Slovensky polovnicky zvaz

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60822 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
sokolieoko, a ty ako ?? si poistený alebo nie ?? lebo ak lepšie zaostríš svoje oko, zistíš čo tu bolo posledne pretriesané 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60823 od sokolieoko
Odpoveď od sokolieoko na tému Slovensky polovnicky zvaz
V poslednom čase sa tu pretriasalo všeličo. Dokonca aj propagácia Hitlera.
<br/>Ja som poukázal na to, čo môžu poľovníci pre seba spraviť sami. Na to, v čom im nemôže nikto brániť.
<br/>Čo sa týka poistenia, každý by si mal prekontrolovať osobne či má platnú poistnú zmluvu a nespoliehať sa na sprostredkované informácie a ubezpečenia funkcionárov SPZ.
<br/>Už to vzbudzuje podozrenie, že zmluva o poistení, ktorá sa týka značného počtu poľovníkov nie je pre nich zverejnená na internete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60825 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
A ty si si už bol preveriť poistku? Ak áno, čo si zistil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60833 od sokolieoko
Odpoveď od sokolieoko na tému Slovensky polovnicky zvaz
Áno bol. Za poistku som zaplatil, no keď som chcel vidieť zmluvu nebola mi sprístupnená, vraj nie je dostupná. Je to nejaké čudné. Ak budeš mať viac šťastia ako ja, zverejni tú zmluvu tu na pide. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60834 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Mne stačí potvrdenie o jej úhrade. Zverejňovať ho nemienim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60835 od jager
Odpoveď od jager na tému Slovensky polovnicky zvaz
Lubo1. To je presne ono. Vy chcete len poľovať. Nič iné len poľovať a poľovať. Napísal si to v tvojich príspevkoch aspoň 5 x., To že poľovníctvo je oveľa širší okruh záujmov ako siaha tvoja predstavivosť, to ti akosi uniká. Hrajme hokej, behajme za pukom, čo nás po akýchsi pravidlách. Máš predstavu ako by taký hokej vypadal? Ja ti poviem. Tak ako teraz vypadá devastované slovenské poľovníctvo. S tvojich príspevkov by som usúdil, že ani s poľovníctvom nemáš nič spoločné, bez urážky. Píšeš tu o ľadovej škrupinke na potôčku, ale že zamrzla rieka je pre teba veľké sústo a preto sa vraciaš k potôčiku. Tam sa cítiš bezpečnejšie. To sa mi zdá alibistické a krátkozraké. K otázkam výkonu práva poľovníctva som sa od teba nedozvedel z hala nič. A to som si myslel, že si rozšírim svoje horizonty poznanie, ale nič. Nesklamal si ma. Papovi sa akurát divým, s kým že si tu vymieňa perličky svojich skúseností.
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60836 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Ako ti to povedali na poslednej konferencii? Ej Učeň Učeň, ty si len taky Učeň mučeň.
<br/>K otázkam výkonu práva poľovníctva som sa od teba nedozvedel z hala nič.
<br/>Či z hala, či ne zhala. Toto je téma SPZ, nie výkon práva poľovníctva. Ak si sa nič nedozvedel a nič nevieš, začni kurz ešte raz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60838 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Jager, Lubo napísal, že u nich sa dokázali spojiť. Ja to chápem tak, že u nich dokázali dohodnúť. Nájsť kompromis je o akceptovaní tých, ktorí sú v menšine a v tejto našej nenažratej súčasnosti je to veľké umenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60839 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
ono keby to nebolo už na báze trestnej činnosti, tak je to zábavné. lubo1 si vôbec nechce priznať, že neexistuje, že vystupuje podvodne, že neoprávnene vykonáva prenesený výkon štátnej správy, že .., že... že... ale mäsa sa mu žiada. a to je to hlavné, i pre všetkých okolo neho.
<br/> trochu širšie: zákon 274/2009 je úžasný vo svojom poňatí. až na to príde EU, myslím, že všetci ho budú chcieť. do područia súkromnej firmy totiž zveril moc, kto bude, alebo nebude poľovať a to len na základe nejakého výberu súdruhom predsedom. a to aj štátni úradníci dozorujúci poľovníctvo, aj policajti, aj prokurátori, aj sudcovia, aj členovia parlamentu. domyslite si každý, čo to znamená. sme raritou minimálne v rámci únie, pretože sme dokázali stvoriť a prijať totálny mafiánsky zákon! taká je skutočnosť, nič sa na tom nedá zmeniť, napísať ináč.
