Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22850 od Akela
Partizan som skúsil v 223 len raz - bol to poloplášť a takmer som sa dostal na sústrel 15 cm. Hrozné niečo. Myslel som, že som zabudol strieľať. Potom som rýchlo naládoval Normu a do 3 cm 3 rany. Ten PP ešte aj zvuk pri výstrele mal ako vzduchovka. Neviem čím to plnia - dlhooo som čistil flintu. RWS a Norma sú v inej dimenzii. Špeciálne pri 223 sa mi to potvrdilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22852 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
no mozno su slabe/pomalsie a preto netrhaju:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22859 od saris
Ja som skúšal PP...poloplášť a aj celoplášť. Mne to strieľalo OK.....škoda že som nesfotil sústrel. Bol zhruba do 5 cm na 100 m. To rátam aj to, že nie som perfektný strelec. Len škoda, že ich nejako už niet. Preto skúšam niečo ine....cenovo prístupné :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22861 od janicok
V Suranoch ich ma plno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22863 od saris
fuuuuuuuu Šurany daleko.....a u nas nejako ich nescu doviezť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22877 od petob
Ja som PP 222 SP 3,24g strieľal na 200 m na terč a v pohode sa zmestil sú strel do 15 cm kruhu. Líšku vyvrhuje ale stalo sa mi že ju pri zásahu spredu neprestrelilo. Radosť strieľať. Ale asi závisí aj od hlavne lebo nie každému toto strelivo presne strieľa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22891 od SAKO
Radost strielat, na 200m do 15 cm kruhu? Boze moj, kde sme to dopracovali, je mi z toho zle. Este stastie, ze neexistuje nejaky naboj za korunu, verim tomu, ze min. polovica kolegov by ho mala v skrini hned. Na rozptyle nezalezi. Lidé, BDETE.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22893 od janicok
Petob nepisal ze to bolo zo stojanu. Vpohode znamena podla mna ze ten kruh bol mensi ako 15cm. Polovica kolegov taky vysledok ani nedosiahne.Lacnejsie naboje ak splnaju standart davaju moznost viac trenovat co nieje na skodu veci.Terc srnec sa striela s oporou na 50m velkost 10 oval 5x4cm aky by asi bol v prepocte na 200m?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22968 od petob
Všetci nastreľujú guľovnice na 150 m a u 222 rem je už 200 m ďaleko? Strieľal som na terč č.6. www.apss.sk/pages/priloha.pdf Skúste si to. Do terča č.1 päť rán strelím do kruhu. Je to slabé ale viac z guľovnice nedostanem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22974 od SAKO
Petob, nic v zlom, chapem. Skus si dat od niekoho, koho poznas a mas poblizku prebit par nabojov, nemusi to byt ziadna presna krckova matrica, zaklad je strelu vytiahnut aby sa dotykala drazok. Ale to Ti dotycny urobi. Strelu skus Nosler Ba. Tip 55gr, lebo 50-55gr V-max od Hornady, samozrejme, ak sa mas kde k nim dostat. Ani si na to pusku nenastreluj, strel len na rozptyl. Uvidis, ako budes strielat. Ja len prebijam, uz dost dlho, zo seriovych som vyskusal S-B, dost velky rozptyl, potom Sako SP 55gr, je to myslim, ze cierno - bielo -zlta krabicka s obrazkom hlavy srnca. Vo 1000m-s, laboracia ako 223 Rem. Na seriove naboje neskutocne presne. Potom asi 40 Federalov a asi 60 Winchestrov, obe strely SP 50gr.Presne, ale na Sako nemali, to nehovorim o vykone. Norma 4g SP, podla mna nic zvlastne, na tuto raz je pomala, sprava sa ako normalna puskova raz, ale s ucinkom poplatnym razi 5,7. Nepodlieva, je relativne presna, ale zver odchadza. Ked budes strielat nabojom, ktory Ti robi velky zozptyl, nieco Ti to da, ale moc sa strielat nenaucis.Inak, vsetko Ti je na nic, ak nemas solidnu a nevylagrovanu pusku. Len moj nazor, nic viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22996 od Akela
Petob, Sako má pravdu, najvýkonnejší náboj do 222, bežne laborovaný robí Sako a je fakt na úrovni Rem. 223. Takže ak si ho kúpiš, určite budeš spokojný, keď už chceš "veľmi naďaleko". Buď Frano NR, alebo Fedor ZV. A Sako som strieľal aj v iných kalibroch, vždy spokojnosť. Znova pomer cena a kvalita veľmi dobrý.
<br/>Ja aj po dnešnej rannej skúsenosti hodnotím do 222 ako fakt dobrý RWS, neporovnateľne menšia devastácia diviny ako u SB. Kúpil som ich u Frana, lebo akurát vtedy nemal to horeuvedené Sako, na ktoré prejdem keď vystrieľam RWS. Z jedného srnca som ho vydoloval spoza druhej lopatky /bolo to skoro 200m/ preto bez priestrelu a ukážková deformácia, takmer bez straty hmotnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23006 od petob
Ďakujem za radu. Aspoň niekto kto naozaj pozná 222 rem. Ja na 200 m strieľam len na terč. Ak bude možnosť skúsim aj na líšku. Na srnca do tých 120 m. Ďalej sa ťažko určuje chovnosť. Keď miniem Normu skúsim aj niečo lepšie. Mám rem len od apríla. Takže zatiaľ málo skúseností z lovom. Ale do terča 60 rán a som sním spokojní.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23031 od Akela
Srnec, ktorého som strelil mal len jeden parôžtek, a zistil som to pri ideálnom svetle, takže v pohode. Doporučujem Ti vyhrať sa s touto zbranou na líškach, je to oveľa lepšie ako strelnica a lepšie potom zjari pri srnčej odhadneš svoje možnosti. U nás je líšok ako maku - už sa teším.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23034 od petob
Mne pri kúpe poradili 4g Normu. Ale tu čítam že to nebude asi to naj. Líšok mám už strelených päť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23306 od smithwesson
Odpoveď od smithwesson na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
perfektne naboje pre kal. 222 su HIRTENEBERGER so strelou NOSLER BALLISTIC TIP hirt. teraz patri pod koncern RUAG

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24218 od psew
Ahoj vospolokl, prosim vas striela niekto s patronmi od Winchestra, konkretne ballistic Silver typ. Je niekde na Slovensku moznost tieto naboje kupit, alebo ako sa daju objednat. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24222 od petob
Myslím že Fraňo v Nitre ich má.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24231 od psew

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24249 od Bubi
Aj v BA*-Petrzalka-Namestie Hranicarov.tam by mali mat Winchester.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24292 od petob
Máte niekto skúsenosti z Winchestrom.Ako vizerá srnčia po zásahu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 534 návštevníkov a žiadni členovia on-line