ je členská schôdza. Členská schôdza si zvolí na 5 rokov svojich zástupcov, ktorí majú za úlohu viesť ZO SPZ. Členská schôdza volí tých, ktorí sa stanú členmi Okresných a Regionálnych rád SPZ. Okresné a Regionálne konferencie SPZ volia členov Republikových rád SPZ, ktorí zastupujú každý okres či región zo Slovenska. Toto je základ demokracie! Nehovorím, že v rámci organizácie SPZ by lepšia forma zastúpenia poľovníkov neexistovala, ale ja takú nepoznám.
<br/>Práve preto musíme pristupovať zodpovedne k voľbe našich zástupcov. Podľa mojich poznatkov sa každé poľovnícke združenie skladá z aktívnejších aj menej aktívnych členov. Všade je skupina tých zanietených (ich počet je max. do 10), ktorí všetko podriadia poľovníctvu, zoberú si na seba zodpovednosť a ťarchu problémov. Všade sa však nájdu aj takí, ktorí iba mudrujú, kritizujú a tej predošlej skupine stoja iba v ceste. A chvála Bohu všade sú aj takí - ich je najviac - ktorí sa starajú iba o seba a múdro nechajú pracovať tých zanietených poľovníkov.
<br/>Budúci rok sa skončí päťročné volebné obdobie. Za 6-7 mesiacov v každom PZ prebehnú voľby. Je iba na nás, aby do výborov boli zvolený aj zástupcovia tej prvej skupiny. A čo sa týka voľby zástupcov okresných a regionálnych rád, nemusíme sa podriadiť špekuláciám určitých skupín a navrhnime tam takých zástupcov, ktorí podľa nás zastupujú naše záujmy a názory tak v okresných a regionálnych ako i vyšších zložkách SPZ. Prečo by sme si nemohli vyžiadať menný zoznam zvolených (pozvaných) zástupcov na okresné a regionálne snemy SPZ a poveriť zástupcu nášho PZ konkrétnymi zámermi a návrhmi, aj čo sa týka volených zástupcov nového predsedníctva OkO a RgO, odborných komisií ako aj i vyšších orgánov SPZ. Aj toto by patrilo ku demokracii.
<br/>
<br/>Čo na to hovoríš Peterbaca?
<br/>
<br/>Nemohla byť vedená táto téma v takomto duchu ako som to naznačil? Nechcem chrániť vrcholné orgány SPZ, ale o čom som písal na to máme kompetencie iba my - radoví členovia SPZ. Keby mal niekto z nás také návrhy alebo požiadavky, ktoré patria do kompetencie Ústredia SPZ - oni na to budú reagovať. Však nás pravidelne sledujú. Je pre mňa potešujúce, že nás denne čítajú z ministerstiev (Pôdohospodárstva, Životného prostredia, Vnútra), z lesných úradov a aj z ústredia SPZ ako i veľa OkO a RgO SPZ. Však už aj nová webová stránka SPZ (www.polovnictvo.sk) je z našej dielne a z technického hľadiska ju spravujem ja (môj webmaster).
<br/>
<br/>Okrem nového zákona o poľovníctve mi povedz ešte jeden návrh zákona, ku ktorému môžu podávať svoje pripomienky aj tí, ktorých sa to týka. Toto čo my robíme nemá ešte obdobu ani v Európe. Inak, bol by som najradšej, keby niekto vypracoval hotový protinávrh nového zákona o poľovníctva od A až po Z.
<br/>Pri vytváraní Poľovníckej informačnej databázy som sa zaviazal, že ako prispievateľ sa nebudem zúčastňovať na tomto fóre. Tento svoj sľub mienim aj naďalej dodržať. Ale keď ma niekto osloví, tak v rámci svojich možností a vedomostí budem odpovedať.
<br/>
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Taki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9542 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Slovensky polovnicky zvaz
Do teraz som sa zdržal, ale nedá mi nezareagovať. Každý má právo vyjadriť sa ku každému zákonu pripravenému vládou a jej orgánmi. Hovorí sa tomu verejné pripomienkové konanie a návrhy zákonov sú zverejnené na stránkach príslušných mnisterstiev. Čo sa týka volieb. každý má taký istý hlas ako ja, To znamená aj tý mudrlanti ktorý len zavadzajú aj tý ktorý myslia len na seba. Viem, že v demokracii to tak chodí a nič s tým nenarobím, ale chcel som tým povedať, že voľby nie sú všeliek. Čo sa týka mazania častí alebo celých príspevkov, zásadne s tým nesúhlasím. Uznávam že príspevky ktoré ste v minulosti zmazali mohli byť vulgárne a neviem čo ešte, ale ich obsah je obrazom ich pisateľa. Nebolo by lepšie nechať ich tak nech si každý utvorý vlastný obraz a autor nech sa sám znemožní??? Už viac krát sa stalo že sami prispievatelia takéhoto jedinca z fóra vytlačili. Čo sa týka vymazania mien: súdnych sporov z koho strany sa obávate? Veď za obsah príspevku je zodpovedný autor a nie prevádzkovateľ stránok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9543 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Ahoj kurt
<br/>Nemožno s tebou súhlasiť, je mi ľúto, ale Taki má pravdu. Nie je to on-line diskusia, ale príspevky sú zachované. A za obsah internetovej stránky prevádkovateľ zodpovedá.