<br/> miro, to, že tu vypisujú nezodpovední obsmrdači je nepodstatné. ale že absolútnu nezákonnosť obhajujú je zlé, svedčí to strašnom úpadku právneho vedomia spoločnosti, o samozrejmosti prijímania mafiánskych praktík, o úpadku morálky poľovníctva ako celku. a to je zlé. navyše keď tí, ktorí majú zasiahnuť a dať veci do právneho stavu, napr. ministerskí úradníci, sú korumpovaní nezdanenými príjmami tzv. príspevkami na benzín, na ktoré sa im skladajú komorníci na školeniach. a to som dal len maličký príklad. väčšie sú napr v dávaní PO do likvidácie. samozrejme absolútne mimo zákon. atd, atd...
<br/> tu je treba konať iným, než bežným spôsobom. zrejme bude treba ísť aj na EU inštitúcie, zrejme na medzinárodné poľovnícke organizácie. nie je zábavné, že v ktorejsi máme i viceprezidenta šubu??? veď nemá ani len platný poľovný lístok....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60840 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky polovnicky zvaz
Tesim sa z Vas vsetkych, ktorych bolí bordel, podvody a nezakonnosti v SK polovnictve, kt. tu preukazatelne sú, priznajme si to konecne otvorene!!! Na druhej strane mam ale pocit, ze tento po(lov)dvodnicky narod o to vobec nestoji! Myslim, ze tu len presne máme co chceme, a co si svijim ne- konanim vobec zasluzime... Predlzenie listka som preto uz tentokrat riesila cez ten nenavideny Lovecky a ochranny spolok- ten isty servis ktory k svojmu fungovaniu v polovnictve potrebujem, za polovicnu cenu+ mam pocit velmi profesionalni a ustretovi ludia, doporucujem vsetkym, kt. nemaju klapky na ociach a rozok namoceny v pive pred ustami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60841 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
ak by ste nepochodili na EÚ, tak tu máme ešte i Vatikán 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60842 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Aj ked nie som, tak odpoviem.
<br/>Ano, vy obaja tu pustate perlicky. Ale take, ako ked si niekto prdne vo vode. Najprv pekna gulicka, ale ked to vyjde nad hladinu, tak riadny hnoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60843 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
.. a smrdí to závisťou, tých, ktorí nemajú kde poľovať a tým, ktorí máju kde. Veci sa dajú efektívne ovplyvňovať iba ak ste v nich &quot;namočení&quot; a nie ak ste mimo nich.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60844 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky polovnicky zvaz
1.Registrácia subjektu SPZ sa dá overiť na OLU Braislava - bolo by treba najpr sa spýtať, či je SPZ zaregistrované
<br/>2. pre tých, ktorí v tom nemajú jasno: poľovný lístok vydáva zo zákona SPK - tá tiež vznikla /bola zriadená/zo zákona, takže ak sa tu tvrdí, že neexistuje, tak to sa asi nečítal zákon, kreovanie komory je už niečo iné. Ale zákon zriadil komoru. Pre tých, ktorí zavádzajú - komora sa člení na obvodné komory
<br/>
<br/>
<br/>§ 41
<br/>Slovenská poľovnícka komora
<br/>(1) Zriaďuje sa Slovenská poľovnícka komora.
<br/>(2) Komora je právnická osoba.
<br/>(3) Sídlo komory určí ustanovujúci snem.
<br/>(4) Komora sa člení na obvodné komory, ktoré pôsobia
<br/>spravidla v územnom obvode obvodného lesného
<br/>úradu a ktoré združujú poľovnícke organizácie, základné
<br/>organizačné jednotky komory a držiteľov platných
<br/>poľovných lístkov s miestom trvalého bydliska v tomto
<br/>územnom obvode, ktorí nie sú členmi základných organizačných
<br/>jednotiek.
<br/>
<br/>K vydaniu poľovného lístka sú potrebné:
<br/>
<br/>(4) Obvodná komora vydá poľovný lístok podľa odseku
<br/>2 písm. a) a odseku 3 písm. a) alebo písm. b) osobe,
<br/>ktorá preukáže, že
<br/>a) je staršia ako 16 rokov,
<br/>b) má miesto trvalého pobytu v obvode pôsobnosti obvodnej
<br/>komory; to neplatí pre občana Slovenskej republiky,
<br/>ktorý nemá trvalý pobyt na území Slovenskej
<br/>republiky,
<br/>c) zložila skúšku z poľovníctva [§ 50 ods. 1 písm. a)]
<br/>alebo skúšku z poľovníctva na vysokej škole alebo je
<br/>poslucháčom alebo absolventom školy, na ktorej je
<br/>poľovníctvo povinným alebo voliteľným vyučovacím
<br/>predmetom; doklad o vykonanej skúške z poľovníctva
<br/>je verejnou listinou,
<br/>d) je členom komory,
<br/>e) je poistená proti škodám spôsobeným pri výkone
<br/>práva poľovníctva počas platnosti poľovného lístka,
<br/>f) zaplatila poplatok za vydanie poľovného lístka.
