Slovensky polovnicky zvaz

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48659 od michal
Odpoveď od michal na tému Slovensky polovnicky zvaz
Plne suhlasím, konecne niekto napisal, co rozmýsla aj hlavou. Pre mna je dost nepochopitelne, ze SPZ zobrala na seba ulohu vlastného kata a este sa tým aj hrdí ako spolupracovala na novom navrhu zakona a je vlastne sama sebe hrobarom. Podla mojho nazoru personal zo struktur prejde do komory, dost dobre si neviem predstavit ako bude realizovaný majetok, ci bude odvaha nejaku cast previest na komoru alebo to vsetko postupne padne. Asi este nikto moc nahlas nepovedal, ze SPZ uz nebude pri novej legislative zrejme samoufinancovatelna, plus vypadok clenskeho mozno tiez predpokladat (naco platit nieco 2 x, aj komoru aj SPZ, ked vlastne z SPZ nic mat uz nebudeme)....takze zrejme dospejeme k likvidacii (ako prebehne, netrufam ani odhadnut a ako sa bude delit likvidacny zostatok tiez nie).
<br/>Holt nova era polovnictva klope na dvere....len mam obavy, ze to bude horsie ako doteraz. Novy zakon je toho jasnym dokazom, vela peknych veci, ale ustrihnutych z reality. Ani tých sporov asi nebude menej ako si zela nas pan. prezident SPZ, skor myslim ze viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48674 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Slovensky polovnicky zvaz
Pekný a krutý článok o prideľovaní revírov je vo vydaní denníka SME zo stredy, ak si chcete zlepšiť náladu. Na pogrcanie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48699 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Na štátnych úradníkov ste dosť håbaví ... :) , držím Vám palce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48708 od haus
Odpoveď od haus na tému Slovensky polovnicky zvaz
Dopredu sa ospravedlnujem, ak to co teraz napisem je riadna hovadina. ;)
<br/>Priznam sa bez mucenia a natlaku ze zakon som si zrovna poctivo neprestudoval, ale spytam sa.
<br/>Nemozeme si sami (tym nemyslim automaticky aj seba, ale my ako raodvi polovnici) zalozit vlastnu mimovladnu organizaciu, alebo obcianske zdruzenie, nieco ako obdobu SPZ? Clenov by sme si zisklai poctivym pristupom, bez postrannych umyslov ako kazdeho oklamat a podobne. Nissim clenskym prispevkom ako je to teraz u SPZ.
<br/>Mam zato ze by sa urcite nasiel dostatok rozumnych ludi ktori by snami radi drzali kartu.
<br/>A aby namna nepadali dotazi tipu &quot;rozprava ale nic nespravy, respektive dajte mi ludi a ja to urobim&quot;, cestne prehlasujem pred bohom a sv.Hubertom ze by som sa zucastnil celeho precesu od spolocneho stretnutia cez vybavovanie potrebnych formalit az po zapisanie tejto &quot;nasej sukromnej SPZ&quot; do danych dokumentov. A rovnako cestne prehlasujem ze tieto proceduri osobne zafinancujem bez akehokolvek naroku na vyhodi ci clenstvo a pod.
<br/>No mozno je to pekna blbost, este raz hovorim ja niecom pravnik, na chapanie zakonov su ini ludia studovany, titulmi ovesani. Mna to len tak napadlo pri citani tohto vlakna a tak sa aspom poucim.
<br/>Dakujem za trpezlivost pri citani.
<br/>S pozdravom Pavol O.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48709 od haus
Odpoveď od haus na tému Slovensky polovnicky zvaz
Tolko chyb v jednom prispevku.
<br/>Hanbim sa :-o a zaroven sa ospravedlnujem citatelom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48710 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky polovnicky zvaz
To o com pises, uz isty cas existuje a funguje s celoslovenskou posobnostou. Tento subjekt pokial viem, ma uz stovky clenov- Lovecky a ochranny spolok Pribina Nitra. A pokial viem spokojnych! Riesi agendu a poistenie svojich clenov, potrebnu k vydavaniu pol. listkov. Samozrejme za inu cenu( nizsiu), a je obc. zdruzenim podla 83- ky, tak ako SPZ- etko. Vsetko nutne co potrebujes, bez zbytocnej byrokracie. Podla noveho zakona bude musiet byt clenom komory, zrejme ako pravnicka osoba. A prostrednictvom nej aj jej clenovia. Mimochodom, SPZ- etko zanikne len formalne, v skutocnosti sa len navlecie do noveho habitu...a zostava zostane rovnaka!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48711 od haus
Odpoveď od haus na tému Slovensky polovnicky zvaz
Tak to som naozaj ani netusil ze nieco take uz existuje, zas som prisiel s nicim neskoro :(
<br/>Nevies mi poradit nanich kontakt? mail alebo web stranku pripadne aspom telefon?
