Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37401 od vajlo
s tymto suhlasim , a medzi nami mame tu aj dake zakony , tak aj tie by sa ziadalo sem tam dodrziavat:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37403 od Mikiks
Súhlasím s Tebou. Naozaj, každý sa raz sekne či sa jedná o profesionála alebo o začiatočníka. Myslím si ale že v dnešnej dobe sa snažíme svoje strelecké nedostatky eliminovať použitím silnejšieho kalibra, čo si myslím že nie je správne. Ja sa držím svojej vety ktorú som v predchádzajúcom príspevku napísal a nemám s tým v praxi žiadny problém.
<br/>Ale koľko ľudí toľko názorov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37406 od lovec_1
Normalne sa nestacim cudovat ako znoska blbosti tu zase pribudla...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37411 od Igor
:) V střeleckej revue 12/2005 je príloha s názvom Lovy v Africe. Zaujímavé čítanie a jedna stať s názvom Mýty a skutečnosť I - s malorážkou na slona rozoberá úvahy, či sa dá uloviť slon 22 LR-kom. Nakoniec sa píše, že existuje len jedno jediné hodnoverné svedectvo z roku 1936 z Kene, kedy mal pytliak strielat slony na srdce 22 Shortkou. Následne si to podľa výpovede pytliaka vyskúšal aj vtedajší správca parku - popisuje tam spôsob a vraj to naozaj išlo...
<br/>Záver - už aj slona zabiješ malorážkou, ale ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37420 od miros
aa tak toto je presne co som nechcel ja som len chcel poukazat na to ze ci 222 alebo 223 sa da pouzit len strelec si ma za to co pouziva zodpovedat nemozme nikoho dopredu obvinovat pretoze sa rozhodne pre tuto raz bohuzial v kazdom pol. zdruzeni su clenovia co na strelnicu od ziskania papierou nejdu a je v podstate jedno ci maju 222 alebo trebars 30-06 len v pripade tej tenkej je to zrejme pri zlom zasahu hodne zle ( ale je to len moja domienka ) a asi horsie sa to dohladava ak sa to da na nastrele posudit ako zasah Madarsko a hornet bol asi extrem ale sem tam clovek zazije hoc co
<br/>sam ho mam a pravdu povediac na skodnu moja max. spokojnost (nemam potrebu to skusat na niecom inom ! )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37449 od pepies
Majod pisal som tu len skusenosti mojich starých rodičov.ktorý polovali dost dávno a mali stým Vierlingom odstrielanej zvery až až.Ja sam osobne preferujem 308w alebo 8x57JS.a urcite by som si Horneta nezobral na dohladavku nie som samovrah.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37577 od pepies
Mikiks pod na chat chcem s tebou podebatit :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39060 od hunter2
ja ho pouzivam a nestazujem si --- mam zasadu ( do 100kg a do 100metr.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39087 od Bubi
Tych 100m o.k. ale 100kg je trosku viac .Tak do 50kg.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39329 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
Před týdnem jsem si koupil Náboje do 222rem Remington PSP 50gr a střelil jsem s tím srnče na 50m zadní komoru a nějak dlouho mně to odkazovalo a snažilo se odejít. Poradí mi někdo jaká munice je ideální na lov holé srnčí zvěře a obecně na lov srnčí zvěře vůbec? Uvažoval jsem i na Sako Gamehead, ale každej mě odrazuje, že to moc podlejvá a že se to trhá. Mě osobně podlité žebra nevadí, stejně to jde na výkup nebo pro psa, ale spíš mě zajímá zastavovací účinek a mělo by to být do zbraně Fox model 2, hlaveň je málo střílená a pravidelně udržovaná. Nejsem si jistý jestli takto silnou laboraci ustabilizuje vývrt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39333 od pepco
podla mna je 222 a tiez 223 tak na skodnu, ako si napisal, podlieva, a nech tu borci tvrdia co chcu, je to tak....strelba na zver len na strnisku, aj male steblo travy a gula sa rozbije al zmeni smer...na diviaka tak do 50kg a aj to treba s rozvahou.sam mam 223ku, na lisky je to parada, srnci som strelil jeden kus s tym a aj posledny....uz len na skodnu...toz moij nazor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39986 od Ivan270