<br/>
<br/>Teda žiadne tvrdenia, že ten kto žiada o vydanie, či predåženie poľovného lístka musí byť okrem členstva v SPK, aj členom poľovníckej organizácie, to tvrdia iba náboroví pracovníci niektorých organizácii - &quot;poľovníckych&quot; ktorí lákajú nových lčenov akýmkoľvek spôsobom
<br/>Poistnú zmluvu majú 1000% uzavreté LESY SR š.p., takže kto je poistený cez Lesy, má 100% platný poľovný lístok, OPK Vranov, Košice okolie a Revúca a pravdepodobne aj Pribina, takže kto je poistený cez nich, a má vydaný poľovný lístok OLU, komu už skončil platnosť, tak SPK, tak ako to určuje zákon, tak ten určite &quot;existuje&quot; a nepytliači a pevne verím, že platí aj poistenie cez SPZ, nakoľko viaceré vzniknuté poistné udalosti boli poisťovňou uhradené.
<br/>Ak chce niekto skutočne preveriť jej platnosť, stačí vstúpiť do SPZ, požiadať o vydanie poľovného lístka, potom sa nechať streliť a uvidí /keď samozrejme nedopadne ako Kurt Cobain/ či a ako sa bude poistná udalosť riešiť.
<br/>
<br/>Takže páni - čítať zákon a nevykladať si ho ako kto chce. Je jednoduché vychytávať slovíčka a hrať sa potom na múdreho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60845 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Slovensky polovnicky zvaz
Končil mi poľovný lístok, dostal som papier od hospodára čo mám doniesť a za 5 minút na komore som mal nový. Ja som nezaregistroval žiadny problém, dúfam že ma za to neukameňujete. Najbližšie sa tamtiež spýtam na poistenie a uvediem ako som bol informovaný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60846 od gustav
Odpoveď od gustav na tému Slovensky polovnicky zvaz
Papo myslim si, že si to úplne správne pomenoval. Zdá sa, že zagágala trafená hus. Snaží sa nabudiť atmosféru: veď je to takto ako píšem (veď to oni rozhodli, čo si to dovoľuješ mať iný názor).
<br/>Na lesných úradoch sa iba smejú, sú takého názoru - vraj ministerstvo vidieka v skutočnosti riadi akýsi pán Dungovič a oni si môžu robiť čo chcú.
<br/>Kladiem si otázku je to mafia, alebo predchádzajúce príspevky naznačujú, že Slovensko hnedne? Čoho je vlastne na Štefánikovej centrum?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60848 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Drahý Gustav. Zhodnotil si to perfektne, jasne a jednoznačne a tvoj príspevok je jasne definovateľný a priraditeľný. Exaktné informácie ktoré máš určite pochádzajú z tajného, ale dobre informovaného zdroja. Až na pár maličkostí:liar:
<br/>Na ktorých lesných úradoch? Hore, dole, vpravo, vľavo, všetci, kto prednostovia, úradníci?
<br/>Čo si oni môžu robiť &quot;čo chcú&quot; keď sa už zmluvy iba evidujú na OLU?
<br/>To ministerstvo vidieka /máš v tom super jasno/ sa volá ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, ale vraj. ... No možno až budeš ministrom, tak ho premenuješ a až potom uvidíme:]
<br/>Ten tvoj akýsi pán Dungovič je Leopold Dugovič, Ing., a žeby on všetko riadil, no ty máš informácie. Nie si ty náhodou ten tajný človek z odposluchov? Vidno, že máš prehľad čo všetko obnáša legislatívny proces a práca na ministerstve
<br/>Jasné, všetci, tak ako to tu už bolo napísané, ale vymazané, poľovníci, policajti, sudcovia, štátni zamestnanci všetkých si nás odhalil. Len jeden /vlastne dvaja/ sú tu spravodliví. Už keď to nemohol čítať ani tak tolerantný človek ako Bajkal /ktorého tiež označil .A /O/.O s T na konci ako , no veď kto to čítal, vie/ a zmazal tie nezmyselné bludy a polopravdy, tak asi to bola totálna sprostoť. /Ja na jeho mieste by som ľudí ako náš milovaný .A.O a Horidó ani nepustil na fórum/
<br/>Ale zakladajú vraj klub nespravodlivo poštrofaných spravodlivých, kľudne si daj prihlášku.