<br/>Tento rok budem musiet predlzit PL tak by som sa rovno poinformoval unich.
<br/>Inak dakujem za upozornenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48713 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Slovensky polovnicky zvaz
To kto povedal, že SPZ zanikne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48718 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
odpoveď nájdeš v Sme z 31.12. 2008 ... imrich šuba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48719 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
viac nájdeš v téme: Čo očakávate od nového vedenia SPZ, v čom by malo pokračovať a čo zmeniť.... hneď na prvej stránke;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48722 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky polovnicky zvaz
Predseda LOS Pribina Nitra p. Mojmír Gera 0905 506479.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50741 od feko31
Odpoveď od feko31 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Môj príspevok nájdete v téme - &quot;poľovnícka organizácia&quot;, ktorá je hneď v úvode.
<br/>Napísal som ho preto, že aj ja si myslím, že existencia SPZ a SPK - je cirkus! :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51793 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
Rozprávky starej matere alebo Dobšinského alebo o SPZ...... ani neviem, ale je to pekná rozprávka na dobrú noc...
<br/>
<br/>Za Matúša Čáka na jeho panstve vylúčili z PZ predsedu. Ten sa však odvolal. Nuž zasadla členská schôdza a v zmysle stanov jeho odvolanie zamietla. Samozrejme, že si zvolili aj nového predsedu, veď ako by sa vrchnosti mohli ukázať bez štatutára na oči. A vrchnosti...RgO... dali na riadne na vedomie, že čo vyviedli. A vyzvali milého bývalého predsedu, aby vydal všakovaké písomnosti, dukáty a pečať. Bo to tak z nariadenia hradu má byť, aj to tak na verejnosti vytrúbené bolo. No ten vám, predstavte si, akoby ohluchol, oslepol, onemel. Nič nedal! Ale, ale,ale..... Po niekoľkých mesiacoch sa PZ dostala do rúk fotokópia oznámenia s názvom: Záznam z rokovania dozornej rady pri RGO SPZ Matúša Čáka, v ktorej sa okrem iných nepochopiteľných vecí písalo, že RGO SPZ Matúša Čáka považuje za predsedu nášho PZ člena, ktorého sme vylúčili, ba dokonca sa v oznámení písalo, že RGO SPZ Trenčín ruší členstvo štyrom našim riadnym členom. Zabudli len dôvod napísať: nepohodlní pre bývalého predsedu. Dumali sme, že ako je to možné, no jediné, čo nás napalo bolo, že bývalý sa rád pochválil, že má švagra, ktorý má dobré styky nielen v poľovníckych ale aj v politických kruhoch a bez jeho pomoci náš bývalý člen obrazne povedané nechodil ani na toaletu. No parobci, ako v dobrej rozprávke o naivnom Janovi, nelenili a Ihneď ako sa o tejto fotokópii dokumentu dozvedeli, napísali niekoľko listov a sťažností na RGO SPZ Trenčín a aj na ústredie SPZ, v ktorých znovu a znovu vysvetlili nielen dôvody vylúčenia dotyčného pána, ale aj upozornili, že najvyšší orgán združenia - členská schôdza zamietla jeho odvolanie voči vylúčeniu. Na sťažnosti a oznámenia nikto z RgO ani z ústredia SPZ nereagoval. Ba čo viac, zistili, že RGO ďalej komunikuje s vylúčeným členom ako s predsedom PZ, ba dokonca vylúčený pán s požehnaním RgO zvoláva členské schôdze, na ktorých prijíma za členov PZ osoby, ktoré mu majú zaistiť ďalšiu podporu. Na sústavné sťažnosti a žiadosti o nápravu veci ani naďalej nikto nereagoval, zrejme s vedomím, že nakoniec úsilia dovolať sa práva parobci vzdajú. Takýto postoj RgO SPZ Trenčín ich primäl ešte viac poukazovať na nesprávnosť ich jednania. Uvedomujúc si svoju situáciu nám RgO SPZ Trenčín poslala list, v ktorom nám oznámila, že zvoláva schôdzu, na ktorej sa máme zúčastniť.