Dobre napísal Bubi,100m a do 50kg.Patrik 30-06 ,tie saka by som ti moc neodporučal.Kúpil som 4 krabičky s flintou,vystrieľal som ich za týžden do terča a bol som tak znechutený,že som chcel flyntu predať.Strela sa nedala ustabilizovať,rozptyl 5cm na 50m aj zo stojana.Dal som tam RWS 3,24g a na 50m 5rán jednáa diera,len srnčie dosť podlieva.Teraz skúšam 4,0g Normu.Uvidím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39992 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
Já zkusím koupit na zkoušku od Hitenbergera Nosler Solid Base 3,6g, píšou, že je to vhodné na střední zvěř a, že je konstruovaná na jelení zvěř tak uvidí,. protože ty Remingtony nic moc, nechám je na lišky a do terče, to už je lepší SB klasický poloplášť a ten není zrovna nic moc. Ještě jsem zvažoval Balistic tip 55gr, ale nevím, jestli se nebudou trhat a podlejvat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40027 od Ivan270
Patrik 30-06 Nad balistiktipom nemusíš uvažovať,presne ako si napísal- rozbija sa a podlieva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40286 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
PATRIK 30 06 treba strielat na pluca stred tela vtedy podlieva minimalne iba trochu rebra ale tie nie su podstatne obrezes to pekne po kostiach RWS su uplne v pohode, pokial vyskusas par kusov srncej pochopis ze je to najlepsi kaliber na srnciu zver aj na 200 metrov samozrejme s vykonnym puskohladom a v cistom terene zver po zasahu na pluca odbieha maximalne 5- 10 metrov zalieha a po max. cca 5 minutach dodycha, pre istotu nechaj 10-15 minut pokoj vzdy po tomto zasahu istota netreba dohladavat ale pozor niekedy reaguje prudkym odbehnutim a zasah neznaci - nedaj sa pomylit ak si si isty ranou kus je tvoj a este vystrielaj z nej 100- 200 kusov najlacnejsich nabojov aby si si zvykol prajem ti aby si si vychutnal caro tohto kalibru keby si bol nuteny pouzit tento kaliber na inu zver - vysoku ciernu daniela vlka alebo muflona VZDY strielaj na pluca nikdy nie na lopatku padne ti aj silny kus bez problemov do 150 metrov samozrejme okrem kanca kvoli pancieru tomu iba za usko posteklit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40288 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
Děkuji za info, já jsem si 222 pořídil hlavně na pole na srnčí a teď v tomto období, když lítají vrány, straky sem tam liška a holá. Ještě mi řekni co do té 222 používáš za náboje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40289 od Akela
Ja používam RWS a nemajú chybu a keď sme pri tom podlievaní, kto nechce podliate nech si kúpi 9,3x72R. Ale tá 222ka je taká špecialitka a na srnca na strnisku čistá radosť. Mám už tretiu 527, prvé dve boli 223 ale osobne mám dojem že tá 222 je ešte prijemnejšia. V zimnom období na nosenie pri posliedke ako pierko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40300 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
Já bych právě chtěl vyzkoušet nějakou střelu 3,6g o RWS jsem uvažoval, ale nechce se mi kupovat 50gr střelu. Jinak máte pravdu, že je tento kalibr parádní na nošení, sám s ním chodím radši jak s velkou kulovnicí a když jdu cíleně na prase beru 30-06. Nezkoušel někdo střelu Nosler Solid Base 55gr? Dělá to hirtenberger a jde o tvrdší balistic s měkkou špičkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40318 od Akela
Kamarát strieľa ťažšie Normy, teraz neviem rýchlo váhu ale to ide na úkor balistiky. Na ťažké gule mám osmičku. Inak tie Normy veľmi chváli ale strieľa do 100m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40368 od petob
Sú to 4g SP.Majú 880 m/s a 1549 J.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.122 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 594 návštevníkov a žiadni členovia on-line