<br/>Slovensko hnedne? No s takými ľuďmi určite.
<br/>Ten príspevok o poľových lístkoch a komore som priložil preto, že mi náš milý vševedko /niekedy sa takým ľuďom hovorilo trubadúr, vedel jedno a to isté stále dookola, trúbiť stále to isté a v tú istú hodinu/ nahovoril do telefónu, že všeci tu poľujeme neoprávnene, nikto nemá platný poľovný lístok, komora nemôže mať obvodné komory, to že ani v zákone nikde nie je uvedené. A kto chce mať vydaný platný PL, musí byť v poľovníckej organizácii a kopec ďalších nezmyslov, no tak 20 minút. A potom zverejní, že ani neexistujem a kopec ďalších vtákovín. Pozor na to, obyčajný úlisák, ktorý pretočí každé slovo.
<br/>No ale hurá na súd do Bruselu a všetkých zaradom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60850 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Byť v súčasnosti poľovníkom a k tomu členom SPZ nie v súčasnosti a vlastne ani nikdy nebolo med lízať, ale dá sa to vydržať, ak človek vie čo chce. Bojovať s neprávosťou a aroganciou moci je možné všelijako, ale najdôležitejšie je nezahodiť flintu do žita, zdúchnuť kamsi do závetia a odtiaľ už iba púšťať jedovaté sliny. Mne sa v tom boji zatiaľ najviac osvedčil humor a práve včera som dostal jeden obrázok, ktorý nadutým závistlivcom trhá žily. Nie som jeho autorom, ale dal som ho na PID, aby ste si pomocou neho mohli dobrovolne otestovať zmysel pre humor. Zdôrazňujem DOBROVOLNE 8-) www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...how_pic&id=23799[/]úlovok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60852 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
nie je príjemné čítať vyštudovaného mladého /aj/ poľovníka. no takýto prístup a postoje nie sú ojedinelé, to mi tu snáď dáte za pravdu. začínajú byť pravidlom, súčasťou poľovníckeho života. a slušní, poctiví poľovníci radšej mlčia, len aby sa nedostali s takýmito kreatúrami do konfliktu. vedia dopredu, že majú prehrané. prečo to vedia? nuž skúsenosť, poznanie... nie raz tu boli popísané prípady bezprávia, za ktorými stoja práve takí, akých popisuje gustav. aj tu v téme je taký popísaný, no i v iných. vážený ing. tuľák, si reprezentantom takýchto praktík, či sa ti to páči, či nie. neokrôchanosť, nevychovanosť, neznalosť základných právnych predpisov, nemorálnosť..., čo len chceš. no nič, čo by zdobilo poľovníka.
<br/> tvoj príspevok je kopa hnoja, nič viac, i predošlý. povedz tu všetkým: či si sa riiadil stanovami SPK pri tvorbe OPK? určite áno, a si na to hrdý. no vôbec ťa nemrzí, že stanovy sú mimo zákon, takže aj tvoja OPK, milý pán predseda. i členské si platil po termíne, takže v zmysle stanov ani nie si v komore. ale to ti neprekáža tu rozumovať, trepať , velebiť hitlera a znevažovať iných. len aby boli odmeny od neznalých, dôverčivých členov. si ty riadny fifík.
<br/> a na záver ti ešte čosi: ja som ti nevolal, no ktosi, komu kriminálnici na OLU a MP SR riadne ublížili. nevedel som sa ho včera dovolať, až dnes som sa dozvedel, že si sa správal ako riadny predstaviteľ SPK. i zabitím si sa mu vyhrážal. cestou domov skolaboval, záchranka mala čo robiť. takže takýto si ty predstaviteľ. a pre mňa za mňa si tu i hailuj. aj s tými, čo ti to tu tolerujú.
<br/> na záver stará poľovnícka rada: starších počúvaj! vedia viac ako sopliaci.
<br/> niečo ťa aj naučím, kto je trubadúr... www.slovnikslov.sk/slovnik-cudzich-slov/trubadur.html [/]ťuk . alebo si si myslel, že je to urážlivé slovo????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60853 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Dá sa klesnúť ešte hlbšie? To nikto z vedenia Pribiny nevidí, alebo radšej nechce vidieť, aby sa nestal terčom podobnej kritiky váženého pána hovorcu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.212 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 242 návštevníkov a žiadni členovia on-line