<br/>A to čo robí Taki, nie je cenzúra, nikto z nás si predsa neželá v diskusii vulgarizmy. Alebo ti snáď chýbajú v pochopení petrabacu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9547 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Slovensky polovnicky zvaz
Najvyssi organ je polovnicky zakon ako najvyssia pravna norma a nemu by mala byt
<br/>podriadena aj clenska schodza a mala by ho respektovat,mena a cela zalezitost
<br/>nie je vymyslena,ale ak fungujete vdaka sponzoringu tych panov tak sa necudujem
<br/>vzniknuvsej reakcii.
<br/> Ked tak vsetkemu rozumiete skuste vysvetlit co znamena:VYKON PRAVA POLOVNICTVA PATRI VLASTNIKOVY POLOVNYCH POZEMKOV;MOZE HO VYKONAVAT
<br/>SAM ALEBO HO ZA UPLATU PRENAJAT-mozete aj popriet,ze to v polovnickom zakone
<br/>nie je zakotvene,alebo Clenska schodza je silnejsia ako zakon,netreba ma obvinovat
<br/>ze pisem nejake vulgarizmy,nikdy tam neboli napisane,tento problem sa tyka mnohych
<br/>a prijatim noveho zakona sa bude tykat aste viacerych.Ucinnostov noveho zakona pojdu
<br/>poplatky za prenajom vykonu prava polovnictva poriadne hore,potom podla mna 50-percent vlastnikov polovnych pozemkov nebude mat jedenoduch nato aby zaplatilo
<br/>rocny prispevok na cinnost PZ-ato je dovod na vylucenie.Potom si spomeniete
<br/>ze Peter BACA pisal o tom co vlastne znamena horecitovany paragraf Polovnickeho
<br/>zakona.Poziadal som SPZ,aby on zabezpecil Ustavnym sudom vyklad polovnickeho
<br/>zakona,doteraz to neurobil.Na webovej stranke SPZ je z vykonavacej vyhlasky
<br/>Ministerstva podohospodarstva Tento paragraf bez nahrady vypusteny,ked som na to
<br/>upozornil tak su to vulgarizmy,to chcete skutocne povedat,ze sa to celej polovnickej verejnosti netyka.Preco prava vlastnikov su v Rakusku,Nemecku respektovane
<br/>a nikto sa tam neohana Clenskou schodzou
<br/> SKUSTE NA TOTO ODPOVEDAT A NIELEN TAKY a neodbite to ze pisem vulgarizmy
<br/>ja viem velmi dobre co hovorim...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9548 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Slovensky polovnicky zvaz
este malickost ja nestvem proti SPZ ako takemu -nejaka jednotna organizacia musi byt
<br/>problem je v tom,ze by sa mala mala zaujimat aj o staznosti a nehovorit ako ty ,
<br/>ze najvissi organ je CLENSKA SCHODZA:::

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9550 od michal
Odpoveď od michal na tému Slovensky polovnicky zvaz
perer, dam ti radu gratis. Ak je pravda to, co pises, najdi si dobrého právnika a nie takého, co s teba bude tahat iba prachy a mas po probléme. To, ze si vytrhnes este nejaký paragraf zo zákona a ohanas sa len ním, nic neznamená lebo zákon má aj iné paragrafy. Ak más problém s výkladom zákona a domnievas sa, ze jeho zlý výklad a aplikácia porusuje tvoje základné obcianske právo-právo vlastnícke (a s tým spojené aj právo vlastníka na výkon práva polovníctva) obrát sa na Ústavný súd sám prostredníctvom advokáta a nenahánaj SPZ. Takýmto vypisovaním sa vystavujes akurát riziku zaloby na ochranu osobnosti zo strany dotknutých a to nehovorím, ze sa to celé moze zvrhnúť aj do roviny trestno-právnej. Bojujes na nesprávnom fronte. Cesty ako sa dostat k cielu sú rôzne, ale pamataj, ze ciel je len jeden. Tak vol cestu takú, aby si nemal v cieli pyrhovo vítazstvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9558 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Slovensky polovnicky zvaz
Dakujem za radu gratis,okrem inych som oslovil aj Dr.Ernesta Valka Dr.Hagyariho
<br/>ani jeden nechcel mat s polovnickym zakonom nic spolocne...