<br/> Očakávali, že chcú celú vec dať na poriadok a napraviť svoje počínanie. Boli však veľmi prekvapení, keď zistili, že sa ich naopak snažia primäť k tomu, aby za svojho predsedu uznali nimi podporovaného vylúčeného člena a aby pekne-krásne, ako to v rozprávkach býva, akceptovali všetky ich kroky. Svoj postoj podporovali tvrdeniami, že sú nadriadený orgán a svojím prísnym vystupovaním sa veru snažili vystrašiť. Keďže však statoční parobci nechceli ustúpiť, začali sa im dokonca vyhrážať zrušením PZ, ba dokonca čo je už celkom nepochopiteľné tým, že prídu o revír, ba tým z nich, ktorí sa najviac dožadovali vysvetlenia a žiadali nápravu, nepriamo naznačili, že si ich hneď vyhľadajú v evidencii RgO a postarajú sa o to, aby už neboli viac členmi SPZ. Celá argumentácia trvala niekoľko hodín, pričom opäť chronologicky vysvetľovali celý sled udalostí, aj to, prečo bol dotyčný pán vylúčený, že veru postup bol podľa stanov SPZ , že o všetkých svojich krokoch písomne informovali kanceláriu RgO! A žiadali vysvetlenie počínania RgO v celej veci. Zástupcovia RgO tvrdili, že činnosť RgO v celej veci je v súlade z rozhodnutím dozornej rady RgO. Žiadali teda predložiť rozhodnutie dozornej rady RgO, na základe ktorého RgO koná v prospech vylúčeného pána a na základe ktorého tento bývalý člen vystupuje ako štatutár PZ. Takéto rozhodnutie predložiť odmietli a na naliehanie miesto toho prečítali len záznam z rokovania, ktorého fotokópia sa nám už predtým dostala do rúk. Na neustále otázky, či k veci vôbec vydala dozorná rada nejaké rozhodnutie, na základe ktorého konajú vo veci, napokon povedali, že nevedia, či nejaké je, alebo nie je, a odmietli predložiť k nahliadnutiu aj záznam, ktorý po celý čas stretnutia vydávali za spomínané rozhodnutie a podklad pre svoje konanie a svoje stanovisko. Stretnutie pokračovalo ďalej a šuhaji z ďalšieho priebehu vycítili, že niekto poveril zástupcov RgO úlohou, aby ich na stretnutí za každú cenu presvedčili ustúpiť zo stanoviska a zariadiť, aby ďalej v odpore nepokračovali. Keď videli, že nič nedosiahnu snažili sa zúfalo šuhajov uchlácholiť a presvedčiť, aby veru na celú vec zabudli a so všetkým sa zmierili. Potom, ako ich sokolíci znovu a znovu žiadali, aby vo veci vydali riadne a správne rozhodnutie, sa im napokon od zástupcov RgO dostalo odpovede, že nie sú kompetentní žiadne rozhodnutie vydať, že nie sú tu preto, aby niečo riešili a že sú na stretnutí preto, aby šuhaji neoblomní uznali celé konanie RgO aj konanie bývalého člena predseu za správne. Po tomto stretnutí nabrala činnosť bývalého člena na obrátkach. S podporou RgO, ktoré potvrdzovalo legitímnosť jeho vystupovania ako štatutára zvolával ďalej schôdze PZ, na ktorých prijal ďalších členov, ba dokonca si zvolil aj nového hospodára, ktorého dal s podporou RgO oficiálne vymenovať lesným úradom. RgO SPZ s nimi naďalej ďalej a ďalej odmieta komunikovať - napríklad písomnosť ktorú osobne doručili, odmietli proti podpisu prevziať a potom ako ju zaslali poštou, zase ju po nejakom čase poslali naspäť poštou bez vysvetlenia. Z Ústredia SPZ sa parobkom v celej veci nedostalo ani najmenšej podpory, ba celá vec ich evidentne nezaujíma. Zrejme sú zvyknutí na podobné konanie v organizačnej štruktúre SPZ a ich prioritou zdá sa nie je riešiť problémy vzniknuté činnosťou vedenia RGO, ktorá nie je v súlade so stanovami SPZ. Vec je natoľko vážna, že slovutné Ústredie by malo postupovať podľa stanov SPZ a zrušiť príslušné RgO SPZ. Podľa stanov SPZ §24 odstavec 4 písmena b) OkO alebo RgO SPZ zaniká: rozhodnutím prezídia SPZ, ak neplní povinnosti vyplývajúce zo Stanov SPZ alebo vyvíja činnosť v rozpore so Stanovami SPZ alebo všeobecne záväznými právnymi predpismi.
<br/> Tu dej rozprávky zatiaľ nepokračuje... a verte mi, že to nie je moja chyba, alebo nedostatok fantázie. Lebo keby som ako fantazíroval, lepšie to už ani nevymyslím. Ja som to vlastne ani nevymyslel, to tí šuhaji z PZ Lipníky Trenčianska Turná.
<br/> Mrzí ma len jedna vec, že ma budete pokladať za plagiátora, čo si kradne motívy od kopoviarov /to sú tí kráľovskí psovodi, čo sa o spravodlivosť bili a skatovaní boli/ alebo nebodaj z tureckej regionálnej organizácie, skratkou trgo. To je tiež veľmi horúci adept adept na zrušenie v zmysle stanov. Ubezpečujem Vás, že je to podobnosť úplne náhodilá, aj keď zrejme nie náhodná. A budúcnosť prinesie zrejme ďalšie a ďalšie podobné rozprávky, pretože kontinuita je zabezpečená. ....dobrú noc, milé naivky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51803 od stovka
Odpoveď od stovka na tému Slovensky polovnicky zvaz
Stanovy SPZ
<br/>§ 3 ods. 4.Spolupracuje s Českomoravskou mysliveckou jednotou a inými medzinárodnými a zahraničnými organizáciami sledujúcimi obdobné ciele ako SPZ. !!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51812 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky polovnicky zvaz
Viem o podobnom pripade. Ked na schodzu po v sulade z legislativou zruseneho PZ (nadpolovicnou vacsinou vsetkych clenov PZ) prisli chlapci z Ok-a, zapisali sa do prezencky a dokonca hlasovali ako clenovia PZ!!! Bolo to v okrese Piestany a to tam je iná nekompetentná...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52702 od pigi
Odpoveď od pigi na tému Slovensky polovnicky zvaz
odpovedám

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52768 od feko31
Odpoveď od feko31 na tému Slovensky polovnicky zvaz
Vznik SPK a zmeny v SPZ sa už objavujú v praxi:
<br/>OkO SPZ Sp.N.Ves zvyšila ročný čl.poplatok z doterajších 13,28 eur na 17 eur, t.j. o 3,72 eur! Na 5 rokov tak musíme doplatiť po 18,60 eur.
<br/>A to ešte nevieme, o koľko sa zvýšia poplatky za prenájom revíru a aké čl.poplatky nás čakajú v SPK. Začína to teda dobre...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52773 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Slovensky polovnicky zvaz
tak teraz by som strašne rad počul vysvetlenie od OLUSNV

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52774 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovensky polovnicky zvaz
lubenko, neviem prečo ma napadlo skopčiť jankin vtip a či to vôbec má súvis s témou :
<br/>
<br/> Sedia dve dievčatká na streche. Jedno dobré, druhé zlé a pľujú na okoloidúcich. Zlé dievčatko trafilo dva razy a dobré štyri razy. A tak zase raz dobro zvíťazilo nad zlom!
<br/>
<br/>ale k veci. niekoľkokrát som prosil olusnv o odpovede na otázky, no nedočkali sme sa ich. tipnime si. ja tvrdím, že ak sa niečoho dočkáme, tak to bude vyhýbavá odpoveď, alebo staroba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52776 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Slovensky polovnicky zvaz
garantuju ti papo že to prvni,pretože pri takychto my zostarnut nemožme:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.168 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 509 návštevníkov a žiadni členovia on-line