<br/> podla stylu vyzeras na Michala zo Ziliny...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9559 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Slovensky polovnicky zvaz
SPZ -ako poslednu organizaciu Narodneho frontu pomenoval byvaly minister
<br/>podohospodarstva...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9560 od michal
Odpoveď od michal na tému Slovensky polovnicky zvaz
Skus normalnejsieho pravnika a mozno to bude lepsie;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9561 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Slovensky polovnicky zvaz
Vdaka bohu ze ten minister uz neni minister!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9565 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Nemám záujem. Gabo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9607 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Slovensky polovnicky zvaz
hallo Michal
<br/> porad teda nejakeho dobreho pravnika...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9609 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Slovensky polovnicky zvaz
hallo Taki,este si neodpovedal na moj prispevok-cakam,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9615 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Slovensky polovnicky zvaz
Peterbača, najprv tu urážaš ľudí, ktorí pre dobré meno slovenského poľovníctva veľa urobili a potom chceš aby s Tebou diskutovali.
<br/>So mňa si tu kedysi robili srandu, že píšem „ako farár“. Ale z Teba mám pocit, že píšeš ako „čínsky boh pomsty“.
<br/>Ak si myslíš, že si v práve, drž sa Michalovej rady a nájdi si dobrého právnika. Ale nezneužívaj toto fórum na svoju súkromnú vojnu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9616 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Slovensky polovnicky zvaz
peterbaca - Si polovnik toto by si mal poznat
<br/>
<br/>AKO SA DO HORY VOLÁ TAK SA Z HORY OZÝVA

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9934 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Slovensky polovnicky zvaz
Sevas Taki
<br/> doteraz si neodpovedal na moj posledny prispevok,takze ani nemusis.Mnohi z vas
<br/>si myslia,ze ste ma vytlacili z fora,nepodlahnite takejto iluzii.V poslednom
<br/>prispevku ktory bol urceny nielen Takimu,ktory neodpovedal som vas vsetkych vyzval aby sa rozprudila diskusia o polovnickom zakone,nikto vlastne neodpovedal.
<br/> Je jasne,ze vacsina sa tej temy boji,u mnohych je pravne vedomie take ake je,
<br/>maju zafixovane tie reci o Clenskej schodzi,boja sa povedat vlastny nazor aby neohrozili vlastne clenstvo v PZ,mnohym tento stav vyhovuje z dovodu udrzania si moci v PZ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9938 od michal
Odpoveď od michal na tému Slovensky polovnicky zvaz
peter, poloz si otázku, preco sa tebou oslovený právnici nechceli venovat tvojej veci? Ak bude nejaký neracionálny dôvod, tak si najdi niekoho mladsieho, alebo ochotnejsieho za klienta bojovat. Daj mail, jedno meno ma napadlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9943 od peterbaca
Odpoveď od peterbaca na tému Slovensky polovnicky zvaz
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. pre Michala,dakujem Peter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9976 od jager
Odpoveď od jager na tému Slovensky polovnicky zvaz
Alebo si atakovač análnych otvorov, alebo si jeden z nich. A okrem toho, neboj sa pôjde to aj bez nich. Povolenky vydáva Lesný úrad, plán chovu a lovu schvaluje Lesný úrad, hlášenky ulovenej zveri posielaš na lesný úrad, pokuty za nesprávny odstrel platíš Lesnému úradu. Čiže štátnej správe. A na to aby sme si mi nadšenci zorganizovali kynologické akcie na to naozaj nepotrebujeme SPZ. Vždy som tejto inštitúcií neodkladne dôveroval, a promoval jej vážnosť. Po mnohých skúsenostiach, kedy mal spravodlivosť zobrať do svojích rúk SPZ a vo veci rozhodnúť v medziach zákona a stanov, teda spravodlivo, tak naopak podržal krivákov, ktorý sa skrili za autoritu inštitúcie, ktorej som tak veril.
<br/>Teba texedo môže ospravedlniť iba to, ak výkon prava poľovníctva robíš krátko. Potom sa ti s pokorou ospravedlňujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 792 návštevníkov a jeden člen on-line